Výbavička pro mimi

Je pozdě večer. Já už bych se měla dávno nechat unášet těmi bláznivými sny v mém spánku. Ale místo toho pod záminkou, že jdu na záchod, na tajňáka nakukuju do toho severského království pro našeho prince. Ten si zatím pořád lebedí v bříšku. A my se nemůžeme dočkat, až se mu bude chtít ven. I když tedy já tajně doufám, že ještě chvilku počká, aby máma měla dostatek času na to to všechno přichystat, vyprat, sbalit tašku do porodnice a ještě si stihnout trochu odpočinout. Měla jsem takovou naivní představu a mám rozepsaný článek o tom, co bychom ještě chtěli stihnout před tím, než přijde budulínek na svět, ale myslím, že tenhle článek zůstane ve virtuálním šuplíku… Kdo ví? Už jsem alespoň rozbalila všechny ty krabice a objednávky, dárky, balíčky ze severu…

… a naše výbavička pro mimi se už začíná tedy krásně rýsovat. Tak jsem to dala všechno do kupy a vy se teď můžete pro inspiraci na chvilku ponořit do miminkovských (ne)nutností. 
  


Někdy si říkám, že ty naše mámy a babičky to měly mnohem lehčí, protože nic nebylo. Byly jedny plíny, jeden dudlík a jedna postýlka. My máme na výběr moře produktů, které se na nás valí ze všech stran a vykřikují: „Já jsem ten nejlepší!“ a pak nám akorát tak zbývá hláška: „Babo, raď!“ My jsme z toho měli pěkně zamotanou hlavu, ale naštěstí máme kolem sebe kupu přátel s miminkama, tak jsme vyzvídali.
A když přátelé nevěděli, John Erik trávil hodiny googlováním. V tom je totiž mistr světa amuleta. Fakt.

A ještě mám pro vás vlastně jednu novinu. S velkou radostí jsem kývla na krásnou nabídku,  abych se stala ambasadorkou mého oblíbeného e-shopu pro maminky a tatínky Feedo a částečně se podílela i na tvorbě seznamů oblíbených produktů pro určitá období – těhotenství, co sbalit do porodnice, šestinedělí a občas pro vás udělala nějaký rozhovor na dané téma.

To aby pro vás všechny, kteří tápali stejně jako já, to bylo o něco jednodušší. 
.
Feedo není jen tak ledajaký e-shop, v sekci blogu najdete články, nebo třeba nákupního rádce, jak vybírat produkty, když nevíte. Když pominu severské e-shopy s norskými mimi lahůdkami, na Feedo jsme objednávali téměř celou výbavičku pro mimi. A myslím, že nám (budoucím) maminkám opravdu usnadňuje život. Já jsem nikdy neměla v oblibě objednávání věcí přes internet. Myslím, že jsem v tomhle pěkná konzerva. Tuším, že jsem byla jedna z posledních, kdo si vůbec něco na internetu objednal. To i naše babí objednávala vybavení do místního Sokola přes Internet dřív než já :)) Vážně!! Ale stačilo se jenom na chvilku kolem toho ochomýtnout, udělat první nákup a už jsem byla lapená. Nadobro. Jestli něco nemám opravdu ráda, tak je to stát ve frontách a prodírat se davy lidí. A s břichem už vůbec ne. A jestli něco nemá rád Johni, tak je to na mě v těch obchodech koukat, jak jeden produkt zkoumám několik minut, než ho třikrát vyměním a pak ho vlastně ani nekoupím. Takže je to vlastně win-win. Navíc jsme neměli auto, takže tahat všechny ty zásoby plenek a miminkovských nezbytností jsme si ušetřili. A mě baví natěšeně čekat na ty krabice, které nám doručí až domů.

Takže prosím, tohle je ten náš výběr, na který se můžete podívat TADY.

Monitor dechu BABY SENSE 5

O monitoru dechu jsme vedli doma sáhodlouhé několikahodinové diskuze. V Norsku to není úplně běžnou věcí a spoustu Norů, kteří mají miminka ani o monitoru dechu nikdy neslyšeli. Z našeho českého okolí se na nás zase valily strašidelné historky ze všech stran. I když je kolem monitoru dechu a tzv. SIDS (Sudden infant death syndrome) do českého jazyka přeloženého jako Syndrom náhlého úmrtí dítěte, spoustu neznámých, nakonec jsme se rozhodli monitor dechu pořídit. A na Johnim a mém tátovi jsem nechala výběr toho nejspolehlivějšího. Vybrali Baby Sense 5, na kterém se oba shodli při čtení recenzí a popisu produktu. Na jeho podrobnější popis se můžete podívat právě TADY.
S Johnim jsme absolvovali skvělý kurz pro nastávající maminky a tatínky od paní doktorky Míši Knězkové, autorky skvělého mama blogu MKLife, kde jsme se naučili, co vlastně v situaci, když se monitor dechu rozhouká, dělat. 

