18 zlatých (někdy i bolavých) hřebů roku 2015

UKŇOURANÝ LEDEN
Ten byl teda. Další obrovský prosincový neúspěch jsem rozdýchávala s mojí rodinou ve srubu. Tak to bych nikomu nepřála takový začátek vymodlených Vánoc. Vánoce byly nakonec parádní, já to všechno hodila za hlavu a sama se sebou jsem se s tím vypořádala.  Sakum prdum to rozhodně nebylo. Po necelých dvou týdnech jsme se vrátili s Johnim do Osla a tady co. Moje žlutá rozvrzaná židle, na které jsem proseděla většinu posledních měsíců psaním motivačních dopisů a čtením emailů: „Sorry, but bla bla bla…“ Shrnuto – podtrženo – „You don’t get the job…“ A zase a znovu. V lednu se mi vůbec nechtělo psát. Ale vůbec. Byla jsem zklamaná z posledního a dalšího velkého nezdaru. Připadala jsem si jako ten nejneschopnější člověk pod Sluncem. Kňourala jsem si sama pro sebe. A litovala se. Vydrželo mi to pár dlouhých nudných (tý)dnů. 
Článek o tom, jak se mi nechtělo psát: TADY. Lednové Oslo je drsné. Když vysvitne sluníčko – je to nádhera. Článek s mnoha fotkami TADY.


INTERVIEW ROKU 
V lednu se ale povedlo i něco parádního. Naučila jsem se, že se musíte prostě zakousnout a nepustit. Tento hřeb roku jsem pojmenovala Interview roku a článek plný emocí si můžete přečíst TADY. Jak já na sebe byla pyšná. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem jela metrem domů. 

Klimbala jsem se tam těch dlouhých čtyřicet minut z konečné až do centra, usmívala od ucha k uchu a stromy mi ukazovaly, že jsem jednička.
OW – KRAKOW
Když mi pak v emailu přistála noblesní pozvánka na Ples v Opeře, rozbušilo se mi srdce a uvědomila jsem si, že to blogování už není jen tak. A protože letenky Oslo-Praha byly tentokrát nesmírně, ba přímo vesmírně drahý, museli jsme zapojit náš kreativní cestovací smysl. Pozvání na Ples přece odmítnout nemůžete. Vzali jsme to přes Krakow (letenka Oslo-Praha byla dražší než Oslo-Krakow-Praha /vlakem/ s hotelem na dvě noci). Neuvěřitelný, ale my jsme tímto rozhodnutím ještě ušetřili 🙂 

No, neni to paráda takhle šetřit? Článek o Krakově TADY
PLES(K) V OPEŘE
Tak ten byl. Pořád jsem tomu ještě pořádně neuvěřila, že mě vlastně pozvali a  nesmírně si toho vážím. Děkuju, že jsem mohla být součástí něčeho tak velkolepého. Jako jediná blogerka tam jsem cítila tu velkou zodpovědnost vás vzít s sebou. 

Článek z celého nádherného dne, který jsem během dne pětkrát updatovala TADY.

.


 V TATRÁCH SE SÉGROU

Moji Barunku už znáte. Kdyby náhodou někdo nevěděl, tak je to nejlepší ségra pod Sluncem a my se vydaly spolu na nezapomenutelný výlet do Tater. A článek o něm si můžete přečíst TADY.
MŮJ PRVNÍ OPRAVDOVÝ BUSINESS TRIP

A pak to všechno šlo rychle. Bušení srdce na posledním interview (článek hned po interview TADY) a hned na to novina, že se druhý den letí na můj první business trip. Lítala jsem v oblacích. Doslova. Článek z naprosto úchvatného norského severu a Lyngen Alps TADY a TADY. A další challenge? Accepted! 


Na tom úplném severu se s váma nikdo nemaže. Tam se mnohdy bojuje o holý život. 

My jsme „naštěstí“ neměli čas na ten pořádný lyžařský výšlap (rozuměj 6 hodin na skialp lyžích nahoru – sjezd až k fjordu dolu, kde vás vyzvednou lodí). Ale jednou se tam vrátím. Měla jsem v kalhotech jen o tom mluvili. My jsme zvládli celodenní výlet na skútrech – nikdo mě nemohl z toho skútru sundat dolu, byla jsem jako malý dítě, pozorování losů, rybaření na zamrzlém jezeře, výlet na sněžnicích, půldenní výlet na psích spřeženích, rybaření, … bylo toho neskutečně moc. A nikdy na to nezapomenu. Tam se jednou musíte podívat!
.

