9 našich nejoblíbenějších rande, které vás budou stát pár korun

Dneska byl nádhernej den. Trochu nudnej, aleš. Byli jsme doma a lenili Strávili jsme asi čtyři (!) hodiny, čestný slovo, snídáním a naše konverzace se pořád stáčela k práci. My se snad nikdy nepoučíme. Jo a už vám konečně musím napsat ten článek, jaké to je pracovat a být 24/7 s vaším životním partnerem. Už mám za ten rok nashromážděných historek a rádoby rad, že už se to pomalu do článku ani nevejde :). Pravidla našich víkendů zní jasně – žádné diskuze o firmě. Jenže v 99% případů to stejně nikdy nevydržíme. Nicméně, dneska ráno jsme vytáhli naší zázračnou krabičku konverzací a u kávy prodiskutovali několik hodin. 

V novém doma je nám úžas. Sice tu skoro pořád nic nemáme, vyjma nafukovací postele a zahradního stolku s nepohodlnýma židličkama, ale nikam se nám nechce. Tak jsme taky nikam nešli. A jak už to tak se mnou bývá, odpoledne mě chytnul rapl. Potřebovala jsem se vyřádit a dostala jsem „geniální“ nápad. Budeme dělat s Johnim jģu. Spolu. A věřte, nebo ne,  Johniho jsem po hrozně dlouhé době přesvědčila, aby do toho se mnou šel. Musela jsem ho teda trochu uplatit  a odmítnul se převlíknout do něčeho jógovějšího… Ale co, kdybyste pak viděli ty naše záchvaty schu... Několikrát jsme si oba nabili čumák, ale vypadá to, že se couples yoga dostala hned na přední místo našich nejoblíbenějších manželských rande. 

To musíte zkusit. Na začátek zvolte poněkud jednodušší polohy. A pozor na hlavu.
.A teď už jeden oprášený článek, protože je neděle a ta je jako dělaná pro manželská randění. Za povšimnutí stojí především bod osm a devět.

Je neděle odpoledne. Venku modromodré modro a my dva odpočíváme. Loučení s přáteli, kteří jedou na rok za klokanama, je klasicky vyčerpávající. Navíc v poslední době se nemůžeme odtrhnout od dokumentu „Making a murderer“ (musíte vidět!!), který sledujeme po nocích a pak ho ještě řádně musíme prodiskutovat. Potřebovali bychom ještě další víkend, abychom to všechno dospali. 

První týden nového roku nám proklouznul mezi prsty a já si po pár dnech v Praze uvědomila, jak náročný je ten náš čas ukorigovat.  

A protože ze všeho nejdůležitější je umět si najít čas na naše milované, sepsala jsem pro vás sedm našich nejoblíbenějších manželských rande, která navíc stojí mnohdy pár babek. Tak třeba se vám něco bude zamlouvat.

1. Gastronomické řádění

Tak na rovinu, tohle není zrovna nic nového pod sluncem, ale pro nás jednoznačně jedno z našich nejoblíbenějších. Protože to má pokaždý jiný grády a má to téměř vždy hepyending.

Když je totiž někde jídlo – je to paráda!

Nejdřív musíme vybádat, na co vlastně máme chuť. To je někdy kámen úrazu. Já miluju ryby na jakýkoliv způsob. John Erik zase mexickou a domácí burgery s všelijakýma netradičníma ingrediencema. Zvuk korku vytaženého z lahve, jazz a nekončené ochutnávání a vylepšování „rodinných“ receptů může začít.

2. Procházka a hledání geocach 

Znáte nějakého muže, který je procházkový typ? Já jsem žádného asi nikdy nepotkala. Procházka musí mít vždycky nějaký cíl. Nějakou odměnu. Nějaký vrchol. A Petřín ani horká čokoláda už „nám“ nestačí. Takže my už nějaký ten pátek chodíme na procházky a hledáme geocache. 
Jste mudlové, nebo víte o čem je řeč?

Do konceptu geocaching mě před pár lety zasvětil můj strejda. Když jsem poprvé přiletěla do Ameriky, zběsile jsme něco hledali na mostě. Já jsem vůbec nechápala, co hledáme a proč to hledáme a navíc jsem měla pořádnej jetlag.  Tenkrát jsem byla mudla. Tak se v geocach hantýrce nazývají ti, kteří neví, o co jde. Geocach(e) jsou umístěné po celém světě a pro to, abyste nějaké našli, musíte znát jejich souřadnice. Jsem přesvědčená, že kolem pár desítek geocach denně chodíte a ani o nich nevíte. 
Je to většinou malá krabička, která uchovává „opravdové“ poklady 🙂 Do logbooku zapíšete vaše iniciály, datum a můžete si spokojeně odškrtnout další z miliónu. Ten nejbizarnější geocach, který jsme kdy ulovili, se ukrýval u jednoho zapadlého stánku na ostrově Maui na Havaji.  Prodávala tam taková rozkošná babička banánové chlebíky a chybělo jí pár zubů. Pořád se na náš tak potutelně usmívala, když jsme tam lezli tim chroštím. Nikdy na tu rozkošnou babičku nezapomenu a na tu odpornou gumovou krysu velikosti králíka, kterou jsme našli po několika minutách, taky ne. I takové geocach(e) se dají najít. 