V případě, že si monitor dechu pořídíte, je určitě dobré být na takovou situaci připravený a vědět, jak co nejrychleji postupovat.
O kurzu se ještě rozepíšu v dalším článku, ale bylo to několik hodin plných vyčerpávajících informací přímo od zkušené pediatričky o přípravě na příchod miminka, výbavičce, o tom, co miminko potřebuje, jak se vyvíjí, čeho se vyvarovat a na jaké „babské rady“ ‚raději úplně zapomenout. My s Johni jsme stříleli jednu otázku za druhou a odcházeli jsme po několika hodinách asi až kolem jedenácté v noci. Všechno to mám naškrábané v notýsku. A ty důležitosti několikrát podtrhané. Kdyby vás podobný kurz zajímal, za nás oba doporučujeme všema deseti. Mně se po kurzu hodně ulevilo, ani nevím, proč, možná proto, že jsem získala větší důvěru, možná proto, že mám pocit, že jsem se zeptala na všechno, co nás pálilo.
Podobné kurzy/semináře pořádá paní doktorka Míša právě ve spolupráci s Feedem. My se určitě chystáme i na další kurz, který je o první pomoci.
Na výběr seminářů, které se pořádají po celé České republice, některé i zdarma, se můžete podívat TADY.Výběr chůvičky jsem taky nechala na Johnim. Přece jen je v těchto elektronických věcech jako ryba ve vodě. I když máme teď Alexu ve všech pokojích, a zvládla by i funkci baby monitoru, Alexa přece zvládne všechno, nakonec jsme pořídili Digitální elektronickou chůvičku od Phillips AVENT. Nejdřív jsme pokukovali po těch s kamerou a obrazovkou, nakonec nám bohatě postačí tato, která má dosah uvnitř 50m, venku až 330m. To až třeba budeme ve srubu u ohně. Navíc může přehrávat i námi vybrané skladby a promítá světýlka na strop. Ty zatím okouzlují jenom Johniho :). Nejsem si jistá, jestli tyhle funkce někdy vůbec využijeme, ale každopádně je to „nice-to-have“. 
Na podrobnější popis, funkce, recenze i cenu chůvičky se můžete podívat TADY


Odsávačka mateřského mléka – Philips AVENT

O odsávačkách mateřského mléka víme oba velký kulový, takže jsme dali na rady okolí. Dostali jsme skvělá doporučení na značky Medela a Phillips AVENT. Nakonec jsme se rozhodli i kvůli akční ceně a protože máme už i další vybavení od Phillips AVENT, držet se jedné značky a pořídili jsme TUHLE.


Dudlíky, šidítka, kousátka


V Norsku dudlík v porodnici nedostanete. U nás se s vámi prý ve většině porodnicích nebaví. My jsme dostali pár dudlíků darem a pár jsme jich pořídili. Protože Johni pracoval dva roky místo vojny ve školce a pak při studiích v hračkářství, celkem se prý v dudlících orientuje. Další plus, o kterém jsem nevěděla, když jsem si ho brala :). Takže u nás doma bylo o značce dudlíků celkem jasno – NUK je ta pravá (prý). Ta se zrodila za dob babyboomu v poválečném Německu v 50. letech. A je prý jedna z nejoblíbenějších v Norsku. Šidítka jsme dostali dárkem od Phillips AVENT. Tak uvidíme, jakej a jestli vůbec nějakej si ten náš drobek vybere.

My zatím nemáme jasno, jestli dudlík/šidítko, ano nebo ne, ale pár jich v zásobě pro jistotu máme. Stejně jako kousátko od Suavinexu a pár klipů na dudlík.

Plenky všude, kam se jenom podíváme

A myslím, že to bude ještě intenzivnější. Teď jsou zatím krásně vyskládané vedle přebalovacího pultu a hlídá je tulící králík. Ale myslím, že za pár týdnů z toho bude pěknej chaos :))Když přišel na řadu výběr plenek, tak jsme se rozhodli, že od každé značky pořídíme jedno balení pro ty úplně nejmenší šmudly a uvidíme. Uvidíme, které budou nejlíp sedět, které se budou nejlíp přebalovat, a které budou nejlépe plnit svoji funkci. 

Nakonec jsem do virtuálního košíku naházela: NATY Nature Babycare, BAMBO Nature a BEAMING BABY. Všechny se dají sehnat na Feedo a můžete se rovněž dočíst i o tom, že jsou plenky neparfémované, neobsahují ani chlór, ani latex,  nejsou chemicky bělené a jsou vyrobené z biologicky odbouratelných zdrojů. Více informací se můžete dočíst TADY

Máme doma připravené i látkové plenky, ale upřímně nevím, jak dlouho mi to nadšení vydrží, tak pro jistotu i ty jednorázové EKO, které mají mnohem menší ekologickou stopu než běžné plenky.

Vlhčené ubrousky jsme objednali od švédské firmy NATY. Obsahují přírodní aloe vera a jsou bez alkoholu, jakýkoliv barviv, chloru a parfému. U přebalovacího pultu mám ještě nachystané suché ubrousky Perlička a k nim hydrofilní olej
Medvídek. V kombinaci jsou přírodní variantou k vlhčeným ubrouskům. Obsažené
rostlinné oleje mají ochranné účinky a zachovávají přirozený lipidový
plášť. Jejich příprava je ale trochu náročnější, tak se určitě hodí mít po ruce i ty, které jenom rozbalíte třeba, když budete na cestách.
Pro jistotu jsme pořídili i jednorázové podložky na přebalování a vyzkoušíme. Myslím, že raději budu používat látkové pleny, ale na cestování, nebo až budu jezdit do hubu, kde nemáme přebalovák, tak se určitě budou hodit. Objednali jsme značku Bella Happy.


Koš na plenky TOMMEE TIPPEE

Koš na plenky jsou poprvé objevila, když jsem hlídala děti v Norsku a přišlo mi to jako nejlepší vymoženost. Nemuseli jste plenky složitě vázat do pytlíků, nebo je dávat na chodbu, aby „voněly“ pod nos sousedům, ale prostě jste je dali do slušivého koše, který se vyjímal v rohu, zázračně otočili zátkou jako Arabela svým kouzelným prstenem a plenuška zmizela v závanu vůně. I-DYL-KA.
My jsme si objednali ten od Tommee Tippee v tyrkysové barvě s anitbakteriální folií a k němu pro jistotu několik kazet výměnných pytlíků. Ty parfémované už neměly, tak třeba příště. 

Na koš i pytlíky se můžete podívat TADY

Krémy na zadeček

U krémů jsme postupovali podobně jako u plenek. Objednali jsme několik typů v malém balení a vyzkoušíme, který nám sedí nejlépe. Jsou to prý takové opruzeninové klasiky: Sudocrem, Bepanthen a Rybilka. Všechny seženete právě na Feedo TADY a můžete objednat různě velká balení.

V šuplíku máme ještě přichystaný líh a vatové tyčinky na ošetřování pupíčku. 


