Jak nám uletělo letadlo a co je na tom parádního?

Je západ Slunce nad Oslem a já sedím v kavárně na kraji fjordu. Obloha tu blázní a předvádí se přesně tak, jako to norský oblohy umí. Už jsme dávno měli být doma v Praze, ale uletělo nám letadlo. Poprvé v životě. Bylo to takové malé štěstí neštěstí v jednom.
Mně se totiž domů ještě vůbec nechtělo. Tak nějak jsem se tu
ještě nestihla nadechnout jako vždycky. 
Ráno jsme všechno pobalili do kufrů, vymátořili se z pokoje. Pokus přendat spícího Williamka do kočárku se nepovedl, takže byl chuděra rozespalej. Dojeli jsme na letiště rychlovlakem, z hotelu jsme to na něj měli pár kroků. Akorát, že vlak měl zpoždění a my už tak to měli na knap. Poslali jsme kufry, zabalili kočár do Prampacku, to je takový velký vak, který vymyslela jedna norská mamina a teď se prodává po celém světě pod značkou Stokke. Většina společností ho posílá zdarma a máte na něj garanci, kdyby se s kočárkem cokoliv stalo, platí na to automaticky pojištění.

Jenže my jsme přišli o jednu minutu pozdě na odbavení kočárku, který se posílá jinde než kufry. Systém to zavřel a ani lidský faktor to prý nedokázal ovlivnit. William v pyžamu, my všichni unavení, protože jsme vstávali v šest ráno. A bylo to. Poděkovali jsme paní na přepážce, která z toho už nic vykouzlit nedokázala a jeli jsme dolů vyzvednout kufry. William tam pořád pobíhal v pyžamu, Johni čekal hodinu na kufry, které nikdy nepřijely, protože je z letadla nikdo nevyndal a já se seznámila s Marcelou. Češkou, která má ráda blog, má norského přítele a taky (!) jí to uletělo. Jaká to náhoda.
Letenky na večer byly šíleně drahý. A na pondělí to samé v bledě modrým. Takže se letí v úterý. Já mám docela radost. Akorát nám ty kufry z toho letadla nikdy nevyndali, takže jsou nejspíš v Praze. teda doufám, že jsou v Praze… Tak jsme zase dojeli zpátky do hotelu, prodloužili si pobyt a ještě stihli snídani, protože ta končila až ve dvanáct.

Tak nějak jsme všichni měli takovou docela parádní náladu.
Takovou jinou. Trochu mi to připomnělo tu situaci, když se bojíte testu ve škole a odpadne vám hodina. Vzpomínáte na to?

Spoustu z vás mi na Instagramu psalo, že je vám to líto, že nám to uletělo, a že se stávají i horší věci. Někdo mi psal, že nás obdivuje, s jakým nadhledem tu situaci řešíme. A já si v tu chvíli uvědomila, že to je možná to, proč tím životem proplouváme tak snadno. Ani jeden z nás totiž vůbec špatnou náladu neměl. Ba naopak. Já jsem byla nadšená, že můžeme být v Oslu ještě o chvilku déle a Johni byl zas rád, že já jsem nadšená.

Já si totiž uvědomila, že to je to štěstí v životě. Mít tu svobodu a volnost. Nemuseli jsme se stresovat, co na to řekne náš šéf… A navíc před pár lety by nás nový letenky zruinovaly. Teď máme tu možnost zůstat v hotelu i díky blogu i za mnohem lepší cenu. Za to jsem nekonečně vděčná, protože to dost mění celou situaci. Hotely v Norsku jsou jinak pekelně drahý. Ostatně jako většina věcí.

Já jsem se teď pár hodin brouzdala po Oslu. Sama. Kluci odpočívaj na hotelu a já jsem šťastná. Vždycky, vždycky se tu nadechnu.
A tak nějak se těším, až přijdu na “to”, proč jsme tu zůstali ještě déle. Já tomu totiž věřím, že to nějaký důvod má. Možná jen, že jsem se potřebovala nadechnout. Už dlouho jsem neměla čas jenom sama pro sebe a zas a znovu jsem si uvědomila, že dokážu být jako motorová myš, dokážu jet, pracovat, vařit, starat se o Williamka v kuse několik týdnů… ale když čas od času nemám to svoje “zastavení” a otočení se zpátky, dojde mi energie a motivace… a pak mi není dobře. Duše stojí někde v koutě, protože jsem na ni přes to všechno trochu zapomněla. A to pak nedělá dobrotu nikomu. I když přes všechno na světě miluju ten můj režim, občas se přistihnu, že nestíhám sama sebe. V Norsku je to jiný. Vždycky jsem tu měla spoustu času na všechno. Chodím tu mnohem pomaleji, než v Praze, protože jsem to tu tak vždycky dělala.
Tak vy všichni, kteří to máte podobně, zastavte se. I když si myslíte, že to nepotřebujete, zkuste to.
Jenom se procházejte, nebuďte na Instagramu, ale pozorujte třeba nebe. Nebo tu šlehačku, která se rozpouští na tý horký čokoládě. Sedněte si do kavárny a buďte chvíli sami se sebou. Má to smysl. A uvidíte, že ten moment, kdy to štěstí ucítíte, přijde. Třeba ne hned, ale přijde. A bude nádhernej. A najednou to zase všechno bude dávat smysl.
Děkuju, že tu jste. Děkuju, že jste na mě počkali, i když se mi pár měsíců psát vůbec nechtělo. A děkuju, že v těch řádcích blogu i knížky, pořád dokola něco nacházíte. Protože to je, páni, nádhernej pocit.
Vaše Tereza(zase)InOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
5 let před

