Včerejší přednáška v Brně a jeden článek plný vděčnosti i slz

Válíme se v posteli někde v Maďarsku a mně padají víčka únavou. Johni čeká, až se zahrabeme do polštářů (a že jich tady mají 🙂 a bude moct pustit norskou televizní show Blogerky, ale já jsem ho tak trochu přemluvila, že vám nejdřív musím napsat o včerejšku. Jsem toho totiž plná. A pokaždý, když si na to vzpomenu, projede mnou takový ten nádherný náboj energie. Je to asi rok, co mi přišel email do schránky od Jakuba ze Students&Co. z Masarykovy university v Brně. Tenkrát se mi orosilo čelo, když jsem si představila, že mám přednášet pro celou aulu studentů na univerzitě. Proboha, co jim budu říkat... a ještě k tomu, když před námi byly hosty například Tomáš Čupr (Rohlík, DámeJídlo, Slevomat), Ondra Krátký (Liftago), Oliver Dlouhý (Skypicker – Kiwi)…
Trvalo mi to rok, než jsem se odhodlala, zatáhla do toho Johniho se mnou, protože je součástí toho našeho velkýho snu – bez něj by to prostě nebylo ono a přijeli jsme přednášet do Brna.

No a včera byl ten den D. Já s mini bříškem a prezentací, která mapovala tu naší cestu start-upu a toho, čím to vlastně všechno začalo – nevinným blogováním z Osla. Přednášíme o tom, jaké je doopravdy to manželské podnikání, vyprávíme, jak jsme se z mini oranžovýho gauče dostali až do Hubu, i o tom, kdo nás srazil na kolena a co je pro takové podnikání podle nás zásadní. 
A jak tam tak sedím a z publika po padesáti minutách létají otázky na tělo, musím se usmívat, protože jsem na nás sakra pyšná. Pak přiletí jedna, u které se mi orosí čelo. „How is it to live next to a successful woman, John Erik?Když Johni odpovídá na otázku, dostává mě do kolen, ale držím se. Miluju ho a zatlačuju slzu silou vůle.
Jsem neskonale vděčná vám všem a šťastná za ty všechny životní kotrmelce, probdělý noci v hubu, prázdnou ledničku u nás doma první rok našeho podnikání, za tu nesmírně drsnou školu života, kterou jsme si prošli. Jsem vděčná za všechny články v novinách, který budeme mít vždycky doma schovaný, za všechny ty schůzky s lidmi, kteří jsou teď na obálkách Forbesu a já je nesmírně obdivuju, za všechny rady od nich, které nás posunuly dál a za to, že jsme byli takoví blázni a šli do toho po hlavě. 
A pro vás mám jednu radu, běžte do toho! 

Plánujte, sněte, lítejte si v oblacích, ale jednou se do tý vody už sakra hoďte. Uvidíte, že na ten moment jednou budete vzpomínat s vděčností a pokorou. Jako teď my dva.

Děkuju za všechny ty krásný zprávy, které mi po včerejšku plní schránku. Jste neuvěřitelní. A jednou bych vás chtěla poznat všechny. Takže se ptám:
Chtěli byste nějaké TerezaInOslo setkání? 
Napište mi to do komentáře a taky kde byste si ho přáli… 
Děkuju!
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
6 let před

Mohu mít taky otázku na tělo k tomu podnikání? Včera jsem na vašem business webu četla, že tuším nejlepší bloggery, které zastupujete, finančně odměňujete a v první trojice byl tenhle Váš blog. Není to trochu střet zájmů? Neměl by být Váš blog – jakožto majitelky vyjmut z toho TOP ratingu? Nebo proč, když pracovně říkáte, že blogy by měly být transparentní a měly by uvádět, zda jde či nejde o reklamní článek, tak na tomto Vašem blogu nikdy žádné reklamní označení nemáte. Opravdu mě to zajímá. Podnikání Vám přeji a i Vás ráda čtu, ale to, co píšu Vám ubírá "na kráse" a je to škoda. Máte hodně čtenářů a jistě Vás řada jiných následuje, takže by možná byla na místě i větší transparentnost Vašeho osobního blogu.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Hezký den,

