7 kroků, jak získat práci snů

Jen tak ze zvědavosti brouzdám tím starým článkem: „Jak se mi v posledních dnech nechtělo psát…“ a sama nad sebou žasnu, kdo mě tehdy postrčil, abych se nevzdávala… Byla jsme úplně vyždímaná, už jsem nevěděla, co dál. Jak jinak. Jak dlouho to ještě bude trvat. Myslím, že jste to byli tak trochu i vy a vaše nádherné komentáře. Takže vám jedním velkým „DĚKUJU“ děkuju! Teď jsem za tenhle moment naprostého vyčerpání a nulové motivace tak ohromně ráda. Od toho dna jsem se musela odrazit a musela jsem použít dost energie, abych vyplavala. Energie mi vystačila i na to, abych otevřela oponu a velké divadelní představení mohlo začít!

Klišé seznam co není až tak klišé 

Dneska jsem si celá napjatá přečetla svůj „klišé“ seznam, jak bych chtěla, aby vypadala moje práce a víte co? Ono se to moc jako klišé teď nezdá, teda vlastně vůbec! Čtu jednotlivé body a v duchu si kývu „Ano“ na ten první, … druhý… , při čtvrtém se už potutelně usmívám, pátý a šestý přelítávám a nemůžu se přestat usmívat, při šestém už propadám do euforického nadšení a jen v rychlosti čtu až do toho devátého a volám Johniho, že mu něco potřebuju nutně ukázat…

Chtěla bych: 
 

BÝT KREATIVNÍ
To můžu být až do aleluja, mám neuvěřitelnou volnost, což mě baví asi úplně nejvíc. Kreativitě se v oboru marketingu meze nekladou!


MOTIVOVAT 
Myslím, že motivovat další nadšené
cestovatele, aby se na severu Norska na pár dní zastavili a prožili
momenty, které se jim na věky zapíšou do paměti
, mi nebude vůbec dělat žádný problém 🙂

ABY MOJE PRÁCE DÁVALA SMYSL 
V tomhle bodě jsem spíš mířila na
neziskové organizace a pomoc lidem, kteří ji potřebují. V plánu je jeden
krásný projekt, který tedy s prací nemá nic společného, má něco
společného s Keňou a dětmi, které nám zůstaly v srdcích od té doby, co
jsme navštívili sirotčinec Good Samaritan a mohli jsme je jeden celý den
učit ve škole a o přestávkách gymnastiku. Můžete se těšit – pomoct
budete moct i vy!

SETKÁVAT SE S LIDMI  
Tak to je myslím z posledního článku čitelné, že o nové známosti nebude nouze 

MÍT PESTROST PRÁCE 
Na to se těším asi úplně nejvíc 

NEMÍT FIXNÍ PRACOVNÍ DOBU 
Mám obrovskou volnost a můžu si svůj týdenní plán rozvhrnout přesně podle mého gusta. Mám možnost chodit do kanceláře, ale i pracovat odkukoliv, kde budu kreativní a motivovaná 

BÝT DOBŘE PLATOVĚ
OHODNOCENÁ

CESTOVAT 
Vedle pravidelných návštěv srubu jsou rovněž v plánu cestovní veletrhy po celém světě.

MÍT VOLNOST  
Neuvěřitelnou…

 
7 KROKŮ JAK ZÍSKAT PRÁCI SNŮ


Nejsem žádný guru, ani bych vám nechtěla namlouvat, že když budete postupovat podle mého plánu, podaří se vám ukořistit to místo, na které si brousíte zuby. Jen bych sama byla vděčná, kdybych si před pár měsíci mohla pročíst pár rad, na které jsem po tom půlročním boji přišla. Tak tady jsou!

