Chci, chcete i vy?

A je to tady. Poslední den roku 2014. Jak ho trávíte vy? Poslední den v roce je pro mě vždy plný vzpomínek a nových očekávání. Během pár minut prožívám ten uplynulý rok, projíždím fotky, vzpomínám na ty nejlepší, ale i nejhorší okamžiky a v hlavě mi naskakují plány a nové nápady, jak ten další rok udělat ještě o ždibec lepší. A jak vím, že bude lepší, než ten předešlý? Protože to tak chci. 

U nás pod srubem

Všechno, co v životě děláte a jakým směrem se váš život vyvíjí je jen a jen ve vaší hlavě. Můžete si říkat, že jste neměli dobrou startovací pozici, že jste neměli tohle a támhleto, a že vám lidé házeli v životě pod nohy klacky. Ruku na srdce – nebulíkujete jen sami sebe? 

Odpusťte mi ten trochu drsný výraz, ale jsou to jenom kecy. Když opravdu chcete, dokážete všechno na světě. A neříkala bych to, kdybych to sama nezkusila. Také jsem se zastihla, když jsem si sama sobě namlouvala, že tohle nedokážu, že tohle prostě nemůže vyjít a světě (ne)div se – ono to nevyšlo. Přišla horší a mnohem těžší situace, ve které jsem obrátila a věřila si. Hlavu nasměrovala tak, že chci a takové slovo CHCI má ohromnou sílu. Má takovou sílu, že jím opravdu změníte vaši životní cestu, chcete-li. Teď už mám jen jednu otázku na vás? Chcete?

Nepíšu novoroční předsevzetí, ale spíš sny.  A co chci tedy v novém roce? Tak prosím, tady to máme: 

chci být spokojená

Být spokojená sama se sebou pro mě znamená ráno vstát, podívat se do zrcadla a být šťastná pro to, jaký člověk jsem.

chci se cítit dobře

Cítit se dobře pro mě znamená, být zdravá, dobře jíst, spát, žít a cítit se krásná ve svém vlastním těle. Je to pro mě důležité, protože jsem se nikdy necítila tak dobře ve svém vlastním těle jako dnes a říkejte si co chcete – dělá to divy.

Když jsme se s Johnim poznali, byla jsem vysportovaná, „nasvalená“ řekněme a vážila jsem 68kg. Jedla jsem hodně, abych měla sílu na výdej tak ohromného množství energie. Johni si zamiloval moje buclaté tváře a já je nenáviděla. Když vidím nějaké fotky z minulosti, oklepu se… Když jsem přestala závodit v gymnastice, věděla jsem, že jsem na sportu závislá natolik, že budu sportovat, ale už trochu jinak. Chtěla jsem se změnit. Nebolelo to, nesportovala jsem totiž bezhlavě pro to, abych zhubla. Sportovala jsem proto, že jsem se pokaždé cítila skvěle a věděla jsem, že s takovým přístupem budu mít radost z každého tréninku. Nebudu se pídit po tom, že kila dolů nejdou. Není to vždy totiž jen o kilech, je to o tom, jak se cítíte vy ve svém těle. Šlo to hladce. Dneska jsem se po roce zvážila, doma váhu nemáme, neřešíme to, a zjistila jsem, že mám o 13 kilo míň, než když jsem Johniho poznala. A nejlepší na tom je to, že stačilo jenom chtít. A já se chci pořád cítit skvěle. 

chci dělat věci naplno a tak, jak nejlépe dokážu

Jsem puntičkářka a miluju to na sobě. Ne, teda vždycky, ale většinou. Promítá se to totiž i do běžného života. Nic nedělám na půl. Ráda věci dotahuju do konce, ne, protože musím, ale prostě proto, že to tak mám ráda. V životě se vám totiž vaše píle a preciznost vrátí. Jednou…

chci dělat věci, ze kterých mám strach

Vždycky, když je přede mnou nějaké rozhodnutí, kterého se bojím, beru na chvíli do zaječích. Nechce se mi, přestože vím, že to může přinést ovoce. Nechce se mi jen tak přijít do orchestru, posadit se na židli a začít po několika letech hrát na housle, nechce se mi přijít do gymnastické haly a začít trénovat norský gymnastický team, nechce se mi jen tak jít na setkání cizinců v Oslu, vždycky najdu nějaké výmluvy. Motá se mi hlava, je tma, mám moc práce, musím uvařit večeři… v tom novém roce chci dělat víc věcí, ze kterých mám strach, protože vím, že to bude ve finále skvělé, a když ne, minimálně to bude dobrá zkušenost. Chcete i vy?

chci cestovat

Cestování bylo, je a vždy bude pro mě jednou z věcí, za kterou jsem schopná utratit svoje úspory. Cestování mi přináší neuvěřitelnou dávku energie, štěstí, poznání a v neposlední řadě nezapomenutelných vzpomínek. Ale to vy o mně přece víte. 