děkuju za Váš komentář. Co se týká TOP listu, rozumím, co máte na mysli. Při spuštění celého systému jsme o tomto tématu diskutovali, ale protože je celý systém měřený automaticky přes speciální klíč vyvinut přímo pro tuto stránku, nemůže do toho nikdo zasáhnout. Čísla nelze nijak ručně ovlivnit. Proto jsme se rozhodli, abych i já šla příkladem pro ostatní blogerky a zveřejnila čtenost blogu. Stalo se tak asi měsíc po spuštění celé stránky. A řeknu Vám, že mám vždycky obrovskou radost, když se přihlásí nějaký další blog, který má větší čísla, než já, nebo blogerky z EB, protože to je cíl TOP listu. Motivovat ostatní blogerky k tomu, aby se blogování věnovali naplno a čísla byla transparentní. Žádný jiný záměr v tom opravdu hledat nemusíte 🙂

Co se týká označovaní reklamy, nevím, co máte na mysli, protože všechny komerční – placené články na mém blogu jsou označené vždy vpravo nahoře linkem Content Marketing. Pokud články takto označené nejsou, nejsou komerční. Pokud se v článku objeví spolupráce na jiné bázi – je to uvedeno pod článkem o jaké služby/produkty se jedná. To samé platí na Instagramu a Facebooku, kde používám označení #Ad.
Doufám, že jsem vše vysvětlila. Je to pro nás důležité, že čtenáři rozumí našim krokům.

Hezký den
Tereza

Anna Sůvová
Anna Sůvová
6 let před

Určitě ANO, bylo by skvělé se takové setkání účastnit a byla by to pro mě čest. Po přečtení článku se nemůžu dočkat až nějaké setkání bude.
A místo konání? Pro mě by bylo nejlepší někde v ústeckém kraji ale ani mi nevadí kvůli téhle akci do Prahy.

Veronika Sľúková
Veronika Sľúková
6 let před

Boli ste skvelí 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před

Děkujeme. Byli jste skvělé publikum 🙂

Vaše TerezaInOslo

Lucie K
Lucie K
6 let před

Ano, prosím, ať je setkání :). A asi v Praze, tam jsou vždy dobrá dopravní spojení :).

Vratislav Muller
Vratislav Muller
6 let před

Napsal bych něco delšího, ale slohy mi moc nejdou. Takže píšu jen to, že jsi ten nejinspirativnější člověk jakého znám. Ať už v profesním nebo osobním životě. Přeji ti ať si s Johnim váš sen žijete co nejdéle. Přednáška byla skvělá a hodně mě nakopla. Rád vás zase někdy uvidím.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před

Moc děkujeme 🙂 a moc si vážíme každého v publiku. To vy jste udělali skvělou atmosféru.

Hezký den a držím palce! Na všechno.
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
6 let před

Prednaska byla super, inspirarivni, jste moc mily par. Ale neda mi to upozornit – Masarykova univerzita, anglicky je to s velkym u, ale cesky ne 😉

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Děkujeme 🙂 A opraveno. Angličtina mate.

Hezký den
Vaše TereaInOslo

Anonymní
Anonymní
6 let před

Ahoj, já se přimlouvám za jednu přednášku na Moravě – třeba Olomouc? 🙂
Alena

Anonymní
Anonymní
6 let před

Terko já nevím, ale podle mě si toho zase až tak moc nedokázala, akorát o tom prostě píšeš..mně to zase až tak úžasný nepřijde

Magierin
Magierin
6 let před
Reply to  Anonymní

Každý den, který si prožíváte, a to nejen Terezky, je výjimečný a to doslova, i kdybych si zašli jen koupit český rohlík, či se prošli podél jezera v Norsku, nebo se prostě šli projet na kole, či jen tak seděli na balkoně, je nádherný a úžasný. Proto z mého pohledu neexistuje ŽE JSTE TOHO AŽ TAK MOC NEDOKÁZALA, každý den je dar a sdílení těchto darů je prostě nádherné. Každý má svůj sen, či dokonce snů více a každému necht je tento životem vždy tím nejlepším. Terko, Vám i všem podobným prostě jen lidsky držím palce, vedete si tu na zemi prostě skvěle.