Co potřebujete úplně na začátku je PLÁN – a na tom musíte tvrdě pracovat. Přijdou momenty naprostého útlumu, ale i euforie, která se může hned proměnit ve velké zklamání. To k tomu ale patří. Nebojte se toho a nenechte se tím zastrašit. Naopak, buďte rádi, protože jste na dobré cestě. Bez toho se to zkrátka a dobře neobejde. Vy nesmíte přestat bojovat, protože jakmile to vzdáte, návrat bude ještě mnohem těžší… 


________________________________________________________________

BOD JEDNA
Sepište si list, jak by měla vypadat vaše vysněná práce

Hezky bod po bodu. Neostýchejte se. Tenhle list nemusíte vůbec nikomu ukazovat. Je jen a jen pro vás, abyste si vy sami v sobě uvědomili, po čem vlastně toužíte. A možná budete i sami nad sebou překvapení a zjistíte věci, o kterých jste možná ani nevěděli. Nechte vaše smysly jednat za vás. Moc nad psaním listu nepřemýšlejte a nedávejte si žádné limity. Položte si otázky typu: Chci pracovat s lidmi? Nebo spíš sám? Chci cestovat? Vyhovuje mi rutinní práce? Chci pracovat z domova? Chci mít zodpovědnost? Chci mít možnost v pozici růst? Cokoliv, co je pro vás důležité, aby na seznamu bylo, tam lupněte.

Od toho se to totiž bude vyvíjet. Nechte si čas na rozmyšlenou a klidně na seznamu pracujte i pár dní. Je důležité, aby vám na konci mluvil z duše. Jestliže máte vzdělání v nějakém oboru, ve kterém chcete zůstat – nemáte moc na výběr, přesto ale můžete tímto pomyslným seznamem objevit sami sebe. Tak to zkuste.


________________________________________________________________

BOD DVA

Dejte si záležet na vašem CV

Vžijte se do role těch, kteří životopisy prohlížejí. „Tohle ne, tohle taky ne… hm… tohle vypadá dobře!“ Aby
právě to vaše CV vytáhli z té kupy dalších kandidátů, nesmí se ztratit v davu, musí se lišit a musí něčím zaujmout na první pohled. To, co to je, už musíte najít ale sami a mělo by to být adekvátní k pozici, o kterou žádáte. Samozřejmě je velice těžké trefit se do gusta každému a vy nikdy nevíte, jaký styl „ti na druhé straně“ preferují. Životopis by měl být ale za každých okolností přehledně strukturovaný, bezchybně napsaný, úhledný a s vhodně zvoleným fromátováním. Nepoužívejte ani příliš velké, ani příliš malé písmo. U nás v Norsku se lidem líbí, když je CV maximálně na jednu stranu A4. Neztrácíte totiž jejich drahocenný čas. 

Držte se pravidla: kvalita lepší než kvantita. Je lepší, když vyzdvihnete momenty a zkušenosti, které opravdu stojí za to, než abyste vypisovali seznam veškerých brigád a kurzů, na kterých jste byli pár měsíců, a které k pracovní pozici nejsou relevantní, jen abyste zaplnili několik stran. Nezapomeňte uvést znalost jazyků – buďte ale realističtí – nemůže být snad nic horšího než, že uvedete excelentní znalost anglického jazyka a při interview se to provalí. Raději buďte upřímní a řekněte, že byste rádi na znalosti angličtiny v budoucnu zapracovali…

Vytáhli byste si právě to vaše CV z hromádky 400 dalších? Jestli jste odpověděli „Ano“, máte z poloviny vyhráno.

________________________________________________________________

BOD TŘI

Napište excelentní a neotřelý motivační dopis podložený příklady

Motivační dopis bude hned druhou věcí, na kterou se po vašem CV podívají. V mém případě jsem motivační dopis a CV propojila stejným designem – hlavička, linie, barva nadpisu a tučně vyznačená hesla, která jsem chtěla vyzdvihnout. 

Za žádného případu se nesnažte „papouškovat“ váš životopis. S velkou pravděpodobností ti, kteří čtou váš motivační dopis, před chvíli dočetli váš životopis. Neztrácejte tedy pár drahocenných řádků, abyste znovu uváděli, jakou vysokou školu jste studovali, raději napište, jak vás tato škola, nebo jednotlivé předměty, připravili na pozici, o kterou se ucházíte. Každý fakt, který zmíníte, patřičně odůvodněte. Nepište plytké věty typu: „Jsem kreativní, flexibilní a  teamový hráč.“ Raději napište: „Mojí kreativitu jsem rozvinula tady a tady, tímhle a tamtím … Během sedmi let hraní florbalu jsme se naučila nejen vytrvalosti a disciplíně, ale spolupráci v teamu.“ V Norsku se vyplatí v motivačním dopise zmínit vaši sportovní/uměleckou stránku. Velice se tu rovněž oceňuje, jestliže jste při studiu zvládli i uspět po sportovní či umělecké stránce. Nestyďte se to tedy chytře do motivačního dopisu zařadit. Ukazuje to, že se zvládnete soustředit na více projektů najednou.