Jinou kosmetiku jsme nepořizovali a zatím se ani nechystáme.

Vybavení na koupání


Na koupání se s Johnim těšíme. Možná až příliš. Až se budeme s broučkem čachtat. Tak doufám, že ho to bude bavit. Přemýšlím, že bychom si po porodu s méďou střihli kurz vaničkování. Slyšela jsem na to jenom samou chválu. 

Doporučili byste kurz vaničkování? 

Na koupání máme tedy přichystanou vaničku od Stokke, která je průhledná, dá se snadno složit, uskladnit a má špunt. Chybět nesmí ani teploměr do vody, který jsme objednali od firmy Suavinex a jemňounká osuška od Stokke s kapucí.Skvělé je prý mít ve vaničce špunt, aby se dala snadno vypustit a nemuseli jste se ní tahat a všelijak ji obracet ve vaně.

S osuškama/plenkama jsem se trochu rozjela, protože jsem se doslechla, že těch není nikdy dost. Tak jsme ještě objednali multifunkční osušku od firmy Lodger,
která je z bavlněné pleteniny a má příjemný miminkovský materiál. Dá se
využít jako zavinovačka, šátek při kojení, osuška, plenka, prostěradlo
nebo jako lehká dečka. A na vyzkoušení jednu osušku s bambusové viskózy a
bavlny od značky KIKKO. Tu si můžete vybrat v nejrůznějších barvách. 

.
Na různé druhy osušek a teploměr se můžete podívat TADY.

Malé, větší, největší látkové plenky, kterých (prý) nebude nikdy dost

Máme mušelínové bavlněné od portugalské značky Gloop a jedny od značky Motherhood. Jsou jemňounké a příjemné. A z Norska jsme si přivezli několik párů kuchyňských utěrek z bavlny, které jsou prý úplně nejlepší.

Ostatní Ještě máme připravený digitální teploměr pro mimi od značky Baby Ono, který má měkkou špičku. A dneska jsem ho už vyzkoušela na Johnim. Ten totiž nejspíš chytil obdobu cestovní horečky alias těšení se na miminko. Asi nikdy jsem ho ještě neviděla s takovou horečkou a v takovém rozpoložení. Tak teď leží v posteli, chrupe a já mu nosím dobrůtky, aby se mu ulevilo. Pevně doufám, že to hned přejde a bude mít dostatek sil, aby fandil u grande finále 🙂 
Hračky, tulivý zvířátka a všechny různé další roztomilosti uvidíte v dalším článku. Ty se sem už nevešly, ale jsou samozřejmě nedílnou součástí výbavičky pro mimi. Možná tou úplně nejdůležitější.

Tak doufám, že jste našli v článku inspiraci, ať už pro vás, nebo pro vaše nejbližší. Nebo se třeba k článku jednou vrátíte, až pro vás bude aktuální. Nebo si na něj třeba vzpomenete až půjdete na baby shower a budete tápat, jaký dárek s sebou. Všechny produkty najdete v mém seznamu oblíbených produktů na Feedo TADY.


Tak se budu těšit na ty vaše tipy, co nám ještě chybí, nebo co bylo naopak pro vás zbytečné. Já jdu na kutě a ještě předtím jdu zkontrolovat pokojíček, jestli se tam náhodou neperou hračky 🙂


Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Buroška
Buroška
6 let před

Terezko,kurz vaničkování můžu doporučit všemi deseti (ba i dvaceti ;-)), je vhodné pro mimča od 6 týdnů, my začli, když měl malý 3 měsíce a myslím, že je to ideální čas. Rozhodně doporučuji i cvičení s miminky, je to velikánská zábava 😀 fajn by byl ještě do výbavy kojící polštář. Přeji klidné poslední dny a rychlý porod, především však zdravé a spokojené BabySalte 🙂

Marcela Sobieska
Marcela Sobieska
6 let před

Krasny clanek, Terezko. Ja uz se na naseho maleho taky moc tesim a nakupni horecka stoupa, i kdyz zaciname 7.mesic a reklo by se, ze je jeste dost casu 😀 Ti chlapi jsou v tomhle obdobi skveli, muj take klidne stravi hodiny porovnavani ruznych parametru u kocarku, sedacek atd. Diky za tipy a inspiraci. Take preji rychly porod a krasne prvni okamziky s miminkem 😉

Anonymní
Anonymní
6 let před

oh my, ludom uz vazne trochu sibe…. veru to bolo kepsie za cias vasich maminek, pretoze toto uz je fakt do sveta volajuci abundance… kazdopadne je to len moj nazor, drzim vam samozrejme palce a hlavne nech je babo zdrave a spokojne.

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Ano, asi vsechny zkusene matky zkazime radost nakupu nebo byznys s firmou Feedo. Jsou to nesmysly, vsechny veci a na prvorodicky to miri ze vsech stran. Navic kdyz maji penize neresi to. Nadruhou stranu si na to kazda musime prijit samy, i Tereza. Proste je to zkusenost a u druheho uz takove chujoviny kupovat nebude. Spousta veci se da koupit az po narozeni, az pri vyvstani potreby a taky na bazaru. Stejne tak muze Tereza uz zamesic prodavat na bazaru. Mozna ji do tech chujovin natlacil Feedo.

charlota chimneysweeper
charlota chimneysweeper
6 let před

Terezko, užij si poslední dny čekání na neznáme, potom začne kolotoč, se kterého už neslezete! Ale bude to jízda! Taky jsem chtěla látkovat, ale po týdnu doma s neodložitelným miminkem jsem to přehodnotila. Pokud budete mít závisláka jako my, doporučuji pořídit si šátek! Nosím já i partner, říkáme našemu malému "tulínek", protože kočár na milost vezme jen v nouzi nejvyšší. Dudlíkem opovrhuje, od porodnice ho měl párkrát a jen značku MAM, právě NUK vyplivnul ihned. Monitor dechu máme, ale nezapnuli jsme ho ještě. Dlouho spal syn s námi v posteli a teď v postýlce ho naštěstí taky slyšíme. Zadeček myju vodou a Medvídkem, ubrousky a jednorázové podložky máme jen na cesty. Tobě doporučuji na bradavky Purelan, šikne se 🙂 Užijte si poslední dny ve dvou!

