Babyshower pro Baru aneb není sladká pusinka jako sladká pusinka

Dneska se narodila. Moje neteřinka. Sluníčko s dolíčkama. Vypadá tak rozumně a roztomile zároveň. Pořád mi nejde na mysl, jak někdo může vypadat rozumně a roztomile zároveň. Ona je na světě pár hodin a umí to. Všichni jsou v pořádku a já se nemůžu dočkat, až ji budu učit rošťárny, salta a vezmeme ji na první školní prázdniny na sever. Snad se nám tam nezamiluje. To by se od tety teda naučila věci.
Myslím, že právě dneska přišel ten správný čas na článek o jednom milém odpoledni, kdy jsme princeznu i maminku oslavovali. 
Pořád se nemůžu přestat usmívat a myslet na ni. 

(odpoledne, někdy před dvěma týdny)
Na tajňáka pozoruju z okna, jak se nejdřív valí rozkošné břicho a chvilku za ním blondýnka. Moje ségra. Nádherná. Už od malička jsem věděla, že Baru bude těhule jako z magazínu. My, rádoby sudičky, čekáme. Myslím, že jsme se chopily rolí „překvapitelek“ celkem zručně.  

Rozkazy zněly jasně: Nasadit květinové čelenky, utišit rozdováděné prcky na koberci a mírumilovně vybafnout…, hlavaby nám z toho těhule neporodila.


V pondělí odpoledne (den před tou slávou) ještě v hlavě odškrtávám imaginární seznam: plenkový dort (pozn. vygooglim a vyrobím v noci, to bude za chvilku – omyl večera), občerstvení (pozn. vymyslím zítra à la co lednice dá), limonádky dát do lednice, květiny objednané, pozvadobré duše po sedmnácté přepočítané…  a v tom mi to došlo…

Stalo se to, co se děje jenom v béčkových filmech. 
A nejhorší na tom je to, že si nedělám legraci.

  
Mírně panikařím a v hlavě si hbitě představuju, jak přede mnou sedí vyrovnané krásky na nekonečném gauči s květinovýma čelenkama a v údivu kroutí hlavou, jak jsem proboha mohla zapomenout pozvat těhuli. Taková moje malá interní noční můra.

Ve vteřině spřádám plán na fiktivní „předporodní“ focení, aby Baru byla tak akorát načančaná. Chladným hlasem ji pozvu (hlavně, abych se neprozradila), a když druhý den hodinu před vypuknutím tedy volá, jestli má dorazit, odvětím: „Tak jestli se ti chce?“ 

Riskuju jak blázen

Náš malý dýchánek pro naší těhuli a princeznu Vidu (jejíž jméno ale ví jen pan tapetář, který si ho zcela jistě přečetl na té ručně malované tapetě) probíhaly tak akorát hekticky. Ani moc. Ani málo. Hub byl vycíděnej a já se už nemohla dočkat až se zaplní tou nádherou. 

Na takové babyshower je dovoleno říkat slovo nádhera i několikrát za sebou
A v článcích o babyshower jakbysmet.  

Taky je dovoleno mít na babyshower přehršel věcí růžové barvy, říkat slovo „vyňuňaný“, dojídat po někom cukrovou vatu, tvářit se, že vás zajímají rady o kojení, dolévat si bublinky (i několikrát za sebou a v krátkých časových intervalech), předstírat, že víte, na co jsou všechny ty serepetičky, co budoucí máma dostane a čůrat na koberec (ovšem POZOR! Platí jen pro psy a batolata).

Ale zpátky k přípravám

Nejprve přijela kouzelnice sladkých barů Stáňa. Stáňu už si pamatuju od svatby, kdy jsem hledala ty nejkrásnější Candy Bary v Praze. Stáňa z PunkRockCakes je křehká paní, která přijede s obrovskýma papírovýma krabicema a vy se  nemůžete dočkat, co z nich vybalí. Pak to začne polehounku a opatrně vyndavat. Rozbaluje to z těch bílých papírových jemných závojů.

A vy jí nakukujete pod ruce, až jí to mírně znervózňuje

Cupcaky se zatím třásly zimou v chladících boxech, mrkváč s posypem ze Zlatonky (moje názvosloví) podle mě už tušil, že se na něj vrhne jedenáct víl s vidličkama a ručně malovaní méďové a panenky mě očarovaly tou nádhernou precizností a jemností.