Nikdy nezapomínejte, proč vlastně motivační dopis píšete. Dostali jste jedinečnou příležitost v pár větách projevit svoji osobnost a kreativitu. Vysvětlete, proč máte o zájem práci, jaký přínos můžete pro danou firmu mít a proč by měli pozvat na interview právě vás. Propojujte a spojujte fakta a zkušenosti, hrajte si se slovama, nechte do motivačního dopisu promluvit kus sebe. Z motivačního dopisu by personalisté měli alespoň trochu vycítit vaši touhu, nadšení a vaši osobnost. Za žádných případů neopisujte formální věty, které najdete na Internetu. Není nic horšího než číst stý motivační dopis, který je jako okopírovaný z jedné internetové stránky www.JakNapsatMotivačnDopis.cz. 

Motivační dopis by měl být profesionálně strukturovaný, mít aktuální datum, formu, vhodné oslovení i závěr, a jestliže máte možnost začít pracovat hned (v nejbližší době), určitě je dobré takovou informaci zmínit.

________________________________________________________________

BOD ČTYŘI

Angažujte se a buďte iniciativní

Když odešlete svůj životopis a CV, počkejte jeden dva dny, připravte si dobré (!) otázky týkající se pracovní pozice a zavolejte na oddělení lidských zdrojů. Jakmile mají na pracovní pozici velký počet CV, jakýkoliv zájem navíc se počítá. Jestliže je v telefonu zaujmete – zcela jistě a přednostně se podívají právě na ten váš. Nicméně, to byste na jejich místě udělali vy, nebo ne?
Teď,
když už zhruba víte, jaká práce by byla pro vás ta pravá a máte na to
správné předpoklady, nebojte se je někomu prezentovat. Neseďte doma a nečekejte, až se na Internetu objeví inzerát, který vám zrovna padne do oka. Ptejte se vašich
známých či příbuzných, jestli neznají někoho, kdo v takovém oboru
pracuje a mohl by vám poradit. Nikdy nevíte na koho zrovna narazíte a
kdo vám může dát nějaký vhodný tip. Pamatujte si, že iniciativě se meze nekladou. Nebo možná jen trochu. Jestli máte vyhlídnutou firmu, ve které byste rádi pracovali, ale tato firma nenabízí žádné pozice – kontaktujte oddělení lidských zdrojů (HR – Human Resources) a prezentujte svůj zájem. Pošlete jim váš motivační dopis, ve kterém představíte sami sebe i své návrhy, jak byste jim mohl(a) být prospěšný(á). Čím víc budete o firmě vědět, tím líp. Zjistěte si, kde má firma jaké nedostatky a prezentujte své návrhy, jak by se v daném sektoru mohla zlepšit a jak jim právě vy budete přínotní. Když se trefíte být ve správný moment na správném místě – budou vás nosit na rukou, protože možná vytvoření takové pozice měli v plánu – vy jste je ale předběhli!

________________________________________________________________

BOD PĚT


Důvěřujte si! 

Pamatujte si, že vy sami jste vaším největším nepřítelem. Vaše hlava vás může ponořit pod hladinu stejně tak, jako vynést do nebe. Důvěřujte si! Ten největší a v mnohých případech nejtěžší krok „ZAČÍT“ jste už udělali. Teď už jen stačí dodat si trochu odvahy, překonat strach z neúspěch, vykročit a především vydržet.
________________________________________________________________

BOD ŠEST

Přijďte tomu na kloub
Další odmítnutí? Nesmutněte, každá zkušenost vás obohatí a vy se posunete zase o krok dále. Zkuste se zeptat, jaké byly důvody a co jim ve vašem životopise chybělo. Oklepejte se, poučte se z chyb a běžte dál.
________________________________________________________________

BOD SEDM

Nevzdávejte se! 

