Každý máme kapku naděje

Je horké dopoledne a já vcházím do vnitrobloku jednoho starého činžáku na Letné. Je to jako byste vkročili do jiného světa. Za rozpálenou Prahou zavřete dveře a oči vám hýčká zeleno-zelená čerstvě posekaná tráva. Je tu božsky. Najednou se všechno zpomalí. Můj dech i čas na hodinkách. Kolem mě se mihne mladý klučina ve světle modré zástěře a já u něho lovím limonádu a višňový koláč. Prý tam v rohu u hortenzií bude chutnat nejlíp. Vedle dalších dvou milých postarších dam, které rozebírají, jak se daří jejich synům na studiích, tu jsem úplně sama. Přemýšlím, že dneska bude vedro a jestli zvonkohra na stromě zacinká, jen když kolemněkdo projde. Čekám na pana fotografa, Nikolku a rodiče. A těším se. Abyste tomu rozuměli, dneska fotím jednu z dvanácti fotek do kalendáře Kapky naděje. Je mi obrovskou ctí a vlastně mi tak trochu pořád nedochází, že vedle těch velkých jmen vybrali právě to moje
A to bych to nebyla já, abych vás do té dobré věci nezatáhla se mnou. 
 
Foto: Martin Vobořil


Myslím, že Kapku naděje zná úplně každý z vás a ani o kalendáři se nemusím sáhodlouze rozepisovat. Ten letošní je už šestý v pořadí a peníze z jeho prodeje směřují do onkologických klinik po České republice. Ten pro letošní rok nese název Příběhy 2017 – Vítězové a spojuje dvanáct osobností a dvanáct dětí po prodělané hematoonkologické léčbě, kte zvítězili nad svojí nemocí. 

Bude to kalendář plný emocí, dojmů, vítězství, příběhů a především naděje. 
I když těch smutných příběhů je bohužel pořád až příliš mnoho…

Srkám limonádu, s fotografem Martinem Vobořilem vybíráme vhodný stolek a za chvilinku dorazí Nikolka. budou za pár týdnů čtyři roky a myslím, že jen málo z nás si dokáže představit, čím vším si tenhle andílek musel projít. Nikolce byl ve dvou letech po silných bolestech hlavy diagnostikován nádor v hlavě. Následovala smršť vyšetření, několik operací a komplikací, probdělých nocí, strachu a bezmoci. Chtěla bych s vámi sdílet celý příběh Nikolky, který sepsala její maminka. V příběhu jsem našla větu, kterou jsem si musela přečíst několikrát a dává mi obrovskou naději: „A pevně věřím v to, že my to spolu zvládneme a Nikolka se mi uzdraví. I
když ten rok předchozí, kdy jsme byly v nemocnici víc než doma, byl
někdy opravdu težký a krušný. Ale zvládly jsme to, tak zvládneme i ten
rok další a nemoc porazíme.“ Celý příběh Nikolky si můžete přečíst
TADY.

Nádherná holčička přicupitala za ruku do hortenziového království a my jsme měli po pár cvaknutích finální fotografii hotovou. Pevně doufám, že i Nikolku to bavilo. Učila jsem ji fotit a vedle leknínového rybníku jsme cvakly asi padesát fotek usmívajícího se tatínka. A právě jedna rozesmátá momentka poletí do kalendáře pro rok 2017 a třeba i vám jednou zpříjemní ráno a připomene, že i vy jste dali někomu kapku naděje.

Pár hodin s andílkem, který mi zatřepal srdcem. 
Chci to poslat dál. K vám. Protože je to důležité.

Pokud byste si chtěli kalendář koupit, nehledejte ho v obchodech. Kalendáře totiž nebudou v běžném prodeji. Kalendář stojí 460Kč a dá se objednat pouze do poloviny srpna (!) emailem na info@kapkanadeje.cz. Na stránce Kapky Naděje TADY se dočtete podrobnější informace. Na kalendář je možné umístit při větším odběru i logo vaší firmy a já tleskám všem, kteří se tak rozhodnou.