A pak to přišlo. Samotný finiš a květiny, jak jinak než od Metamorphosis. Provoněly všechny pokoje, vál tu větřík z balkónu, kde se slunily květinové čeenky a čelenky, až všechny víly dorazí. Hub se začíná plnit a já jsem jako na špičkách. Už jsme takový kousek. Za chvilinku to všechno vypukne. 

Takové občerstvení na babyshower vám dá trochu zabrat. Krásky jsou buď těhotné, veganky, nebo kojí. Tak jsem vsadila na vizuál a na obyčejnou Philadelphii naházela klíčky, okurku nakrájenou na neviditelno a „opepřila“ snítkou kopru. K tomu zeleninový bar a caprése na dřívkách s olivovým pestem.

V jednoduchosti je krása a pořád to, Terezo, neopakuj.

Skoro-nealkoholickou situaci zachránily moje nejoblíbenější limonády Belvoir. Ta moje nej je okurková, obzvlášť, když ji podáváte vychlazenou a hodíte do ní okurku. To je pak limonádový zážitek. Na symbolický přípitek se podávala Cava Anna de Codorníu. My, které jsme mohly, jsme si tak trochu nesymbolicky vypily. Limonádky i Anna se dají objednat na Premiere Wines&Spirits.

Při plánování babyshower se moje kreativ zase rozřádilo. 

Na Pinterestu jsem projela moje tajné album, které se tam každý den rozrůstalo už pár měsíců.  Plenkový dort jsem se rozhodla DIY, strom přání spíš DIO (Do It by Ola). Ola mi pomáhala vyrábět i nějaké papírové skvosty na svatbu, takže když jsem na poslední chvíli pořebovala zachránit zvládla rozkošná miminkovská body a nápis babyshower. Krásky pak mohly psát až aleluje přání princezně i budoucí maminěA ty, kteří žijí rozesetí po světě poslali vzkazy virtuálně. Přepsala jsem je a rozvěsila na vrbu vrbovou. Může to být krásná vzpomínka. A doufám, že bude 🙂

Vyrábění plenkového dortu byl zážitek. Celý postup jsem vám nafotila. Je to lehké. Hlavně, prosím, nekupujte ty přeplácané, které stojí tisíce. Vyrobte si ho doma. Návod vám tu připravím. Stačí pár mašlí, hodně plenek a papírové roličky. 

Baru konečně vchází do místnosti a my ani nedutáme. 

Slzičky štěstí střídaj „Já to ale vážně nevěděla…“ a historky o tom, jak někdo přišel „sprchovat děti“. Ládujem se, povídáme, limonádujem a je nám dobře. Ty odvážnější jdou po několika hodinách domů s čelenkama ve vlasech, ty stydlivé je zastrčí do tašky, aby se mohly kochat po ránu, nebo škádlit ostatní, že v ní půjdou do práce. To tak :)) Rozdávají se pusinky. I ty na tvář i ty z bílků. Po čokoládových mufinkách se zapráší, že nám zbydou jen prázdné krabičky na výslužky. Balím Baru kytičky a zbytek mrkváče a jedeme spokojení domů.

Unavená odemykám zámek, abych zjistila, že můj Johnino nechal klíč v zámku, usnul a vypnul si zvuk na telefonu… po padesáti minutách volání a klepání to vzdávám a vracím se do hubu. Balím se do emergency peřiny, kterou jsme zakoupili po minulém „incidentu“ s klíčem v zámku (stejně tak jsme koupili i náhradní kartáčky a pastu) a usínám… tenhle příběh je ale jiná kapitola...dobře to dopadlo.


Tak doufám, že jste si inspirovali a jednou se vyřádíte na nějaké Babyshower pro budoucí maminku. Uděláte ji velkou radost.

A nejdůežitější na tom všem je to, abyste si ten den užily všechny spolu a našly si na sebe chvilku. Ten zbytek, to už jsou jen třešně na dortu.

