Když je svatba plná lásky a upřímnosti

O víkendu jsme byly na svatbě Terezky a Radana. V kouzelném Plumlově, kde na vás dýchne klid a volnost rozběhnout se jen tak po poli a skotačit jak malá holka. S Terezkou jsme se seznámily před skoro čtyřmi roky v Oslu. Přes blog. Tenkrát jsem v Oslu moc Češek neznala a ani jsem je nijak aktivně nevyhledávala. Ani nevím proč… Daly jsme si sraz na Aker Brygge. Byl podzim a ponuro a dost rychle se setmělo. Ale hned po tom prvním kafi v jedné z těch kaváren, kde dělají nejlepší mrkvový dort (Bergshaven se jmenuje), mi došlo, že mi ta spřízněná duše tolik chyběla. Bavily mě historky o tom, jak obě sdílíme strach z Norštiny, jak máme skvělé přítele (tohle téma jsme spolu mohly probírat do aleluja 🙂 a jak nám rve srdce, když přepočítáváme ceny potravin v supermarketu. Snily jsme společně o tom, že jednou bude líp a tak nějak jsme vedle sebe proplouvaly životem na severu. A postupně na sebe nabalovaly další české bojovnice. Ty se na severu objevovaly celkem náhodně. Každá s jiným příběhem, ale velmi podobnými začátky. Jedním slovem byly všechny tak roztomile vyjukané. A řeknu vám, že kdyby mě někdo v těch mých začátcích přibral do tak fajn party, pořádně by se mi tenkrát asi ulevilo. O Terezce a nás Oslo-girls ale ještě někdy jindy 🙂 Jsem teď plná nádherné svatby, kterou bych s vámi chtěla dneska sdílet.
Byla kouzelná, upřímná, plná lásky a jejich!

Terezka i Radan přitahují úžasné lidi. Bylo to cítit ze všech koutů svatebního palouku. Atmosféra svatby byla kouzelná a troufám si říct, že na ní všichni budeme ještě dlouho v dobrém vzpomínat. Já se večer pinkla, protancovala střevíce a nechala na dlouhou část party Johniho proplouvat nocí samotného. Protože já, když se rozhodnu, že se mi chce najednou spát, nikdo už mě nepřemluví. A doteď mě mrzí, že jsem se nestihla potkat se všemi vámi, kteří jste prý během večera sbírali odvahu přijít si popovídat 🙂 John Erik ale prý strávil několik milých hodin, kdy to zvládl za mě a prý se toho zhostil velmi dobře (říkal 🙂 Poučení pro všechny moje čtenáře? Nesbírejte odvahu a dorazte hned. 
Já toužím po tom se s vámi potkat. 
A neříkám to jen tak.

Na svatbách miluju ten moment, kdy je ve vzduchu cítit, že ze zamilovaných spadne nervozita. Taky miluju květiny, dort a pohled ženicha, když přichází nevěsta. Baví mě vyptávat se na detaily při plánování svatby a slyšet, jak se vzájemně několik měsíců tvořila představa oslavy lásky. U většiny z nás se ty představy partnerů dost míjí a někdy jsou diskuze poněkud bouřlivé. 

Myslím, že je to ta těžká, ale velmi důležitá součást. 
Ta, která nás naučí vzájemně se respektovat a ustupovat.

Zas a znovu jsem se v průběhu dne zamilovávala do nádherných lučních květin a všech těch skoro neviditelných detailů. Družičky přicházely po louce a pohazovaly kvítky máků a mě bavilo hledat všechny ty spojitosti, které propojovaly naše novomanžele a jejich rodiny. Nechyběl ani báječný Sladký koutek s dortíky, cupcakes a makronkami. Těmi je Terezka na severu proslulá. Pamatuji si to jako dneska, když jsme spolu s Terez začínaly v Norsku náš první mini business, stavění Candy barů na svatbách, narozeninách a křtinách…  už jsme měly v portfoliu cupcakes, muffinky i cake popsJednoho odpoledne jsem na ni vyhrkla: „Terez a makronky... umíš je?“ a ona na to: „Ne, ale zkusím… :)!“ A po pár pokusech byly ty nejdokonalejší, které jsem kdy měla. A to nekecám. 

Takže všichni trpělivě počkáme, až si Terezka nějakou tu svoji kavárničku otevře.