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

To je pravda. Založit v dnešní době firmu, která do roka tak prosperuje, že si toho všímají média … to je nic. Začít fungovat tak dobře, že mohou zaměstnat dalšího človíčka, aby jim pomáhal … to je taky nic. Na přednášky si totiž Terezku i s manželem zvou proto, že nic nedokázali a ukazují je tam jako odstrašující příklad :-D, že? 😀 Milý autore komentáře, fakt mě bavíte :-D. Uznávám, Terezka určitě dokázala jen 1/2 toho co autor tohoto "výborného" komentáře :-P.

Lucia Belianska
Lucia Belianska
6 let před
Reply to  Anonymní

Z môjho pohľadu dokázala toho v živote veľa, najmä v porovnani s inými ľudmi. A mám na mysli to, že žije svoj život naplno a nie len prežíva a sleduje iné životy a závidí, čo ostatni majú. O tom to celé je, každý má rovnaké možnosti, len niekto ich nevidí alebo má možno náročnejšiu cestu k ním. Neznamená to však, že má zahatenú cestu k plnohodnotnému životu. Tereza má dar slova a naplno ho využíva a je v tom fakt výborná. Len tak ďalej, Terezka 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před

Určitě nějaký sraz. Nejlíp Hradecko/Pardubicko, ale klidně i v Praze. Hlavně prosím o víkendu 🙂
Jana

Anonymní
Anonymní
6 let před

Život je jedno velký moře,někdy oceán,do kterého jsme vhozeni už svým narozením. Váš obdiv mají většinou ti,kteří se zatím jen namočili,začínají plavat,ale ještě se nezačli topit.Až to přijde,tak pokud na to budou sami,tak se ukáže,jak rychle vyplavou na hladinu. Myslím bez finančního zajištění,vytěžení z náhod, apod. Většina lidí,která se musí živit opravdou prací,nežije z článků,reklam a sponzorů,stará se o rodinu se ve Vašich radách musí nějak ztrácet. Pokud tohle čtou mladí lidé,kteří se chtějí někde uchytit,nemají zas až takovou představivost,že bez podpory rodiny,morální i finanční jste určitě nezačínala někde v Norsku,byť to pro Vás ze začátku asi nebylo zrovna jednoduché, si po přečtení některých příspěvků myslí,že opravdu jim někdo něco dá jen za to,že se poprezentují článkem,rozhovorem,přednáškou.Blog jsem si pročetla celý a myslím,že běžný život je někde jinde. Dokonce jsem si vyslechla i nějaký rozhovor s Vámi na téma blogování,výdělek blogem a myslím,že pokud se dá vydělávat takovým způsobem,tak potom jsme my,co sledujeme přiblblé reklamy na každem rohu svým způsobem i sponzoři těchto blogů. Možná nějaká Vaše přednáška ne na MU,ale někde v továrně,kde se tvrdě pracuje za minimální plat a věřte,že to tak je, by se s takovými ovacemi asi nesetkala. V těchto vodách ale Vy zrovna neplavete. Přeju Vám do dalších životních kroků hodně zdraví a pohody. Alča

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Hezký den, Alčo,

Děkuji za komentář. Myslím, že v mém blogu si každý najde to, co se v něm samotném zrcadlí. Ostatně úplně stejně tak, jak to vidíme v lidech, kteří nás obklopují. Někdo tu vidí dřinu, píli a to, že když si za něčím půjde, vyjde to. Někdo jiný tu zas vidí holku, která snila až se jí pár těch snů splnilo. Možná tu vidíte úplně něco jiného, než ostatní…

