Láska k jídlu, nebo láska v jídle?

Náš stůl
Na popud pár spřízněných duší jsem se rozhodla věnovat po dlouhé době blogování jídlu. Je to téma velice vděčné a na všechny strany oblíbené. 


Nevím, čím to, ale už odmala jsem měla k jídlu zvláštně blízký vztah. Snědla jsem vždycky všechno a všude. Byla jsem skoro třikrát na vyplachování žaludku v nemocnici a ségra za mě nejednou dostala na zadek. Kupodivu jsem nejvíc jedla právě, když mě měla hlídat. Snědla jsem jedovatý červený bobule v lese (vypadaly jako třešně), jedovatý houby u nás na zahradě a taky spolkla hodinový kyvadlo. Z toho bylo pozdvižení veliký. Jedno ze mě máma vyklepla hned a to druhý nemohli nikde najít. Tak to by byl třetí výlet, naštěstí se ale kyvadlo našlo dřív, než jsme nastartovali motor.  Pod polštář jsem si každé Vánoce schovávala cukroví, aby mi ho nikdo nesněd a když jsme poprvé vyrazili k moři, snědla jsem nějaké bobule ze stromu, které vypadaly jako olivy. Když mě naši vyzvedávali ze škol v přirodě kvůli závodům, kuchařky na ně mávaly a z dálky křičely, že tak dobře papám. Na další dovolené jsem byla za aktrakci dámám, které vyhrály zájezd v časopise Vlasta a my jsme vedle nich večeřeli. Tenkrát si pamatuju, že jsem jedla a jedla a oni na mě nevěřícně koukaly a měly z toho zážitek na celý zbytek dovolené. Když jsem si domů přivedla prvního kluka, první, co mu můj táta začal vykládat bylo, jak jsem zrovna na posezení snědla celý pekáč cukroví a jestli si to nechce ještě rozmyslet. Inu, jídlo je v  mém životě velkou kapitolou. 

Recept na takové Terezčiny domácí burgery

Víte, kde se zrodilo slovo hamburger? Je to od Hamburku, či ham + burger,

Upřímně řečeno jsem nikdy nebyla milovnicí fast foodů a už vůbec ne jejich hamburgerů. Jednou jsem se ale rozhodla jim dát přáležitost a od té doby takové domácí propečené burgery miluju. Můžete si totiž s nimi hrát a pokaždé je proměnit v luxusní záležitost netradiční chuti. 

Základ je mít dobrý chleba, Ty měkké housky se zrníčky nejsou zrovna mými favority. Chleba je nutné důkladně opéct v troubě, že se z něho staně neodolatelný křupavý základ Vašeho burgeru. Maso můžete naložit den, nebo jen hodinu předem do olivového oleje s domácíma bylinkama, kořením, pepřem a solí a kdo má rád i čerstvé chilli. To Vám trochu rozpálí jazýček. Masíko proválíme a polijeme v o.o. (olivový olej) a necháme v lednici uležet. Je pak mnohem chutnější a šťavnětější. Pak už jenom zbývá pustit fantazii uzdu a na housky naházet, co Vám zrovna přijde pod ruku, nebo co Vám rozdráždí chuťové buňky. Náš oblíbený je burger s:
  • křupavým čertsvým salátem, 
  • avokádem, 
  • opečenýma žampionkama, 
  • výborným sýrem, který necháme rozpéct s masem v troubě, 
  • a jako třešničku na dortu hodíme zprudka opečené volské oko. 
Kdo má rád, tak rajčata chutnají skvěle, nebo třeba křupavá červená cibulka.

Poslední dobou se necháváme rozmazlovat domácíma opečenýma bramborovýma lodičkama s nejrůznějšími variacemi dipů. Tam je základ bílý jogurt, nebo zakysaná smetana a do té už podle chuti přidáváte koření, česnek, chili, nebo avokádo. Můžete je variovat až do aleluja a pokaždé si smlsnete. 


Teď už mi nezbývá nic jiného, než Vám popřát krásnou zábavu a dobrou chuť a nezapomeňte: „Láska prochází žaludkem!“


Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x