  

Přijde mnoho momentů, když už nebudete vědět, jak dál. Po desátém, dvacátém, třicátém emailu typu „Vážená Terezo,
děkujeme Vám za Váš zájem o pozici …, nicméně … “ už se vám nebude
chtít odesílat další životopis, jen abyste se vyhnuli dalšímu takovému čtení. Nevzdávejte to. Čím víc jich přijde, tím blíž jste k úspěchu!

Tak to by snad pro začátek stačilo. Pomohlo? Inspirovalo? Nakoplo? Držím vám moc palce a přeji ať vytrváte, úspěch totiž chutná sladce, tak běžte tomu vašemu štěstí naproti! 

Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Y.
Y.
8 let před

mám ráda takovéhle články a blahopřeju k úspěchu :). Určitě je důležité si stanovit cíle, věřit, že nakonec vše dobře dopadne a být pozitivní!

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Y.

Děkuju V. a snad brzy napíšu nějaké podobné články, jako byl tento 🙂

Mějte krásný den,
Vaše TerezaInOslo

Soňa
Soňa
8 let před

som vdacna za clanok a urcite som v nom nasla uzitocne rady. urcite si skusim napisat ten list a skusim najblizsie zatelefonovat do spolocnosti, kde sa budem uchadzat o pracu. taktiez ocenujem, ze tieto rady ponukaju o hodne viac, ako vsetky ostatne clanky na tuto temu. avsak – ako o sebe napisat nieco zaujimaveho – ked som sa nikdy ziadnemu sportu, ci umeleckej aktivite nevenovala? ked vsetky pracovne skusenosti su studentske brigady a la vykladanie tovaru v supermarkete? ako spravit, aby si vybrali prave moj zivotopis, ked je clovek skratka obycajny? taktiez davam vediet vsetkym znamym, ze hladam pracu, ale obavam sa, ze to pre nich zacina byt otravne. a dovody odmietnutia by som tiez trada vediet. skoda, ze s tym vzdy robia take tajnosti 😀

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Soňa

Děkuju Soňo za milý komentář.

Jsem ráda, že jste našla nějaké užitečné rady. Spor, nebo umělecká aktivita byla jen příklad. Nemusí to být zrovna tyto dvě – může to být naprosto cokoliv, co vás v životě naplňuje a baví – kreativitu můžete poodkrýt i v pečení, vaření, cestování. Jakákoliv vaše oblíbená činnost se dá proměnit ve vaše plus, když to dobře napíšete a zaobalíte. A jestliže jsou vaše pracovní zkušenosti studentské brigády – to rovněž můžete proměnit ve vaše plus – někteří zaměstnavatelé hledají zaměstnance, které si budou moci sami "zformovat" a vyškolit na danou pracovní pozici. Určitě tam někde pro vás ta práce snů je, jen ji musíte nejdřív najít!

Přeji mnoho štěstí a trpělivosti při hledání.
Mějte krásný den,

Vaše TerezaInOslo

Tereza Rusová
Tereza Rusová
8 let před

Děkuji za článek, sice jsem v prvním ročníku VŠ, ale už si takový seznámek pomalu píši, abych potom nebyla překvapená. Gratuluji k práci, ohromně mě tvůj blog motivuje. Když se mi něco nepovede, nevzdávám se, nepropadám depresím, jen zatnu zuby a pokračuji, tohle bych ještě tak před rokem nedokázala.
Hodně štěstí 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Tereza Rusová

Děkuju Terez za krásný komentář.

Jsem ráda, že blog motivuje 🙂 To je jeho cílem! Moc držím palce na tu Tvojí životní cestu, určitě bude plná nádherných momentů.

Krásnou neděli,
Vaše TerezaInOslo

Petra T
Petra T
8 let před

Ahoj Terezko, článek je super. Když jsem se poprvé dostala na tvůj web měla si asi 110 fans, teď je nás skoro 4. tis. což je super. Článek toho to typu jsem zrozna potřebovala. Ve své práci začínám 6.rok a nebaví mě, bere mi drahocený čas a mou energii 🙁 Smlouvu mám do 30.6. a moc se těším na ten den, protože další prodloužení nehodlám podepisovat. No a že budu na ÚP, to přece není ostuda 🙂 Budu mít volno na načerpání ztracené energie a na tvorbu svého prodejního webu a hl. na tvorbu výrobků, které vytvářím 🙂 Pokud by se tím člověk uživil, tak se věnuji jen tomu. Hezký víkend Terezko 🙂 Petra

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Petra T

Moc děkuju, Petro.