Obávám se, že právě moji čtenáři si z blogu odnesou jak říkáte: “… že jim někdo něco dá jen za to, že poprezentují článkem, rozhovorem, přednáškou.” To přece nikde není řečené. Snažím se čtenáře inspirovat k tomu, aby si plnili sny, šli si za tím, co je baví a naplňuje, ať už je to studium v cizině, sen stát se doktorem a zachraňovat lidské životy, nebo být baletkou ve Státní Opeře. To je přeci na každém z vás.

Tvrdé práce si velmi vážím a všechny velmi obdivuji. Ale myslím si, že možnosti dnešní doby jsou obrovské a pokud člověk má vůli a píli a pokud ho práce v továrně nenaplňuje, může se stát kýmkoliv na světě. To je to, co většina lidí v řádcích tohoto blogu podle všech emailů nachází.

Ano, a možná je náš život jinde, protože ho chceme žít jinak. Nevidím na tom nic špatného, pokud nás to dělá šťastné a my tu energii můžeme pak právě prostřednictvím blogu/přednášek předávat dál.

Tak přeji, ať se Vám daří a hledáte v lidech to dobré.
Tereza

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Terezo, jenže tohle "myslím si, že možnosti dnešní doby jsou obrovské a pokud člověk má vůli a píli a pokud ho práce v továrně nenaplňuje, může se stát kýmkoliv na světě" je právě ten obrovský omyl, který se jako mor rozmohl především ve virtuálním světě. Nejenže to není pravda, ale ještě k tomu to vrhá do pochybností o sobě, pocitů nespravedlnosti až marnosti a také i závisti ty, kteří se prostě cítí, jako že selhali, když oni nejsou ti, kteří si splnili svůj "americký sen". Pokud se rozhlédneme dál než do našich českých vod, kde se i přes nadávání máme pořád sakra dobře, tak spatříme lidi, kteří už jen tím, kde se narodili, ztratili šance žít spokojený život – a to píšu spokojený, nikoli stoprocentně naplněný. Pro tyto lidi je tohle: "studium v cizině, sen stát se doktorem a zachraňovat lidské životy, nebo být baletkou ve Státní Opeře" totální utopií. Jsou to lidi, kteří de facto doplácejí na to, že my si v "civilizovaném" světě plníme své sny. To, co se daří Vám, prostě není běžné a je to z velké míry opravdu ovlivněné Vaším okolím, tím, jak Vás vychovali, jakého partnera jste potkala a jak vychovali jeho, v jakém prostředí jste vyrůstali, jaké ambice do Vás vkládali rodiče… Nevěřím tomu, že si toho nejste vědoma. Opravdu nic proti tomu, že ostatní inspirujete, já osobně smekám před lidmi, kteří mají nějaký super nápad a uvedou jej v život, sama neumím být tak ambiciozní a vytrvalá. Ale takovým vizionářem není každý, to se nedá nadřít, to musíte mít v sobě.
Lea

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Moc dobře napsané. Na začátek chci říct, že pokud by u nás bylo více pozitivních lidí, jako jste Vy Terezo a Váš úžasný manžel, bylo by tu lépe. Zakaboněných a negativních lidí tu máme dost. Jste moc šikovná a schopná, což taky každý není.Jen jsem asi jako paní nade mnou již ze střední generace,které je tento obor trochu cizí,jakoby povrchní.Skoro se mi chce říct,že je Vás na to,co děláte, trochu škoda, v důležitějších oborech jako sociální oblast,zdravotnictví, školství by Vaše nápady a energie byly tak užitečné, úžasné a přínosné pro větší záběr lidí. Ale co se mi moc líbí je, jak ukazujete, že se dá radovat i z úplných maličkostí. Co už méně, je to samé,co napsala Lea, ne, opravdu nemá každý stejnou výchozí pozici, a když mu to někdo tvrdí,rychle se dostaví pocit zmaru a pochybnosti o sobě. Například:trpím chronickou nepříjemnou nemocí již léta a poslední dobou se rozmohl tentýž nešvar tvrzení, že za každou nemoc si člověk může sám,a to i lidé s tou diagnozou nejtěžší. Zamyslel se vůbec někdo,jak tento výrok na lidi působí? Takže jim je celkově zle, ale když se dozví,že si za nemoc můžou vlastně sami,je jim ještě hůř..tak nějak podobně je to s tím, že každý může dokázat cokoliv. Takže tam bych byla trochu více citlivější..Zdraví Jana