www.traveli.cz
www.traveli.cz
6 let před

Terezko, díky za článek! Brzy se to všechno bude hodit. Vybrali jste to krásně! Nechystáš náhodou článek i o vybírání kočárku? S tím momentálně bojujeme my – přesně jak říkáš, nabídka je tak široká, že člověk neví, kde pořádně začít 🙁

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  www.traveli.cz

Doporučuji tento článek, který jsem psala před dvěma lety. Pomůže vám ujasnit si priority a vaše možnosti.
https://blog.feedo.cz/vyber-prvniho-kocarku-jak-to-vidi-maminka/

www.traveli.cz
www.traveli.cz
6 let před
Reply to  www.traveli.cz

Děkuji za odkaz. Mohu se zeptat, jaký kočárek jste nakonec vybrali? Požadavky máme totiž podobné – potřebovala bych nějaký lehčí vzhledem k mé tělesné konstituci a zároveň s co největší korbičkou. Také si nejsem jistá, jestli se lepší zvolit trojkombinaci nebo se zaměřit na autosedačku a sporťák zvlášť? Budu ráda za jakoukoliv radu 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  www.traveli.cz

No, já jsem mrňavá, bydlím v Praze, takže tahání do mhd a dítko mělo být červencové. Moje požadavky tedy byly co nejlehčí s dlouhou korbou.
Nakonec jsem po měsíci ježdění a zkoušení vybrala jeden z nejlevnějších kočárů a nemůžu si ho vynachválit. Firkon Balance, dvoukombinace, tenkrát za 7700, teď jsem koukala, že stojí 6000. Váha podvozku s korbou nebo sporťákem je pouhých 11 kilo a vnitřní rozměr korby je 80 cm, tenkrát jsem nenašla žádný kočár se steným rozměrem. No a dcera, naonec předčasně narozené dvoukilové miminko, v kočáru vydržela do února, pak už se s fusakem nevešla a šla do sporťáku. Sporťák super, jako jeden z mála jde dát opravdu do vodorovného lehu, takže nevadí ani pro nesedící miminko. O trojkombinaci jsem nikdy neuvažovala. Vajíčko jsme měli zvlášť od bratra a i oni ho kupovali zvlášť. Vajíčka co jsou v trojkombinaci mi nepřipadají moc kvalitní.
Golfky jsem pak zvolila se spojenou rukojetí Valco Snap 4 a miluju ho, jsem s ním naprosto spokojená. Na něj teď začali dělat i hlubokou korbu, tak jsem v pokušení pořídit si na druhé miminko jen tu korbu a firkona prodat :-). Je totiž nepřekonatlně lehký (6kg), jen není odpružený. O kritériích pro lehký kočárek je na feedu také článek.

www.traveli.cz
www.traveli.cz
6 let před
Reply to  www.traveli.cz

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď!

Anonymní
Anonymní
6 let před

Chůvička je dobrá vychytávka, zvláště spí-li dítě samo v pokoji nebo na terase v kočárku. Dechová podložka je u zdravého a fyziologického novorozence celkem zbytečná a dost často falešně alarmuje. Stačí mít vyšší matraci, více dek nebo dítě sklouzne mimo tu podložku a už to hlásí. Záleží jak bude mimi velké, ale takové množství plenek nejmenší velikosti je poměrně zbytečné. Na zadeček sudocrem, bepanthen je spíše jen profláklá značka. Co se týče ubrousku můžou být sebevíce bio, pokud má dítě citlivou kůži osype se po všech, takže mnohdy je lepší je využívat jen mimo domov a jinak čistá voda. S kosmetikou se to doporučuje nepřehánět, ale tělový olejíček je dobré mít alespoň doma, některé děti mají po narození hodně suchou kůži,případně se dá využít na masáž bříška při kolice. Nabízejí se i olejíčky přímo do koupele. Kohoutková chlorovaná voda sama o sobě hodně vysušuje. A do lékárničky pořídit kapky do očí. Malé miminka jsou poměrně náchylné na sekreci z očí. U dudlíků je to různé, každému sedí jiný tvar nebo materiál toho dudlíku a některé děti je nechtějí vůbec. Ty velké aventové ve tvaru medvěda jsme jednu dobu rozdávali v rámci těch krabic, co se dávají v porodnici a většinou novoškům nedržely v puse a odíraly jim nos, protože byly těžké a velké. Paradoxně nejradši mají skoro všichni ty staré pryžové komunistické květinky (chápu, nejsou moc designové 😀 ). Odsávačku na mateřské mléko je dobré vzít si rovnou do porodnice, v prvních dnech ji stoprocentně využijete a k tomu Purelan na bradavky a dobrý je i masážní olej Moira na nalívající se prsa.
S pozdravem
Tamara

Anonymní
Anonymní
6 let před

Ahoj Terezo, ještě jednou gratuluji k mimču a přeji ať se narodí živé a zdravé, či jak se to říká 😊 Tvoje články čtu většinou na počítači, proto s tím jindy nemám problém, ale čas od času mám přístup jen k telefonu a na rovinu, články se tu číst nedají. Blog se nesynchronizuje s obrazovkou telefonu a my tak nemáme na výběr než si zobrazit pár slov ze věty, dočíst konec řádku a jet na další. A víš kolikrát jsem tohle "tam a zpátky" musela udělat v tomhle článku, abych si ho přečetla? 107x a to nepočítám nadpisy a komentáře pod článkem, které si taky chceme přečíst. Nevím, jak jinak tě na tuhle chybu upozornit, už jsem ti tuhle konstruktivní kritiku předala minimálně dvakrát. Jsi jedna z nejčtenějších blogerek u nás v Česku, udělej z tím prosím něco, až budeš mít čas. Tohle je tvoje práce, dělej jí dobře po všech stránkách 🙂 Děkuji za tvůj čas stráveny čtením tohoto komentáře, je to pro mě důležité 🙂

