Proč jsem týden nenapsala článek?

Probouzím se do zakaboněného sobotního rána. Je sobota a my na ráno nemáme žádný plány. Jeej! 🙂 Vedle mě je v říši snů ten můj milovanej anděl a mě mímo vyžene dolů „prej“ jen pro celozrnný sušenky. Po špičkách se kradu z ložnice, schody vrznou, ale jen maličko. No a v kuchyni to všechno začne. K sušenkám si vařím ovocný čaj s medem a pak si ještě prej přeje smoothie z banánů, kiwi, malin a ovesných vloček. Skvělej nápad. Ještě není ani na světě a už si rozumíme 🙂 Rozkošný. 
Vrznutí schodů vem čert, teď celou kuchyní otřásá mixér a já se modlím, aby se anděl neprobudil. Usedám do šedého ušáku, všechny ty dobroty vyrovnám na stůl, zabalím se do hnědé deky s hvězdičkama, kterou jsme dostali na Vánoce od norské tety, a budu vám něco vyprávět. 
Budu vám vyprávět, jaký byl ten náš týden a proč jsem tak trochu musela nechat ležet blog ladem skladem.

neděle

V Bratislavě, kde jsme byli minulý víkend, bylo skvěle. Akorát jsem byla tedy ze všeho toho cestování, přednášení a plánování úplně vyčerpaná. Bratislavu mám moc ráda. Je útulná, malinká a má krásné uličky a stylové bistra a kavárny. My jsme se v sobotu vydali slavit do Lemontree baru, kde mají prý nejlepší koktejly v Bratislavě. A fakt mají. 
Já se tak ohromně těšila do postele, že jsem usnula ještě před tím, než jsem stihla doříct „dobrou noc“. Jenže jsem se neplánovaně probudila v pět ráno a do osmi jsem počítala ovečky, čichala k mému bylinkovému polštáři na dobré spaní a budila Johniho, že nemůžu spát. Nestává se mi to často a tedy zrovna, že v nejpohodlnější posteli všech postelí? To je podle mě dost nefér. Takže jsem celý den byla trochu jako praštěná… a navíc mi ráno po celém těle naskákaly červené fleky. Vypadalo to jako alergická reakce. Patrně na blumu, která byla kyselá. Přišla jsem totiž s teorií, kvůli které se Johni smál ještě několik dní po té. John Erik je alergickej skoro na všechno ovoce – na  jablka, hrušky, nektarinky, blumy, maliny, jahody, třešně, … Takže jsem si říkala, že když mám teď kus něho v těle, tak na to mímo přirozeně reaguje… prej je to pěkná ptákovina. Kdyby uměl Johni říct slovo „ptákovina“, tak by ho určitě použil. 
Takhle se mi smál ještě dlouho po té… A já se smála s ním. I když… třeba na tom něco bude 🙂
Užili jsme si vynikající hotelovou snídani s omeletkou, čerstvě vymačkanými džusy, ovocem, křupavým pečivem, slovenskými sýry. Vším, na to co si jen vzpomenete. Hotelové snídaně jsou hned po hotelových postelích druhou nejlepší věcí. A ještě v neděli dopoledne jsme se vydali s některými slovenskými blogerkami do úžasného Urban House na kafe, avokádový chlebík a povídali a vyprávěli až do aleluja. 
Páni, koho by to před pár měsíci napadlo, že založíme Elite Bloggers i na Slovensku. Jsem na nás pyšná!

.
Plánovala jsem vám to všechno sepsat ve vlaku domů, kde jsem byla naprosto nepoužitelná. Večer jsme akorát tak zvládli vyzvednout naší oblíbenou thajskou v krabičkách a oba hned usnuli v těch šedých ušácích. Já se probudila, když mě Johni přenášel do postele a připadala jsem si jakoby mi bylo pět :)) 
.
pondělí

V pondělí večer jsme měli v hubu instagramový dýchánek s blogerkami a pozvali jsme Katku Pavlíčkovou, aby nás naučila a poučila o Instagramu, nových algorytmech, plánech do budoucna, o tom, jak používat hashtagy, aby fungovaly, atd. Bylo to fajn. Měli jsme kouzelné pohoštění od Flatwhite a plnou hlavu nových informací. Děkujeme!