PÁD NA PUSU #2 A ČLÁNEK ROKU
Tak tohle asi nikdo nečekal a po několiměsíční pracovní euforii, kdy šlo všechno jako po másle, přišla další drsná chvíle… A jsme zase tam, kde jsme byli. 

Jeden z nejčtenějších článků roku 2015 KLIK
NABÍDKA NA KNIHU
  
A jak se to tak stává – všechno špatné je k něčemu dobré a to úplně nejhorší rodí opravdové skvosty. Přišla! Přišla nabídka na knihu. A právě a především kvůli pádu #2. A začátek jednoho obrovského snu… Článek plný nadšení KLIK. V tu chvíli jsem ještě nevěděla, že těch nabídek na knihu bude za rok 2015 jako hub po dešti – tři jsou, kecám, čtyři 🙂
.
.
VLNA EUFORIE OD UNITED INFLUENCERS 
Tak já nevím. To nevypadá zas na tak špatný rok 🙂 Přichází osudový email od norské agentury United Influencers zastupující norské blogerky. Ve svém portfoliu mají ty nejlepší z nejlepších jako Lene Orvik, Caroline Berg Eriksen, Komikerfrue, atd. Absolutně nechápu, jak na mě přišli (možná na Olympus Summer Party s norskýma blogerkama?) a už vůbec nemůžu uvěřit, že mě chtějí zastupovat. Vyměnili jsme si několik emailů a já se samou radostí tetelila. Především pak proto, že mi bylo řečeno, že jsem podle čtenosti blogu byla i v norské konkurenci v TOP 20. To je sen! Skáču do nebe radostí. Asi tak týden… než Johni přijde s jeho nápadem. 

Možná začínám rozumět tomu, proč mám takovou smůlu v hledání práce. Možná je tu něco velkolepého, co pořád strkám do pozadí, že je to jen takové hobby a přitom mě k tomu moje srdce táhne. 

Možná mi tím osud chtěl něco naznačit. A možná tomu začínám sama trochu víc rozumět.

3. NAROZENINY BLOGU
Moje nostalgické vzpomínky na tři roky na blogu a asi by se mi zatočila hlava, kdybych spočítala, kolik hodin svého života jsem tu na blogu strávila. Nic na tom ale nemění, že to tady miluju. A už jsem zase rozněžněná, když si na to jen vzpomenu… tak si raději přečtěte článek z toho veselého skotačení u třetích narozenin TADY a našeho velkého rozhodnutí, které ovlivnilo především těch několik emailů od United Influencers. 
AHA – PRAHA
A je to tady… trvalo nám to necelé dva týdny a my jsme se rozhodli. Stěhujeme se do Prahy. Sbalíme náš život do sedmi kufrů. Plní smíšených pocitů, očekávání, těšení se, doufání, kapky strachu, ale především hory energie, kterou hodláme vložit do nového projektu Elite Bloggers. Vzdala jsem se obrovské životní šance, abych se pustila do něčeho, z čeho mám ještě pořád husí kůži. Johnimu (a snad i dalším blogerkám) plním ten jejich životní sen a vím, že to tak mělo být. Praha mi dává zabrat. Nevím, kde mi hlava stojí. Stejská se mi po klidném severu. Bojujeme sami se sebou a česká mentalita nám občas podraží nohy. Často jsem se sebe ptala, jestli jsem udělala dobře. A někdy vám taky napíšu o tom, jaké to je začít business s manželem a trávit spolu 24/7. 

Je to drsný, ale zároveň nejlepší na světě!!
DOVOLENÁ SNŮ
„Vážená Terezo, chtěli bychom vás vzít na loď. A když se vám tam bude líbit, budeme rádi, když o tom třeba něco i napíšete.“ (takhle nějak…) Tak tomu říkám spolupráce. A já vás alespoň virtuálně vzala s sebou 🙂 A víte, co mě na tomhle baví úplně nejvíc? Že vy jste mohli být celou tu dobu u toho. U toho, jak se z jednoho malého snu vyvinulo něco takového – čemu říkám „skoro práce snů“. 

Několik článků o lodi ve štítku: TRAVEL


BUDU TETA!
Jedna z nejradostnějších zpráv roku 2015 a já cítila, že to snad měli vypočítaný. Jak já bych tohle oplakala, kdybych to zmeškala. Neuvěřitelně se těšim!
 
NA DEN KVĚTINÁŘKOU

A další z mých obrovských snů se proměnil v realitu. Stejně to květinářství jednou budu mít. A budu! Musím ale ještě nějaký ten pátek sbírat zkušenosti. A kde jinde, než od těch nejlepších? Jak jsem byla v sedmém nebi KLIK.


