Kam na norskej burger?

Sedíme v malinké restauraci na rohu u Anděla. Objednáváme dva velké burgery. Johni pálivý, já s nějakou jablečnou omáčkou. V Praze jsme všehovšudy pár dní. Píše se loňský červenec a venku je vedro, přestože se už stmívá. Jsme na rande a po dlouhém uloudaném pracovním dni jsme se rozhodli vytáhnout paty z horkého podkroví, ve kterém se nedá moc vyvětrat. Je nám skvěle. Upíjíme orosené pivo a pěna se nám lepí na rty. Máme takovej hlad, že se konverzace přirozeně stáčí znovu k jídlu. Otázka je na stole – jakej burger mám prý nejradši. Trvá mi to jen chvilinku, než z hlavy sypu recept na můj imaginární burger, kterej u mě bezkonkurenčně vyhrává ocenění – „ten nejlepší na světě“. Chvíli nás to baví a pak se naše představy rozplynout, jakmile přinesou ty voňavé skvosty na dřevěných podnosech. Patnáct minut nedutáme, jenom si rochníme a mně v hlavě klíčí myšlenka.
.

„Wow, to by bylo něco mít jednou svůj burger, kterej byste mohli ochutnat i vy…“
.O rok později.
.
Sedíme v rohové restauraci někde u Anděla. Už ji známe moc dobře. V Le Burger jsme pravidelní zákazníci. Máme to totiž napůl mezi prací a bytem a milujeme to tam. Fotím si jídelní lístek a tetelim se na židli, na které mě před rokem přepadla ta bláznivá myšlenka, která je tu teď vytištěná černá na bílém. 
.
Po několika testování a ochutnávání je můj TerezaInOslo burger na světě.  
.

A protože jsem to nechtěla mít jen tak, představím vám krátký příběh burgeru. Původní myšlenka lososového burgeru byla kvůli ceně bohužel nereálná. Jinak bych šla ale jistojistě do lososa. Burger je inspirován oblastí, odkud pochází můj Johni – Jæren. Jæren je plný farmářů a kozích farem. Takže v hovězím burgeru nechybí kozí sýr, rukola a brusinková omáčka. Brusinková omáčka je taková norská klasika. Najdete ji skoro ve všech masitých pokrmech a Norové, až na toho mého, ji milují. 
.
Fíha, já se těším, jak vám bude chutnat! 🙂 Prodává se od dnešního pondělí 11.7. do 22.7. každý všední den od 14 do 18 hodin a je SKVĚLEJ!! :))) A pokud vám bude chutnat natolik, že ho i lupnete s hashtagem #EliteBurgers můžete vyhrát i voucher a pozvat přátelé na příjemný večer.

Nám burger moc chutná moc, 
tak jsem zvědavá, jak bude vám 🙂

Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
7 let před

Viděla jsem na jídelníčku ty ceny a sevřel se mi žaludek.
To skutečně není pro každého:-(

Kristýna Červenková
Kristýna Červenková
7 let před

Tak to je paráda! Jen škoda, že nebydlím v Praze. 🙁 Určitě bych si na něj zašla. 🙁

Ajvenova
Ajvenova
7 let před

Ak budem mať cestu do Prahy, musím ho vyskúšať. Vyzerá úžasne a brusnicovú omáčku proste milujem! 🙂

Podobné články
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x