Šárka Lukačovičová
Šárka Lukačovičová
6 let před
Reply to  Anonymní

Nevim co mate za telefon, ale mne se clanky zobrazuji normalne a telefon si upravi text podle displeje sam.. Jinak k miminku se pred narozenim negratuluje 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Klasický telefon, který má spousta lidí 😉 Při rozkliknutí odkazu na fb se text neupraví. A nejsem jediná, kdo s tím má problém… Gratulovala jsem k početí miminka, ale dík za bezcennou informaci 😉 Škoda, že ta, co odpovědět měla, nezareagovala…

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Stačí telefon otočit na ležato a krásně si článek přečtete 🙂 Já to tak dělám také a nemůžu si na nic stěžovat 🙂 Nebo mít chlapa co poradí, tak hezký den! Terezko, my se o miminko snažíme a věřím, že budu čerpat hlavně od tebe, už se na to těším :)Kristýna

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Asi jsme se vůbec nepochopili… 😊 Tohle není chyba telefonu – nastavit otočení displeje, ťukání
na obrazovku a další věci můžete zkoušet jak chcete, ale dokud blog neotevřete v záložce prohlížeče, nic se s tím neudělá. Při rozkliknutí odkazu na fb (appka 😉) blog vypadá úplně stejně jako na počítači. Je mi 19, jsem telefonová a počítačová generace, umím s tím zacházet, ale s tímhle nic neudělám, to je chyba blogerky.
Vyjádříš se k tomu, Terezo? 😊 Protože stoprocentně vím, že to není jen můj problém. Je možné, že máš to správné rozlišení nastavené jen na některé telefony (nebo jen iphone? 😊), ale všichni iphone nemají. Pokud to můžeš zkontrolovat, předat to svýmu ajťákovi, bylo by to super a nemusela bys tu číst tuhle konstruktivní kritiku. Od toho tu ta kritika je, no ne?

Barbora Navrátilová
Barbora Navrátilová
6 let před
Reply to  Anonymní

V kterém prohlížeči článek čteš? Měla jsem s tím problém, když jsem používala defaultní (již výrobcem nainstalovaný) prohlížeč. Pokud článek čtu v Google Chrome, nemám problém. 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Zkusím se na to podívat. Bohužel žádného ajťáka nemám, design blogu si dělám sama, občas pomůže Johni.
Teď na to bohužel nemám ano chvilku, ale něco zkusím vymyslet.

Hezký den
Tereza

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Terez, děkuju za reakci, to mi úplně stačí! 😊

Anonymní
Anonymní
6 let před

Dobrý den,hezký článek, ale ono ve finále stačí na příchod miminka jedno, selský rozum. Všechny ty kurzy, knihy, rady, e-shopy s nabídkou nutného vybavení pro miminka nás prostě tak trochu odpojily od toho selského rozumu, který by nám býval poradil, že prostě 3/4 věcí ze seznamu vůbec nejsou třeba. Ale jsme na tom všichni stejně, někdo více, někdo méně, tak trochu oběti této doby. Krásně se těšíte, máte nádherný vztah, základ máte pevný, víc nepotřebujete:-)Přeji Vám jen to nejlepší a hlavně zdravoučké miminko:-) Hanka H.

Anonymní
Anonymní
6 let před

Dobrý den, ráda bych vám řekla, že jste napsala zajímavý článek, který přesně odpovídá době v jaké žijeme a také tomu, že sama ještě nemáte žádné zkušenosti. Ano, všeho jsou kvanta a v podstatě obchody využívají hormony dočasně narušené těhotné ženy :-D. Sama zjistíte, že dobrou polovinu věcí nebudete potřebovat a byly to vyhozené peníze. Asi byste potřebovala kamarádku s nohama na zemi a zkušenostmi, která by vám upřímně řekla, co budete potřebovat OPRAVDU a ne co je hezoučké a heboučké a ňuňací….V každém případě vám přeji ať jste zdravá a vše dobře dopadne.

Anonymní
Anonymní
6 let před

Souhlasím s předchozím komentářem. Je jasný, že u prvního dítěte člověk tápe a váhá, ale stačí si vzpomenout na naše maminky a babičky: žádná z nich neměla nic z toho, co tu prezentujete (monitor, chůvička, vlhčené ubrousky,…) a přesto dnes zpětně nemají pocit, že by jim při péči o nás něco chybělo. A miminkům je to teprve jedno – chtějí spokojenou klidnou maminku, ne milion designových oblečků a dvoumetrový plyšáky 🙂

Bloud. Well Bloud.
Bloud. Well Bloud.
6 let před

Škoda, že po vás Feedo nechce ty články až zpětně, když si všechno odžijete…takhle asi spoustu maminek zbytečně rozklikáte 🙂

Musím ale přiznat, že špunt do vaničky zní jako fakt dobrá vychytávka!:)

Sára
Sára
6 let před

Terezko, jako vždy krásný a inspirativní článek. Mrzí mě, kolik negativních komentářů tu vidím. Musela sis s tím dát plno práce. A přitom nám, maminkám, tak ulehčuješ práci.
Já osobně moc děkuji za tip na vaničku. Dlouho jsem hledala něco takového. Máme doma jen sprchový kout, tak to byl oříšek. 🙂

Přeji krásný den a hodně štěstí. Ať je hlavně mimi zdravé.