úterý 

V úterý jsem měla zase v plánu jít na mojí vysněnou pregojógu. Asi mi to není souzené, protože jsem se celý den zmítala v bolestech hlavy. Takových, že už John Erik řekl: „A dost!“ a objednala jsem se okamžitě na těhotenskou masáž. Mezitím jsme ještě stihli natočit s kouzelnou Elizabethkou reportáž do Top Star, návštěvu ve Oui Salonu u Petry, oáza klidu, a já už odpočítávala minuty do masáže. Nemohla jsem se dočkat a skoro jsem tam samým nadšením a touhou po tom, aby to bylo už alespoň o fous lepší, doběhla. Slečna se nestačila divit. Nejdřív nad tím, že nemám na konci čtvrtého měsíce žádné břicho, pak nad tím, že takhle zablokovaný krk a hlavu už tedy dlouho neviděla. Masírovala, uvolňovala, hladila, povolovala a já se modlila, ať už to pomůže. Alespoň malinko. Pak mi nakázala, že musím být mnohem víc v klidu, mám víc lenošit a omezit práci na počítači. Hm… tak to bude oříšek…
.

středa 

Ráno jsem se probudila jako kdyby do mě někdo celou noc bušil. Tak trochu malátná se oblékla a po práci se vydala přednášet na kurz Piaristů. S přednáškami se od minulého roku roztrhl pytel, a i když bych si přála předávat to naše know-how, inspirovat mladé lidi, aby si zkusili žít ten jejich sen a předávat naše zkušenosti se založením start-upu, zkrátka a dobře všechny přednášky, na které jsme zvaní, nejde zvládnout. Baví mě to, ale je to sakra náročný… Za odměnu jdeme s Johnim na Lalaland a já ZASE! prospím pointu… ach jo!
.

.
čtvrtek

Probouzím se a kontroluju břuch v zrcadle. Aplikace mi hlásí, kolik už dní máme za sebou a já se nestačím divit, jak ten čas pádí. Za chvíli bude jaro, tulipány, narcisky, Velikonoce, pak šeříky, teplo, vedra a mímo bude na světě. Jenže místo bříška vidím obrovský červený fleky všude po břiše, hrudníku, krku. Vydávám se po několika letech k doktorce. V lékárně mi umíchají speciální tekutý pudr, který šíleně smrdí, ale prý pomáhá. A od paní doktory dostanu znovu nakázáno, že mám víc lenošit, míň pracovat, víc spát a odpočívat. Ale já se opravdu snažím – slibuju. Fotka z minulého pátku a kytička jako poděkování od Barči za pomoc s bakalářkou. Děkujeme 🙂

Já tam to minimímo už vidím :)))
.
 .
Asi musím víc. Teď není čas na nějaký hrdinství. 
Takže čas lenošení, odpočívání zahajuji právě teď! 

Večer ještě pozdravíme a pogratulujeme Anie Songe na křtu knížky v Radlický sportovně a šup do peřin.

pátek
.

Páteční večer trávíme s Johnim v NOI, kde si objednávám palačinky a oranžádu. Proboha! Těhotenským chutím prostě neporučíte 🙂 Ani v jedné z nejlepších thajských restaurací. Johni si užívá jeho nejoblíbenější Phad Kee Mao Kai a mně se zavírají oči.
No a jediní, kteří na tom všem ostrouhali, jste vy. Na psaní blogu nezbyla vůbec energie…
A věřte mi, že mi to tak ohromně chybělo.


Máme ještě chvilku sami pro sebe a pro velkolepou sobotní snídani s vajíčkama a pak se vydáváme do hubu připravovat shrnující meeting roku 2016 pro blogerky, který se ve večerních hodinách přehoupne do milé party. Tak mi držte palce, ať tam neusnu 🙂


A děkuju za tu vaší nesmírnou vesmírnou trpělivost :). A pokud máte nějakou radu, jak to zvládnout, budu moc ráda. Posílám obrovské obejmutí vám všem nastávajícím maminkách, které zvládají práci a třeba i malé ratolesti k tomu. Vůbec si to nedokážu představit 🙂 Klobouk dolů.
Krásnou sobotu 
Vaše TerezaInOslo +1
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní
Anonymní
7 let před

