Zapomeňte na novoroční předsevzetí, raději si vzpomeňte na ty nádherné okamžiky uplynulého roku!

Píše se rok 1998, ve vlasech mám napletené vánoční ozdoby, obličej pomalovaný zelenou barvou, v ruce mačkám krabici jablečného džusu a s trochou nervozity se nesu v mém outfitu vánočního stromečku do sousední chalupy. Velká chata praská ve švech, je plná rozřáděných dětí, které se těší až prdnou Rychlé špunty a na řadu dojde hra na sardele. Poslední rok v roce jsme pravidelně trávili na naší chalupě v Krušných horách a milovali jsme to…  O 15 let později. Dřevěný srub u norského fjordu, kousek od nejjižnějšího místa v Norsku, na kterém pyšně svítí zlatavým světlem maják Lindesnes. Kouzelný výhled na dechberoucí kus fjordu přímo z obýváku, doplňuje příjemné praskání v kamnech a vůně typického jehněčího, které jsme zvolili pro dnešní slavnostní večeři s českými a norskými přáteli. Rychlé špunty jsme vyměnili za francouzské šampaňské a hru na sardele za venkovní výřivku. 
Silvestrovské rybaření

Každý rok už celkem předem vymýšlím novoroční předsevzetí a přemýšlím, co bych tak nejraději s mým životem zase udělala a na jakou stranu bych ho převrátila, překroutila, či nasměrovala. Můj seznam novoročních předsevzetí klasicky zabírá pár papírů a moje svědomí si brousí zuby, jak mi to nandá, až zase polovinu z nich klasicky nedodržím. Každý rok mám tak trochu špatné svědomí, až najednou si říkám „A dost!“ Není lepší se zaměřit na ty pozitivní věci a reflektovat, kolik jsme toho vlastně v ještě letošním roce dokázali, než se kousat, kolik jsme toho propásli? Takže pro letošní rok obracím a procházím staré fotky z roku 2013 a nechávám si čas na uvědomění, jak nádherný vlastně byl. A že teda BYL!  Zastavte se i Vy a vzpomeňte si na ty Vaše nádherné chvíle celého roku, na ty nádherné momenty, které se navždy zapsaly do Vašich srdcí. Kolik zajímavých lidí Vám vkročilo do Vaší životní cesty. Hledejte ty momenty, ve kterých jste se cítili živí, a ve kterých jste si uvědomili, co a kdo je pro Vás důležitý. Uvidíte, kolik jich bylo a jak nádherný a plný rok jste vlastně měli. Občas před ten všechen stres na tu vnitřní pohodu, která je důležitější než cokoliv jiného, zapomínáme. Občas totiž toužíme být tak dokonalí, že jsme na sebe až trochu přísní. Tak nebuďme! 


Dlouho jsem přemýšlela, jaký dárek do nového roku Vám nadělím a myslím, že jedno malé předsevzetí Vám udělá radost. Budu se snažit psát, co jen to půjde, protože Vaše nádherné a pravidelné zprávy mě vždycky nalijou proud kreativní energie do žil. Je neskutečně nádherné číst všechny ty Vaše životní příběhy a hřeje mě u srdíčka, do kolika životů jsem nenápadně vkročila a možná i trochu přetočila na tu pozitivnější stranu. Podělím se s Vámi o jednu fotografii, kterou jsem včera dostala ve zprávě a jak se anglicky říká „Made my day“. Jedna moje pravidelná čtenářka mi vyfotila první stránku jejího diáře pro rok 2014, na které cituje … 

Vážení čtenářky a čtenáři, nádherný nový rok 2014 Vám přeji z celého srdce. Ať je Vaše životní cesta propletená nádhernými okamžiky, na které budete rádi vzpomínat a nezapomeňte na sebe. 

Vaše TerezaInOsloP.S. Nezapomeňte hlasovat v anketě na pravé straně! A jestli jste tak ještě neudělali, koukněte na Facebook stránku a TerezaInOslo na Instagramu, kde najdete spoustu dalších fotografií. 

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michaela Vavrinova
Michaela Vavrinova
9 let před

Terezko tobě taky přeju do roku 2014 jen to nejlepší, spoustu splněných přání a dodržených předsevzetí 🙂 Děkuju za tvůj blog, čtu ho už delší dobu, protože život v Norsku je můj dlouhodobý sen a tvůj vtipný a trefný styl psaní zabývajícím se rozdíly mezi českou a norskou náturou mě nesmírně baví 🙂

Podobné články
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x