FRESH NEWS: Přes rok v Praze

Věřili byste tomu, že už je to přes rok, co bydlíme v Praze? Když se podívám na ten rok, tak mi přijde, že jsme za ten jeden rok prožili hned několik let. Je to neuvěřitelný, jak ten čas plyne. Ani raději nebudu počítat, kolikrát jsme byli za tu dobu v Norsku. Na lyžích jsme byli dvakrát, propotili jsme trička na jedenácti tréninkových kempech, s obrovským nadšením jsme otevřeli pro naše blogerky Elite Bloggers Hub, zvládli jsme několik blogerských tripů do Bratislavy, do Tater a do Karlových Varů, prodali jsme byt, stali se dvojnásobnou tetou a strejdou a zase a po několikátý dokázali, že nás baví bořit hranice. 
Hranice našich možností. A to nás bavilo vždycky. 
Ve sportu. I v pracovním životě.
Foto: Lukáš Koňařík

A i když je to někdy sakra bouřlivý pracovat s vaším životním partnerem dvacetčtyřisedm, je to zároveň nejlepší na světě. Vy, kteří jste to někdy zkusili, už určitě přikyvujete. John Erik je ale bez diskuze ten nejlepší parťák. A je jedno, jestli jsou to bezesný noci nad projekty v práci, nebo proflákaný pršavý neděle doma.
Je krásný vzpomínat na to, jaký jsme byli loni ucha. Bez zkušeností, ale s obrovskou pokorou a
důvěrou v dobrý lidi.
A protože jsem měla tak trochu tu svojí nostalgickou, vybrala jsem pro vás vaše nejoblíbenější články loňska. Zcela bezkonkurenčně a na plný čáře vyhrává Johniho první článek z Prahy TADY.  Ten o tom, jak bojuji s větrnými mlýny a jak vlastně nic nezvládám si můžete přečíst TADY a taky tenhle – můj oblíbený – o pocitu, který tu tak dlouho nebyl TADY.

Ten rok byl neuvěřitelnej. A já jen děkuju všem, kteří jste jeho součástí. Vy jste totiž ti, kteří ho udělali nezapomenutelným. A jestli zrovna právě teď bojujete s větrnými mlýny, nebo hledáte pocit, který tu tak dlouho nebyl, vzpomeňte si na mě. K té cukrové vatě se totiž musíte prokousat a někdy to holt trvá. Týdny. Měsíce. Roky. 
 
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
7 let před

přiznám,že jsem si přečetla i starší články na začátku, abych pochopila jaký sen se vám plní, ale nevím dál, nenašla jsem vlastně nikde článek to tom, co konkretně děláte v Praze , co vás s manželem finančně živí.Píšete o jakémsi hubu, ale ten musel mít nemalé počáteční investice, takže to bylo z vašich úspor, nebo to nějaké firma sponzoruje za reklamu? a jaké služby vaše firma nabízí , kde je to možné na netu najít? ráda bych se nechala inspirovat splněným snem, našla bych někde článek, že toto byl váš sen a jak se stalo , že se vám splnil? z toho co jsem četla se to nedá pochopit, jednou v Norsku vás napadlo převzít myšlenku , vám nabídnutou, a využít jí v Praze k podnikání, a pak jste najednou v Praze všechno už je fungující,ale kde je ta cesta a co jste pro to dělali, kde jste na to vzali finance.Aby to mohlo inspirovat, mělo by to být pravdivě konkretní, protože pokud vám někdo pomáhá a financuje to, je to taky dobré vědět a nevytvářet iluze, že vše jde úplně samo a bez překážek a bez vlastních peněz.Když nejsou informace, nastupují domněnky a vyvolávat v lidech domněnky, jak je snadné si plnit své sny,ale nepsat jak se to opravdu povedlo vám,není tak úplně inspirativní.Celkově píšete spíš v náznacích, jste vázaná smlouvou, že víc musí být v knize, jinak nerozumím,proč je vše jen tak nejasně náznakové , zpočátku blogu jste psala jasně a ještě v dobách,kdy jste v Norsku marně nabízela své životopisy, to bylo srozumitelné.Nyní je to mnoho slov,i emocí, ale obsah ten nenacházím.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Hezký den,

