Norská svatba, aneb svatební maraton letošního léta u konce


 

Je brzo ráno. Probudí mě sprcha z vedlejší koupelny. Zalepený oči by potřebovaly nějakou porci čerstvě vymačkanýho okurkovo – limetkovýho koktelju. Není čas. Ploužím se do koupelny a zakopávám o lososový botky s 12centimetrovým podpatkem. Možná, že to nebyl ten nejlepší nápad, ale co, pro krásu se občas musí trpět. Do ložnice se prodíraj paprsky sluníčka a já mám radost, že nevěstě nezmokne účes. Je brzo ráno. Na plánu je návštěva kadeřnického studia, kde mají všichni účastníci dnešní velké svatby návštěvu zdarma. Vypadá to, jakoby se všichni připravovali spíš na předávání Oscarů! Žehličky a kulmy jedou na plný motor, k tomu okolo pobíhájí servírky se šampaňským, nervózní smích nevěsty zabalené v obrovském třímetrovém závoji mě štípne v uších. Kolem hlavy mi lítají bublinky malé Lotty-Lisy (úplně jak z Bullerbynu :). Ta klidně sedí na kadeřnickým křesle a nechává si vlnit jemňoučké vlásky nazrzavělé barvy. Je k sežrání. 

 

Sedíme v kostele. Je celý ze dřeva a to dřevo krásně voní. Kolem dokola sedí dokonalí lidé v dechberoucích (breathtaking zní líp) šatech a oblecích. Všichni perfektně vyladění, s bílými úsměvy a blýskajícími se boty. Z reproduktorů hraje Jason Mraz „I am yours“ a ze dveří vychází miniprincezna s minipejskem na růžové mašli, květinový věnec na jedné z dalších družiček a nakonec přenádherná nevěsta. 


Problém norských svateb je asi v tom, že je tu i v létě dost velký riziko, že bude zima. Nějak jsem se ještě nepřetransformovala z horkýho léta a mrzla celou první hodinu. Geniální jídlo a nádherný stolky. Všechno jako z časopisu. Kříšťálový lustry a nádherný květiny všude, kam se podíváte. Norové však trochu studení a převelice slušní. Taková česká svatba se strhne v party už po pár prvních formálních hodinách. Pak všichni připíjejí a připíjejí a sbližují se až až. Norové drží etiektu až snad do samého konce svatební party. Jídlo se zpravidla protáhne na několik hodin. V dnešním přpadě to bylo kolem 7 hodin. 7 hodin slavnostní večeře, kdy se nesmíte moc ošívat a usmíváte se při zdlouhavých proslovech, které jsou velice populární. Tu mají rodiče z obou, tu sestra, tetička, babička, strýc a best man, družičky a nejlepší kamarádka. Ve většině z nich valná většina svatebčanů ukápne slzu, aby vzápětí vyprskly smíchy. Je to vskutku něco zajímavého. Na českých svatbách se proslovy vidí zřídkakdy. Proč? Upřímně řečeno jsem toho názoru, že byste svým příbuzným a kamarádům přivodili amok a velký stres, kdybyste je požádali o proslov. Jen  počkejte na naší svatbu :). 

Schyluje se to k převelice dlouhému psaní, ale nedá se nic dělat. Svatba je svatba a ve svatební den musí být všechno podle plánu. Pro větěinu z nás smrtelníku je to opravdu jeden z nejdůležitějších dní v životě do kterého jsme schopni investovat většinu svých úspor. Nepsokojíme se jenom z hudbou z reproduktorů, chceme mít živou. V tomto případě nevěsta s ženichem měli z čeho vybírat. A vybrali jednu z pár slavných kamarádek. Skorovýherkyni norského X-faktoru a stálo to za to. Opravdový zážitek.

Inu, myslím, že jsme ten letošní svatební maraton zakončili v opravdovém stylu. Swingový taneční večer se povedl, přestože moje lososky ležely pod stolem. Dobrá rada pro všechny, kteří se chystají na svatbu v nových botech na šíleným podpatku. Nedělejte to! Pořád nás ae po světě chodí hodně, kteří si myslíme, že to zvládem! Nebyla jsem sama, kdo to vzdal a chodil na boso. Krásný večer Vám všem! A já slibuju, že se s psaním polepším!

Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Unknown
Unknown
7 let před

Našla jsem vám tam krásný překlep: Nepsokojíme se… 🙂 V předposledním odstavci.

Podobné články
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x