Velikonoční zajíc, nebo Yoda ze Star Wars?

V Norsku už je na každém kroku cítit, že se oslavy Velikonoc blíží. Všichni sbalili saky paky, lyže a běžky, pomeranče a norský svetry vzoru Marius a vyrazili do srubů. Norové si Velikonoce užívají ve velkém. Zpravidla se nepracuje ani na Zelený čtvrtek, ani na Velký pátek, ale v praxi si Norové berou volno na celý týden. Školy jsou zavřené rovněž celý týden. Článek o tom, co dělají Norové na Velikonoce bude. Chystám se ho ale psát ze srubu, s mističkou marcipánu a čokolády přede mnou, kriminálku na stole, a vůni tradičního velikonočního jídla za mnou, aby to všechno bylo autentičtější přeci. Teď mám pro vás něco peprnějšího, nebo spíš sladšího? 

V Oslu není ani noha…

Oslo se vylidnilo a my vyrazili do města. Projít se, okouknout norskou jarní módu, a když nám vyhládlo – na naší oblíbenou pizzu do malé italské zastrčené  pizzerie, kde jsme se úplnou náhodou stali jednimi z úplně prvních zákazníků. V Mama Pizza jsme od té doby pečení vaření, asi nějaké zvláštní pouto a vždycky dostaneme vynikající espresso na účet podniku (to bude možná to pouto :). Tím si mě Italové získali a já přemlouvám Johniho očima, když vybíráme co zakousnout, když nám ve městě vyhládne. 


Ale co se dělo předtím? Co takhle jedna sobotní dlouhá velikonoční snídaně a tulipány k tomu?
Velikonoční snídaně

Na sobotní snídani jsem se těšila už celý týden a chtěla ji trochu velikonočně vyšperkovat. Johniho probudila vůně palačinek, která provoněla celý byt. Houknul na mě z postele, jestli už může, obléknul si moje milovaný víkendový tepláky, ležérni triko a poznamenal, že mu stačí palačinky normální, že hned nemusím dělat Yodu ze Star Wars, abych mu udělala radost. Načež jdeme oba do kolen…Netrpělivý spolustrávník

Johni si netrpělivě poposedává a čeká až dofotím ty
palačinky, které jsou, kdyby to náhodou někdo nepoznal, velikonoční
zajíček 🙂 A já přemýšlím, jak se mnou musí být ten muž ohromně
trpělivý. Vždycky, když jíme, počká až nafotím jídlo. Já se zas
naučila připravovat moje jídlo dřív, aby ho Johni neměl moc studený a
vůbec se někdy dobře najedl. Co bych to byla za manželku – podávat studený jídlo? 🙂 Zajímalo by mě, jak to dělají ostatní blogerky. Kdo je fotí? A kdo má s nima tu trpělivost? Tak co dámy a pánové, nějaké vděčné rady?

Když náhodou chci na fotkách i sebe, buď nastavím stativ na naše schody, nebo mrknu na svého muže. Můj muž se ve focení stále zdokonaluje… ale po stém pokusu, kdy se mi ta fotka prostě nelíbí, už ho to přestane bavit a s tím sibalským úsměvem vytasí větu typu: „na těch fotkách máš trochu velký stehna“, nebo „takhle máš dost baculatý tváře“ a ví, že to je konečná. 

Občas si říkám, že jsem ho trochu zkazila tou českou náturou. Neměla jsem ho to učit. Ale co, alespoň je u nás doma o zábavu a salvy smíchu postaráno. 🙂

Dejte pozor, ať vám nevystydnou

Yoda, nebo velikonoční zajíc chcete-li, vypadá sice skvěle, jenže já se tolik soustředila na design, že na samotnou chuť jsem trochu pozapomněla. A jéje! To, že byly palačinky ve finále studený a museli jsme je přihřívat v troubě, jste jakože neslyšeli :). Nicméně, aby byl váš zajíc jak chutný tak pěkný, mám pro vás dvě rady: 

1. Palačinky připravte slaďoučký a stejně dobrý, jako je děláte vždycky a pečte je na mírném ohni, aby byly hezky křupavounké a jemně propečené. A fotku si udělejte jednu a pošlete mi ji. Jestliže ovšemže se  nechystáte psát sáhodlouhý příspěvěk na váš blog, jak připravit velikonočního Yodu. S tou fotkou jsem to myslela vážně – budu za ní ráda 🙂

2. Palačinky si připravte do foroty a zabalte je to alobalu, aby vám nevychladly. Samotný design pak naaranžujte až těsně před. 

3. My zapomněli na naší tolik oblíbenou Nutellu. Tak jsme měli zdravější verzi, s vanilkovým jogurtem, banánem, kokosem a pomerančem na závěr.

Tak nádhernou neděli a děkuji, že jste dočetli, nějak jsem se dneska rozvášnila. 
Jo a ještě něco – Vaše komentáře mě neuvěřitelně baví a inspirují, takže jestli máte minutku, lupněte mi sem, co vás zajímá – o mém životě, o Norsku, o norské módě, o práci – těším se! A děkuju 🙂

Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
...by Sarka
...by Sarka
9 let před

Jéé Terezko, super článek, opět obrázek toho, jak tam v tom Oslu "válčíte". Trochu jsem měla poslední dobou dojem, že se z vašeho jinak skvělého blogu stává reklamní blog na propagaci (restaurací, hotelů) a ten původní záměr blogu se nějak vytratil. Ale tohle jste zase vy!!! A taky stále čekám na fotoreport od vás z práce nebo bližší info, na čem právě teď pracujete. Takže vás poprosím, držte se svého názvu a ukazujte nám váš život v Oslu…..těšíme se na něj…..

Šárka

Luka Life
Luka Life
9 let před

Já StarWars moc ráda, takže bych si od tebe k snídani nechala hned připravit velikonočního Yodu 😀 Néé, fakt mě pobavil. A s tím focením jsi si to hezky zařídila, já jsem zatím ve stádiu, že když si nevyfotím jídlo, tak si ze mě přítel dělá srandu, jestli se mi něco nestalo, že si jako nechci fotit svoji snídani 😀
Měj se pěkně 🙂
Joo a jinak já bych si ráda početla více o tvé práci.

Zuzana Vrbová
Zuzana Vrbová
9 let před

Ahoj Terko, na tvůj blog jsem narazila asi před 3 měsíci a život v Norsku v tvém podání mě dostal:) možná to byl i tvůj blog, co mě popostrčil k tomu, dát si do Osla přihlášku na Erasmus. Asi tři týdny po výběrovém řízení jsem se dozvěděla, že do Osla opravdu vycestuji, budu studovat na University of Oslo a rok tam žít. Věřím, že to bylo skvělé rozhodnutí a že i já si to tam tak oblíbím. Každopádně díky na inspiraci a články, které mi vždy vykouzlí malý úsměv na rtech!:)

theMonica cz
theMonica cz
9 let před

Tvůj blog sice sleduju teprve od poslední "blogerky", nechápu jaktože jsem na něj nenarazila dřív, ale miluju tenhle typ článků a hlavně tvoje fotky 🙂 <a href="http://themonica.cz”>TheMonica</a&gt;

Podobné články
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x