BLOGERKA ROKU
Jeden z těch večerů, na který nikdy nezapomenu. Děkuju vám! Byli jste jeho součástí. V mém srdci a v mých myšlenkách. Článek o tom, jak jsem se podruhé stala Blogerkou roku TADY.  
ELITE BLOGGERS HUB
A splnění dalšího obrovského snu. A splnil se nejen nám. V prosinci jsme otevřeli Elite Bloggers Hub. Elite Bloggers má za cíl české blogerky podporovat, sjednocovat a pomáhat jim vyjednávat férové spolupráce, které jsou patřičně ohodnocené vzhledem ke čtennosti blogu/počtu followers na Instagramu. Tak, jak to ostatně funguje všude ve světě, až na ČR.


JAK MĚ OSLO PŘIVÍTALO POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Polární záře… tak na ten moment nikdy nezapomenu. Něco tak magického, obrovského, zvláštního a velkolepého jsem nikdy neviděla. To musíte zažít!
.

NORSKÉ VÁNOCE 

… jsou kouzelné a plné pohody. Ale to vy ostatně už všechno dávno víte. 


Uf….. tak nad tímhle článkem jsem strávila skoro celý den. Začetla jsem se totiž do těch starých příspěvků a prožila ten celý nádherný rok plný obrovských momentů i drobných radostí zas a znovu. Zkuste to taky. Ohlédněte se za tím vaším. Kdy jindy, než teď je totiž důležité si uvědomit, jak dalekou cestu jste ušli, i když se to na první pohled nemusí zdát. A já vám z celého srdce přeji, ať ten další rok je zase o něco nápaditější, plnější, klidnější a jsem si jistá, že na vás čeká něco – něco, co bude stát za to! Nádherný den a DĚKUJU. Však vy víte za co 🙂
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kristýna Červenková
Kristýna Červenková
8 let před

Je to super článek! Dokazuje, že si to v životě neměla lehké, ale překonala jsi to a šla dál! Moc tě za to obdivuju! 🙂 Myslím, že ten projekt je skvělý a držím ti palce i v dalších tvých snech. Také ti přeji, aby ten Nový rok byl pro tebe klidnější a plný skvělých překvapení. 🙂

Verona
Verona
8 let před

Krásny článek Terezko 🙂 jako všechny v tomto roce, děkuji za ně, protože mě mnohdy dokáží pořádně nakopnout 🙂 Přeji Ti do nového roku hlavně zdravíčko, spokojenost a neustále tolik pozitivní energie 🙂

Veru
Veru
8 let před

Krásny článek Terezko 🙂 jako všechny v tomto roce, děkuji za ně, protože mě mnohdy dokáží pořádně nakopnout 🙂 Přeji Ti do nového roku hlavně zdravíčko, spokojenost a neustále tolik pozitivní energie 🙂

zuza-nails
zuza-nails
8 let před

Terez, v podstatě jsem přestala blogy číst, spíše koukám na videa. Tebe jsem začala sledovat až po Blogerce roku, ale naprosto jsi mě dostala. Články úžasný, to se čte samo 🙂 Fotky ohromující 🙂 Moc mě bavíš 🙂 Šťastný rok 2016

Marcela - Nordic Passion
Marcela - Nordic Passion
8 let před

Drzim pesti, at vse vychazi a dari se i nadale. Marcela

Ell - Ze zapadákova
Ell - Ze zapadákova
8 let před

Úžasný článek, skvělé shrnutí. Páni to byl rok. Tvé články mám strašně ráda, protože jsou neskutečně motivující. Když potřebuju nakopnout, stačí si nějaký článek přečíst. Za to moc děkuju. Doufám, že s blogem budeš ještě hodně dlouho pokračovat. A snad bude nový rok ještě lepší než tenhle! A těším se na tu knihu 🙂

Výletem za světem
Výletem za světem
8 let před

Krásný článek. Přesně tohle mám na tvém blogu tak ráda. Že je to ze života a není to vždycky jen ta radostná část. I přesto ti ale přeju ať je ten příští rok už bez takových ran a kopanců. 🙂 Jinak se moc těším na tvůj článek o manželském podnikání. My s mužem takhle 24/7 podnikáme už šest let a je to boží. Ještě jsem si nikdy neřekla, že to za to nestojí nebo že toho lituju. Jen to chce být kromě partnerů i dobří parťáci, což vy s Johnim nepochybně jste. 🙂
A protože jsem zvědavec zvědavá, tak se zeptám… psala jsi někdy článek o té spolupráci s United Influencers nebo ne? 🙂

Máma bloguje
Máma bloguje
8 let před

Moc dekuju za super clanek, tolik uzasnych veci v jednom roce…Abych pravdu rekla, taky jsme s pritelem zvykli nenakladat si toho malo. Co se tyka blogovani, jen bych rada dodala, ze me se jeste nestalo, ze by po me nehaka firma chtela pozitivni recenzi. Vsichni zdaji vyslovene o objektivni recenze a dokonce si ani nekladou podminky pri darovani darku do souteze. On by takovy blog snad ani nikdo necetl. Jo a preju krasny rok 2016.

