Proč nechodit do IKEA v sobotu, nekupovat jen růžové na BabyShower, aneb pár „užitečných“ rad do života v Norsku by TerezaInOslo

Týden uletěl jako sněhová vločka a nedělní příspěvěk se už zuby nehty dere ven. Jenže času málo a myšlenek habaděj, tak jsem si konečně našla chviličku, když už děti spokojeně chrní… Nebojte, nic jsem Vám nezatajila… Poslední dobou se to zdá, že jsem taková dobrá víla pro norsko-české rodiny v Oslu. Poslední dobou se totiž s večerním hlídaním těchto roztomilých bilingvních/ trilingvních andílků a raubířů úplně roztrhl pytel. Dnešní repertoár pohádek se nesl v češtině, norštině a jedna na vyžádání byla i v agličtině. Jak já těm malým špuntům tuhle obrovskou životní výhodu zavidím… Teď už ale na uplynulý skvělý víkend!

IKEA TRIP

Den se má správně začít s pořádnou snídaní či brunchem. Upřímně řečeno na tom vaření a dekorování jídla ujíždím možná až trochu moc, nicméně radost z toho mají všichni pozvaní, ale i každodenní strávníci. Sezení u rozviklaného provizorního stolu komentujeme už jak je rok dlouhý a včera jsme konečně řekli: „A dost!“, jede se koupit nový stůl. IKEA byla jasná volba, jenže nás nenapadlo, kolik lidí bude mít úplně ten stejný nápad. Troufám si říct, že se včera v IKEA potkalo snad celé Oslo. Milióny lidí, kteří se cpali masovými kuličkama, až se jim dělali boule za ušima, jsme tentokrát nenásledovali, ale konečně jsme po roce a pár měsících vybrali TEN nový perfektní stůl a pořádné židle. Přijede v úterý, a máte se na co těšit. Je robustný, skvělý, ze dřeva a jako šitý na míru, na ty naše nedělní brunche. Rada do života: Už nikdy víc do IKEA v sobotu! 


BABY SHOWERVečer se nesl ve znamení naší první opravdové francouzsko-norsko-americké BabyShower, kde Johni vyhrál skoro všechny ceny. Počínaje od nejlepšího odhadu, kolik centimetrů má nyní Anabel v pase, až po nejrychlejší nalezení dudlíku v přeplněné tašce. Baby Shower byla celkem netradiční, protože byli pozváni i partneři. Servírovala se vynikající Chicken-kari soup a zeleninové lasagne, francouzské víno a spousta růžově nazdobených a vyumělkovaných cupcakes a muffinků. Balońky se vznášely všude kolem a šťastní budoucí rodičové plní očekávání byli opravdu skvělí hostitelé. 

Rada do života č. 2: Nekupujte na Baby Shower (pro budoucí princeznu) všechno jen růžové… 
Neděla

15:43 Oslo
Dnešní nádherné tuze zimní počasí mě nenechalo zapnout počítač a za šály nás vytáhlo nekompromisně na fototúru. Potřebovali jsme trochu nabrat sluníčkovou energii, protože tma je tady v Oslu poslední dobou dosti krutá. Viz fotografie pořízená v 15:43. Po včerejší BabyShower jsme zašli do našeho oblíbeného baru People’s, kde jsme potkali pár přátel a do aleluja přetřásali naprosto nepochopitelnou historku, která se nám stala. V Norsku musíte alkohol koupit v sobotu do 18hodin. V obchodě jsme stáli poměrně dlouhou frontu, a než jsme se dostali na řadu, bylo 18:00. Prodávající bral piva tak pomalu, že mezitím než je „beeppnul“, skočilo na hodinách 18:01 a on s úsměvem od ucha k uchu řekl: „Oups, sorry…“. Na Norsko absolutně nepochopitelná  situace, ale inu, blbci se najdou všude a vždycky… Tak jsme se vydali na party s lahví vína a bylo to. Dokážete si představit, že by Vám někdo v Čechách odmítnul prodat alkohol? Běžně se tu alkohol prodává ve specializovaných obchodech Vinmonopolet. Jsou to krásné obchody, plné vín, piv a nejrůznějších alkoholových skvostů z celého světa. Tradičně v nich seženete většinou cokoliv, na co si jen vzpomenete a someliéři, kteří tam prodávají Vás nikdy nenechají na holičkách. 

Rada č. 3: Nenechte nákup alkoholu v Norsku na poslední chvíli!

Fototúra nakonec nebyla moc fototúrou, protože nám hned při první fotce došla baterka. Tak jsou všechny fotky z pouhopohého iPhonu. Ale i tak, na nich uvidíte nádhernou atmosféru čistého vzduchu, zimy, blankytného nebe a horké čokolády. Ljabru je část Osla, která patří mezi ty lepší. Téměř všechny domky jsou jak vystřižené z magazínu a amjí obrovské zahrady. Asi nikdy mě nepřestane bavit okukovat tyhle skvosty a představovat si nás za pár let s prcakam pobíhajícíma po zahradě. Jeden jsem si i vybrala a tady máte fotografii. 

Rada č. 4: Zkontrolujte před Vaší fototúrou, jestli opravdu máte baterku ve foťáku.

Pár fotografií z nádherné neděle:Vybrala jsem si budoucí dům, má nádherný výhled na Oslofjord a obrovskou zahradu, našli jsme i strom, na kterém se postaví dům pro děti 🙂Nádherný statek, kde mají spoustu zvířat, se kterými si děti zadarmo můžou hrát a poňuchňat, vozit se na ponících a pak si dát luxusní horkou čokoláduSněhová zahrádkaEkeberg parkVýhled na OslofjordA na tuhle fotku si možná někdo vzpomene z minulého příspěvku, tahle je ale mojeNáš stůl, aneb TEN výhled

Doufám, že jste měli také nádherný víkend! Krásný start do nového týdne Vám přeje


Vaše TerezaInOslo
FACEBOOK TerezaInOslo
INSTAGRAM TerezaInOslo 


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x