V tom dalším novém roce chci cestovat, co to dá. Naplánovali jsme s Johnim už několik větších i menších výletů. Finančně si o tom teď můžeme nechat jen zdát, ale my dva, když se kousneme, vydržíme pár týdnů na špagetách, jen abychom  jeli. Máme také kupu nápadů, jak cestovat zadarmo. Jestli to vyjde, napíšu vám, jak na to 🙂 Zatím to zní geniálně, uvidíme, jestli to opravdu tak půjde.

To už bude pro dnešek všechno, vážení. My jdeme užívat posledního dne ve srubu a i toho letošního roku.

Vám přeji nádherný poslední den v roce. Z celého srdce vám děkuji za vaši neuvěřitelnou přízeň, podporu a inspiraci, kterou mi dodáváte. Jste to vy, kvůli kterým píšu, a kvůli kterým se občas zastavím a uvědomím si, jak život může být krásný, když opravdu chcete.

Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kristýna Davidová
Kristýna Davidová
8 let před

Krásně napsané a naprosto s tvým názorem souhlasím a ty fotky jsou úžasné.

Přeji šťastný nový rok! 🙂

Míša
Míša
8 let před

Velmi motivující článek! Ze srdce ti přeju, aby se tvé sny do posledního splnily. A těším se na nápady, jak cestovat zadarmo. Cestování je i mojí vášní, jen ty finance chybí. Užijte si Silvestra a do nového roku přeji jen to nejlepší. 😉

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Míša

Mám radost, Míšo 🙂

Cestování je jednou z těch nejlepších věcí na světě 🙂

Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
8 let před

Terezko, dekuji za inspiraci a motivaci. Neuveritelne jsi me nakopla a uz ted vim, ze ten novy rok bude uzasny, protoze si ho takovy udelam. 🙂
Dekuji!
Preji ti, at se ti vyplni vsechna prani a jsi stastna 🙂
El.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Nádhera, jsem nadšená! 🙂 Přeji ať to všechno vyjde.

Krásný večer,
TerezaInOslo

Lucie
Lucie
8 let před

Přeji do nového roku , ať se co nejvíc z plánů Tvých i plánů společných vydaří!

Anonymní
Anonymní
8 let před

NE, NEDOKÁŽU VŠECHNO NA SVĚTĚ, neuzdravím syna.
Nezměním názory obou rodin na diagnózu.

Vše nej do 2015.
M.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Drahá M.,

to je mi líto. Mohu pro vás cokoliv udělat? Udělat synovi radost? Ráda bych pomohla…

S pozdravem Tereza

Zoe Crusher
Zoe Crusher
8 let před

Překrásné fotky!! Přeji Ti do nového roku, ať se vše vyplní.

Karolína Vysloužilová
Karolína Vysloužilová
8 let před

Miluju tvé články – jsou opravdu motivující a inspirativní! 🙂 A pokud k nim přidáš i skvělé fotky, je to jako pohlazení na duši. Díky Ti moc za tvé příspěvky a přeji Tobě i Tvé rodině do nového roku jenom to nejlepší 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před

Děkuji, Karolíno 🙂

Mám radost 🙂 Tobě také všechno nejlepší do nového roku. Ať je skvělý, plný přátel a nádherných zážitků.

Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
8 let před

Moc pěkné. Ty fotky jsou focené tím Olympusem? Přeji krásný nový rok 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Děkuji za komentář, ano, všechny fotky jsou focené mým broučkem 🙂 Kdybyste chtěli kupovat, napište mi email, dám Vám nějaké osobní rady a tipy 🙂

Anonymní
Anonymní
8 let před

Terko moc ráda sleduji tvůj blog. Tak ať se nám v tom novém roce daří!;-). Alena

Anonymní
Anonymní
8 let před

Musím říci, že jsem na tvůj blog narazila teprve nedávno a od doby, co jsem ho našla se nemůžu nasytit 🙂 Tvé články mě vždycky dokáží nakopnout, uklidnit, povzbudit.. Takže díky, přeji krásný nový rok a ať se ti splní všechna tvá přání!

