Jak jsem se podruhé zamilovala do loftových bytů, jak se moje kamarádky stávají slavnými přes noc a jak plánuji odborný výzkum v Africe

Tak tenhle příště 🙂

Pondělí dopoledne. Sluníčko, teplo, podzimní listí žloutne stejně rychle, jako lidé začínají chraptět. Sedím v jednom z nejůtulnějších pekařství v celém Oslo hned na hlavní třídě. Usrkávám pěnu z horkého latté. Je v obrovským porcelánovým hrnku, který se blyští v paprskách podzimního slunka. Ukusuju čokoládový scone s extra čokoládou, když v tom se s drobkem, který jsem právě ztratila, pere miniptáček velikosti dětské dlaně. Fascinovaně na něj koukám a během následující minutky zblajzne ještě drobků tolik, aby měl dost do Vánoc. 

Nemám tušení, co všechno se během tohoto týdne stane a o kolik let zase poskočím kupředu. Naivně si to štráduju s čerstvým chlebem domů a chystám se překvapit snídaní do postele. Vypadá to na produktivní týden. To mám ráda. Plná náruč knih z knihovny značí, že to bude zase mela. Když odemykám naše domovní dveře, ani ve snu mě nenapadá, že už je odemykat mockrát nebudu. Proč? Koupili jsme byt! Ve středu dopoledne jsme koupili ten nejkrásnější byt v Oslu. Rvačka byla velká, jakože v Norsku si musíte byt vydražit online. Tentokrát jsme byli připravení na všechno, měli jsme limit, nahazovali jsme statečně a sebevědomí čišilo ze včasných hodů bez zdlouhavého váhání. Cena se vydrápala po dlouhé tahanici pěkně nahoru. Obrovskou porci adrenalinu, který koloval v našich žilách po dobu tříhodinové aukce, vystřídaly slzičky štěstí padající jako hrachy. A pak už se jenom telefonovalo a slavilo a plánovalo a slavilo a telefonovalo a plánovalo a navrhovalo. Do staré norské továrny na boty se budeme stěhovat co by dup a do té doby nás čeká vzrušující plánování, jak zařídit takový norský lofťák s obrovskými okny a patrem na spaní. 
Nějak mi připadá, že co týden, to skok o pár let. Jenom doufám, že teď budu mít do svatby „klid“! 🙂 

Awkward


V jednom z mých předešlých příspěvků jsem Vám psala o projektu Awkward. Monika i Lucka studují Módní design na VŠUP a takřka přes noc se staly slavnými. Dneska jsem úplnou náhodou narazila na jejich boty na facebooku a lapala jsem po dechu, když vidím, že této fotce dalo „like“ přes 28 000 lidí a nad 8 000 lidí ji sdílelo. Teď už jenom upřímně čekám na to, kdy jim Lady Gaga zaklepe na dveře od staré garáže, kde všechny tyto bizardní modely vznikaly a jedny si objedná. Inu, já už se v dnešním světě nedivím ničemu.

Awkward collection


Afrika

Jak
jsem se dneska na přednášce dozvěděla, náš výzkumný projekt pro psaní
diplomové práce by se měl pohybovat mezi 3-4 měsící strávenými v dané
lokalitě. To znamená, že za pár měsíců balím kufry a jedu do Afriky. To
teprve bude bloggování! Do momentu, kdy usednu ve slaměném klobouku a
bermudách do rozpadajícího se jeepu ale zbývá ještě dlouhá cesta. 


Krásný den Vám přeji a pište, jak se daří Vám!
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x