3. Domácí kino i s popcornem a domácí limonádou

Jako
na základce. Hehe 🙂 Nemáme televizi, takže Johni vždycky postaví
počítač na židli, naskládá polštáře a deky na kanape, zatímco já sleduju
práskající popcorn v mikrovlnce. Vymačkám pár citrónů, smíchám je s
trochou třtinového a přihodím pár kostek ledu. Zapaluju pár svíček a už
se hrnu, protože začínají … žádný reklamy… film přece 🙂

.
4. Stolní hry

Svíčky, deka, čaj,
nebo svařák a naše nejoblíbenější: Mastermind, Canasta (česká rodinná),
Rummy (norská rodinná), Domino, Mankala (přivezli jsme si vyrobenou na
míru z Keni) a Vrhcáby. A můžeme hrát až do aleluja. A klidně i jenom
sami dva.

5. Sportovní dýchánky

Protože jsme spolu
v tělocvičně strávili několik let života, sportovní dýchánky patří
rovněž k našim oblíbeným. Společný sportování má něco do sebe. Jestli
jste ještě nikdy nezkoušeli, tak musíte! Uvidíte, jak vám spolu bude
skvěle. Když se nám nechce běhat – hrajeme spolu squash. Na tom teda
alespoň mě baví úplně nejvíc namoženej zadek :)) 

.

6. DIY projekt


Kolik
my už domů natahali větví a chroští a vyhrabali starých stolů ze
sklepa. Málem jsme se udusili měděným sprejem, kterým jsem postříkala
skoro všechno v bytě, ale výsledek? Výsledek stál za to. 

Kreativní
chvilky nás baví a troufám si říct, že patří k těm našim nej. Ty časově
náročnější jsou spíš víkendového typu, ale třeba taková legová
„podržkabel dáma“ v norském svetru je hned. 

.

7. Výlet nikam a přece kamkoliv

Zkusili jste někdy
jen tak nasednout na nějakou tramvaj a nechat se unášet a vystoupit
tam, kde se vám to zrovna líbí. Bez žádného cíle, prostě jen tak? Běžte
kam vás nohy ponesou a uvidíte, že najdete místa, která vás nadchnou. Ani
nebudete vědět jak. My takhle našli naše nejoblíbenější podniky a zapadlá místa, která mají kouzelnou atmosféru, protože se ke každému váže nějaký ten milý příběh našeho společného víkendového tápání.  

8. Fuelbox aneb krabička skvělých konverzací
Fuelbox jsme dostali před pár týdny od Johniho maminky a je skvělej. Je v něm několik kategorií např.: „Minulost, současnost, budoucnost“, „Láska a romantika“, „Tohle a támhleto“, „Minové pole“ (naše oblíbená kategorie, ve které jsou otázky, po kterých se očekávají velmi vášnivé diskuze!), „Sex“, „Práce a kariéra“, „Výchova děti“ a mnoho dalších. Fuelbox můžete hrát naprosto kdykoliv a kdekoliv. Stačí jen, když vytáhnete náhodně kartičku a diskuze může začít. Nás to neuvěřitelně baví.

9. Couples yoga

S tím Málem jsem se počůrala smíchy“ to nepřeháním. To musíte zkusit. Zadejte do google nějaké jednodušší polohy pro párovou jógu a partnera na něco nalákejte. Úplatek nejspíš potřeba ve všech případech 🙂 Garantuju vám, že se vašim partnerům do toho nebude chtít. Musíte je přelstít, protože je to vážně nezapomenutelný zážitek. Já musela Johnimu slíbit, že s ním půjdu běhat podle aplikace, u které plníte nějaké záhadné mise. Někdy musíte sprintovat, jindy se zas loudat. Blbinky, blbinky, na to ho užije. Každopádně u párové jógy posilujete a podle mě velmi kvalitně a efektivně trávíte čas s vaší druhou polovičkou. Za mě jednoznačně pecka! 

