Bezstarostně rozjuchaná, aneb jarní příliv energie, slunce a boží nálada! (pozn. už bylo načase!)

Takhle bezstarostně rozjuchaná jako dnes jsem nebyla, ani nepamatuju. Posledních pár týdnů bylo vskutku hodně náročných i hektických, čtenář promine moji blogovou absenci, už jsem ani vařit nestíhala, a to už je co říct. Dneska už jsem tak nějak cítila, že potřebuju alespoň den na to, se zase uklidnit, uklidit, dodělat neřesti a vyčistit šatník i hlavu. A jaký je lepší den na takové velké plány, než nádherná slunečná sobota? 
Na moje hortenzie nedám dopustit! Víte, že podle výživy můžou i měnit barvy?  Pro botaniky odkaz: Změňte barvu květům Hortenzie

Záblesk událostí minulých týdnů v pár větách byl takový: Týden v Praze utekl jako voda, ve žlutém kabátu jsem si užívala alespoň pár chvilek nádherného jara, strávila celý víkend trénováním českého teamu, léčila se z chřipky a po nocích dopisovala kapitoly diplomky. Cítila jsem, že mi tělo oznamuje, jak potřebuju sklidnit a já né a né poslechnout… A ten zbylý čas? Strávila jsem ho u stolu u okna v knihovně na univerzitě v Oslo, kde jsem se lopotila se složitostmi a prekérnostmi diplomové práce. Žádná procházka růžovým sadem to teda není, není divu, že raději utíkám do organizování a focení nejen makaronek pro náš nový projekt www.candybaroslo.com (kdo ještě neviděl, kliknětě) a taky tady www.facebook.com/candybaroslo

Taky se nám rozbila lednice, když tu Johni byl sám a evidentně moc nejedl, až z toho ztratil snubní prstýnek. Slzička ukápla, ale on se najde! 

Tak ale šup už zpátky do dneška! 

Pamatujete si, jak jsem vám tehdy psala, že tady žijeme s puzzlema, které se staly tak nějak součástí naší dekorace? Dneska jsem se je konečně rozhodla uklidit! Aleluja! Takový ten pocit, když s každým uklizeným koutem uklidíte i tak trochu v sobě samém je tak osvobozující. Pak už jenom vyšperkovat domácnost pár velikonočními detaily a příliv nové pozitivní motivace je tu! A že já jsem na ty detaily tak trochu ulítlá…
Velikonoční věnec a nádherná kytice růží
Ty oblíbené z M&S, kterých si pokaždé přivezu plný kufr.
Rozkošná miniflakonka Chanel N°5 
Na jaru je skvělé, že se zimní bundou zabalíte i všechny starosti a strčíte je do sklepa. Dneska poprvé v sáčku bez zimní bundy a cítila jsem, jak mi sluníčko zahlazuje všechny vrásky a úzkosti. Je nádherně, myslím, že snad úplně všichni dneska vyrazili ven, na procházky, nakupovat, na kafe, … a já tradičně koupit jarní boty. Z přímého plánu mě vytrhly jen obchody doslova obsypané nádhernými květinami, u kterých se tradičně kochám a zdravím květinářky, které na mé vřele pokyvují. Ani Norové dneska neodolali a nejeden si pyšně domů nesl nádherné pugety.


Cíl krátké procházky byl jasný, a já dlouho uvažovala, jestli nesáhnout po nějakých těch levných práskačkách, které se do léta rozpadnou, ale jak můj táta vždycky říkal: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci!“ a co říkají tátové, na tom vždycky něco pravdy je! Aldo navíc šetří životní prostředí skvělým a jednoduchým nápadem a to se cení. 

A tady jsou ty moje nové krásky balerínkové … z těch skvělá jarní nálada přímo čiší! 
 

Jaro vám taky dá novou motivaci pustit se do nějakého dobrého salátu, tenhle je až komicky jednoduchý, a já se po něm můžu utlouct. Akáciový med tomu všemu dodá šmrnc a vy si kozí nebo feta sýr, naložené olivy a semínka na rukolovém kopečku zajisté dáte do léta hned několikrát.
A navečer ještě malá sushi delikateska a nabírat dech na pracovní neděli. 
Říkejte si co chcete, ale odpočinout si občas musí každý. Já toho přílišným zastáncem nejsem, ale občas se mnou někdo musí zatřepat, abych si uvědomila, že musím sklidnit. Můj časový harmonogram do léta doslova praská ve švech a já tak nějak cítím, že teď prostě není čas na odpočinek. Inu, času je na všechno tolik, kolik si ho uděláte. S časem se dá skvěle naložit.  Lidé pořád přemílají tu větu, že nemají čas a že potřebují aby týden měl alespoň 10 dní, inu, časový management je věda, dámy i pánové, ale kdo se naučí na čas vyzrát, vyhrál na plné čáře. Plánujte, plňte, odškrtávejte seznamy, ale nezapomeňte taky někdy vypnout a odpočinout si, ať už vám vrásky na čele dělá přespříliš práce, nebo státnice. Uvidíte, jak všechno pak půjde trochu snáze a vy si ukrojíte zase o nějaký ten kus z naporcované dortu povinností.

A teď mi řekněte, jak se Vámm líbí experiment s fotkama? Líbí? Napište mi Vaše komenty i připomínky, moc ráda si je všechny přečtu! 

Vaše jarně nabitá a rozjuchaná TerezaInOslo


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
8 let před

Teri, můžeš, prosím, napsat něco více o tom studiu. Jak je to s přijetím na magistra, konkrétně na sociální vědy (psychologie, sociologie) nebo i mezinárodní vztahy? Jsou absolventi těchto oborů v Norsku vůbec žádaní? A třeba popsat, jak tam probíhá ta výuka (hlavně samostatná práce s konzultacemi, přednášky, semináře)? Neustále totiž píšeš, že vypracováváš nějaké eseje, jsi v knihovně atd., tak to na mě působí jako takové převážně samostudium, kde se příliš ani člověk nevídá se spolužákama, tak se snažím udělat si co největší představu toho, jak to funguje. Protože jsi mě velmi navnadila! 🙂 Krásný den.

Dominika Belhová
Dominika Belhová
7 let před

Áá…už tam jsou…ty žluté potahy…:D:D čekám na ně od chvíle, co jsem si přečetla, že jste kupovali nové židle a že se na ty žluté potahy těšíš…:)) Jsou parádní..
Tvůj blog je ohromně nakažlivý. Od chvíle, co jsem na něj narazila, nemůžu se odtrhnout a brouzdám v něm téměř každý den. Jako spousta jiných jsem se rozhodla, že to vezmu taky pěkně od začátku…no zatím jsem u března 2014 a připadá mi, jako bych tě už znala leta…a přitom jsem s tebou osobně nikdy nemluvila…:))

Podobné články
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x