Tak to jsi jedna z mých prvních čtenářek! To je nádhera 🙂 To už se virtuálně těším s Tebou na ten červen. Začne ti nová kapitola a ty jsou vždycky plné očekávání a nádherných momentů. Držím palce, ať se všechno nakonec vydaří a užij si to ho zaslouženého volna. Pošli odkaz na Tvůj web – ráda se podívám!

S pozdravem a přáním krásného dne,
TerezaInOslo

Tereza Ourliveontheseaside
Tereza Ourliveontheseaside
8 let před

Ahoj Terko! Taky jsem ve stádiu hledání práce snů a protože mám děti jako smetí- hledám cokoliv a k tomu tu práci snů… Když ty jsi hledala, prožívala jssem to s Tebou. A poslední týden šla "podle Tvého návodu":-) Dnes ze mne z vyysněné práce ozvali- teda, sice nehledají nikoho, ale chtejí se se mnou setkat. Nechci to zakriknout, nechci predbíhat, ale je to uzasne nakopnuti. Diky moc za tipy a hlavne tvuj blog:-)
Z Recka zdravi Terka Ourliveontheseaside.blogspot.cz

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před

Děkuju Terez za milý komentář. Nádhera!! Moc gratuluju – to je perfektní začátek! Jednou nohou jsi tam… něco z toho určitě bude!

Pozdravy do Řecka z Norska!
Vaše TerezaInOslo

P.S. Blog mi nešel spustit.

Tereza Ourliveontheseaside
Tereza Ourliveontheseaside
8 let před

Terko, Děkuju!!

-správný odkaz je ourlifeontheseaside.blogspot.cz

– mám sestru báru, která- soudě podle Tvého svatebního videa- Ti hrála na Tvé svatbě na modrou harfu 🙂

Měj se krásně

T.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před

Ano, harfistka Bára byla nejelepší 🙂 Moc ji pozdravuj!!!!

Bellatrix
Bellatrix
8 let před

perfektne rady a skvely clanok 🙂

Beauty by Bellatrix

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Bellatrix

Děkuju 🙂

Krásný den,
Vaše TerezaInOslo

Petra A. Řehová
Petra A. Řehová
8 let před

Milá Terezko, jsi pro mě velkou inspirací, že když se chce, tak to jde… Ráda sem chodím pro dávku optimismu a té správné životní radosti. Já se momentálně plácám v oné nepříjemné rozhodovací fázi "jak dál?", ale věřím, že ten šťastný okamžik, kdy to všechno tak nějak zapadne do sebe, brzy přijde;-). Piš dál, nosíš lidem radost! P.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před

Moc děkuju Petro,

krásný komentář! Taková období jsou ohromně výživná, jen je nutné je brát trochu s rezervou a pak se to rozsekne a přijde to!

Budu psát, jak mi to síly dovolí 🙂 Moc mě baví lidem dělat radost.
Krásný den,
Vaše TerezaInOslo

Karolina
Karolina
8 let před

Ahoj Terezko,

děkuji Ti za moc pěkný inspirativní článek. Tvůj blog čtu už dlouho, ale teď mi nedalo, abych nepřidala svůj komentář 🙂 S životopisy a motivačními dopisy mám svou zkušenost samozřejmě také 🙂 Možná bych přidala ještě jednu radu:

Pokud Vás na pozici, o kterou jste se ucházely nevyberou, nenechte se odbýt větou "Je nám líto, ale dali jsme přednost jinému kandidátovi, který lépe splňoval naše požadavky." Ozvěte se jim a zeptejte se jich na důvod Vašeho neúspěchu. Pokud se jedná o solidní firmu, dá Vám zpětnou vazbu, která pro Vás bude k nezaplacení. Zjistíte, na čem je potřeba pracovat a v čem je naopak vaše síla.

