Hledání práce je jako jízda na horské dráze, když jste dole – kupujte minidýně! Zn. načně napínavé!

Pravidelní diváci zcela jistě ocení nové zvraty a obraty v mojí již pár týdnů běžící reality show: „Hledání práce v Norsku“. Dnešní den bych označila za přelomový… inu, již pár týdnů se zuby nehty snažím přesvědčit HR managery, že jsem ta pravá ořechová pro jakoukoliv pozici, která mě upoutá zn. v Oslu. A řeknu vám na rovinu, moc mi to zatím nejde. Tedy až do dnešního dne, kdy se všechno otočilo o 180 stupňů. Bude to ještě napínavé! 

Život bez minidýní je poněkud nudný!
Hned je to lepší 🙂

LONDÝN ?!

Když jsem minulý týden projížděla server Graduateland.com, osvítila mě pozice ve firmě EF, kam se usilovně snažím dostat tady v Oslu. Prostě tohle bylo ono, Tohle byla ta pozice pro mě, která tu čekala… hledali Čecha, byl to placený internship, bylo to v Londýně a já věděla, že to je ono! A protože mě celou dobu provázela taková ta jistá intuice, že tohle vyjde, neváhala jsem a sdílela jsem toto nadšení s vámi i na Facebooku. A mělo to úspěch! V pátek večer (ano, já i po pátečních večerech hledám práci!) jsem tuto nabídku našla, celou sobotu a neděli jsem předělávala životopis a psala motivační dopis. Přesně jsem věděla co tam napsat a jak to napsat, aby vybrali mě. A včera dopoledne přišla ta bomba… a bylo to ještě horší, než jsem čekala, dámy a pánové.

Asi někteří z vás vehementně kroutíte hlavou a ptáte se sami sebe, co tedy může být ještě horší, než že řeknou ne? Tak já vám to vysvětlím. První email přišel, že bylo moje CV do systému zařazeno na konci výběrového řízení (pozn. nikde nebylo napsané deadline datum, ani nějaké jiné datum) a proto už moje CV a motivační dopis bohužel nepotřebovali. Inu, řekla jsem si, to je fér, jenže mi to nedalo a moje intuice, že tohle měla být moje pozice, mi stále klepala na svědomí, ať se nenechám jen tak odbýt…
OSUDNÝ EMAIL

Inu tedy, napsala jsem paní HR milé, že tedy jestli by alespoň nemohli moje CV přečíst, kdyby se jim náhodou hodilo někdy na příště. A dneska mi přišel ten osudný email. Ten email, který mě dostal do kolen, a který cituji: 
  • „After reviewing your application I can say that you would have been selected among 10 candidates that had an interview.“ 
Stála jsem zrovna v mým oblíbeným trhu s květinami, abych ukrátila čas, který jsem čekala na tramvaj. Hořkost se mísila s pocitem výhry. Věděla jsem, že jsem v tu chvíli byla tak ohromně blízko. Blízko placenému pohovoru v Londýně, blízko snové pracovní pozici v prestižní firmě a blízko novému životu s deštníkem. A čím jsem si tak ohromně jistá, že bych tu pozici dostala? Interview miluju… je to jedna z oblastí, kdy jsem si sama sebou a svojí osobností stoprocentně jistá. Inu, alespoň ta moje intuice se zas tolik „nesekla“. 

CHMURY? ZAHNAT MINIDÝNĚMI A PAPUČEMI
Abych zahnala chmury, koupila jsem pár minidýní, dračí květinu ve slevě (pozn. někdo ví, jak se jmenuje? :), skočila do H&M pro chundelatý papuče na doma, protože už je pěkná zima a přihodila i pletenou čelenku, protože se pořád nemůžu dostat z toho zatraceného chraplání a bolehlavu. Doma si sedla a začala racionálně přemýšlet co dál. 