Terezko, ta vyrážka…tvá teorie pravděpodobná opravdu není, ale dávej si teď v těhotenství pozor na kyselé ovoce. Kůže je teď mnohem citlivější, protože se pomaličku napíná a nemá tolik účinné obranné mechanismy. Zkus ta místa jednou dvakrát denně promazat něčím hodně mastným. Výborná je mastička Lipobase Repair. Není alergenní, není parfémovaná, opravdu jen omašťuje. Mně skrz podobné kožní projevy opravdu pomohla. A poslední možnost jsou zatížená játra, doufám, že tě lékařka poslala na jaterní testy. Neznepokojuj se, tyhle reakce jsou v těhotenství normální 🙂

Měj se krásně a odpočívej.

Tereza

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Terez, děkuju za komentář. Dám pozor. Ten supersmrdutý tekutý pudr zabírá skvěle.

Krásnou sobotu a moc pozdravuju 🙂
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před
Reply to  Anonymní

Taky mi blikají kontrolky na játra, ale co vím, tak se to stává až ke konci těhotenství, nicméně jeslti jsi v ČR, tak tě snad v poradně pravidelně kontrolují, moč, cukr, krev….Nebo to může být nadmíra vitaminu C, v těhotentstvíse každý snaží jist zdravě a pak to takto dopadaá, hlavně třeba bacha na smoothie, tam se toho vejde…..

Anonymní
Anonymní
7 let před

Nebylo ti špatně terez v prvních měsícech?:)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

První tři měsíce byly úplně pohodové 🙂 Nebylo mi špatně, nebyla jsem unavená. Až začátek čtvrtého měsíce mi dal trochu zabrat.

Vaše TerezaInOslo

Lenka.
Lenka.
7 let před

Vidím, týden pořádně nabitý, ale myslím, že byl také plný krásných zážitků..? 🙂 Ta těhotenská masáž musela být velice příjemná a uklidňující. Restaurace o které také píšeš nezní vůbec špatně, právě naopak – myslím, že jídlo a prostředí bude skvělé! 🙂 Fotografie jsou krásné a ta kytička? Nádhera! 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Lenka.

Lenko, děkuju za komentář. Masář byla skvělá, ale taky pěkně bolela. Ale pomohla skvěle 🙂 NOI milujeme. Tedy Johni mnohem víc než já 🙂

Krásný víkend
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před

Ja cekala prcka v tom roce, jak byly ty vedra, vyslo to na prvni trimestr, kdy mi bylo extremne blbe, v praci vedro k padnuti… Jediny recept je proste cas;) myslela jsem, ze se te odporne celodenni kocoviny nezbavim, zhubla jsem 6 kg, jedla jen rohliky a piskoty… Nekdy je to pekne dlouha doba, sama za sebe muzu rict, ze tehotenstvi teda nebylo nejlepsi obdobi v mem zivotw (posledni mesic jsem byla v nemocnici), ale slo to. Nejlepsi doba je az ted s prckem:)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Uf, tak to muselo být něco… Já mám naštěstí celkem pohodové ty první tři měsíce. Až ten čtvrtý začal být trochu víc nepříjemný, kdy mě hodně bolela hlava. Tak moc prcka pozdravujte 🙂 Já už se nemůžu dočkat toho našeho :))

Krásný den
Vaše TerezaInOslo

Žanet | Heels and baby powder
Žanet | Heels and baby powder
7 let před

Terezko, ráda bych dala nějakou radu, ale musím jen konstatovat, že zvládat blogování a k tomu malé dítě je pekelně těžká výzva a obdivuji všechny maminky – blogerky, které dokáží postovat jeden článek za druhým a k tomu zvládat děti i rodinu. Všechno je o kompromisech, ale něco vždycky musí jít stranou. Přeji hodně sil a energie a věřím, že to všechno zvládneš. Moc se těším na všechny ty těhu články a až se malé narodí:)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před

Žanet, děkuju 🙂 Já se připravuju, že to bude dřina. My taky moc pozdravujeme 🙂 Mám z Tvého blogu radost!! Jen tak dál 🙂

Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před

Terezko, chtěla bych se zeptat, odkud máš tu hezkou vestu, a kdy budete v TOP STARU? Děkuji:-)

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Děkuju, myslím, že je z Promodu, ale už je to několik let… A zatím nevím, kdy to bude v TOP staru. Dám vědět 🙂

Hezký víkend
Vaše TerezaInOslo

Adéla V.
Adéla V.
7 let před

Krasne nabity tyden a unava na zacatku, v prubehu i ke konci tehotenstvi je na prosto normalni 😉 Pak uz budete jen vzpominat a litovat, ze jste nelenosili vice 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Adéla V.

