BALI NEWS: Hýčkejte svoje tělo i duši, zaslouží si to.

Je odpoledne. William spí na obří dřevěný vyřezávaný posteli, já sedím v tý venkovní kanceláři hned vedle sluníčkem ohřátýho tyrkysovýho bazénu, Johni přes Alexu volá zrovna do Hubu a větráky jsou zpocený z toho, jak makaj. Asi po stodevadesátýdevátý si poškrábu ten kousanec od krvelačnýho komára, kterej nám v ložnici předvedl včera v noci velký rodeo a konečně mám chuť vám to všechno sepsat a napsat. Co tu vlastně děláme. Jak nám je. Co je tu na prd. A co naopak nejlepší na světě. Ten náš život tady je teda trochu přitaženej za vlasy. Ale tak hezky.
Můj plán balijskýho pobytu byl od začátku jasnej. 
Hýčkat duši, tělo, lásku, moje kluky a taky vás. Tady na blogu.
Jde mi všechno, až na to hýčkání vás. Já jsem totiž objevila, že jsem tady na Bali pořádně zlenivěla. Asi je to tím vedrem. Asi je to tou pohodou.

 

Ale když jsme plánovali odjet někam na měsíc, měli jsme v hlavě celkem jasnou představu. Cílem toho nebylo odjet na měsíc, abychom viděli kus světa, přivezli tisíce fotek, všechno navštívili a opálili se. Naše vize byla odjet na nějaký čas ze zaprášený Prahy, být spolu a … vlastně jen tak být. Nikam nespěchat. Nemuset nosit celý den boty. Snídat, obědvat, večeřet exotický ovoce. Usínat spolu v jedný velký posteli a koupat se třeba o půlnoci nahý v bazénu, když se nám bude chtít. A já jsem si taky vysnila, že bych chtěla mít trochu víc času na péči o svoje tělo. Myslím, že mu to tak trochu dlužím. Za ten zázrak, který nám před těmi devíti měsíci nadělilo. 
Poslední měsíce jsem cítila, jak tělo dostalo nejen těhotenstvím pěkně zabrat a potřebuje se dát zase do kupy. Chtěla bych o něj pečovat víc, než kdy jindy. Pohybem. Zdravým jídlem. Spánkem. A jako třešeň na dortu i kvalitní kosmetikou, kterou si poslední dobou a snad poprvé v životě s radostí dopřávám. 

Mám pocit, že mě v těhotenství mé tělo podrželo naprosto skvěle. Až na pár bolestí hlavy ve 4. měsíci z nadměrného koukání do počítače a pracování a nateklé nohy v devátém měsíci, se mi snad všechny možné komplikace vyhnuly obloukem. Možná je to tím, že když jsem otěhotněla, byla jsem snad v nejlepší kondici, kterou jsem kdy v životě měla. A to i v lepší, než když jsem závodila. Těžká a velká jsem si začala připadat až ke konci osmého měsíce a těhotenství jsem si užívala až do posledního dne. 

Přála bych si, abyste si to trochu vzaly k srdci, protože mám pocit, že mně ta kondice opravdu pomohla úplně ve všem. 
Když jste rovněž zvyklé sportovat a hýbat před tím, než otěhotníte, je pro vás rovněž přirozené v tom pokračovat i během těhotenství. Samozřejmě po diskuzi s vaším doktorem. A pokaždé musíte vnímat vaše tělo, co vám napovídá a jak se cítí. Nehledě na to, že skvělá kondice se vám bude nesmírně hodit i na samotný porod.
Takže dámy, slečny, paní, mamky, co jednou budete chtít mít zázrak pod srdcem. 
Hýčkejte se a sportujte, choďte na dlouhé procházky, běhejte, makejte, abyste se cítily ve svém těle líp, než kdy jindy. 
Uvidíte, jak pro vás celé těhotenství bude mnohem jednodušší, příjemnější a bezpečnější. 
.
Tak tady prosím ten můj hýčkající plán pobytu a jak se to daří:
– každý ráno vstávat na šestou (to se povedlo jenom jednou, když si William spletl šestou s devátou, to se splete jednoduše i dospělýmu, vypadaj podobně totiž)
– chodit ráno na Pilates (mám už permici do naprosto nádhernýho studia, ve kterém koukáte na velikou zahradu, na Pilates jsem byla poprvé a jsem nadšená! fakt!)