Mně se podařilo práci najít hned po škole, ale na tu svou vysněnou stále čekám. V této souvislosti bych se Tě, Terezko, chtěla zeptat, v jakém programu si vytváříš životopis? Pracuješ v klasickém Wordu, nebo dáváš přednost grafickým softwarům typu Adobe Illustrator apod.? Možná by to mohl být i dobrý námět na nový článek, co myslíš? 🙂

Držím Ti palce!
Karolina

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Karolina

Drahá Karolíno,

moc děkuju za krásný komentář. Skvělá rada, děkuju za ni.

Životopis vytvářím ve Wordu, snažím se ho upravit tak, aby to jako z Wordu nevypadalo 🙂 Nejsem odbornice na grafickou podobu životopisů, tak bych nerada někomu lezla do zelí 🙂 Ale třeba jednou něco vymyslím.

Krásný den,
Vaše TerezaInOslo

Verona
Verona
8 let před

Zrovna se mi to hodí 🙂 Ve středu mám pracovní pohovor. Děkuji za rady a inspiraci 😉

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Verona

Tak skvělé! Moc držím palce! 🙂

Krásný den,
Vaše TerezaInOslo

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před
Reply to  Verona

Jak to dopadlo? 🙂

Verona
Verona
8 let před
Reply to  Verona

Nabídka byla mnohem lepší než jsem čekala a já tu práci získala 🙂 Jsem šťastná jako blecha 🙂 Děkuji za zeptání a moc děkuji za článek 🙂 Za všechny články 😉 Dodávají mi sebevědomí a odhodlání, že vše zvládnu 🙂

Alexandra Bondareva
Alexandra Bondareva
8 let před

Terezko, skvelý članok! Plánovať určite treba, a dokonca lepšie aj každý deň si naplánovať, a večer overiť si, koľko si toho stihla. Som tiež písala jeden članok na tuto tému cca pred týždňom – dvoma, a zosharovala som aj template ročného plánu, ako to robím ja (a funguje to): http://goo.gl/oJN9Aq

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před

Moc děkuju za komentář! Template ročního plánu zní dobře!

Držím palce ať všechno vychází podle plánu 🙂
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před

Tak to je naprosto skvěle napsáno 🙂 Ještě bych možná dodala, že o něco vyšší titul taky nemusí být na škodu, já si teď při práci dodělávám titul PhD a potom až budu hledat svoji vysněnou práci 🙂 Každopádně ještě malý tip, který může docela pomoci – pokud za sebou nemáte moc pohovorů, tak určitě není na škodu před pohovorem na svou vysněnou práci jít na pár menších pohovorů (k "horším" firmám), tak získáte nějakou jistotu a podle mě to může hodně pomoci, když dojde do tvrdého.

Ivana Mrázková
Ivana Mrázková
4 let před

Wow, tak takhle propracovaný článek jsem ještě nenašla, moc díky!! Zrovna jsem si našla několik inzerátů, na které budu odepisovat, tak se dívám po nějakých užitečných tipech. Ještě musím vyladit můj životopis, aby to bylo, jak se říká, éňo ňůňo.

Regina Brian
Regina Brian
2 let před

Oceňuji práci DR SUNNYho za jeho benevolentní práci, kterou pro mě udělal, byl jsem od svého manžela na průchodu 1 rok odloučen a bylo to velmi špatné, protože děti chyběly otci a já sám jsem byl osamělý, prosil jsem o něj odpouštět mi, co jsem udělal, odmítl moje hovory a nikdy neodpověděl na mé zprávy, bylo to velmi zničující. ale doufám, že se ke mně brzy vrátí. navštívil několik duchovních lékařů a oni ho nemohli přivést zpět ke mně, ale jednoho večera jsem viděl komentář bloggera DR SUNNYho, který pomáhal mnoha lidem, o kterých jsem věděl, že on bude tím, kdo mi pomůže. napsal mu a on mi odpověděl a řekl mi, jak by vrhl lásku ke mně a můj manžel se vrátí za 48 hodin. a tak se můj manžel vrátil do 48 hodin. promluvte si s DR SUNNY dnes na: w.hatsapp +2349030731985 email: drsunnydsolution1@gmail.com

Podobné články
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x