děkuji za Váš komentář. Je dobře, že se ptáte a moc ráda Vám odpovím. Možná tím, že v tom všem žijeme, jsem si neuvědomila, že pro některé lidi může být naše cesta zastřená neznámem. I když se domnívám, že velkou část informací o projektu sdílím na blogu i na sociálních sítích a jsou dohledatelné na našich webových stránkách. Určité informace na svém blogu nebudu šířit nikdy, protože by to nedělalo dobrotu. Knihou vázaná nejsem a ani bych se nikdy svázat nenechala.

Odpověď na otázku, co děláme v Praze: s manželem jsme založli agenturu Elite Bloggers, která reprezentuje české blogerky. Snažíme se našim blogerkám poskytnout zázemí v podobě hubu, místa, kam mohou kdykoliv přijít a pracovat, stýkat se a inspirovat se. V hubu je rovněž i fotoateliér plně vybavený Olympusem a pravidelně pořádáme kurzy a nejrůznější workshopy, které rozvíjejí jejich talent. Blogerky rovněž zastupujeme ve vyjednávání marketingových spoluprací. Snažíme se pro naše blogerky i klienty vyjednat férové podmínky a kampaně společně vytvořit tak, aby dávaly smysl blogerkám, našim obchodním partnerům i vám čtenářům. Jeden z našich hlavních principů je ten, že si u nás klienti nemohou koupit pozitivní recenzi, ale otevřený názor blogerky. V podmínkách spolupráce s naší agenturou na tuto podmínku musí všechny firmy přistoupit. Naše blogerky plně podporujeme v tom, aby spolupracovaly jen s firmami, které mají rády a jejichž služby se jim líbí a budou je chtít doporučit svým čtenářům. Vždycky říkáme, že pokud by tento produkt doporučila její nejlepší kamarádce, jen tehdy má spolupráce smysl. Chceme, aby tyto dlouhodobé projekty dávaly smysl všem stranám a byly pro čtenáře obohacující.

Velmi dobře si uvědomujeme, jak obrovský zásah blogerky (v současné době zastupujeme 21 blogerek), které zastupujeme, mají a snažíme se, abychom se společně angažovali i v akcích, které mají hlubší smysl a mohou pomáhat. Každý měsíc tedy hromadně podporujeme jeden český start-up, který se snažíme dostat do povědomí lidí, protože v něj věříme a zaslouží si větší pozornost. A rovněž jsme součástí krásného douhodobého charitativního projektu pro Kapku naděje, který vypukne v říjnu. A moc se na něj těšíme! Tato role mě v agentuře baví úplně nejvíc a do budoucna bych se na ni chtěla zaměřovat víc a víc.

Tento model reprezentování blogerek již funguje několik let ve Skandinávii a my jsme tuto myšlenku modifikovali na český trh. Geniální na celém projektu byl fakt, že jsme ho mohli spustit jen s minimálními investicemi. Sami jsme vytvořili jednoduchou webovou stránku, oslovili české blogerky, s pomocí právníků připravili kontrakty a začali oslovovat potenciální klienty. Během pár týdnů jsme připravovali první kampaně a v současné době podepisujeme dlouhodobé kontrakty s našimi klienty a blogerkami, které se stávají tvářemi značek, které milují. Projekty nabízejí blogerkám zkušenosti, které budou moct využít i v budoucích pracovních povolání. Většina z nich studuje obor marketingu a využití online marketingu v praxi jim může v budoucnu otevřít mnoho dveří.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Do projektu jsme skočili po hlavě. Bez vzdělání v oboru. První půlrok jsme pracovali z bytu na malinkém kanapi. Pracovali jsme téměř nonstop. Rozběhnutí projektu bylo lehké, udržení motivace a každodenní práce, která vám vlastně velmi dlouhou dobu (přibližně rok) nepřináší žádné příjmy, je ale velmi náročné. My jsme něco našetřeno z Norska a současně jsme pracovali na dalších projektech (trénování českého národního gymnastického teamu, copywriting, rozhodování na mezinárodních gymnastických závodech). S John Erikem jsme se domluvili, že pokud se projekt nerozběhne do čtyř měsíců, chceme se vrátit zpátky do Norska. Projekt se rozjel rychleji, než jsme předpokládali a my jsme po pár měsících začali dostávat nabídky od investorů. Všechny jsme je zatím odmítli, i když by to pro nás mohlo znamenat mnohem větší možnosti, investice atd. V průběhu jednoho roku jsme všechen zisk vrátili zpět do agentury, protože jsme se domnívali, že jen tak můžeme přirozeně růst a rozvíjet se. V prosinci jsme z ušetřených peněz otevřeli pro blogerky Elite Bloggers hub, který se stal i naší kanceláří a v současné době v hubu pracujeme čtyři a tým se chystáme rozšířit.

