Jeden funky weekend v Oslu aneb jak se slaví padesátiny

Přecházíme ulici a zlaté balónky zmítající se v silném pátečním větru otravují všechny kolemjdoucí. Někteří lidé se na mě usmívají, jiní na mě hulákají „Gratulerer med dagen“ (Všechno nejlepší k narozeninám) a těm ostatním je to úplně šumák. Ostatně já žádné narozeniny nemám, takže jakýpak copak, ale Johniho maminka ano. A to, že pěkně kulaté. Padesáté.

S celou rodinou jsme pro ni naplánovali „Suprise Trip To Oslo“, protože padesátiny, to není jen tak, a o našem víkendu, který se zdá, že trval několik dní, bude i dnešní článek.

My jsme s Johnim natěšení a kupujeme
poslední nezbytnosti. Květiny na výzdobu pokoje – na mém oblíbeném
květinovém trhu prodávají květiny s cedulkou „Ikke nye“ – to znamená, že
nejsou nové a jejich cena je třeba třikrát nižší. Někdy máte vážně
štěstí a najdete v těch kbelících i květiny, které sice jsou „ikke nye“,
ale vypadají jako „nye“. Tak si to štrádujeme do hotelu s plnou náručí
gerber, kterých bylo kolem 50 za 75 norských korun!! No nekup to! 🙂

Jak jsme zdobili pokoj… Výzdoba pokoje je nezbytná. My jsme nejdřív nakoukli, který pokoj v hotelu dostalu, protože z celých 120 pokojů, je každý pokoj úplně jiný. Funky pokoj byl božskej. Asi třikrát větší než náš byt a plný barevných polštářů, které bych si nejradší odnesla domů. Kdybych si musela vybrat barvu, tak beru žlutý.


Milujeme narozeninová překvapení… ale to už o nás víte. S Johnim jsme schopní strávit hodiny a hodiny plánováním, aby všechno klaplo do posledního detailu. I na tomhle víkendu jsme se vyřádili a teď tu vyčerpaní ležíme doma, protože takový rodinný víkend plný plánů dá pěkně zabrat! 🙂 
Všechno je přichystané, nafocené a my se těšíme! Maminka otevírá dveře pokoje a víkend plný oslav může začít. 

Snídaně a překvapení dne

Při snídani dostala maminka k padesátinám ten nejlepší dárek, který si mohla přát – Johniho brácha oznámil, že čekají miminko, takže o notnou dávku emocí a slz bylo rázem postaráno! 🙂 Budem teta a strejda. Myslíte, že nám to půjde? 🙂  No rozhodně se těšíme!

  
Celý den se nese v příjemném duchu a maminka září štěstím. Procházíme se po městě a protože počasí není žádná hitparáda, máme dobrý důvod se občas schovat do obchodů nebo kavárniček. 

Stand-Up Comedy Show


Asi nejvíc se všichni těší na večerní Stand-Up comedy show. Tedy až na mě. Nebo… lépe řečeno… já už několik hodin před začátkem show začínám být mírně nervózní, protože taková show má malý háček a to, že takový, že je celá v norštině. Bude to moje premiéra a všechno se to rozsekne.. pamatujete, jak jsem vám tehdy psala v článku „7 bodů, jak se konečně naučit jazyk“ , že mým cílem je zvládnout norštinu tak, abych mohla jít na Stand-Up show? Tak ten čas nastal… 


Naštěstí jsme seděli úplně poslední řadě a já úplně na rohu, takže kdybych náhodou nerozuměla vůbec ničemu a nesmála se, nikdo by si toho až na Johniho nevšimnul. Latter, budova na Aker Brygge, kde se stand-up konají je cihlová, má obrovská tovární okna a vevnitř nádherné lustry. Materiál na fotky k nezaplacení. Kupujeme další bublinky, já do sebe kopnu sklenku skoro najednou na kuráž a když mi paní trhá lístek, nerozumím, co mi říká… Hah, řekla bych, že skvělý začátek 🙂

Nicméně chyba lávky… Někteří brečeli smíchy, já brečela štěstím, že jsem rozumněla… Nebudu vám tady vykládat, že to bylo jako Stand-Up v mateřštině, trochu mimo jsem byla, když se utahovali ze slavných norských lidí… ale zbytek? Naprostá pecka!!!!! 🙂 Možná i právě proto, že show byla postavená na tom, že Bård Tufte Johansen narážel právě na Nory a myslím, že někdy jsem se smála z celého sálu asi úplně nejhlasitěji. 

Takže od teď máme nové hobby, přátelé a měli byste vidět Johniho, jak jemu svítily oči, když viděl, že se směju. Prý měl z toho večera ještě větší nervy, než já! 🙂

Takže motivace pro ty, kteří se stejně jako já dřou s cizím jazykem a pořád to nejde a nejde… ono to půjde… dřete, ale dejte tomu taky trochu času… Ono se to jednou přehoupne a ten pocit stojí za to! 

Opera House 

Tak doufám, že jste měli krásný víkend! 

Děkuju Vám, vždycky se mi protočí panenky, kolik se Vás tu za den otočí 🙂 Nikdy by mě nenapadlo, že Vás tu jednou bude tak strašně moc… Děkuju Vám za to z celého srdce. Jste mojí motivací psát! 


Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
toffo
toffo
8 let před

opravdu nádherný fotky!!!

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  toffo

Děkuju a přeju krásný den 🙂

Vaše TerezaInOslo

Georgie
Georgie
8 let před

To zní nádherně! A je super, že tě bavila Stand-Up Show. Já jsem vždycky měla u cizích jazyků cíl toho – rozumět jejich vtipům, a jsem vždycky ráda, když se tomu můžu zasmát, jednou jsem dokonce i jeden vymyslela, ale to už je zase další level 😀 Narozeninová překvapení jsou nejlepší! 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Georgie

Moc děkuju Georgie,

Stand-Up byla naprostá bomba! :))) Měla jsem kliku, Bård byl z Osla a navíc si dělal legraci z Norů 🙂

Vážně? 🙂 A jaký? :)))
Krásný den,

Vaše TerezaInOslo

Podobné články
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x