Lidé, kteří nám mění život a proč a kam jedeme na měsíc

Věříte v to, že vám do životu přichází lidé z nějakého důvodu? Že zrovna potkáte někoho, s kým jste se třeba ani nikdy neviděli a vnukne vám myšlenku, která pak vyklíčí v nějaký plán?
Já ano. A přesně takhle se zrodil i náš poslední, trochu spontánní plán, odletět na měsíc přes půlku světa. 
Na Bali. Být jenom spolu.

 Source: AirBnb

Seděli jsme u nás v obýváku na zemi a tak nějak udržovali běžnou konverzaci, kterou vedete s někým, komu uděláte kafe a vidíte ho poprvé v životě. Taková ta běžná miminkovská témata: „A jak dlouho v noci spí?“, „A spí s váma v posteli?“, „A co zoubky?“ se ale překvapivě a velmi rychle stočila k tématům úplně odlišným. Vyprávění o horké Africe, kterou jsme oba navštívili na několik týdnů, divoké safari, přes umění, hudbu, reinkarnaci až k tomu, že každý může svůj život stočit tím směrem, kam si přeje. A s tím já naprosto souhlasím. Najednou jsme v tom obýváku seděli skoro dvě hodiny a zrovna probírali téma tatínků na otcovské dovolené. Já vyprávěla o tom, jak je to v Norsku běžné a jak se mi ten model líbí. A on zas o tom, že se jeho manželka vrací do práce, protože je to známá herečka, a že se ohromně těší na to, až bude s tím jeho synem, který je stejně starý jako náš William, doma několik měsíců. 
A já jako bych úplně slyšela Johniho, který si vždycky „papaperm“, jak se v Norsku otcovské dovolené slangově říká, přál mít.

Všechno se u nás doma dotočilo, štáb si sbalil saky paky, já všem potřásla rukou a rozdala pusy. Naskládala všechny ty hrnečky od kafe s obtiskem rtěnky  do myčky, uklidila rozházený hračky, sedla k notebooku a začala hledat vily kdesi v zapomenuté přírodě. Za pár minut nechávám vyzvánět Johniho telefon a v hlavě mi lítá, jak se mi bude snažit další z těch mých bláznivých nápadů vymluvit. Jenže ejhle. On řek: „Tak jo!“. Možná bych si i troufla říct, že ještě víc nadšeně, než já. A do hodiny mi naposílal asi pět dalších variant, kde bychom mohli bydlet.
Zadání znělo jasně. Na měsíc. Všichni spolu. Někde v teple. Svatej klid. Na psaní, na spaní, na to být spolu. Dýl než jen pár hodin po práci. 
Protože je nám spolu sakra dobře a kdo ví, kdy budeme ještě v takový situaci, že se prostě ze dne na den můžeme rozhodnout opravdově odjet. Jenže z vilky na vinici ve Francii, chýši někde na pláži v Portugalsku a domečku u jezera se já-vlastně-ani-nevím-jak stala zapomenutá a kdesi v džungli schovaná vila na Bali. Johni prej jen tak náhodou zkusil zadat do vyhledávání Bali. Spíš jen tak ze zvědavosti a pro srovnání cen. 

A bylo to. Už jsme se z toho nevymotali. 

Ať jsme počítali, jak jsme počítali, náklady na život na měsíc tam vychází v úplně jiné cenové hladině než třeba právě ve Francii. I s letenkou. 

Rozhodili jsme sítě a ptali se lidí, kteří na Bali byli s malými dětmi a batolaty a všichni do jednoho nám potvrdili, že Bali je pro děti ideální volba. Kdyby se cokoliv dělo, je tam australská nemocnice, která je prý lepší než všechny nemocnice tady u nás. A většina mimi-věcí se dá půjčit přímo na místě. Objednali jsme letenky, ve kterých můžete zakliknout, že si přejete postýlku přímo před vaším sedadlem, pár dní brouzdali po AirBnb a utvrzovali se, že hezčí vilu, která bude baby-friendly a na skvělém místě prostě nenajdeme a nikomu nic neřekli. Bylo to naše takový malý-obrovský tajemství. 
Source: AirBnb
Source: AirBnb
A my se neuvěřitelně těšíme. Letíme totiž už za šest dní. A já se rozhodla, že budu balit jenom pár kousků oblečení, pár knížek, deskový hry a opalovací krémy. 