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Děkuju a jsem ohromně ráda, že inspiruje 🙂 To je taky jeho poslání!

Krásný den,
TerezaInOslo

Jasnenka
Jasnenka
8 let před

Milá Terko, děkuju za krásný článek plný inspirace.

Dominika
Dominika
8 let před

Mluvíš mi z duše, takhle nějak vypadají moje přání do nového roku 🙂

Anonymní
Anonymní
8 let před

Závidím ti tvůj život, ale jen v dobrém slova smyslu!!! Jsi báječná <3 🙂

Anonymní
Anonymní
8 let před

Terezko, celý váš blog působí tak úžasně dokonale a zároveň jako snůška těch největších klišé. Neberte to, prosím, nijak zle je vidět, že jste asi hodně cílevědomá a taky dost zaměřená na sebe a věřím vám, že to do určité míry myslíte upřímně, ale celé to působí tak ohromně prvoplánově a až nepravděpodobně a jako taková póza. Možná i sama před sebou. Vaše články jsou jako vystřižené z lifestylových časopisů, takový glamour svět, ale tak trochu bez duše. Na druhou stranu, vypadá to, že to hodně lidem pomáhá, tak je to asi všechno v pořádku.. jen jsem se chtěla vyjádřit. Všechno dobré do Nového roku. Mirka

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Anonymní

Dobrý den, Mirko,

děkuji za Váš komentář. Je mi úplně jasné, že můj blog může na někoho působit vyumělkovaně. Je to z části jeho posláním. Nejsem tip člověka, který si rád okolí stěžuje, jak těžký má život, kolik trápení mi přináší a jaké všechny starosti mám. Na to jsou tu na světě jiní lidé.

Já v blogování vidím poslaní lidem ukazovat, že život dokáže být příjemný a milý. A troufám si říct, že valná většina mých čtenářů rozumí tomu, že jsem naprosto normální člověk se svými starostmi. Jen o nich na blogu nehodlám nikoho veřejně otravovat. Proto možná může blog působit jako klišé.

Ze své dlouholeté zkušenosti blogování jsem vypozorovala, co lidem pomáhá a co čtenáře inspiruje a motivuje. Blog bude tedy takový jaký je. A to, že články působí jako vystřižené z lifestylových časopisů beru jako poklonu 🙂 Jestli nemáte zrovna chuť takové články číst, prosím nečtěte je 🙂 Nikdo Vás k tomu nenutí. Jen bych se Vás ráda zeptala, proč tedy blog čtete?

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Tereza

Anonymní
Anonymní
8 let před
Reply to  Anonymní

Ahoj, dobrý den.
Bohužel souhlasím s Mirkou. Tento blog měl mnohem větší náboj před tím, než se stal "bloggerkou roku". Teď články přeletím pohledem během tří minut a nedávají mi nic víc, než co mi dá selský rozum. Bohužel i ty houfy čtenářek mi připadají jen jako ovce, stačí se podívat, na poměr komentářů pod článkem, kde jim něco nabízíte, a počet komentářů pod obyčejným článkem, a mrzí mě, že zrovna vy jim Terezko jdete naproti. Tak si trochu říkám, jestli přemýšlíte i na čtenářky, které tento blog vyzdvihly s vámi a co se líbilo jim, protože tyto nové články se těm starším vůbec nepodobají.
Mějte se krásně, Terezko, hlavně, že jste šťastná, tyto digi-problémy jsou nakonec jen malichernostmi 🙂
Mirka (ano, také se jmenuji Mirka :))

Anonymní
Anonymní
8 let před
Reply to  Anonymní

Děkuju za odpověď.