– plavat padesát bazénů denně (to dávám!!! a jsem na to (po)řádně pyšná!) 
– psát a sdílet (to se daří částečně)

– číst knihy (to se nedaří vůbec, až na ty pro Williamka)
– pracovat a odpovídat na emaily (to se daří v rámci možností)
– starat se o pleť a tělo (to mi celkem jde, navezla jsem si s sebou spoustu krémů, masek a mám to všechno vystavený v tý venkovní koupelně s banánovníkama)
– brzo chodit spát (tak to se nepovedlo ještě ani jednou)

– jen tak být a užívat si pohodu (to nám jde všem!) 

– a občas si zajít do městečka na nějaké to růžové Chai Latte

Krásný den do celého světa přejeme a hýčkejte se. Zasloužíte si to! 
Vaše TerezaInBali

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
6 let před

Neměl by se člověk snažit, aby to všechno o čem píšeš bylo součástí každodenního života (být jen tak spolu, hýčkat si svoje tělo…) a ne to koncentrovat do jednoho měsíce na kraji světa? Máme to 365 dní v roce, byť pravda bez padesáti bazénů denně a vstávání na šestou 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

No je to trochu zvláštní, že kvůli "vlastně jen tak být" je nutný přesun na druhou stranu planety do dokonalých romantických kulis, za kterými personál hezky kmitá, aby stihl včas nakrájet všechno to exotický ovoce, postarat se o bazén a další komfort kolem…

Martinka Matéová
Martinka Matéová
6 let před
Reply to  Anonymní

súhlasím.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Měl 🙂 A jestli to zvládnete i doma, tak je to paráda. My máme doma až příliš moc práce a jiných starostí a odjet na chvíli pryč je pro nás pro všechny příjemná změna. Tady jde to relaxování úplně samo a myslím, že jsme to všichni potřebovali jako sůl 🙂

Krásný den
Vaše TerezaInOslo

Teresa
Teresa
6 let před

To je fakt nádherné 🙂 uživejte si! A ten váš chlapeček je hrozně krásný, pořád se nad ním rozplývám��

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Teresa

Je tu vážně božskej klid 🙂 Děkujeme! Je to zlato naše. A je tu tak spokojenej. Každej den řádí ve vodě a myslím, že jsme ho ještě nikdy tolik nemazlili jako tady. Máme na to spoustu času 🙂

Krásný den a posílám trochu sluníčka.
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
6 let před

Ahoj Terezko.
Nádherné vyprávění. Sleduji Vaši dovolenou, těším se vždy na nové příběhy a články. 🙂
Přeji Vám hodně společného sdílení dojmů, klidných dnů a dobré zdraví.
Monika
P.S.: prozdradíš nám, v jaké destinaci na Bali jste. Chystáme se v říjnu do Canggu. :;)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

My moc děkujeme 🙂

Jéé, tak to bude paráda. My jsme kousek od Canggu, v Seminyak. Je tu naprostý klid, žádní turisti a přitom kousek všude, kam potřebujeme. Ptejte se, jestli potřebujete poradit.

Krásný den
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Moc děkuji za odpověď.
A když se nabízíš s radami…, zeptám se, jak jste si s manželem vybírali ubytování. Já jsem prozatím zabukovala soukromý dům pro dva s bazénem, ale ještě nejsem 100% přesvědčena, že je to to pravé. Často, když něco najdu (airbnb), nakonec dojdu k přesvědčení, že bazén není jen pro jeden daný dům, ale pro více pokojů, domů atd. Zeptám se tedy, zda máme "soukromí" (dům a bazén) a zda jste oslovovali všechny vybrané ubytovatele s dotazy. A kolik minut chůze máte k moři?
Tak, snad nevyčerpám Tvou ochotu nabízet pomoc. 🙂
Přeji pěkné dny. Monika

