Velikonoční vajíčka tak trochu jinak

Dneska ráno jsme se probudili do sněhánků. A to si vážně nevymýšlím. Sněžilo jako o život a tálo to taky jako o život. Zapálili jsme v krbu, připravili na stůl a několik hodin snídali. Domácí krevetovej salát, vařená vejce, norský sýry, rozpečenej chleba, domácí marmelády s kusy ovoce. A vůbec nám nevadilo, že se venku andělům pomotaly měsíce. Odpoledne jsme všichni (já, John Erik, Martin, Caroline, Mie a Øyvind, Tone zůstala doma), hehe, to je jak z mojí nejoblíbenější dětské knížky Děti s Bullerbynu), vyrazili do městečka Lyngdal, které máme asi patnáct minut autem od srubu. Je tam kouzelně a mají tam nádherný obchůdky. Když je hezky, tak se venku všichni cpou točenou zmrzlinou a limonádou. My jsme chtěli koupit pár dárků a taky něco tomu našemu šmudlovi v břiše. Norové mají totiž krásný vkus a pro ty nejmenší mají věci z Merino vlny a hebounkého bambusu. 
Doma na nás čekali křupavé čerstvě upečené Skolleboller (buchtičky s vanilkovým krémem) a Kanelboller (skořicové šneky). Dali jsme si kakao a já vyráběla ta letošní velikonoční vajíčka. 

Jsou úplně jednoduchounká.  A nepotřebujete k nim nic víc, než drátek, korálky a kleštičky. Nezhrozte se z prvního pokusu, protože ten dopadne špatně, ale ten druhý, třetí a čtvrtý, ten bude už parádní. Nejdřív vyzkoušejte ouška bez korálků a nejprve udělejte první vrstu – vnější ouško. Do toho pak přidejte vnitřní ouško. A pak už na čisto i s korálky. Já je zezadu na vajíčka přilepila lepenkou, protože občas korálky převrhly celé vajíčko.
Líbí? 
A jaká vajíčka jste letos vyráběli vy? 

Krásné Velikonoce přejeme z Norska 🙂 


Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tereza Na Útěku
Tereza Na Útěku
6 let před

Teda! Tomu říkám ne-kýčovitá vajíčka!:) To je krásný!

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před

Terez, děkuju 🙂 Bylo to jednoduchý!

Krásný večer
Vaše TerezaInOslo

Podobné články
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x