Martina
Martina
8 let před

Milá Terezko,
na tvůj blog jsem narazila nedávno. Některé blogy jsem tak nějak sledovala dřív, když jsem byla ještě na gymplu, to jsem i psala, pak jsem s obojím někdy před maturitou přestala. Nyní sleduji jen Kafe a cigárko Marušky a Culinu botanicu a teď jsem jednoho mlhavého odpoledne při brouzdání na internetu narazila na tvůj blog a musím říct, teda napsat, že jsem za to ráda . Doposud jsem zběžně „prolítla“ část článků za rok 2015, avšak u některých jsem se i pozastavila a v klidu si je přečetla. Některé z nich mě nutily se zamyslet, některé mi vykouzlily úsměv na tváři. Některé mě inspirují a tak nějak podněcují mé myšlenky k tomu, že bych se někdy měla přestat vymlouvat na nepříznivé situace a místo toho si jít více za tím, k čemu mě táhne moje srdce…Teď nepřeháním, ale dokonce mi ukápla slza, a to u článku, který jsi věnovala tvému manželovi. Tak nějak mě to dojalo, a to musím podotknout, že mě jentak nic nedojme, pokud k tomu nemám určitý citový vztah…kdybych to měla k něčemu přirovnat, tak prostě nějaký romantický film s happy endem mě nerozbrečí, nad tím akorát mávnu rukou…

Myslím, že jsem našla po dlouhé době zase něco čtivého, k čemu se budu ráda vracet. Možná je to i tím, že určitým způsobem jsi mi někdy připomněla sebe, konkrétně co se týká perfekcionismu. V některých situacích uvažuju o tom, jestli fakt nejsem blázen :D. Jo a taky miluju kytky. A hlavně šeříky!! Ta jejich vůně! Vždycky mě nakopne. A pak mě taky lákají severské země. Jednou bych se tam určitě chtěla podívat..

Asi bych se měla omluvit za tak dlouhý komentář, ale prostě jsme měla potřebu to napsat. Ale teď už bych ti jen chtěla popřát hodně štěstí v dalším psaní. A nejen v něm. Ať je rok 2016 krásným rokem 🙂

Veronika Tázlerová
Veronika Tázlerová
8 let před

Krásný článek, Teri:) Přeju Ti ještě úžasnější rok, než ten předchozí!:)

http://www.stylishcoffee.cz

Hana Polanská
Hana Polanská
8 let před

Dnes jsem objevila Tvůj blog. Smekám před Tebou. Tvoje články a fotky jsou nádherné ( nevím, jestli mám upřednostnit jedno nebo druhé, takže obojí). Je vidět jak, jsi se zlepšila od chvíle, kdy jsi začínala. Zatím jsem nepochopila Tvůj návrat do Prahy, ale je to cesta a já Ti držím pěsti. Ať se Ti daří 🙂

Aneta Lauterbachová
Aneta Lauterbachová
8 let před

Krásný nový rok, Terezko, ti přeju!
Moc se mi líbí tvoje poslední články – je cítit, že ses na severu asi nadechla svěžího vzduchu a ten klid tam tě nakopl do dalšího blogování, tvoření, inspirování a sdílení!

Přeju hodně chuti, prostoru, inspirace a energie do blogování i do života.

Aneta z psychoterapeuticky.blogspot.com

ZuZu
ZuZu
8 let před

skvelý článok, tvoj blog som začala sledovať len niekedy v priebehu už vlastne minulého roku 🙂 ale je naozaj skvelý….a vďaka tomuto článku som sa dostala aj k článkom, ktoré som nečítala ďakujem 🙂 a prajem šťastný nový rok 🙂 ZuZu

Mitchiia
Mitchiia
8 let před

Krásný nový rok 2016 Terezko!
Ať se ti vše daří tak, jak si plánujete.
Ty jsi ukázkový příklad toho, že když člověk spadne na hubu, je důležité se zvednout a najít jinou cestu! 🙂

Teress
Teress
8 let před

Vypadá to jako super rok. Moc ti přeji, že se ti tak daří!

LittleAnn
LittleAnn
8 let před

Wow, klobouk dolů! Musela jsi mít vážně parádní rok <3

http://www.littleann5.blogspot.cz

Podobné články
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x