Norská romantika, netradiční narozeniny, nový Stavanger a nekonečný pláže

Drahoušové, já vás ještě ani nestačila pozdravit z Norska, to je ale ostuda. Když my jsme přiletěli v sobotu v noci, skoro ve dvě ráno, protože jsme letěli posledním letadlem, které navíc mělo zpoždění. Pro jednu unavenou, těhotnou a malátnou to byla „skvělá“ zpráva. Celou neděli, pondělí a úterý jsme byli zavalení prací. Ale stihli jsme i pár norských klasik, během těch pár dní. Třeba oslavit moje narozeniny, užít si dvě krásný procházky po pláži, nejlepší vafle ve městě, které nám naservírovaly Češky, projít pár obchůdků, sníst dvě pizzy a jedny lasagne, rodinné návštěvy, vysrknout dvě chai latte a probdít skoro celou noc, protože jsem ale vůbec nemohla spát…
Všechno je ale v úplném pořádku, moje srdce v Norsku totiž skáče radostí.
 

Protože tu mám ale ještě jednu veledůležitou misi – budu muset blog na pár dní trochu ošidit. Rozhodla jsem se, že vám budu psát každý den, ale jenom kratinké články, které mi nezaberou víc než hodinu. Musím se totiž soustředit na poslední kapitoly knížky, protože hodiny tikají a tikají a bříško roste a roste. 
Psaní knihy je totiž jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem kdy dělala. A teď nevím, jestli je to proto, protože mi na ní a na vás tolik záleží, a nebo mi to prostě jenom nejde. 
Všechno mi nějak dlouho trvalo. Možná, že jsem se toho jenom bála. Bála jsem se, že to pro vás nebude dost dobrý. Chtěla jsem, aby to nebyla ledajaká kniha sesmolená za pár měsíců. Chtěla jsem, aby to bylo to nejlepší, na co se už tak dlouho těšíte. Takže už jsem přeskočila druhý rok psaní a pořád ještě není na světě. Ale bouchejte bublinky, protože dobrá zpráva je ta, že se blížíme ke konci, i když mi občas trochu dochází dech. A vy mě vždycky nejlíp nakopnete. Vaše zprávy, emaily, komentáře a reakce jsou ten nejlepší hnací motor, který mě motivuje psát dál. 
Tak jestli se vám chce, neostýchejte se, protože máte v rukou tu magickou sílu slov, která na mě zabírá.
A já vám budu z celého srdce vděčná 🙂 
Teď už totiž vážně jde do tuhýho.

Přiložila jsem pár záběrů z našich dní a posílám všem tu nádhernou energii, kterou jsem tady na severu zase nabrala do plic. 
Zítra vám napíšu, kam se budeme přesouvat a kam letíme v sobotu. 
A děkuju, že tu jste. Bez vás by to tu nebylo ono. 
Krásný večer
Vaše TerezaInStavanger

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka Šrůtková
Jitka Šrůtková
5 let před

Terez,

věřím, že knížka bude stejně dokonalá, jako tvůj blog. Náramně se na ni těším, věřím, že to bude pohlazení ma duši, jako většina článků tady. Takže klidně piš, jak je třeba. Já si na ni ráda počkám klíďo další rok :-). A až bude ležet na pultu knihkupectví, tak budu jedna z prvních, která pro ni poběží :-).

Užívej Norska a odpočívej. Zdravím všechny do Norska, Jitka

Zuzana Čiperová
Zuzana Čiperová
5 let před

Ahoj Terko – doufám, že Ti můžu tykat, mě osobně pořád ještě občas vyděsí, když mi děti říkají ,,Dobrý den, paní" a obecně mám ráda tu tykací spřízněnost, tak doufám, že by sis to nepřála jinak. S bříškem už asi nemůžeš předstírat, že Ti je 16, viď 🙂 I když na ně vypadáš 😉
Ještě jsem tady nikdy nepsala komentář (vlastně asi nikde), ale teď jsem si řekla, že je ten pravý čas, když si tak hezky (mile) říkáš o podporu. Tu bych Ti totiž moc ráda vyjádřila!
Na tvůj blog jsem poprvé narazila před pár měsíci, když mi bylo smutno po Norsku, kde jsem strávila nádherný půl rok – konkrétně v Trondheimu, ale docela hodně jsem toho zvládla i procestovat. Na Stavanger se teprve chystám – ale po Tvých příspěvcích si říkám, že bych to asi neměla odkládat. 🙂 Proč jsem si zamilovala Norsko určitě zrovna Tobě nemusím vysvětlovat. Takže Ti radši poděkuju, že mi to moje milované Norge občas přineseš až ke mně do obýváku (nebo – líp – do práce). A ta norská pohoda, veselí, upřímnost a láska na mě dýchá z každého Tvého článku, i když je zrovna z Mauríciu. A já to miluji. Moc se mi líbí, jak jsi svůj život uchopila a i když je to určitě někdy těžké a ne vždy tak sluníčkové, máš ještě pořád sílu sdílet ten Tvůj životní optimismus a rozdávat ho plnými hrstmi. Jsi úžasná. Moc Ti fandím, přeju krásný den a dej si prosím za mě jednu wafli. Tusen takk.
A já se jdu podívat na letenky na sever. Zastesklo se mi totiž nejen po wafli. 🙂
Zuzka
http://dagligliv.blog.cz/

Anonymní
Anonymní
5 let před

No hate – zajímalo by mě jak se stavíš k tomu, že ty plánuješ x měsíců tajnou oslavu a když máš narozeniny ty, není kolem toho žádné haló? Jen tak na okraj, kolikpak ti je? A nemrzí tě, že ti nikdo nepořádá takové párty jako Johnimu?
Jinak nádherné záběry Norska… Přijde mi, že je tak čisté, jak namalované 🙂

Jane
Jane
5 let před

Teri,
hlavně odpočívej a užívej si Norska, protože to ti moc sluší a svědčí. Fotky jsou krásné. Konečně krásné počasí.
Moc se na knížku těším. Bude jediná od blogerek, kterou si koupím.
Jana

Míša
Míša
5 let před

Ahoj, na knížku už se nemohu dočkat, ale hlavně žádný spěch, ať je přesně taková jakou si ji přeješ mít 🙂 jsem moc zvědavá jak bude nakonec pojatá… když tak koukám na ty všechny fotky z norska a na ty dobroty co tam máte, tak mě napadlo, pokud v knížce píšeš nějaké poznatky o norsku, mohla bys třeba jednu kapitolu věnovat pár typickým norským receptům …určitě bych moc ráda něco vyzkoušela a přinesla si tak aspoň kousek norska domů na náš český stůl 🙂 tak to jen jako tip co mě teď spontánně napadl 🙂 …jinak užívej poslední chvilky těhotenství, sama jsem těhotná ještě nebyla, ale kamarádky říkají že je ten poslední měsíc už pak fakt náročný…tak hodně sil a těším se na další článek 🙂
Míša

Petra P
Petra P
5 let před

Nikdy předtím mě Skandinávie nějak zvlášť nelákala, dokud jsem nenarazila na Tvůj blog. Ty fotky, tak příroda, to je nádhera. Dýchá z nich na mě taková čistota a jednoduchost, v dobrém smyslu slova. Takže teď už vím, že do Skandinávie určitě zavítám.
https://missmexicalistblog.wordpress.com

Amelie
Amelie
5 let před

Na knihu se mooc těším. A tvůj blog mám moc ráda…asi proto, že se na taková místa nikdy nepodívám….nádherná příroda. Moje fotografické srdíčko jásá při pohledu na tu nádheru.

Podobné články
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x