Sára

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Sára

Vanicka je blbost, kupte si na bazaru kybl Shantala

Anonymní
Anonymní
6 let před

Terezko, tak mě napadlo, jakpak jsi asi zkoušela teploměr pro miminka na Johnim? Hihi 🙂
Kráááásné věci. Je jasné, že plno věcí je třeba zbytečnost navíc, ale minimálně krásné to je. 🙂 Skoro bych řekla, že jsi možná plno maminek rozlítostnila, že si tolik věcí nemohou finančně dovolit.. Někdy mi připadá Tvůj svět už moc vzdálený klasické realitě.. Ale přeji Ti všechnu tu krásu a moc Vám přeji zdravé a spokojené mimi. 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před

Ahoj Terko, gratuluji a preju hlavne at jste zdravi. Miminko nemam ale jedno uz ted vim jiste, ze chci latkovat. Proto me v clanku zaujalo, ze jednorazove plinky maji mensi ekologickou stopu. Vzdyt takova plinka se rozklada i 300 let! Nevidim v jednorazovych plinkach jedinou vyhodu jak pro miminko, tak pro prirodu, vidim vyhody jen pro maminky. Vyved me z opaku, pokud se mylim 🙂

Petra Čáslavová
Petra Čáslavová
6 let před

Taky nemám žádný problém se čtením článku na mobilu, v podstatě je nečtu nikde jinde ��Takže asi jde o to co máte za telefon ��

Žanet | Heels and baby powder
Žanet | Heels and baby powder
6 let před

Ráda jsem si tento článek přečetla, i když se mě už spousta těch věcí netýká. Mám už doma batole. Krásný výběr. Bohužel ale také musím konstatovat, že většina z toho seznamu je naprosto zbytečná. Díky spolupráci máte určitě spoustu věcí darovaných, takže chápu, že se výbavička tvoří jinak, než kdybyste to třeba všechno museli kupovat. Plno věcí ovšem nejspíš opravdu nevyužijete. Skvělá věc je ta vanička, tu máme také, a vlhčené ubrousky Naty jsou fakt top. Vyzkoušela jsem jich snad 20 a tyhle jsou úplně nejlepší. Kupuji je teď v Globusu, jsou tam o dost levnější. Teploměr do vody je podle mě nejzbytečnější, stačí loket:) Ten monitor dechu jsem také dlouho zvažovala a nakonec ho nekupovala. Zdravý novorozenec ho nepotřebuje, potvrdilo mi to několik doktorů. Raději bych tedy počkala s nákupem až po porodu. Ani v porodnici ho všechna mimin neměla. Chůvičku máme také od Aventu, dokonce video, ale nikdy jsme ji nerozbalili. Malý když spí, tak spí, takže nikdy nebyla potřeba, ale pořád jí dávám čas. Třeba se ještě bude hodit, kdo ví. Přeji hezky strávené poslední dny a těším se na další články. Žanet

jezkovotykadlo
jezkovotykadlo
6 let před

Jsou to krásné věci, taky jsem se u prvního děťátka rozšoupla a nakonec to dopadlo tak, že rezolutně odmítala i základní věci jako je postýlka a dudlík 😀

Anonymní
Anonymní
6 let před

Do grande finále nám už zbývá jen pár týdnů a mi finishujeme přípravy na příchod našeho malého broučka. Ještě vyprat a vyžehlit oblečení, sbalit tašku do porodnice a překontrolovat, jestli máme už celou výbavičku na miminko. (taková hrubka, oprav si to spisovatelko 😉

Anonymní
Anonymní
6 let před

Dobrý den, Terko. Předně Vám přeju rychlý a nekoplikovaný porod a zdravé miminko a taky poslední krásné dny ve dvou. Pořídila jste zodpovědně krásnou výbavičku v "severském" designu, jen bohužel mimčo nic z toho moc nebude vnímat/neuvidí – pastelové a bílé barvy nevnímá, první mesíce vítězí červená a její odstíny (zná z dělohy), žlutá, kontrasty… takže je to spíš pro Vás než pro rozvoj dítěte. K tomu jsou totiž primárně ty hračky určeny, ke stimulaci, nikoli doplnění designu. :-)) Ale chápu, že je to krása, taky máme bílo/dřevené moderní bydlení, ale naštěstí jsem odolala a koupila asi tři barevné hračky (prckovi budou tři měsíce), zbytek totiž donese rodina, kamarádi, kolegové… Ale nechci Vám kazit radost, užívejte si a těšte se z dětského království, když už ten prcek moc nebude. Krásný den!

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Souhlasím, profesí jsem speciální pedagožka a věnuji se stimulaci zraku u dětí se zrakovým postižením, a takové hračky a doplňky do dětského pokoje jsou pro kojence zcela nevhodná. Sice to vypadá krásně, ale je to velmi podnětově chudé a nedovolí mu se zdravé rozvíjet…možná by to chtělo si o tom něco trošku přečíst ;-(

Gabča
Gabča
6 let před

Dobrý den Terzko, výbavičku máte krásnou. Mám tři dcery a určitě bych se nechala zlákat k nákupu některých věciček. Každé mimi je jiné a za sebe můžu říct, že pro každou dceru jsem používala něco jiného. Záleží na miminku i rozpoložení maminky ;). Nejmenší plenky i oblečky měly holky různě dlouho a to byly všechny tři skoro stejně velké :))
Články čtu jen v mobilu a zobrazují se mi vždycky správně.
Přeji hladký porod a zdravé miminko. Držím palce do finále.

