Starý dobrý víkend v norském stylu

Krásné pondělní ráno. Jak jste si užili víkend? Ten náš byl jako za starých norských časů. V pátek večer Johni připravoval jedno z jeho nejoblíbenějších jídel taco. Norové taco milují a dokonce vytvořili nový termín, který se běžně v norštipoužívá „fredagstaco“ – páteční taco. Podle studie norského VG jí taco každý pátek přes 400.000 Norů, 8,2% populace. Každý pátek. Každý!

Dokážete si představit, že jíte každý pátek úplně stejné jídlo?

Ta vůně, tma za okny, a sobotní/nedělní vstávání v půl sedmé ráno, abychom dojeli na tréninkový kemp, tak takhle přesně vypadaly naše víkendy v Norsku. Když jsem se do Norska přestěhovala, naše dny vypadaly tak, že jsme hned po osmi hodinách v práci naběhli na autobus, který nás vezl čtyřicet minut do haly kousek za Oslo. Tam jsme měli pětkrát týdně trénink a kolem jedenácté večer jsme se vraceli domů. V autobuse se prakticky odehrával skoro celý náš volný čas. Večeřelo se tam, já se učila norštinu, volala s babí, psala blog, a dost často jsme tam i spali… Víkendy pak byly zcela a plně zasvěcené tréninkovým kempům, nebo závodům. 
Byla to nádherná součást mého života, kterou bych za nic na světě nevyměnila. 
Ale představte si tu volnost, když jsme oba mohli  zase normálně žít.

Teď jsme si takový režim střihli na víkend znovu. Jen jsme byli na té druhé straně – trenérů. Celý víkend jsme strávili na dalším tréninkovém kempu národního teamu, který připravujeme na Mistrovství Evropy. Začíná se nám ta dřina rýsovat v celkem silný team, tak už se oba s Johnim těšíme. Já trénuju choreografii a John Erik spolu s Terez tumbling a trampolínu. V mezipauze jsem si jela za blogerkami zasadit magnolii před naším hubem a po třetí tréninkové fázi jsme s Johnim vyrazili do La Fabriky na taneční představení Divočina. Já jsem byla unešená. Nádherná hudba (!), jemné a zároveň neokoukané taneční pohyby a neříkám to jenom proto, že hlavní tanečníci jsou moji velmi blízcí přátelé. Maty a Jindra válí. Nejkrásnější  je na tom to, že jsme před sedmi lety spolu vystupovali. Tenkrát to bylo dosti amatérské, ale už tehdy měli kluci zálusk na prkna. Tak když pak celé publikum po Divočině stálo a náruživě tleskalo, blejskaly se mi oči. Jsem na ně pyšná! A jestli jste ještě neviděli Divočinu, nebo nádherné představení Looser(s), tak se určitě jděte podívat. A jestli jste už všechno viděli, tak se můžete těšit na Letní Letnou, kde bude další pecka. Beach Boys. Na tu já se těšim jak malá holka. Nový cirkus mě baví. A tuším, že vás bude taky.

Tak krásné pondělí
Vaše TerezaInOslo 

P.S. Jestli někdy do La Fabriky vyrazíte, doražte dřív, ať máte dobrá místa vepředu. Lístky nejsou na sedadla. Kam si sedneš, sedíš. My jsme byli až v poslední řadě a dost částí nám uniklo, protože jsme neviděli.  

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniela Slávik
Daniela Slávik
6 let před

Opäť krásny článok… (:

Lifestyle & beauty by Daniela

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před

Moc děkuju, Danielo 🙂

Ajvenova
Ajvenova
6 let před

Krásny článok! 🙂 Chcela som sa ťa Terez opýtať, či má karitraa svoju predajňu v Prahe, pretože tento týždeň letím kvôli zdravotným problémom domkov a letí mi to cez prahu s 8 hodinovým čakaním na vlak, ktoré by som dáko chcela využiť a možno ak teda zabehnúť aj do obchodu ak ho teda majú, pretože tie vecí sú úplne kráásne! 🙂 Ďakujem…:)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Ajvenova

Ivano, děkuju za milý komentář. Úplně mi tu vyklouznul, tak jsem asi nestihla odpovědět včas. Ach jo! Kari Traa má teď novou prodejnu v ulici Kurta Konráda kousek od Nákupního centra Harfa. Mají ale i e-shop http://karitraa.norskamoda.cz/produkty/

Tak třeba jsem to ještě stihla. Pardoooon!
Krásný večer.
Vaše TerezaInOslo

Mart1ina
Mart1ina
6 let před

Uzasny clanek! Norsko se mi zacina libit cimdal tim vic 😉

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Mart1ina

Martino, děkuju 🙂 Norsko je úžasná země. Chtělo by se to tam vypravit!!

Krásný večer
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
6 let před

Já myslím, že kdyby se udělal průzkum, kolik Čechů obědvá každou neděli řízek… :-D.
Lea

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Leo, hehe, asi bychom se divili 🙂

Andrea De
Andrea De
6 let před

pekný článok a spomenula si v nom,ze si sa v tom autobuse učila norštinu a tak ma napadlo..s Erikom rozpravas po norsky alebo po anglicky ? 🙂 vies uz po Norsky dokonale ? 🙂

http://andrea-de-blog.blogspot.sk/

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Andrea De

Andrejko, teď asi už mnohem víc anglicky. Když ale potřebujeme mít soukromí, teřba v plné restauraci, přepneme do norštiny 🙂 Je to takový náš tajný jazyk 🙂

Krásný večer.
Vaše TerezaInOslo

Dámská kabelka
Dámská kabelka
6 let před

Mně se strašně líbí ta tvá sportovní taška 😀

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před

Děkuju!! Mně taky 🙂
Je jako bonbón :))

Podobné články
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x