Když na tu odpověď tak koukám, možná by stálo za to o tom všem napsat celý článek 🙂

Doufám, že moje odpověď postačí 🙂
Hezký den a přeji mnoho úspěchů.
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před
Reply to  Anonymní

Terezo děkuju, je to ted jasnější a pro mě osobně přínosnější:) nesvádí to k domněnkám, když čtu, co všechno ještě děláte za výdělečné projekty, že jste mohli vydržet právě to počáteční období bez příjmů .myslím, že je dobré, aby ti,kdo vás čtou a chtějí se inspirovat, měli informace podrobnější a mohli si říct- tohle by mohla / nemohla být moje cesta. aby si nemysleli, že máte vše snadné skrze manžela ze zahraničí, či výpomoc rodiny, jak v komentářích taky zaznělo. možná by to za článek stálo:) mě by oslovil i článek, co vás utvářelo, jaké vlastnosti jste dostala v genech a prostředím rodiny, protože to je hodně podstatné – co dostaneme a nemusíme to sami získávat prací na sobě, třeba optimistické vidění světa a života, přesvědčení že život je bezpečný, že mohu dokázat , získat co chci, může být velmi podpořený rodinou, nebo také velmi nepodpořený.určitě vás čtou i ti, co se z rodinných daností snaží už dlouho vysvobodit, tomu věnují svůj čas a energii a když vás čtou, mohou si vytvářet domněnky o nespravedlivosti.tak jak to v komentářích taky zaznělo.možná by to byl velmi přínosný článek 🙂

Daniela Slávik
Daniela Slávik
7 let před

Držím palce, nech je ďalší rok, dva taký alebo ešte krajší a zaujímavejší ako ten predošlý.

Daniela

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před

Danielo, děkuji 🙂 Těšíme se na něj.

I Vám přeji mnoho úspěchů!
Zdravíme.
Vaše TerezaInOslo

Radka Z.
Radka Z.
7 let před

Je pěkné, že se vás daří a že víš, že to není zadarmo a šíříš to dál, ale musím trochu souhlasit s Anonymem, posledních několik článků mi přijde, jako bys neměla o čem psát nebo na to neměla čas, tak rychle něco spíchneš a je to. Snad se brzy dočkáme něčeho smysluplnějšího, potenciál je tu veliký.

Riana May
Riana May
7 let před

Terez, moc děkuji za tvůj blog, je pro mě obrovskou inspirací! Z každého tvého článku nasávám ten příval pozitivní energie, což mi vždy projasní den a hlavně mě to utvrzuje v tom, že vše je možné, když člověk chce, maká a nepodlehne dopředu strachu z neúspěchu.

Je úžasné pozorovat, jak se ti daří v soukromí i pracovně, a přesto zůstáváš ta TerezaInOslo, která si vždycky najde čas, aby nám čtenářům udělala radost dalším krásným článkem… 🙂

Přeji vše krásné a mnoho úspěchů do dalších let.

R.

Mom In Love
Mom In Love
7 let před

Pekný článok, ale ešte krajšie sú tvoje odpovede čitateľom:-) Hlavne to, ako si nájdeš čas a všetko vysvetlíš!! Fakt milujem tvoj blog:-)

Podobné články
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x