Marie Šmídová
Marie Šmídová
6 let před

Já nevím, ale já teda mimčo mám, teď čekáme druhé a nepřišlo mi, že by byly v článku uvedené nějaké zbytečnosti. Všechny výše uvedené věci jsem měla také (vyjma chůvičky) a do jedné jsem jich využila…Ano, měla jsem třeba jiné značky, hodně z toho jsem kupovala třeba jen v drogerce a stačilo to, ale to je snad každého věc, co si chce a nechce koupit a co se mu líbí nebo nelíbí.
Já za článek děkuju, objevila jsem některé značky, které jsem neznala, tak na ně jdu mrknout:)
Ještě jsem se chtěla zeptat – my teda používáme látkové plenky, jednorázovky jen na noc…Když jsem to studovala, co je teda víc "eko", moc jsem se nedobrala závěru..Nebo jak kde. Někde psali, že látkovky, někde, že eko jednorázovky. Mně látkování baví, malé to vyhovuje, tak jsme zůstali u toho. Ale kdybys měla nějaký zdroj, kde se teda dobrat rozumného závěru, budu ráda…:)

happy mum
happy mum
6 let před

Ahoj Terez, krásné věci. Jenom trochu nechápu, proč výbavičku doporučuješ na feedu teď, kdy to nemáš vyzkoušené. Nemůžeš tedy reálně říct, co z toho opravdu bylo supr a bez čeho by jsi se obešla.
Ale všechno to jsou krásné věci. Jen myslím, že ne nezbytné 🙂 Mám tři děti. Posledního si vychutnávám i přesně s těmi nesmysly a kupuju každou kravinu a děsně tvářící se "vychytávku", ale to k tomu prostě patří.
Tak si jen dovolím doporučit Ti jednu mnou milovanou vychytávku a to je židle Stokke s new born setem. Využila jsem ji maximálně a bylo supr mít miminko s námi u stolu. Společné snídaně a tak. A bezpochyb Hacka v interiéru nesmí chybět.
Těším se moc na zprávy o Vašem miminku. Tak krásné poslední dny s bříškem.

Bajmarka
Bajmarka
6 let před

Ahoj Terez, citam tvoj blog este z cias ked si bola v Osle 🙂 mam doma 8 mesacneho synceka a tiez som zazila ten osial nakupovania a chystania sa na babatko, to k tomu patri 🙂 vybrali ste krasne vecicky, mne sa velmi paci ten prebalovaci pult aj vanicka (ani som nevedela ze je takato na trhu). Doma mame lampu Miffy, je to skvela vec, da sa na nej nastavit intenzita svetla a tak ju super vyuzijes v noci pri kojeni a vstavani k malemu, ja ju mam na nocnom stoliku. Tiez mam zopar plienok Kikko, su uplne jemnucke, skvele…Chcem ti len povedat, ze vela veci stihnete kupit aj po narodeni babatka, a aj postupne casom budete doplnat podla potrieb, takze ak sa da, nestresuj sa s malickostami co si mozno nestihla…ja som velmi ocenila pomoc s navarenim od rodiny, co je na nezaplatenie, kedze domaca strava je naj 🙂
Zelam ti hlavne pohodovy porod a vela zdravia malickemu.

Orvokki
Orvokki
6 let před

Kurz vaničkovania odporúčam, my sme začali, keď mal Adamko 9 týždňov a teraz, ani nie v štyroch mesiacoch, už výborne zvláda ponorenie pod vodu. Vaničkovanie je skvelé aj po psychomotorickej stránke, Adamka ani kolika netrápila a večer dobre zaspáva.
Inak izbička krásna, tiež sme zariaďovali v severskom štýle (ja som skôr na Fínsko, takže terve.cz mi bol zdrojom). 😀 Ale postieľku má u nás v spálni, ako balkón k manželskej a občas spáva s nami v posteli, nechcela by som ho mať na noc vo vedľajšej miestnosti. Preto nemáme ani chuvičku, ani monitor dychu.
S látkovými plienkami držím palce, ak máš priestor, kde ich sušiť, je to jednoduché. Ja už Adamkovi ani iné nedávam. Chválim Medvídka na utieranie, rozhodne lepšie ako vlhčené obrúsky (aj my ich používame len na cesty).
Stokke vaničku máme tiež, je skvelá, najmä na prenášanie, keď cestujeme. Špunt sme ale nikdy nepoužili, pretože byť ohnutá nad vaňou je náročné, stačí keď trénujeme vaničkovanie. 😀 Takže vanička je na zemi a pri kúpaní sedím. No je perfektné, že nie je pevná. Náš Adamko je na svoj vek dlhý, už sa do nej moc nezmestí, ale takto keď kopne, tak vanička "povolí".
Inak čo som ja najviac ocenila/potrebovala po narodení Adamka.
– Šátok na nosenie! Mám najspokojnejšie miminko široko ďaleko a myslím, že za to môže aj nosenie a častý kontakt.
– Ponožky. Neviem prečo sme zrovna na túto položku akosi zabudli, mali sme iba dvoje z fínskeho baby boxu. 😀 Po pôrode sme museli ísť kúpiť ďalšie páry, pretože dva fakt nestačia.
– Kontakt na laktačnú poradkyňu z Mamila. Bez nej by som už nekojila, kojenie nebolí, vyhla som sa ATB pri zápale, naučila ma správnu techniku kojenia a dokrm sme mohli vyhodiť, pretože nebol treba.
– deka z merino vlny (duomamas.cz)
– hniezdočko na spanie (mimiconcept.cz, síce sa doňho na dĺžku už nezmestí, takže je rozviazané, ale stále v ňom rád spáva)
– látkové plienky T-tomi, tých nie je nikdy dosť
– obyčajná drevená hrazdička (bigpig.cz)
– čiernobiele kartičky a leporela (miminka v prvých týždňoch vidia len kontrastné farby, čierna-biela + prvky červenej)
A jediný dudlík, ktorý sme mali, sme mohli vyhodiť, pretože Adamko ho nechce (priznávam, že sme ani moc neskúšali mu ho dávať). Za čo som rada, mne sa miminka s dudlíkom nepáčia (strčiť umelé šiditko miminku do pusy na ukľudnenie sa mi protivý).
Prajem ti krásny pôrod, nech vyjde podľa predstáv a aby vám BabySalte robilo samú radosť. 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Orvokki

