Objevila jsem gastronomický ráj na zemi – let me introduce you Mathallen in Oslo

Poslední dva dny se nesou ve znamení poněkud neposedného života, kdy telefonuju, posílám emaily, lítám po Oslu sem a tam, a do toho posílám životopisy a radostně mám zamotanou hlavu z těch všech nenadálých pracovních nabídek veškerého kreativního druhu, kterým vděčím blogem TerezaInOslo. Moje vysněná meta léta je však pracovní nabídka u některé ze známých norských mezinárodních organizací kooperujících s rozvojovými zeměmi, posílám životopisy o sto šest, ale konkurence je tu neuvěřitelná (cca 300 žadatelů na 1 takovou pozici) a navíc se v létě jakoby celé Oslo vypne, nikdo tu moc nepracuje a všichni (!) jsou na prázdninách. Je to cítit na každém kroku, lidé s příchodem vysokých teplot zpomalili jak životní tempo, tak i tempo chůze a já dneska v tom celém rozlítaném dni několikrát narazila do takových těch pohodlně loudavých pohodářů. A abych vám také vysvětlila, proč že se to já neloudám, v sobotu se totiž staví Candy Bar na svatbě jedné známé norské jazzové zpěvačky, tahle mladičká, příjemná osůbka se prostě zamilovala do makaronek i cupcakes od Candy Bar by Tereza & Tereza (náš malý business tady v Oslu), klik na naší Facebook stránku, uděláte nám radost! A všechno se teď točí kolem shánění staré rustikální komody, levandulí, rustikálních krabic Provence stylu, levandulového sirupu, nejrůznějších dekorací, atd. Už se s Terezkou nemůžeme dočkat až to celé vypukne v sobotu, svatba je ve staré továrně v nádherné části Osla jménem Grunerløkka. 


Tam jsem taky dnes zabrousila při hledání levandulového sirupu, potažmo levandulové limonády a našla jsem, milí gastronomičtí jedlíci, gurmáni i gourmeti, ráj na zemi! 

Mathallen in Oslo

Představte obrovskou tak trochu nahatou halu, nahatou, protože staré trubky čouhají ze zdí, která je zaplněná tím nejlepším jídlem, které vůbec v Oslu můžete sehnat. Od těch nejkřupavějších šafránových makaronek od Sebastiena Bruna, přes ten nejvíc na světě se rozplývající rebarborový pie od Hello Good Pie až po ty nejčerstvější bezinkové limonády, a nebo ryby a mušle vytažené z norského moře. Nádherné kavárničky tu střídají opravdové laskominy na každém kroku a víte, co je na tom všem nejlepší? Všechno se tu dá ochutnat! Takže po takové malé tour halou jsem měla téměř plný břuch nejrůznějších delikates, sýrů, makaronek, drobků croissantů, a v ruce jsem trapně třímala asi 15 oblíznutých párátek. Byli jsme přesně takoví ti zákazníci, nezákazníci, který jsou dost otravní svými otázkami na tělo a následným fotografováním a nikdy si nic nekoupí. Dneska jsme vážně nic nepořídili, ale jen počkejte, až se tam vydáme po výplatě. 

Jedno posypkané cappuccino

Vybrali jsme tu nejútulnějším ze všech těch útulných kaváren, objednali dvě kafe a asi 3 hodiny vstřebávali tu neuvěřitelně nádhernou atmosféru milovníků dobrého jídla, pití a pravých křupavých francouzkých baget, kterým jen zřídkakdy vydrží špička až domů. Zabořili jsme se do sáhodlouhé diskuze a probírali pro a proti pracovních nabídek, plavali ve snových scénářích a snažili se zabrouzdat i do těch méně snových. Shrnuto a podtrženo, bylo to takové jedno pěkné rande v gastronomickém ráji, kde jsme rozhodně nebyli naposledy! 

A tady je jedna velká nálož fotografií, ať si také trochu naoko smlsnete!

Vaše TerezaInOslo

A slavný pie
Naprosto boží paletové sezení
No, neřikejte mi, že byste si v takovémhle ovoci-zelenině nevybrali
Nakoupit se dá i příslušné příslušenství


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
káča
káča
9 let před

levandulovou limonadu udelejte domaci! na litr a pul: neco malo pres lzici susenych kvetu, deci citronove stavy a 10dkg cukru –> svarit asi s ctvrt litrem vody (privest k varu a povarit tak 2 minuty), nechat vychladnout, precedit do karafy/lahve a dolit studenou vodou 🙂

káča
káča
9 let před
Reply to  káča

ahá, ja to mela prave z bio pestovane, takze bez nejakych postriku a tak…

Podobné články
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x