A my s Nikolkou vám v květnu příštího roku poděkujeme úsměvem z vašeho domova nebo kanceláře. Teď vám z celého srdce děkuji tady, protože každý můžeme Kapku naděje někomu dát.

DĚKUJU!

Foto: Martin Vobořil
.
Foto: Martin Vobořil
Foto: Martin Vobořil
Foto: Martin Vobořil
Moc si vážím toho, že mi Kapka naděje dala příležitost pomoct a pevně doufám, že mě v tom nenecháte samotnou. Já vím, že nenecháte. Na to vás znám až moc dobře. Děkuju za to! A jestli budete chtít, můžete mi do komentáře napsat, jestli jste kalendář koupili. Uděláte mi obrovskou radost a společně můžeme motivovat i další. Takových milých laskavostí není totiž nikdy dost.
Děkuju.
Vaše TerezaInOslo
P.S. A ještě abyc nezapomněla. Moc ráda bych poděkovala za možnost focení v zahradě nádherné cukrárno-kavárny Alchymista a obchodu GANT za zapůjčení oblečení.

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Reny Mejtská
Reny Mejtská
7 let před

Terezko,
je to moc pěkný článek,obrovsky se mě dotýká a jsem ráda,že si vybrala nadace i Tebe.
Nikolka je tak milá a krásná,držím rodině palce aby měli nejvíce štěstí co to jen jde.
Kalendář si objednám a snad nebudu z Tvých čtenářů jediná.
Díky moc za krásný článek co mě fakt zahřál.
Měj se moc hezky.
Renča

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Reny Mejtská

Renčo, moc děkuju! Mám radost. Myslím, že rozhodně jediná nebudeš. Mám na článek nádherné ohlasy, ale spíš osobní/emailové. Nejde o slova, jde o rozhodnutí.

Krásný den.
Vaše TerezaInOslo

Made in PRG
Made in PRG
7 let před

Koupeno! 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Made in PRG

Jupiuuuu 🙂 děkuju!!

Verča
Verča
7 let před

Je příšerné, čím vším si mnohé děti musejí projít 🙁 Od té doby, co mám syna se mě tyhle věci hodně dotýkají…

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Verča

Veru, rány osudu jsem někdy horší než v nočních můrách. Myslím, že v takových chvílích je nedjůlěžitější mít naději, že i lidé kolem nás nám mohou alespoň dobrým slovem pomoct.

Přeji krásný den a pozdravuji syna.
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před

Už to tu kdysi zaznělo, věta:To bych to nebylá já (tehdy – to by jsme to nebyli my…).
Článek je to krásný, Vám se naskytla krásná příležitost se zúčastnit úžasné akce a setkat se se silným lidským příběhem…a pokud Vaši čtenáři ví, že jste takovým akcím nakloněná, vynechte, prosím, věty typu: To bych to nebyla já…
Kalendáři držím palce,
Klára

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Hezký den Kláro,

děkuji za komentář i za Váš názor. Beru na vědomí.

Užijte si víkend.
Vaše TerezaInOslo

Martina Pecinová
Martina Pecinová
7 let před

Terezko,
super článek a ještě lepší fotky! Nevíš, kdy a kde bude možnost si kalendář s fotkami zakoupit? 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před

MArtino, děkuju za komentář. Kalendář se dá objednat pouze do poloviny srpna (!) emailem na info@kapkanadeje.cz. Na stránce http://www.kapkanadeje.cz se dočteš podrobnější informace.

Hezký den a děkuju za krásný čin.
Vaše TerezaInOslo

Miška
Miška
7 let před

Terezko,
nádherně napsané, Nikolka vypadala opravdu spokojeně a myslím si, že děti s takovými zkušenostmi, jaké má ona, jsou šťastné i z maličkostí. Já znám zase jednu holčičku s vyléčenou leukémií a je to opravdu vděčná a veselá holčička.
Tak hlavně hodně zdraví a sil v boji s nemocemi

Miška

Podobné články
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x