Podivín z kavárny, sobotní nákupy a rodinná návštěva

Pauza kuchařů

Sobota odpoledne. Doma po nákupech a prohlídkách města. Jsme utahaný jako koťata a já mám jako tradičně pověšený všechny nový kousky na ramínku, abych je měla celou dobu před očima a mohla je pozorovat. Tuhle úchylku mám už od svých ranných let. Když jsem dostala něco novýho na sebe, vždycky jsem to pověsila na ramínko před postel, abych se ráno mohla probudit a mít radost. A to mi zůstalo až do teď.  

 

Máme veleváženou rodinnou návštěvu, tak jsme je vzali na nejkrásnější místa Osla a včera ukázat vír nočního života. A bylo vskutku co předvádět. Troufám si říct, že valná většina Norků byla včera v centru. Nádherný letní mořský vzduch se mísil s vůni žebírek a dobrého vína a lidé jedli, pili, zpívali, koukali na západ Slunce nad mořem a užívali jednoho krásného teplého večera. Klasicky jsme protáhli naši návštěvu Aker Brygge a vybrali jeden bar asi z tisíce. Ještě ani nedosednu na židli a už na mě od vedlejšího stolu mává chlapík s úsměvem od ucha k uchu. Chvíli mžourám v šeru a po pár vteřinách poznávám mého podívína z kavárny. Neznám moc jmen našich stálých zákazníků, tak jim řikám podle drinků, které si objednávají. Single plnotučné laté je hrozně zvědavej a každý den si připraví jednu otázku. Troufám si říct, že už o mě ví víc, než by možná měl. Taky si schovává kuponky na kafe zdarma. Už jich má požehnaně, ale řiká, že jednou si udělá hezkej měsíc a nebude platit ani jedno kafe a použije jen tyhle kuponky. Jenže, to už tam já dávno pracovat nebudu a on bude v koncích. Přes stůl na mě haleká, že nevěděl, že jsem na živu taky večer, a že je to fajn. Rudnou mi líce a přemýšlím, že mám asi nějaký zvláštní dar, který přitahuje podivíny. Už jich mám na svém kontě víc než dost. 
Pozdě večer, nebo brzo ráno, chcete-li, dobíháme poslední tramvaj a zbytek se mi mlží. Už jenom vím, že jsem se snažila říct něco v tom smyslu, že dneska asi blog nenapíšu… Tak se veřejně omluvuju, že jsem to včera nezvládla. Mějte nádhernou sobotu a užívejte volna! Zasloužíte si ho!

Vaše TerezaInOslo
TIP: Běžte do obchodu a kupte tu nejabsurdnější věc, kterou byste si nikdy nekoupili. Uvidíte, jak se vám jednoho dne začne líbit. Já dneska koupila extraordinary bundu a už se na ní nemůžu vynadívat!! 


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x