Působíte tak, že máte jasnou vizi, jak to má všechno vypadat, a to je milé. Zeptat se můžete, samozřejmě :-). Upřímně, o vašem blogu vím až od té Blogerky a protože mě zaujal název, zašla jsem se sem podívat. A od té doby sem občas zajdu, protože, přiznávám, jste lákavá a je to taková má malá guilty pleasure. Čas od času mě vytáčí stylistika vašich článků a občas gramatické chyby ("Jsem puntičkářka a miluju to na sobě. Ne, teda vždycky, ale většinou" – jedna čárka, a ze smysluplné věty udělá nesmyslupnou), ale to zas možná vypovídá o mém puntičkářství. Ale jinak jste vlastně docela čtivá, prvoplánová, ale čtivá. A nijak jsem vám svým komentářem nechtěla ublížit. Tak snad vám nevadí, že jsem se vyjádřila. Hezký zbytek večera, Mirka (ta, co psala ten původní komentář :))

Tereza N.♥
Tereza N.♥
8 let před

Nedá mi to, abych se nevyjádřila k tomu, co tu píšou Mirky. Zaprvé chci říct, že jsem na tento blog přišla také až díky Blogerce roku, když jsem sledovala na internetu předávání cen. To, že by se nějak najednou měnila jeho kvalita, mi přijde naprosto absurdní, ano, lze tvrdit, že se výrazně liší Terezky příspěvky z roku 2012 a teď ze současnosti, ale to je naprosto normální, protože každý člověk se nějak vyvíjí. Je pravda, že Terezky život je jako z pohádky, ale já to prostě beru jako fakt a díky těm článkům se také snažím, aby můj život takový byl. To je totiž podle mě cíl tohoto blogu. Ne závidět, nýbrž motivovat se a sám se snažit.

Uvědomte si taky, že na těch článcích do určité míry dělá své i to, že Norsko je jednou z nejbohatších zemí světa, mají tam úplně jiné platy a můžou si taky dovolit úplně něco jiného než my v Čechách, proto (ano, řeknu to na plná ústa) Terezka má spoustu věcí, které si průměrný Čech prostě dovolit nemůže a taky i takový život se vším všudy…
A že ten Terezky život působí prvoplánově a nereálně – to je opravdu úsměvné. Jestli se jí to děje, tak to asi reálné je, ne?! 😀 Jako další fakt je taky důležité zmínit, že tomu, aby tady ty obrázky byly tak krásné, určitě napomáhá také to, že Terezka má opravdu dobrý foťák – ruku na srdce, v zrnící webkameře nebo nějakém digitálu z roku XY bude i to nejnádhernější místo na světě vypadat strašně. A zároveň s kvalitním foťákem uděláte nádherné místo i z nějaké zapadlé české vesničky.

A je taky naprosto logické, že když se o něco soutěží, je o to velikánský zájem… a vsadila bych se, že ty lidi, co komentují u článku se soutěží, rozhodně nechodili/nechodí na blog jen kvůli těm soutěžím, čtou i ty "normální" články, jen prostě necítí potřebu se vyjádřit a komentovat každý článek. Já taky komentuji dnes tady na blogu poprvé a to Terezku čtu pravidelně od listopadu, sem na blog kliknu minimálně obden.

Suma sumárum – komu se ten blog nelíbí a je to na něj až moc vyšperkované a sluníčkové, ať sem nechodí. A kdo Terce závidí, ať sem taky nechodí, protože by brzo od závisti puknul 😀 😀

Mějte se famfárově
T.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Tereza N.♥

Mnohokrát děkuju, Terezko 🙂

Lidé jsou různí a mají různé potřeby se vyjadřovat, komentovat, soudit a kritizovat. Ono je velice lehké někoho kritizovat, mnohem těžší je zamést si před svým vlastním prahem. Nicméně, já mám obrovskou radost z vás, které blog baví a to mi úplně stačí.

Krásný den, Terezko a ještě jednou z celého srdce děkuju!
TerezaInOslo

Therezka
Therezka
8 let před

Taky vím o něčem, co člověk může OPRAVDU CHTÍT a není to k ničemu – je to dítě. Pokud zo nejde, tak to prostě nejde.A nebo s tím související pohlaví dítěte. Já třeba chci holčičku, ale co jednou někdy budu mít opravdu neovlivním… Ale chápu, že ten článek je o jiných "chci". Těch, co ovlivnit můžeme. Tohle bylo ale první, co mě napadlo, když jsem si přečetla větu, že když chceme, dokážeme všechno na světě. Je to u nás celkem aktuální téma. Jinak máš ale pravdu, v určitých případech toho člověk dokáže spoustu!

Podobné články
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x