Jak jsem fotila Limitovku na Dyzajn market a jedno milé pozvání na víkend

Rozlepuju oči. Je sobota. Je nějak moc brzo ráno. V nitru duše doufám, že jsem si jenom zapomněla vypnout budík z pátku. Nikoliv. 
Je vážně sobota a dneska se děje něco sobotně netradičního. 
Probouzím se ledovou sprchou, protože nám zase vypadnul kotel. Házím na sebe pohodlný outfit, protože na něm dnes vážně nezáleží. Objednávám taxíka, protože už to pěšky nestíhám. Zavírám lednici se slovy: „Určitě tam bude catering“ a už se nechám unášet pražskejma ospalejma ulicema do hotelu Fusion. Přijedu o pár minut později a přípravy jsou už v plném proudu. Líčí se, češe se. Team mladých žen šermuje kulmama a štětcema. Tenhle boj bude mít dvanáct vítězů. Dvanáct žen různých povolání a životních poslání dnes totiž nafotí Limitovku pro Dyzajn Market
A já mám tu obrovskou čest být jednou z nich. 
Děkuju.

Mě už z dálky vítá „motýlkový muž“. Tomáš je totiž spoluzakladatelem značky Krispol Store. Takže tenhle muž má na svědomí, že muži si vážou motýlky rozličných barev a vzorů a to po celém světě, přátelé. Klobouk dolů, nebo bych spíš měla říct, motýlka nahoru? 

Tomáš má celý hladký průběh focení na starosti a stará se o nás jako o princezny.

Já mám ještě chvilku čas, tak zasedám ke stolu a nastává dilema. Mám začít mojí sobotní snídani popcornem, nebo donutem? Nebo donutem posypaným popcornem. „Terezo!“, okřiknu se. Doufám, že v duchu. Beru hrušku. Na popcorn ještě dojde. Pes, který se jmenuje jako jedna značka kabelek (Vuitton, ani Chanel to nebyl), prolomí ledy a ženy, které se nikdy předtím neviděly, si po pár minutíách povídají, jako kdyby se potkaly na kafi.

 

Přichází na mě řada. Usedám na židli, zdravíme se s Gábinou, která mi dnes vytvoří look k mým „zatoč-a-budeš-z-nich-mít-balón“ šatů DIALOGUE od návrhářky Evy Papešové VIVIDO

Když jsem šaty poprvé uviděla, smutně tam visely na ramínku. Splihle. Unaveně. Bez nálady. Možná, že by se dalo říct, že visely i otráveně. Musím se přiznat, že jsem z nich nebyla nijak unešená. Dávám jim šanci. Oblékám je. Hrnu se k zrcadlu. 

Roztočím piruetku a v tu ránu pochopím, jaká je odpověď na otázku: „Dělají šaty člověka? Nebo jim až člověk – žena – vdechuje život?“. 
Tahle otázka se nese i celým projektem Limitovky, který fotí fotografka Angelina Nga Le. Drobná slečna, která na focení přišla s kufrem dvakrát větším než je ona sama. Začínáme fotit. Každá z dvanácti žen má na sobě šaty z dílny jednoho designéra. Black Mountain, Vivido, Chriss Pola, eh sisters, Liuc, La Klara, Baby Olé, TATE, YAXI TAXI, pu55ycat, Fraise a Barbora. První série fotek vzniká v pokojích hotelu a (že)nám není záměrně vidět do obličeje. Balónek, květina, cigaretový kouř, zrcátko, v mém případě bereme popcorn. A já si bláhově myslela, že ho budu vyhazovat před sebou. Sedím na posteli. Pohodlně. Tvářím se nijak, protože mi zkrátka není vidět do obličeje. Obličej mi zakrývá televize. Tak tomu říkám pohodlné focení!

Celé odpoledne je moc příjemné. Možná proto, že pořád ujídám popcorn. Možná proto, že mám na hlavě blonďaté afroHm… to jsem ještě nevěděla, že ho budu rozplétat několik dní. Ale za to to stálo. Na focení dorazila i Terezie Tunková. Samotná zakladatelka Dyzajn marketu. Velmi inspirativní žena. Vypráví nám, jak to celé tenkrát začalo. Na prvním Dyzajn marketu před šesti lety bylo třináct mladých dyzajnérů a konal se v malinké kavárně Jericho. Na tom letošním, který se koná tento víkend 19.- 20.3. na Piazzetě Národního divadla, bude dyzajnéskoro dvě stě. Wow! K vidění bude i Limitovka. Kolekce vybraných návrhářů vytvořená právě pro Dyzajn market. Kolekci, kterou jsme s dvanácti ženami fotily.

A tady už finální fotografie od Angeliny Nge Le.
Poznali byste mě?

By Angelina Nge Le
By Angelina Nge Le

 
A jestli si náhodou někdo pamatujete, když jsme se do Prahy přestěhovali, jeden z prvních víkendů jsme úplnou náhodou narazili na Dyzajn market Festival na Střeleckém ostrově. Byla jsem ohromená, kolik úžasných lidí má tolik nádherných nápadů. Článek s fotkama si můžete přečíst TADY

A co budete dělat tenhle víkend vy? 

Když budete mít cestu kolem Národního divadla, určitě se na Dyzajn Marketu zastavte. Vstupné je zdarma. Je tam vždycky milá atmosféra a jedna z věcí, která tradičně upoutá mě – mají tam vynikající jídlo. Tak jsem zvědavá, co učaruje vás. 

Budu se těšit na vaši radost. 
Vaše TerezaInOslo 


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniela P
Daniela P
7 let před

Krásne fotky… tá farba šiat ti pristala (: A cez víkend si plánujem oddýchnuť, trošku písať, niečo fotiť a tak..

Daniela

Markéta
Markéta
7 let před

Málem bych Tě v tom afru ani nepoznala. To focení šatů v pohybu muselo být dost náročné, ale výsledek je hezký 🙂

Diary of M

M.

Awe
Awe
7 let před

nic moc

Pája W.
Pája W.
7 let před

S těmi vlasy a šaty vypadáš skvěle, strašně ti to sluší. 🙂

Welcome to Wonderland

Mirka Petraskova
Mirka Petraskova
7 let před

ty vlasy jsou strašný, tobě se to vážně líbí ? vždyť si jak stará mladá….

Viktória Ceglédyová
Viktória Ceglédyová
7 let před

Jééé, aká cukrová panenka. 🙂

Victoria's secrets

Petr Konečný
Petr Konečný
7 let před

Dobrá změna, váhám, co se mi líbí více (rovné versus kudrnaté vlasy 🙂

Anonymní
Anonymní
7 let před

Nějak se Ti nedivím, Terezko, že jsi z těch šatů nebyla "odvařená" … jsou celkem děsné… ale Ty jsi kočka, jako vždy. Určitě bys zářila i v pytli od brambor 😉

Podobné články
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x