A zase jeden článek z oblak

Poslední kapka ne moc dobrého cappuccina z letiště vysrknutá, chuť makronky na jazyku, rozpálená tvář od sluníčka a uzívaný česko-norský pár zabořený do sedačky 3A a 3B. To mě tak napadá, že paní vedla nás, Norka začtená do nejtlustší knihy světa, kterou by mohla zabít nejednoho otravného stevarda, má štěstí a dostala nejlepší sedadlo v celém letadle. Před pár lety jsme s Johnim zkoumali, které je to nejlepší a podle různých průzkumů a výzkumů, je právě 3C tím Sedadlem s velkým S. Ani už nevím proč a kdo na to kdy přišel, ale evidentně nějací chytráci, protože sedadlo 3C není nikdy prázdné. Všimli jste si toho někdy? Já to kontroluju a vždycky si na to vzpomenu.
S každým dalším kilometrem na mě padá štěstí. 
Jsem v letadle a čeká nás pár dní naprostého klidu, odpočinku, rodiny, rybaření, výletů a jen takového toho norského ryzího poflakování.

Posledních pár dní nám dalo zabrat. Dneska ráno jsme se probudili záhadně.  Usnuli jsme do sebe zaklínění celí oblečení, s klíčema a telefonama v kapsách a vedle postele zbytky napůl snědených thajských nudlí v krabičkách. Upřímně? Zas taková záhada to není. Včera jsme po osmi hodinách stěhování, cídění, nošení, vyklízení a celkem častého klení, propadali panice, kterou jsme pak, zdá se, po dobrém jídle zaspali. Jen tak. O co klidnější byla noc, o to náročnější bylo ráno. Řeknu vám, že sbalit si za půl hodiny z nepopsaných krabic špinavé prádlo na dovolenou tedy vážně není ideální start dne. Pračku nám totiž dovezli až v pondělí. Je krásná černá a trochu nás vyděsila. Bylo to totiž na milimetry. 

Rada pro všechny, kteří kupují pračku. Někdy vás prostě nenapadne, že někdo navrhne do nového bytu dveře do koupelny téměř poloviční, než místo na pračku. Ale dost o prádle. My už skoro přistáváme a já se neuvěřitelně těším: na mojí Mashu, na pršavo v Oslu, na to, až se zahrabu do těch voňavých peřin a budu spát dokud mě to nebude nudit, na čerstvou rybu, kterou chytíme z lodi, na norské dlouhé večery, na červené víno, které vezeme tatínkovi, na Johniho neteřinku, na výhled na fjordy, na loupání čerstvých krevet k snídani, na blogování, na lenošení, na čtení Bábovek, na čas, který budeme mít s Johnim sami pro sebe… 

Zkrátka a dobře se těšim na všechno nasáklé norskou pohodou. 

 

Tak krásný večer a nádherný horký letní dny plný malin a zmrzliny. 
Vaše TerezaSkoroInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
7 let před

Krásný článek 🙂

toffo
toffo
7 let před

Bábovky jsou skvělý, přeji pěknou dovolenou! Já už jsem si na tu mou s předstihem pořídila nálož nového čtení, protože to k mé dovolené prostě patří. Rozvinout si mozkové buňky v trochu jiných myšlenkových pochodech.

Daniela Slávik
Daniela Slávik
7 let před
Kristýna Červenková
Kristýna Červenková
7 let před

Užij si to tam Terezko! 🙂 Někdy je potřeba si odpočinout. 🙂

Markéta
Markéta
7 let před

Existuje přímo webovka, kde je hodnocení sedadel v letadle 🙂 stačí jen zadat typ letadla a můžeš si přečíst, kde se ti bude sedět nejlépe. Užijte si to!

Diary of M

M.

Pavlína Plevová
Pavlína Plevová
7 let před

Nádherný článek! Užijte si to tam! 🙂

Podobné články
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x