Johni byl pyšnej a řekl, že teď se teprve začínají dít věci. A taky že jo… Mě to nakoplo a začali jsme spolu hledat další zajímavý pozice. Tentokrát už vážení, nejen v Norsku, a nejen v Evropě, ale posílám motivační dopisy do Šanghaje, Zurichu, Amsterdamu, Dubaje a UK. Nebojím se ničeho! Už vím, že chci něco víc a že mám šanci! Jestli mi měla tahle zkušenost něco dát, tak dala to nejcennější. Nakopla moje sebevědomí a především jsem si uvědomila, že chci výzvu. Chci si dokázat, že na to mám a chci se dostat do světa.
Ve víru toho všeho nadšeného hledání mi klikne email… Mám telefon ve speakeru, takže ten známý „CINK“ prozvoní celý byt. Jako u vytržení koukám na telefon a ani nedutám. JE TO TAM! Jsem v dalším kole, vyhrknu a skáču střídavě z gauče na židli! Nevěřím, že jsem se opravdu dostala přes to neuvěřitelný síto. Je to pozice, která je pro mě neuvěřitelnou výzvou a vím, že kdyby tohle vyšlo, budu mít o prestižní nabídky práce postaráno! Ale nedávala jsem tomu moc šance, dostat se do téhle firmy přináší notnou dávku odvahy a úspěch v 6(!) přijimacích kolech. Já jsem prý úspěšně prošla tím prvním největším sítem a zítra mě čeká test IQ a osobnosti, a jestli se to podaří, tak potom phoneinterview a jestli se podaří phoneinterview, pak videointerview a jestli se podaří videointerview, tak teambuilding v Rakousku a jestli uspěju při teambuildingu, tak mě teprve pak pozvou do finálového kola. Inu, bude to cesta náročná, ale já tedy sama za sebe můžu říct, že jsem na 100% READY! 
Dneska mám pocit, že dokážu všechno na světě. A jestli to bude pozice v Šanghaji, New Yorku, nebo v Oslu, všechno do sebe nakonec nějak zapadne! Vám děkuju za obrovskou důvěru a všechny nádherné motivující a „držícípalce“ zprávy. Ohromně si jich vážím, a omlouvám se, že nestíhám odepisovat! 

Ještě pořádná porce domácího focení a lepšení nálady, která se stejně vyhoupla jak na horské dráze po tom „CINK“! 🙂 Jak se vám líbí fotky?

Krásný zbytek večera, dámy a pánové! 

P.S. Zítra začíná hlasování na Blogerku roku 2014

Jedno velké děkuju!
…be your own star …

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
8 let před

květina se jmenuje strelície;-) gratuluji a držím place! a zároveň Tě obdivuji! já jsem nedostatečně odvážná i na Erasmus:-);-)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Děkuju, píšu si to do poznámek 🙂 A děkuji i za držení palců 🙂 Těch není nikdy dost! A neboj, třeba jednou to přijde a sebereš se a vyjedeš. Nikdy není pozdě!

Krásný večer,
TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
8 let před

květina se jmenuje strelície;-) gratuluji a držím place! a zároveň Tě obdivuji! já jsem nedostatečně odvážná i na Erasmus:-);-)

Anonymní
Anonymní
8 let před

Držím pěsti 🙂 Michaela

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Děkuji, Michaelo 🙂 Krásný večer i Vám!

TerezaInOslo

Li.K
Li.K
8 let před

Terezko držím pěsti a věřím, že jim vytřeš zrak! To budou čubrnět co dokáže jedna "česká holka" 😉
Linda K.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Li.K

Wohoo, děkuju Lindo! 🙂 No, doufám, že nevytřou zrak oni mně! 🙂

Krásný večer,
TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
8 let před

Teri, gratuluji ke všemu, hlavně k tomu, že jsi šťastná! 🙂 Prosím tě na takové pracovní pozice je asi nutné AJ tak C2, že? děkuji.
Mně strašně motivuje to, že jsi odjela do Norska, tak prvně pracovala a až pak jsi šla na univerzitu. Já bych totiž potřebovala školní pauzu akutně, vyjet někam, pracovat. Ale mám pocit, že když to udělám, tak bude se vším konec. Ale ty mě motivuješ, děkuji.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Mnohokrát děkuju 🙂 No minimálně je potřeba se domluvit. Myslím, že nikdo nezkoumá tak úroveň. Já mám TOEFL a ještě jsem magistra studovala v aj, takže to nikdo moc nezkoumá, ale upřímně řečeno nevím, jestli to potřebuješ dokládat. Určitě odjeď 🙂 Jestli máš příležitost a chceš – je to skvělé poznání sebe samé a naučíš se toho mnohem víc, než ve škole! 🙂 Inu, u nás v Čechách musíš udělat přijímačky, aby tě vzali na vejšku, to to trcohu komplikuje, protože jsou ve většině případů vědomostní. A to se za chvíli zapomene… ale třeba to nějak zkusíš obejít a vyjde to! Každopádně držím palce!!!! :))) a dej vědět, jak to dopadlo! 🙂

TerezaInOslo

Podobné články
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x