Mám vždycky ohromnou radost, když vidím, jak z novomanželů ve svatební den číší ta čirá zamilovanost a štěstí. Z jejich gest a výrazů. Nabíjí mě to nádhernou energií a pocitem, že pro každého (!) z nás tu je ten pravý. Někdy to stojí odříkání a snahu z obou stran, ale jakmile toho druhého milujete takového, jaký je a nesnažíte se ho měnit k vysněnému obrazu svému, pocítíte zvláštní úlevu. Najednou vám ta všechna láska přijde tak lehounká a přirozená

 A já z této svatby odjížděla s pocitem, že jim všechnu tu spokojenost tak obrovsky přeji a těším se na jejich společná životní dobrodružství. 

Svatební atmosféra nám vždycky polechtá ty naše vzpomínky. Ty, na které tak ráda vzpomínám. Ty, které jsou uložené v našem starém domě na půdě v zapečetěných lahvích, které po letech budeme postupně otevírat. 

Miluju vzpomínky a ještě víc miluju jejich vytváření.

Snad jen škoda, že jsem tehdá byla takový blogový benjamin a psala velmi zřídka, protože tohle jsou momenty, které bych tu chtěla mít. Pár článků jsem přecejen sepsala, ale řeknu vám, možná jsem jen velmi sebekritická, ale mohlo to být mnohem lepší 🙂 Jestli jste je ještě nečetli, podívejte se na ten první, o celé svatbě, druhý o tom, jak svatbu naplánovat nebo tře o tom, jak snížit svatební budget. Třeba se někomu budou někdy hodit.

Káva na svatbě? Ano, prosím!
Něco, co jsem na svatbě tedy ještě neviděla byl kávový koutek s profesionálními baristy a vynikající kávou. Myslím, že byla z brněnského podniku Rebel Bean a kluci byli moc milounký. U kávového koutku byl až do večera pěkný frmol a myslím, že hosté si to užili dosyta. Za mě tedy VELKÉ nadšení! 
.

K večeru už začala docházet Černá perla (slaďounké rybízové víno), hrály se taneční hudební lahůdky, probíraly se pozitiva a negativa života na severu a všechno tak hezky plynulo. Hosté byli báječní a kouzelník, který během večera obcházel jednotlivé části stolů je vždycky bouřlivě rozesmál a dostal do kolen. 
Já si svatbu po boku Oslo girls a dvou Norů náramně užila. Druhý den ráno jsme ještě posnídali s novomanžely a hosty, prošli se kolem krásného Plumlova, nafotili moje nové vílí šaty a zastavili se na Macoše, kde už měli všechny prohlídky bohužel vyprodané, tak jsme se alespoň svezli lanovkou, procourali okolo a jeli zas domů. 

Unavení ale plní vzpomínek a úplně spokojení.

A jestli se vám svatba líbila, podívejte se na Terezky blog Sweet Melange na kterém najdete kupu dalších krásných článků o celé přípravě svatby a nejen to. Je milounký a myslím, že vás bude bavit.
Sněte. Milujte se. A berte se mladý. 
Když víte, tak víte.

Krásné úplně obyčejné úterý přeji.
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniela Slávik
Daniela Slávik
6 let před

Nádherné fotky a aj článok (:

Lifestyle & beauty by Daniela

42°C
42°C
6 let před

Terezky svatba musela být nádherná. Čtu její blog už dlouho a takhle svatba jí tak vystihuje. Hodně štěstí v manželství 🙂

http://www.42stupnu.blogspot.cz

Jitka Šrůtková
Jitka Šrůtková
6 let před

Terezko, jestli byli kluci z Brna tak to byli stopro Rebel Bean. Mají vynikající kafíčko. Jedna místní kavárna, kterou v Olomouci nedávno otevřel jeden mooc sympatický a milý pár, od nich bere kafe. A teda povím ti. Kávové nebe v pusince. Tak kdybys byla náhodnou někdy v Olomouci doporučuju navštívit Kafe jak lusk :).
Svatební článek je úžasný. Tolik sem se těšila na fotky a první reporty ze svatby :). A šaty Terezky jsou božské. Jsou snad ještě hezčí než když mi je ukazovala ve fázi "výroby" a popisovala jak budou vypadat. A Terezce padnou a úplně ji vystihují. Jak pro vílu 🙂
Děkuju za přenádherný článek. Popsala jsi to tak, jakobych tam byla taky :). Jak ty to jen děláš.

Krásný večer měj, Jitka

P.S.: Kdybych tě někde potkala (zahlédla) asi bych se taky styděla tě oslovit :))

PP.S: Ten článek o vaší oslo girl partě by zajímal 😉 (aspoň mě)

Marketa
Marketa
6 let před

Svatba alespoň z tvého vyprávění musela být úžasná:) Hlavně se mi líbí ty květiny všude okolo:)

Katie
Katie
6 let před

Svatba vypadá nádherně! =) A já chci taky článek o Oslo girls! 😀

Podobné články
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x