Milá Terezka.
Velmi rada čítam Vaše riadky,fandím Vám a držim palce.
Nezvyknem nikam písať,do diskusií.Mám to rada zoči voči.
Ale keď toto čítam..áno vela zbytočností…aj neškodných…mám 3 deti,pri prvom som kadečo nazvlekala domov.
Chúvička pri našom poschodovom 200m2 dome,úplná zbytočnosť.
Ale píšem koli monitoru.Nechcem sa nijak dotknút Čechov,ani Slovákov(som jedna z vás)ale predsa len sme marketingovo labilnejší ako napr.Nóri.Dala by som na ich rady.
Monitor dychu nue je medicínska pomocka;źiarenie ma podobné ako mikrovlnka,zohrieva tkanivá,bohužial aj mozog.
(povolené žiarenie,ktorého bezpečnost je testovaná na dospelom človeku)Následky nebudem vypisovat,všetka česť mamičkám uvažujúcich v súvislostiach.
Pred 10 rokmi som čakala prvé dieťa a u nás na Slovensku bola vlna odoberania vlastnej pupočníkovej krvi,samozrejme za nezanedbatelný poplatok cca 800€.Bolo to sprevádzané celebritnou kampanou;takže labilnejší a menej majetní si brali požičky…
Obchod so strachom je mi vždy podozrivý,tak som chcela vediet viac…Rakúski susedia si klopali na čelo,že za to platíme..nechcem sa rozpisovat.
Pokial ide o pozlátko patríme rozhodne do vyspelej spoločnosti.No ak sa dostávame k podstate (alebo teda biznisu)sme stále rozvojovè krajiny.Žial.
Salte rodinka želám Vám zo srdca ,aby ste to najlepšie čo máte zažit mali iba pred sebou.
Lenka.

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Orvokki

Ahoj Terezka…ja trúba som 2x písala príspevok..ja píšem takto prvýkrát a až teraz som si všimla,že to je viditelné až po schválení.Sa tu smejem sama na sebe. Ked som nevidela po odoslaní svoj príspevok,iniciatívne som to napísala ešte raz.
V každom prípade-nemusí to byť uverejnenè,stačí že si to Ty prečítaš.
Ešte raz vela štastia.
Lenka.

Michala Kartuskova
Michala Kartuskova
6 let před

Ahoj Terezo, ja bych jeste doporucila gel na hojeni hraze Mithra od Nobilis Tilia a jejich kosmetiku pro miminka vubec. Na zadecek se mi osvedcila delana rybi mast z lekarny nebo Welleda. Pro prvni dny doporucuju Sunar Nutrimilk- delala jsem si ho pri nocnim kojeni a zahnal mi hlad i zizen:) Preji hezky porod a zdrave miminko!

Slavka S
Slavka S
6 let před

Mila Terezko,
pamatam si velmi dobre obdobie, ked som ja pripravovala vybavicku pre moju teraz 9m dceru. Tiez som citala recenzie a pytala si rady od skusenejsiech kamaratok. Niektore veci mi odporucili, ine prave radili nekupovat. V podstate vsetko, co sme zabezpecili, sme aj vyuzili. Niektore veci (flasa) som na rady skusenejsich nekupovala vopred, kedze som dufala, ze budem dieta dojcit. Napr. cumliky sa nam vobec neosvedcili. Naivne som si myslela, ze dietatu je jedno, aky cumlik. Vyskusali sme 4 znacky a ani jeden druh nechcela, takze je bez cumlika – vobec jej nechyba.
Vanicku Stokke mame tiez, je to super kupa.
Niektore veci z tvojho zoznamu na feedo.cz sa zhoduju s tym, co sme zabezpecili aj my, tak sa budem tesit na recenzie, co z toho bola naozaj zbytocnost.
Do buducna este odporucam zabezpecit parny mixer Avent, ked chlapcek zacne papat, tiez stolicku Stokke Tripp Trapp (sledujem, ze mate radi znacku Stokke).
Zaujimalo by ma, ci bol tento blog spot, sponzorovany, kedze to nikde nevidim uvedene 🙂

Vanda Schreierová
Vanda Schreierová
6 let před

Dobrý den, Terez, pokud byste měla zájem o vaničkování, ráda vám zodpovím všechny dotazy, taky bych vám ráda udělala radost a věnovala kurz vaničkování. Pokud byste měla zájem, dejte mi vědět, budu moc ráda když se ozvete. http://www.vschreierova@gmail.com a mé webové stránky http://www.vanickovani.cz a také již zmíněný video kurz: https://www.vanickovani.cz/video-kurzy/vyukova-videa/
Přeji krásné dny
Vanda S.

Anonymní
Anonymní
6 let před

Terezo, zajímalo by mě, proč přidáváš instagram stories, které nijak neokomentuješ? Nikdo netuší proč byl tvůj manžel v nemocnici, všechny to zajímá, ale ty mlčíš. Jaký to má pak smysl? I kdybys to okomentovala blbou větou "zranil se, za pár dní jde domů" nebo něco na ten způsob… I kdybys se o tom chtěla zmínit v dalším článku, teď si zasloužíme pár slov, když už ses rozhodla to zveřejnit.

Katja Kabatova
Katja Kabatova
6 let před
Reply to  Anonymní

😀 😀 to snad myslíte jenom ze srandy tenhle komentář, ne? 😀

Lucie
Lucie
6 let před

Dobrý den, Terezo, nahlédla jsem k Vám po několika měsících (mám už velké děti, takže nejsem Vaše cílovka), ale kdysi mě zaujalo Vaše vyprávění o severu. Je škoda, že se blog změnil v jedno velké PR, být vyjukanou mladou maminkou, tak si Vás asi zakážu, protože bych trpěla pocity své naprosté nedokonalosti. Ale jste férová, protože poctivě uvádíte, že jsou Vaše články sponzorované. Na to hodně blogerek nemá odvahu. Přeju zdravé miminko a víc obyčejných článků, které čtenářky posunou jinam, než k nakupování. Srdečně zdravím. Lucie

Veru
Veru
6 let před

Milá Terezko, moje maminka dělá snad odjakživa plavání kojenců a rodičů s dětmi, kdy začíná s malýma mimi přímo doma ve vaně. Je to skvělé a pro miminko je voda nejpřirozenější prostředí, takže doporučuji 🙂

Podobné články
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x