Zase jsem v Oslu něco objevila: nejdokonalejší ovocný trh pod Sluncem


Musím na poště vyzvednout doporučené psaní. A naše pošta leží přímo uprostřed Greenlandu, kam mám striktně zakázáno chodit sama. Když jsem se přistěhovala, šla jsem jednou běhat a doběhla jsem až tam. Od té doby vyprávím historku, že jsem jednou šla v Norsku běhat a doběhla jsem až do Afriky. Inu, blonďatá jsem tam byla jedna z mála. Trochu mi to připadalo, jako když jsme kdysi s našima jezdili na zapomenutá míst v Asii, kde ještě nikdy předtím  neviděli bělochy a lidi si nám šahali na naše bílé vlasy a tátův nos. Cestou z pošty vidím obrovský chumel lidí a všichni se tlačí  a hulákají na sebe. Nedá mi to a prodírám se. Objevuju jako Alenka v říši divů. Přede mnou se pomalu, ale jistě rozprostírá obrovský ovocný a zeleninový trh a já se nestačím divit. Takový třešně nepamatuju ani ze zahrádky Beitlerů. Popadám obrovský meloun a prodírám se dál. Přihodím ananas a naprosto neodolatelné hrozny a mám nauvěřitelnou radost, že jsem zase objevila něco tak užitečnýho. Sice dostanu loktem asi tak sedmkrát, než se dostanu dovnitř, ale to, co na mě čeká vevnitř opravdu stojí za to. Pole nejrůznějších bylinek v květináčích za hubičku? Obrovské balíky Basmati rýže za nula nula nic? A co teprv celý regál chili koření? Olivy naložené ve více než dvaceti různých kořeních? 


K pokladně se sice musíte doslova probojovat. Všichni na mě koukají, jako bych spadla z třešně a když chci platit kartou, prodavačka mě doslova probodne pohledem. Inu, jenom drobný příklad, že je tento pouliční obchod naprosto jiný kafe než celý Oslo.

Krásný večer Vám všem a nakupujte na trhu! 
Vaše TerezaInOsloKomentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzana Šumlanská
Zuzana Šumlanská
8 let před

Můžu se zeptat na přesnou lokaci tohoto trhu? 🙂 O víkendu se chystám do Osla a ráda bych tohle navštívila, jestli teda funguje i v zimě… 🙂

Podobné články
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x