TerezaInOslo is in Oslo

Sedíme s Bridget v mojí oblíbený kavárně Evita s nádherným výhledem na Oslo fjord, chladne nám chai tea latte, mně se kýve stolek a rychlostí blesku nám z talířku ubývá domácí sušenka s makadamovými oříšky a bílou čokoládou. To je moje zásluha. Drobkovi prý chutná 🙂 Hraje tu nádherná klidná kavárenská hudba, kterou občas rozsekne „enkel cappuccino er klar“ (single cappuccino je hotové) a smích dětí a racků. A já jsem nesmírně-vesmírně spokojená. Ostatně jako vždycky, když jsem pár dní v Oslu.
Zase jsem se prošla Oslo vzpomínkama, načerpala energii, našla ten klid, který tu vždycky možná tak trochu bezmyšlenkovitě zapomenu a nic mi tu nechybí. 
Proto jsem udělala před pár minutami jedno velké snové rozhodnutí.

Jednou si tu pořídíme byt. Klidně malinkej, ale s výhledem na fjord a s balkónkem, odkud budeme pozorovat ty letní západy slunce. Abychom mohli budulínkovi ukazovat nádheru jeho země a máma tu mohla potkávat přátelé, psát články, rozjímat a hledat ten klid, který nenajde prý nikde jinde na světě. A třeba to bude za deset let, třeba za sto, ale jak už řekl César: Přání je otcem myšlenky. A tak to všechno vlastně začíná. 
A jaké je to vaše přání? Už jste se ho odvážili vyřknout nahlas? 
Tak jen směle do toho! To je totiž ten začátek.

Tak já se jdu vrhnout na další kapitoly! A děkuju za tu smršť vašich emailů. Jste boží 🙂 Fakt! 
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
5 let před

Milá Terazka, doteraz som čítala iba blogy o bývaní, hlavne tom severskom škandinávskom a ani vo sne by ma nenapadlo že raz budem čítať aj taký jeden obyčajno neobyčajný blog zo života…chcem sa ti poďakovať za kaźdý jeden nový článok a za úprimnosť ktorú do toho vkladáš. Človek tak má možnosť nahliadnuť do života iných a uvedomí si strašne moc vecí… a hneď je deň krajší 🙂 Držím palce, aby všetko dobre dopadlo a už sa teším až sa malinký narodí a na ďaľšie krásne príspevky. S pozdravom Katka

Pavel Života
Pavel Života
5 let před

Mám jen jedno přání,abych byl zdráv.

Kateřina Šímová
Kateřina Šímová
5 let před

V mém srdci jsou uloženy čtyři velká přání – mít místo, které bych nazývala domovem, mít rodinu kterou bych mohla do svého domova přinést (chci aspoň dvě děti) a podívat se na místa o kterých jen sním. Nejdůležitější že všech přání je to, aby byla má celá rodina šťastná a zdravá

Amelie
Amelie
5 let před

Přání a sny? je krásné, když si je lidé pomalinku plní. Přát si, aby byly děti zdravé , je marné….ale nějaký byteček, domeček..asi i to je nad mé síly… možná nějaká dovolená bez dětí…Už tak dlouho jsem si nic nepřála, že ani nevím….

Podobné články
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x