Tajemství životního balancováníNa trase Oslo – Stavanger pluje supermoderní rychlovak, a v něm je Komfort zóna, ve které si momentálně lebedíme. Vyzkoušet se má všechno, tak tu teď sedíme v pohodlných obřích křeslech, s novinama a uskráváme kávu zdarma (jako správná Češka se tam k tomu automatu plánuji vydat hned několikrát. Máme i zásuvku a internet a můžu vám říct, že je nám opravdu komfortně… vlak se mírně kolíbá a já čas od času musím chytít ujíždějící brýle, pera a zvýrazňovač, kávu, telefon, nebo rovnou celý norský Elle. Jak to tak všechno dokola chytám, přemýšlím, že tady ten stolek ve vlaku si žije svým vlastním životem, který je v určitém pohledu velice podobný tomu běžnému lidskému. 

V mé hlavě mám svůj život rozdělený do několika velkých kategorií, které jsou pak rozdělené na spoustu menších. Ty zákládní jsou: láska, zdraví, rodina, přátelé, štěstí, vzdělání, práce, finance, … vždycky když se něco v jedné z těchto kategorií dostane na okraj, musím natáhnout ruku a zachránit to. 

Někdy chytáme těch věcí jen pár, jindy víc, než jsme schopní udržet. U mě na tom „smyšleném“ stole  toho momentálně lítá hodně: balancuju životní styl, skýtající pravidelné cvičení a dobré a zdravé jídlo, projekt v Keni, pronájem bytu, asi tunu svatební dekorace a příprav, a taky spoustu peněz, které postupně chytám a přehazuju na další stolky ve vlaku, sedím tu a vlastně jenom chytám a zachraňuju, abych všechno dostala do balancu. Johni vedle mě má trochu jiný styl. Nechá věci dolétnou k samému okraji, až když už jsou skoro na zemi, chytí je. Někdy i v letu, ale kupodivu se mu to vždycky podaří. Téměř bez výjimky. Teprve při plánování svatby jsme poznali, jak důležitě se oba doplňujeme. Já, ukvapený superplánovač, který potřebuje mít věcí přesně doladěné i půl roku dopředu a Johni, který čeká do posledních týdnů před velkým dnem. Potkali jsme se někdy mezi a já jsem za to nesmírně ráda. Protože všeho moc škodí a naše balanční schopnosti jsou teď tak akorát. Pár věcí nám také ulétlo, a pár věcí jsme prostě ani padat neviděli, ale takový je život. A jak balancujete vy? Balancujete vůbec?

Pár tipů, jak balanc vylepšit:

Hudba: Album Momentum – Jamie Cullum

Jídlo: Můj tip je avokádo, oříšky a rebarbora

Oblečení: pohodlné a šik (mrkněte na kolekci norského Bik Bok, pro který teď designovaly Olsenovy dvojčata)

Pohyb: jóga venku a ranní intervalový běhKrásný den Vám přeji, a nepřehánějte to, někdy je zdravé něco nechat i ulétnout!


Vaše TerezaInOslo (soon TerezaInMombasa)


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
10 let před

:))

Michaela Krejcirova
Michaela Krejcirova
8 let před

Skvělý článek 🙂 Máme to úplně stejně. Když jsme se s přítelem poznali, já byla ta, co vše až moc řešila, plánovala, byla nervozní, když to dost dlouho dopředu nebylo vše jak má být. Přítel úplný opak, který vše nechával na poslední chvíli či ještě později… Naučili jsme se sobě přiblížit, navzájem jsme si něco předali a vybalancovali vše, jak má být. On je ten, kdo se mnou občas zatřese a řekne hlavně klid, já zas ta, která ho nenechá něco zbytečně prošvihnout 🙂 Je nás koukám víc 🙂

Podobné články
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x