Takže ano, do života vám celkem záhadným způsobem vstupují lidé, kteří ho mění. A já věřím, že to tak vážně mělo být. 
Tak mějte oči otevřené, přijímejte výzvy, potkávejte i ty, a možná právě především ty, o kterých se domníváte, že si nemáte co říct. A nechte, aby vás ten život vedl tam, kam má. On totiž moc dobře ví kam. 
Krásný večer
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ha Ja
Ha Ja
6 let před

Tak to se moc těším na vyprávění a moc vám to přeji.♥♥♥

Anonymní
Anonymní
6 let před

Zdravím Terezko. Mám husí kůži už po několikáté, co čtu tvé články. A víš proč? Protože toho máme tak nějak náhodně docela dost společného. 🙂 ani bych si toho nevšimla, ale poslední dobou tu od Tebe přistálo tolik článků, ve kterých jsem se našla…stejný křestní jméno, téměř stejně staří prckové (naše malá je jen o měsíc a pár dní starší než William), čtení knížek, cestování, letos jsme byli na 8 dní s MSC na plavbě po Emirátech a za 10 dní mizíme na měsíc a půl do našeho druhého domova – Řecka – taky jen my 3 (teda ještě + náš pes). Tvou knihu mám a beru si ji tam sebou, abych si ji konečně mohla v klidu na pláži přečíst. Tak snad bude všechno v pohodě a všichni si to užijeme a zase se budeme těšit do ČR, kde už se bude probouzet léto. Dejte vědět jak se tam pak máte a mějte se krásně. Tereza

Anna
Anna
6 let před

Ahoj. Moc se těším na krasné fotky a články plné sluníčka.
Chtěla jsem se jen zeptat, jak se vám povrdlo odjet tak rychle… na Bali nejsou nutná taková ta šílená očkování? 😀
Moc si to užijte!!
Anička

Anonymní
Anonymní
6 let před

Terezko, přeji, ať vše krásně klapne! Na Bali je parádně, byli jsme ještě bez dětí. Těším se na fotky! Doporučuji Bali Safari Marine Park a nějaké pěkné masáže 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před

Opět, už po několikáté mám husí kůži, když čtu Vaše články. Moc vám to všem přeji a už se nemůžu dočkat článku z Bali. Čas s rodinou je nenahraditelný, tak užívejte a mějte se krásně!! 🙂

Anonymní
Anonymní
6 let před

Já bych volila chatičku u někde v horách u jezera. 🙂

Užijte si Bali a hlavně ve zdraví. 🙂

Co očkování a William? Teď by se člověk skoro nejradši vyhnul i těm povinným, natož přidávat.. Ale možná není nic extra nutného?

Týna

Jita
Jita
6 let před

Dobrý den,

občas čtu Vaše články a obdivuji, co jste dokázala. Dnes poprvé jsem se rozhodla napsat komentář. Můj názor je, že vyrazit do podobných destinací s malým dítětem před dokončením povinného očkování je riskantní záležitost. Některé nemoci, které jsou u nás vzácné díky očkování ( třeba spalničky) se ve světě běžně vyskytují a pokud vyrazíte s kojencem, který očkovaný není, může se snadno nakazit. Zkuste se na to ještě ev. zeptat jinde, např. v ambulanci cestovní medicíny. Držím palce, ať vše dopadne dobře, ať už se rozhodnete jakkoli.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
5 let před
Reply to  Jita

Hezký den Jito,

děkujeme za komentář. Všechno jsme pečlivě konzultovali s naší pediatričkou a zjišťovali od lidí, kteří na Bali žijí, nebo sem pravidelně cestují s dětmi. Máme klasické očkování a to je na Bali prý dostatečné.

Budeme celou dobu v pronajaté vile, která je pravidelně zásobená balenou vodou a budeme si samozřejmě dávat velký pozor. Ale děkujeme za rady a starost.

Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
6 let před

To vám jako ani ne roční dítě naočkovali proti hepatitidě A a břišnímu tyfu?

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
5 let před
Reply to  Anonymní

Hezký den,

Máme klasické očkování a to je na Bali dostatečné. Očkování žloutenky typu A se doporučuje, pokud se chystáte mimo civilizaci a budete konzumovat nebalenou vodu, či pouliční jídlo. Což my nebudeme. "Na turistických místech na Bali máte jen malou šanci, že se nakazíte žloutenkou typu A, která se většinou přenáší zkaženou potravou nebo vodou. Hotely a restaurace na ostrově mají dobrou úroveň a balenou vodu případně seženete v každém obchodě či restauraci." Břišní tyfus se doporučuje očkovat, pokud se chystáte pít nebalenou vodu viz informace ze stránky Ocčkování na Bali – "Pokud budete pít balenou vodu, tak je pravděpodobnost nákazy velice malá."

Všechno jsme pečlivě zvážili a diskutovali s naší pediatričkou i přáteli, kteří na Bali jezdí s dětma pravidelně.

Vaše TerezaInOslo

Podobné články
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x