jak mi (a určitě i několika dalším lidem) ty tvoje články chyběly ❤

Anonymní
Anonymní
5 let před

Konečne nový článok! Už som naňho čakala ako na spasenie ♥
A zároveň opäť raz taký silný, že som si pri ňom uvedomila, ako hrozne ma ten môj drahý naučil práve tej ľahkosti bytia a šťastia, ktorá mi tak chýbala.
Uži si dni v Osle!♥

Anonymní
Anonymní
5 let před

Tomu říkám dávka pozitivní energie na pondělní ráno! 🙂 mám kafíčkovou pauzu v práci, stačí si přečíst článek nabitý tak hezkými pocity a hned se pracuje s lepší náladou, díky! 🙂

http://www.knihtester.blogspot.com

Aďka
Aďka
5 let před

Všetko je tak, ako má byť 🙂
Majte sa krásne,
A.

Jana Pernicová
Jana Pernicová
5 let před

Teriii, já tady to zastavení a nadechnutí měla přesně včera. Šla jsem se projít do lesa, snih mi křupal pod nohama a když jsem se zastavila, slyšela jsem jen přírodu. A bylo mi nádherně… 🙂 jsem ráda, že opět píšeš 😉

Maruška Friedlová
Maruška Friedlová
5 let před

Je hrozně skvělý, že si vážíš i těch nejmenších okamžiků štěstí. Já si pak hlupaňa nadávám, že bych to přeci mohla dělat taky, že to nic nestojí a úsměv to na tváři vykouzlí větší než kdejaký super dárek. 🙂 Užívejte si to v Norsku, dokud to jde! ♥ Budu se těšit na další články. 🙂
THE WORLD BY MARIA

All about Candy's Life
All about Candy's Life
5 let před

Všechno má svůj důvod a tak to vždycky je! ♥

ALL ABOUT CANDYS LIFE

Misa
Misa
5 let před

Je super, ze jste si tam jeste uzili dva dny navíc! 😉 To je krásný pohled na vec… Snazím se to také praktikovat, i kdyz ne vzdy se mi to zatím darí 🙂 Jen malý poznatek: zjistila jsem, ze v cizine mi to jde lépe nez v Cechách, asi ta rychlost zití? Krásný nový rok celé rodince!

Lucie - motivimi
Lucie - motivimi
5 let před

Je super, že ses vrátila ke psaní. Chyběla jsi. ♥

Janka Bianka
Janka Bianka
5 let před

To sa mi páči takýto postoj k situáciám a k životu. Snažím sa to naučiť aj môjho frajera, ktorý je občas taký hundroš. Ja si totiž myslím, že na všetkom je vždy aj niečo pekné.

Pavla
Pavla
3 let před

Strašně se mi líbí ten tvůj pozitivní přístup k životu. A Norsko je krásný! <3
Pavla z Za lepší život

Last edited 3 let před by Pavla
Genesis2211
Genesis2211
2 měsíců před

Мадонна, икона поп-музыки и культурного влияния, продолжает вдохновлять и поражать своей музыкой и стилем. Её карьера олицетворяет смелость, инновации и постоянное стремление к самовыражению. Среди её лучших песен можно выделить „Like a Prayer“, „Vogue“, „Material Girl“, „Into the Groove“ и „Hung Up“. Эти треки не только доминировали на музыкальных чартах, но и оставили неизгладимый след в культурной и исторической панораме музыки. Мадонна не только певица, но и икона стиля, актриса и предприниматель, чье влияние простирается далеко за рамки музыкальной индустрии. Скачать mp3 музыку 2024 года и слушать онлайн бесплатно.

Podobné články
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x