Tereza In Puerto Rico

Nos mi olízne vůně Karibiku a já se ženu polo-nahá na balkon. Naše loď se líně pohupuje po modré vodě a my přijíždíme do přístavu San Juan v Puerto Rico. Bude to naše puertoriková premiéra a já už evidentně nemohla dospat. Zato lodní hosté dospávají ve velkém včerejší řádění v italských barvách. Včera jsme se dočetli v lodních novinách, které každý den dostáváme do pokojů, že téma večera je Itálie. Celá loď se tedy povinně nebo možná až po víně (?) vyšňořila do zelené, červené a bílé barvy. K večeři se podávalo tiramissu, které se zapíjelo limoncello. Skáču Johnimu po hlavě a tahám ho z postele. Mám tu vždycky po ránu tolik energie, jako nikdy. A to je vážení půl šesté. Dobře, dobře, tak trochu to možná bude i tím jetlagem… 

Sbalíme věci na celodenní procházkování a než se vydáme na ostrov, užíváme si snídani s výhledem na přístav. Já se cpu palačinkama a vaflema, volským vokem a slaninkou až se mi dělaj boule za ušima.

Snídat bychom tu mohli až do aleluja. To vám asi nemusím vyprávět. 
Do nosu nás bouchne vlhkost a horko a já lovím první kafe od začátku výletění. Koupím ho u místní krásné paní, které se na mě hezky usmívá, že ji odpustím i tu příšerně kyselou chuť kafe. Při každém loku se zašklebim a po každém loku přemýšlím, jestli tady opravdu pijí kávu brčkem. Staré uličku San Juan mají nádherné modré oprýskané dlažební kvádry a rozmanitost barev baráčků nezná mezí. Všude rostou fíky a čas od času kolem proletí zelenkavý papoušek. 
Ráj na zemi? No prosím!

Když docházíme k nádherné pevnosti, vypadá to skoro jako bychom se ocitli někde ve Skotsku. Velká zelená pláň, na jejímž útesu se majestátně a trochu nafoukaně tyčí pevnost El Morro. Ta chránila ostrov před Brity, Holanďany a později pak americkými vojáky. Vedle pevnosti je rozlehlá louka, po které se mimo kousavých mravenců probíhají i desítky dětí, které pouštějí draky. 


Pueortorické děti mají asi jeden z předmětů pouštění draků, jinak si to nedokážu vysvětlit. Projdeme uličky San Juan (čti san uan, nikoliv jak by se očekávalo, nebo možná jak bych já očekávala – san chuan) křížem krážem, vyfotíme všechny  ty barevný domečky, pozdravíme pár pózujících leguánů a s Johnim se schladíme na místním pivu, abychom završili první zastávku plážovými  radovánky. Poprvé zkoušíme podvodní foťák (děkuju za půjčení :), je to Tough od Olympusu). Mám úplnou hrůzu z toho foťák poprvé do té vody ponořit, až mě spláchne vlna a foťák, nefoťák, cákám kolem sebe jako o život. 

Strach opadnul a vy se můžete kochat pár ryze amatérskými podvodními fotkami.


Shnuto podtrženo – v San Juan se nám tůze líbilo. I když nás pár věcí trochu překvapilo. Tak prosím, seznam věcí, nad kterými bych pozvedla obočí, kdybych to uměla: 

1. Jako první, co uvidíte, když zakotvíte ve starém přístavu San Juan je obchod Ralph Lauren (neměla by to být raději socha někoho důležitého?)
2. Puerto Rico má vyšší HDP než Česká republika (což možná vysvětluje bod číslo  jedna a pět)
3.V Puerto Ricu umí každé malé dítě pouštět draka a každý leguán vám zapózuje i s náznakem úsměvu
4. V Puerto Ricu mají mořské ježky jako v Chorvatsku
5. A v San Juan maj největší Pandora obchod v celém Karibiku 
Venku šumí moře a já už se nechávám unášet spánkem na ostrůvek Grand Turk. 
Vaše TerezaInPuertoRico
PT Tours – sponsored tripNaše plavba den po dni a články:

Den 1 – Miami
Den 2 – Oceán
Den 3 – Oceán
Den 4 – Puerto Rico
Den 5 – Grand Turk
Den 6 – Oceán
Den 7 – Bahamy

Den 8 – Miami
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Reny Mejtská
Reny Mejtská
6 let před

Terez,
je tam nááádherně,fotky jsou suprový tak užívejte všeho hezkýho.
Mějte prima den.
Renča

Anonymní
Anonymní
6 let před

Milá Barb,

to je krása, dík a a přeju Vám oběma krásný čas- Ji

Martina Pochmanova
Martina Pochmanova
6 let před

Krásně na mě dýchlo teplo! 🙂 děkuji za krásně dlouhý článek, snesla bych ještě delší!! 🙂 pocit tepla mě opouští ve chvíli, kdy se podívám z okna 😉

Tereza na Útěku
Tereza na Útěku
6 let před

Achhh a my tu trčíme v deštivé podzimní Praze 🙁 To je taková krása! Ta atmosféra na mě dýchá až sem. A koukám, že jak jsem si dříve myslela, ani na lodi nemusí být nuda. :))

Anonymní
Anonymní
6 let před

Dobry den Terezo, diky za clanek, opet na me dychl kousek Portorika, nedavno jsme se nadseni vratili prave z dvoutydenniho road tripu po tomto ostrove. Jsem rada za nazor na tento ostrov (nebo ve Vasem pripade spise mesto), moc Cechu tam totiz bohuzel nejezdi. Nevim jake ma Portoriko HDP, ale jinak co se ekonomiky tyce, je bohuzel na pokraji bankrotu. Uzivejte zbytek dovolene, rada si prectu dalsi prispevky. Eva

Unknown
Unknown
6 let před

Terezka, nabuduce vymente kavicku za rum! �� Puerto Rico je domovom Bacardi a vznikol v nom i svetoznamy koktejl Pina Colada ☺

Verča
Verča
6 let před

Jedním slovem nááádhera!

Podobné články
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x