Tak trochu jiný adventní kalendář

Miluju vánoční pohodu. Miluju křupavej sníh. Horkou čokoládu po procházce, kde vám mrznou uši. Miluju, když svíčky tančí do rytmu vašeho dechu a když se zakuckáte moučkovým cukrem, který právě zasněžil cukroví. Miluju vůni větviček, františků a prskavek a ještě nevychladlých perníčků. Miluju, když se vám v neděli odpoledne nikam nechce, protože jste zarochněný doma v dekách a koukáte na filmy. 

A miluju celý prosinec, kdy si ty vaše malé radůstky můžete užívat.

Adventní kalendáření – řádění je v Norsku velmi oblíbené. Když jsem se do Norska před pár lety přestěhovala, nelenila jsem a hned první prosinec jsou pro Johniho jeden vyrobila. Tenkrát jsem nakoupila/vyrobila pár blbostí (přesněji tedy dvacet čtyři) a každou zvlášť zabalila, omašlila a připla na velké kovové srdíčko a Johni se každej den radoval z malého překvapení. Letos jsem naprosto okouzlená kalendářem z kartonů, který vyrábí Míša pod značkou Unlimited Design. O Míše jsem vám už několikrát psala. Míša pro nás v hubu navrhovala Olympus Room a taky Coffee corner od Nespressa a má naprosto kouzelné nápady. Na některé se můžete podívat třeba TADY na Fler.cz. 

Já jsem vyplňovala Johniho „nejtajnější“ přání a pořádně se na tom vyblbla. Od vaření jeho nejoblíbenějšího jídla, přes návštěvu Puzzle Room až po minigolf v neonových světlech, ale taky snídaně do postele, nebo že si vyrazíme na pořádné rande, jenom my dva a čas.
A Johni byl tak roztomile nadšenej 🙂

U nás doma to teď trochu vypadá, jako by tu řádili hodní skřítci s prachovkama, světýlkama a větvičkama. Ty jsou totiž postrkané skoro všude. V koupelně. V kuchyni. Od malička jsem toužila mít schody se zábradlím, které budete moct omotat větvičkama a světýlkama a víte co? Letos ho máme a já jsem naprosto nadšená. Pořád kolem nich musím chodit a rozjímat .
Teď je u nás doma tak nádherně, že se mi vůbec odsud nikam nechce.

Těším se, až vám to tu všechno ukážu. My už se jdeme zachumlat do dek, čekáme na pizzu a koukáme na nedělní film. Taková jedna krásná adventní pohoda. 
Posílám trochu té pohody i vám. Krásný druhý advent.
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka Šrůtková
Jitka Šrůtková
6 let před

Terezko,

ten kalendář je rozkošný a opravdu originální. Já si letos našla volnou chvilku a vyrobila sama adventní kalendář. Je to asi podobné, jak s tím tvým prvním. Vymyslela jsem 24 různých drobností a ty zabalila, omašlila a očíslovala :). A největší radost je dívat se, jak si to přítel s radostí rozbaluje a blikají mu očka, jak malému klukovi :). Počínaje letoškem jsem asi zahájila novou tradici. Odteď už jen adventní kalendáře v podobném duchu.
A se zábradlím a světýlkama s tebou sdílím tvoje nadšení. Jednou bych taky ráda podobné schody omotané světýlkama. Já totiž miluju světýlka. Takže vždycky při večerních procházkách "šmíruju" všechny domky a byty a okukuju tu hru světel <3

Užijte si druhou adventní neděli. Zdravím do Prahy. Jitka

Aneta Lauterbachová
Aneta Lauterbachová
6 let před

Milá Terez,
obdivuju, že máš tolik energie a nápadů na vymýšlení a realizaci tolika nápadů ohledně kalendáře. Strašně moc se mi ale ta myšlenka líbí. Už jen představa, že tohle někdo udělá pro mě, je pro mě velkou motivací taky tak tomu mému rozsvítit oči. Děkuju za inspiraci a ještě zvážím, jestli zkusím ještě vymyslet něco "last minute" anebo až na příští rok.
Měj krásný předvánoční čas,

Aneta L.
http://www.denikterapeutky.cz

Michaela Bu
Michaela Bu
6 let před

Ten adventní kalendář je skvělý, parádní nápad:) A musím přiznat, že mě nikdy nenapadlo dát do kalendáře lístečky se vzkazy. Příští rok jdu do toho 🙂

Míša http://www.myvirtual-wardrobe.blogspot.cz

Tereza na Útěku
Tereza na Útěku
6 let před

To je tak krásný nápad:) A tvůj muž vypadá tak šťastně!!

Míša Bal
Míša Bal
6 let před

Též jsem letos poprvé vyrobila kalendář, kombinace drobných dárečků a lístečků s "rozkazem" k vánočním aktivitám, a zatím sklízí úspěch 🙂

Adéla Skládalová
Adéla Skládalová
6 let před

To je boží ! My máme letos vyrobený adventní kalendář s čaji 🙂

Minau
Minau
6 let před

jůů mám úplně stejná kalendář už asi 3 roky.:)

Markéta
Markéta
6 let před

Kam se hrabou ty adventní kalendáře s hnusnejma čokoládkama! Tyto originální s malými překvapeními nebo třeba jen s nějakým citátem uvnitř jsou mnohem ale mnohem lepší. Johni vypadá, že se mu letošní kalendář taky hodně líbí 😉

Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

Podobné články
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x