Klára Straškrabová
Klára Straškrabová
6 let před

Brno, Mikulov, Břeclav, Znojmo… moc ráda bych na nějakou tvou přednášku přišla! 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před

Taky bych byla ráda za přednášku v Olomouci !! 🙂

Martina Jandová
Martina Jandová
6 let před

Já bych byla pro nějakou podobnou přednášku v Praze! Ať se Vám daří! 🙂

Veronika Kovalska
Veronika Kovalska
6 let před

Anooo, chci setkání zase někde v Brně!:)))

Anonymní
Anonymní
6 let před

Dobrý den :-),
patřím k té generaci, které je tento virtuální svět pořád tak nějak cizí..Vím, že spousta žen začala blogovat a sdílet s ostatními přes internet svůj domov, záliby atd. atd. Ponechávám zcela na nich, co je k tomu vedlo (což je samozřejmě v pořádku, jen ony vědí a cítí, co a jak). Akorát mě coby střední generaci hlava nebere, v čem je to podnikání ? Nevytváříte žádný produkt, neposkytujete žádnou službu, takže chápu, že vás živí reklama ? Neberte to, prosím, zle, já opravdu jsem v jiné věkové relaci :-). Mě vždy přišlo totiž – a teď promiňte – směšné, že někdo napíše, nebo se ukáže v nějakém výrobku a lidé si to jdou jako stádo ihned pořídit, protože je to "in"..Takže takto fungujete, Terezo ? Opakuji, že toto píšu bez jakéhokoliv náznaku negativity, opravdu se ptám !! Chápu, že je opravdu jiná doba 🙂 Děkuji předem za objasnění – Eva.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Hezký den,

děkuju za Váš komentář. Moc ráda to zkusím vysvětlit. Blogování je zcela nový směr, který je velmi rozvinutý právě ve Skandinávii, v USA, ve Velké Británii, Německu a dalších zemí vyspělého světa. Vzhledem k tomu, že většina mladých lidí se už neinspiruje v klasických médiích, jako tomu bylo doposud – televize, časopisy, tak se z blogerů, z mnohých velmi nevinně a postupně, stali ti, kteří udávají trendy ohledně módy, vaření, cestování, životního stylu atd. Tento vývoj je velmi rychlý a u nás v České republice se začíná rozvíjet právě v posledních letech.

My tedy dbáme na to, aby se blogový svět i u nás v České republice rozvíjel a někdy se přiblížil světové úrovni a naše blogerky plně podporujeme. Vytvořili jsme pro ně zázemí Hubu, kam mohou kdykoliv přijít, psát, fotit, pracovat. Připravujeme pro ně nejrůznější workshopy – focení, kreativního psaní, workshopy o sociálních sítích, coachingu, atd.

My jako agentura rovněž propojujeme blogerky se značkami, které si v mnoha případech sami vybírají a chtějí je doporučit svým čtenářům. Může se jednat o hotely, levné letenky, značku kvalitních bot na běhání, nebo jen třeba dobré kavárny. Blogerky mají naprostou volnost v tom, jak pak značku prezentují. Takže se jedná spíše o formu osobního doporučení. Tato forma reklamy se na blozích objevovala už od začátku, přičemž z toho bloger neměl žádný příjem. A protože je blog neplacené médium, jediná možná cesta, jak se blogu věnovat naplno, bez toho aniž by čtenáři museli za články platit, je právě díky některým článkům, které jsou reklamní. Stejně jako tak tomu je v televizi, v časopisech nebo online magazínech. S tím rozdílem, že na blogu má bloger volnost popsat výrobek podle svého nejlepšího uvážení. A nebo reklamu na výrobek, který my nevyhovuje vůbec nedělat.