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Anonymní

Moni, měli jsme pár favoritů na AirBnb a hodně jsme se dívali na recenze od lidí, kteří už ve vilách byli. Když si zadáš ve výběru celou vilu – bude ti to ukazovat jen ty, které mají soukromý bazén a pronajímáš si opravdu celou vilku, ne jen pokoj. Nakonec jsme měli ve finále asi tři vily a rozhodli se srdcem. K moři to máme celkem daleko – respektive 10 minut taxikem, ale pláž je nic moc. Plná lidí a W je ještě na nějaké plážování malinkej. Je tu přes den dost horko, tak se ho snažíme chránit před sluníčkem a vedrem. Tím, že jsme dál od pláže, máme velikou vilu, která by u pláže stála nesmyslně moc peněz. Záleží, co je pro vás důležité. Já bych asi příště volila dva týdny tady na jihu a dva týdny v Ubud, někde s výhledem do džungle.

Budu se těšit,kam se vydáte 🙂
Hodně štěstí a klidně se ptej ještě
Terez

Anonymní
Anonymní
6 let před
Reply to  Anonymní

Terezko, děkuji. Budu to dál procházet. ….i když, teď mne napadá…., prosím, dáš mi jméno toho Vašeho domu? To bych to měla bez práce. 🙂
Užívejte si "spolu" a moc nepracuj. "My-čtenáři"neutečeme. Naopak, budeme více napnutí.
Mějte se pěkně. M.

Atunai
Atunai
6 let před

Zdravím,
nemůžu si pomoct, ale strašně se mi líbí ta fotka, kde má na sobě William kšiltovku. 😀 Užívejte pobytu. 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před
Reply to  Atunai

Mně taky 🙂 Je to kulíšek náš.

Posíláme dobrou náladu
Vaše TerezaInOslo

Martinka Matéová
Martinka Matéová
6 let před

Dobrý deň. Nie som Vašou pravidelnou čitateľkou, takou občasnou zvedavou. Predtým som sa k Vašim blogčlánkom nevyjadrovala. Ale teraz mi to nedalo. Prestala som im veriť, Vašim fotografiám. A trošku viac mi prekáža do akej pozície dávate Vášho synčeka. Vôbec ho nechránite, zrušili ste mu sukromie a intimitu. Nie som opravnená Vám hovoriť čo máte robiť, to ani nechcem. V žiadnom prípade. Som socialne aktívna, ale v tejto dobe si nedovolím vystavovať moje deti na "oči všetkým". Verte mi, že oprávnený strach tu je. A na margo blogčlánkov stratili ste ducha blogu, ktorého ste v ňom mali. Blog budí dojem denníka a fotoalbumu. Vy ste sa v živote mohli posunúť, ale blog nie. Príde mi komerčný.

Viki Ceglédyová
Viki Ceglédyová
6 let před

určite ste si vybrali skvelú destináciu na odpočinok 🙂 verím, že sa ti podarí splniť si všetky tvoje "predsavzatia"

My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
6 let před

Viki, děkuju a posíláme virtuální pusu 🙂

Vaše TerezaInOslo

Renata Marvanová
Renata Marvanová
6 let před

Moc ráda sportuji, tak nějak zdravě jím a snažím se pečovat o své tělo. Před 2 týdny jsem byla v lázní, kde jsem se chtěla zrelaxovat, užít si rodinku a trochu se zkrášlit (sem tam nějaká procedura) a někam vyrazit i po okolí. Nikdy v životě jsem se však necítila tak unavená. Padly na mě stresy z práce, škola, bydlení, že jsem si říkala, jak to tělo stále jede na plný plyn a čeká až může někde vypnout. Na duševno často zapomínám. 🙁 Trošku chaotická doba dnes, takže tak trochu chápu, co je napsáno v článku. Přeji vám krásnou dovolenou, ať naberete mnoho sil a jste spolu především 🙂

Podobné články
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x