Já bych ještě moc ráda poděkovala těm, bez kterých bych to tentokrát v trochu hektické době nezvládla. Sandře za to, že mi na poslední chvíli pomáhala dát všechno do kupy a ústavičně mě přesvědčovala, že Baru neporodí :)), Ole, za výrobu nádherných dětských body na vzkazy na vrbu, Stáně z PunkRockCakes (sponsored) za přípravu okouzlujícího sladkého koutku, Marcelce z Metamorphosis (sponsored) za přípravu naprosto dechberoucích kytic, pánovi, který sem ty kytice dotáhnul, Johnimu za to, že musel poslouchat všechny mé růžové a sladké návrhy, Janě za dodání limonád a Cavy Anny z Premiere Wines&Spirits, Ivet, která se mnou do dvanácti večer přidržovala mašle a fotila tutorial na výrobu plenkového dortu a Přemkovi, že Baru dovezl a nic neprozradil.

DĚKUJU!AKrásný večer a doufám, že se vám fotky líbily 🙂
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucie K
Lucie K
7 let před

Moc krásný článek, Terezko ♥. Je cítit, že je psán s obrovskou láskou :). Přeju, ať má miminko krásný a pestrý život :).

Neplecha na plechu
Neplecha na plechu
7 let před

Krásný dýchánek. Včera se kamarádce též narodil potomek, tak jsem ráda za skvělý nápad s dortem z plenek!

NEPLECHA NA PLECHU

Kaisa FireFlie
Kaisa FireFlie
7 let před

Nádherný článek, moc děkuji za tu pěkně rozněžnělou náladu, co jsem z něj dostala… A ty krásné fotky jsou jenom třešnička na dortu. A gratuluji!

Sylva
Sylva
7 let před

Oh, narodila se na moje narozeniny. 🙂
Hodně zdraví, lásky a štěstí.

Jitka Šrůtková
Jitka Šrůtková
7 let před

Tééda tomu říkám článek jak lusk! 🙂 Zhltla jsem ho na jeden zátah (jo, jo už je ta fráze trochu otřepaná, já vim. Ale ty tvoje články se čtou fakt jedna radost 🙂 ).
Posílám velké gratulace k neteřince a mamince pevné zdraví a ať si to následující období užívá spolu s váma. Je skvělé jak držíte při sobě.

Tak se opatrujte a oslavujte! 😉 Jitka

Adéla
Adéla
7 let před

Jéé to je nádhera! Všechny ty dobroty (dortíčky a mini limonádky mňam!!) a ty rozkošnosti. Doufám, že až to přijde, tak mi taky někdo uspořádá takovou super párty:))
Simply Adele

světluška
světluška
7 let před

Terezko milá, jsi tak šikovná! Krásný článek, krásné fotky. A já, jak jinak, dojatá.
Nejlepší způsob jak začít den, přečíst si takhle pozitivně nabitý příspěvek.
Díky a opatruj se. Martina

Anonymní
Anonymní
7 let před

Krásný článek a moc se mi líbí jak oslovujete sestru Baru, taky jednu doma máme a od narození jí říkáme Baru… už i paní učitelka ve škole… Přeju vám všem jen to dobré. Mějte se hezky.

Daniela P
Daniela P
7 let před

To je najkrajšia baby shower, akú som videla (:

Daniela

listiration.com
listiration.com
7 let před

Woow, tak to je skvělé:)

listiration.com

Petr Konečný
Petr Konečný
7 let před

Po poslednim incidentu se zapomenutym klicem v zamku zevnitr jsem si poridil podobnou vlozku: http://www.klicnictvi.cz/i/knoflik.jpg

Viktória Ceglédyová
Viktória Ceglédyová
7 let před

Krááásny článok a krásna oslava. 🙂
Victoria's secrets

Anonymní
Anonymní
7 let před

Obrovská gratulace Barunce! 🙂

Hanna19
Hanna19
7 let před

to je nádhera 🙂

Hanna19
Hanna19
7 let před

krása

simple living
simple living
7 let před

To vypadá tak krásně! 🙂

Simple living: Jarní nákupní seznam

Veronika Tázlerová
Veronika Tázlerová
7 let před

Terezko, to je tak krásný článek! Děkuju za to, co děláš, vždycky mi vykouzlíš úsměv na tváři a jsi moje velká inspirace! Nádhera!:)

http://www.stylishcoffee.cz

Anonymní
Anonymní
7 let před

Je krásné, jaký máte vztah k sestře. J.V.

lenka
lenka
7 let před

Krásné, hned bych chtěla byt těhotná, když vidím takovou krásu 🙂

Podobné články
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x