Myslím, že není nutné nahlížet na společnost jako na ovce, kteří si přečtou jednou na blogu o nějakém výrobku a pak si ho hned běží koupit. Každý přeci máme svojí vlastní hlavu a záleží na nás, pokud se chceme nechat inspirovat člověkem, se kterým sdílíme podobný pohled na svět, životní styl, nebo je nám jen sympatický.

Ještě možná dodám, že se v agentuře zároveň společně s blogerkami podílíme na podpoře českých lokálních start-upů, kterým chceme pomoct v začátku podnikání bez nároku na finanční ohodnocení a podporujeme Nadační fond Kapky Naděje, se kterým už dlouhou dobu spolupracujeme. Další dobročinné projekty jsou v plánu a já bych se jim v blízké době chtěla věnovat ještě víc 🙂

Doufám, že jsem vysvětlila Vaše dotazy.
Hezký den
Tereza

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Terko,
děkuji Vám MOC za objasnění :-), já osobně čtu Váš blog ráda a fandím vám oběma, jste moc milí mladí lidé, kteří mají odvahu žít svůj sen, já vím, že my lidi máme v hlavě "načipované" různé domněnky o životě a i o té práci.. Co se týká těch ovcí, měla jsem na mysli skupinu lidí, kteří něco/někoho následují bezmyšlenkovitě, jenom protože se to nosí..ale i to je vlastně v pořádku, když vyjdu z toho respektovat každého člověka. No, každopádně děkuji za Vaši odpověď a snad můžu napsat, že Vaše maminka má z Vás radost. Záměrně píšu "má", protože je všude s Vámi..Eva.

Anonymní
Anonymní
6 let před

No a na přednášku pěkně vstupné? Nebo jaké setkání? Bud odborná přednáška o byznyse, nebo asi nic. ne?

Monika
Monika
6 let před

Ahoj, určitě jsem také pro přednášku, bylo by to super i pokud by byly třeba nějaké blogerky z EB. Přimlouvám se též za Prahu ale spíše třeba víkend pro dojíždějící . Hodně úspěchů .

Radka Z.
Radka Z.
6 let před

Byla jsem na brněnské přednášce, moc ráda jsem vás oba viděla a něco nového se dozvěděla. I když jsem od přednášky čekala konkrétnější informace, konkrétní kroky k založení firmy a jednání s lidmi, s nimiž jste navazovali spolupráci, jsem ráda, že jsem se dozvěděla, co vaše agentura vlastně dělá, protože i tím jsem si nebyla úplně jistá. Líbí se mi myšlenka pozvednout českou blogovou scénu na světovou úroveň, i když si neumím představit, že bych z koníčku a místa, kam ventiluju své myšlenky, mohla udělat komerční záležitost, přijde mi to trochu smutné.
Vaše rady typu "nevzdávejte se, zůstaňte motivovaní a prostě do toho jděte", jsou sice notoricky známé a omílané všemi a všude, ale přesto mi dokázaly dodat pozitivní náboj.
Přeju hodně štěstí i nadále 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před

Ja by som bola za stretnutie v Bratislave. Kľudne spojené s knižkou, keď vyjde. 🙂

Barbora.

Lucie J.
Lucie J.
6 let před

Určitě chceme setkání! 😉 Ideálně v Brně.

Anonymní
Anonymní
6 let před

Bylo to super! 🙂 Jste moc mili, sympaticti, byl to fakt hezky straveny podveer! 🙂

Podobné články
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x