Tak my zdravíme a vrháme se na další díl „Making a murderer“. 
Užívejte si ty vaše drahé polovičky a budu se těšit na vaše oblíbená milostná dostaveníčka v komentářích 🙂

Krásný nedělní večer. 
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
8 let před

Hned s druhým bodem si dovolím nesouhlasit. Já se sice za vyloženě lenivého člověka nepovažuji, ale s porovnání s mým přítelem je to se mnou bída. Každý víkend musí být alespoň krátká procházka se psem, protože přece nebudeme sedět doma. Takže i přesto, že náš obvyklý cíl je jen řeka vzdálená od domu asi kilometr a pak stejná cesta zpět, on jde rád a ještě to sám připomíná. 😀 Ovšem se stolními hrami souhlasím, taky s nimi trávíme hodně času a taktéž domácí kino – polštářky, popcorn a čaj a jsme spokojeni.
V zimě se stala naší oblíbenou činností četba. Sedneme si zabalení do peřin a čteme. Není to nic, co by nešlo dělat i samostatně, ale občas je to moc fajn relax. 🙂

Markéta
Markéta
8 let před

Terezko, super tipy! 🙂 U nás vedou procházky (a dokonce i ty bez cíle), sledování seriálů a filmů a taky jednou za čas společenské hry. Samozřejmostí jsou i výlety a cesty do zahraničí…

Diary of M

M.

H-ana-H
H-ana-H
8 let před

Ahojky…:)

Tak jo, super, tím, že provozujete Geocaching, jste u mne zase stoupli v ceně.
Všech 7 bodů splňujeme, a pokud do DIY nepočítáš puzzle, tak i puzzle je v páru super. S manželem tak máme pár klidných večerů. Když zase chceme něco "akčního", dáme si nějakou tu virtuální bitku na herní konzoli…:)

Přeji mnoho úspěchů v životě
Hanka H.

simple living
simple living
8 let před

To jsou super tipy 🙂 Myslím, že je škoda, že dost párů po letech společného života už nepodnikají nic zajímavého.

Simple living: Co mě baví v módě: zima 2015/2016

Dominika
Dominika
8 let před

Skvělý článek 🙂

Tereza
Tereza
8 let před

Hezký článek a ten držák na kabel z Lega je super! 😀
HAUTE BASICS urban decay giveaway

ZuZu
ZuZu
8 let před

oo geocaching veľmi dobre poznám 🙂 aj keď priateľ ešte neprišiel na to čaro, pár sa nám už však podarilo odloviť spoločne 😀 ZuZu

Veronika Tázlerová
Veronika Tázlerová
8 let před

Terezko, uzase skvělý článek:)

http://www.stylishcoffee.cz

Vera
Vera
8 let před

Stolni hry a sportovni dychanky s pritelem taky pravidelne praktikujeme. Geocaching neznam ale podle popisu vypada dost zajimave. Dekuju za super tip!

Lucie - motivimi
Lucie - motivimi
8 let před

S přítelem jsme se taky před nějakým časem vrátili k deskovým hrám a docela nás to chytlo. Je to super relax. 🙂

Teress
Teress
8 let před

Včera jsme se taky dusili stříkali jsme zlatým sprejem staré poličky do koupelny, ale výsledek stojí za to. Nechápu proč si většina lidí kupuje pořád nové věci, když z těch starých se dají úplně jednoduše udělat daleko hezčí produkty, než si člověk koupí v Ikei.

Monika
Monika
7 let před

Ahoj kde bych mohla sehnat fuelbox? :))

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Monika

Moni, myslím, že se dá objednat v angličtině na stránkách http://www.fuelbox.com. Zkusím zjistit víc a ozvu se 🙂

Hezký den
Vaše TerezaInOslo

Per Clock
Per Clock
7 let před

Nápad s panďulákem z Lega je výborný! Jóga vypadá jako dobrý nápad. Zapsala jsem si ji kdysi ve škole, ale vůbec mi to nešlo. Třeba je čas zkusit to znovu.

Klára Straškrabová
Klára Straškrabová
7 let před

Ahoj, kde se dá prosím sehnat ten FUELBOX? Dá se sehnat i v češtině? Děkuji!! 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před

Kláro, v češtině není. Pouze v angličtině. Napíšu, až zjisím víc 🙂

Krásný den!
Tereza

Simuška
Simuška
7 let před

Ahoj, děkuji moc za tipy. Dneska jsme s přítelem vyzkoušeli hledání keše a připadali si u toho jako "divnolidi" (rozuměj lidi co se divně dívají na okolí a okolí se divně dívá na ně) a skvěle se u toho pobavili. A tohle nepatří úplně tak k tomuto článku. Moc děkuji za tip na Maximus resort. S přítelem jsme si tam výročí moc užili a líbilo se nám tam natolik, že jsme tam byli během tří týdnů třikrát (máme štěstí, že jsme z Brna).

Martina Kýzlová
Martina Kýzlová
7 let před

To je výbornej článek se super nápady. Hned začnu googlit couples yogu a fuelbox! 🙂

Tereza na Útěku
Tereza na Útěku
7 let před

Tyjo, po tomhle článku mám chut všechno udělat:D A určitě si musíme sehnat tu hru!!

Podobné články
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x