Tereza In Karlovy Vary

Letošní varování: ve Varech je horko, spoustu filmových nadšenců, i letos se stojí fronty na filmy už od rozbřesku, a i letos mají ty vynikající křupavý teplý oříškový oplatky, které provoní celé Vary. Těmi i tentokrát hýbe ta nádherná filmová atmosféra, kvůli které se tam sjíždí lidé z celého světa. I my jsme si Vary letos užili dosyta. Bylo to zase výjimečné a intenzivní. Tak, jak to Vary umí. Ale s pupkem tedy trochu jiné.


Naprosto nezapomenutelným zážitkem bylo skoro nekonečné chození po kolonádě a hledání těch nejlepších ovocných knedlíků, na které jsem měla (teda já ne, mimi mělo 🙂 neutuchající chuť. Nutno dodat, že bylo třicet stupňů a já se tam koulela v devátém měsíci. Ale díky vám, kteří jste mě zastavili a pozdravili to bylo úžasný. Asi jsem byla doopravdy nepřehlédnutelná :))) Nejdřív břicho, pak dlouho nic a pak Tereza.

Děkuju za všechny osobní pozdravy, jen tak dál, čtenáři moji. Miluju setkání s vámi.

Z Prahy jsme vyrazili v úterý po práci. Jako
loni jsme se ubytovali v nádherném skorozámku na kopci v Hotelu Imperial.
Odtud máte nádherný výhled na celé město a jenom se skoulíte dolů na
promenádu. V mém případě tedy doslova. Mají pokoje jako pro krále a
královny a vynikající snídaně s vaflema a jogurtem s těmi vynikajícími
krušnohorskými borůvkami, které jsme vždycky sbírali na chatě. 

Taky si myslíte, že hotelové snídaně jsou stejně vždycky na hotelech to nejlepší?

V plánu jsme měli od desáté večerní vyhlášení Nespresso Talents 2017 v nádherném Zanderově sálu v Císařských lázních. Tak jsme se s Bridget přepudrovaly, kluky poslali na burger do Bokovky a vydaly se do víru Varů. Ten večer se vyhlašovaly ceny vertikálních filmů a k tomu se konala velkolepá party. 

Na vítězné filmy se můžete podívat TADY. Rozhodně stojí za to. Mají nádherné myšlenky a vertikální formát musel být pro soutěžící celká výzva. Mně se nejvíc líbil film od Veroniky Jelšíkové, který se jmenuje Golden Delicious.

Ve
středu nás čekal večerní blogerský event v mém oblíbené pop-up Nespresso Café,
které letos vypadá jakoby ho teleportovali přímo z Cannes. A já se
těšila. Na holky naše, na ledovou kávu, na míchání drinků i celou tu
nádhernou atmosféru, kterou vždycky ve Varech polykám plnými doušky. A protože to nebyl ledajaký event, nechaly jsme se na něj připravit od profesionálního Douglas teamu, který stejně jako loni, sídlí v Hotelu Thermal.


A my se s Domčou a Eliškou těšily na tu jedinečnou příležitost, kdy nás někdo takhle nádherně bude hýčkat. Douglas team líčí zdarma všechny návštěvníky festivalu. Stačí, když máte filmový pas a objednáte se buď online TADY, nebo přímo v Douglas, který najdete právě v přízemí Thermalu. A pak se můžete nechat vyfotit a budete mít krásnou památku na ten letošní KVIFF2017. A jestli se vám nechce objednávat, zkuste štěstí až půjdete okolo. Třeba se zrovna někdo zapomněl na filmu, nebo usnul na kolonádě a nalíčení nepřišel.

Já jsem celé líčení a česání nechala na profesionálkách. Neměla jsem žádné přání, žádnou představu. Vždycky mě totiž baví, co make-up artistky vymyslí. A vždycky jsem pak z výsledku nadšená. 

Nechala jsem se jen tak hýčkat a užívala si každou minutu toho odpočinku.

A večer jsme se pak s holkama učily míchat alko i nealko kávové drinky, posedávaly jsme na terase kavárny a pozorovaly ten ruch promenády a náhodně i plánovaně potkali několik přátel. Ve Varech totiž chtě nechtě potkáte tolik přátel, jako za celý rok. A o tom to vlastně celé je. Náhodná setkání ve Varech jsou ta nejkrásnější.
Ještě vám musím ukázat fotogenické nealkoholické bezkofeinové mojito, které chutnalo naprosto božsky. Já jsem se do té směsi máty, limetky, třtinového cukru a kávy zamilovala. No není úchvatné? 


A jak jste si volné dny užili vy?
Doufám, že famózně. Zdravím všechny, kteří se dneska jako hrdinové vydali do práce a užijte si víkend. Zasloužíte si to 🙂

Vaše TerezaInKarlovyVary

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bára S.
Bára S.
7 let před

No vypadá to všechno krásně! Atmosféra Varů je jedinečná mám to tam během festivalu moc ráda.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Bára S.

Baru, máte pravdu. Atmosféra Varů je na festivalu nezaměnitelná. Těším se už na přístí rok 🙂

Hezký večer
VAše TerezaInOslo

Jitka Šrůtková
Jitka Šrůtková
7 let před

Terez, na tenhle článek jsem se fakt těšila. Vary si pamatuju mlžně a mám na ně dost smíšené vzpomínky. Byla jsem tam jako úplný prcek. Trávila jsem tam dobrý měsíc v lázních, když mi zjistili mou sladkou kámošku cukrovku. Sou to takový hořkosladký vzpomínky :-). Z tohohle pohledu Vary vůbec neznám. Už pár let mluvím o tom, že bych se tam chtěla jet podívat. Jestli lázně pořád stojí, jak vypadá ulice, kterou sem jako špunt nesmášela, protože byla do obrovitánského kopce a personál nás po ní honil kvůli pohybu a dobrým výsledkům :-). A taky jestli stojí to obrovský hračkářství, kam sě vždycky chodila s návštěvama a chtěla si tam hrát :-)).
Tak si to vždycky v době KVIFF připomenu a vlastně jsou to fajn vzpomínky :-).
Filmový festival bych jednou ráda zažila na vlastní kůži, tak se tam třeba jednou taky pozdravíme :-).

Hezký víkend, Jitka

Pavel Života
Pavel Života
7 let před

Kdybych měl dvakrát větší inv.důchod je bych se do K.V.taky kochat, bohužel s rozpočtem 127kč na den mi není dáno,ale Terezko Vám tom s mimíkem od srdíčka přeju.

Karolína
Karolína
7 let před

To je nádhera! tak moc ti to slušelo 🙂

Podobné články
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x