Aděl, děkuju a těším se. A lenošit budu víc, slibuju 🙂

Hezký den
Vaše TerezaInOslo

Margaret
Margaret
7 let před

Terezko měla by ses víc šetřit, teď už neneseš odpovědnost jenom za sebe, ale i za ten malý uzlíček uvnitř Tebe 😉
Já mám bohužel kamarádku, která doplatila na to, že neuměla odpočívat a o miminko téměř v 6.měsíci těhotenství přišla a opravdu bych to nikomu nepřála 🙁 je to smutný příběh. Takže to udělej pro to maličké, pro Johnyho i pro sebe a relaxuj. Všechno ostatní počká.
Opatrujte se ♥

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Margaret

Margaret, děkuju. Snažím se, co to je. Jsem zvyklá na rychlejší režim a poslouchám tělo, když si řekne. Příběh Vaší kamarádky je smutný. Pozdravujte ji ode mě. Doufám, že je v pořádku.

Budu odpočívat víc. Slibuju 🙂
Děkuju a přeju hezký víkend
Vaše TerezaInOslo

Anonymní
Anonymní
7 let před

Dobre rano,

nie som lekar, ale kvoli tym flekom odporucam skusit jest menej rajcat (spominali ste niekde ze vam teraz velmi chutia) a bananov. Na mna chut na rajcata prisla az ked som kojila a potom sa malemu zhorsila koza (mal fleky, ale skor suche). Vtedy mi kozna povedala ze rajcata a banany su silne alergeny (co som dovtedy netusila – clovek sa uci cely zivot 🙂 ). Mozno to nie je tym, je to len napad :-).

Tak nech sa dari, drzim palce!

B.

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
7 let před
Reply to  Anonymní

Děkuju B.,

zkusím. Zas tolik jich nejím, ale třeba to tím může být.

Hezký den a děkuju
Vaše TerezaInOslo

Tereza Na Útěku
Tereza Na Útěku
7 let před

Anoo, už je čas, odpočívat, odpočívat a odpočívat!:)) Na Lalalandu jsme byli též a musím říct, že mě ten film celkem dostal:) Držím palce, ať jde všechno dobře, a že zdravím mímo! <3

lucie
lucie
7 let před

Tak jo, mám to tak, jak píšeš 🙂
Sedmý měsíc… (bříško teda pěkně vyskočilo, před měsícem se mi o něm leda tak zdálo a teď si nazavážu boty)
Práce… (ale tam už polevuju, minule jsem z ní jela do porodnice a nachystané nebylo nic a tento scénář bych nerada opakovala)
Stavíme dům… (po večerech počítám kolik objednat cihel, kolik polystyrenu, jaké okna..)
A do toho jedna skoro tříletá holčička (která chodí spát mezi 10-11 večer).
Ta jako miminko brečela 24 hodin denně, nespala, nechtěla kočár, nikdo ji nemohl vozit, nikde nechtěla být (trvalo to 2 roky).
Bohužel už si nejde třeba na půl hodinky lehnout.
Tak si říkám, že je to v pohodě, protože až bude mimi z bříška venku, bude mnohem, mnohem hůř 😀 😀
Takže si to užívej, i když většina malých dětí takové nejsou a hezky spinkají v kočárcích.
Já doufám jen v to, ze miminko bude zdravé.
Každopádně jsem taky podnikatelka a i tak mateřskou dovolenou za dovolenou opravdu považuji 🙂
(možná i proto, že mám práci, která mi umožňuje si ji dělat jak chci a nejsem jen doma)
Je to krása, baví mě to a doufám, že s plozením dětí nekončíme.
Užívej si to, je to krásná etapa, už nikdy nekončící.. začíná ti nový, jiný život.
Lucie

Petr Konečný
Petr Konečný
7 let před

Ahoj Teri,

uzivej si tehotenstvi a bud v pohode, at je potom takove i miminko! 🙂

PS: Algoritmus se pise s mekkym i

Podobné články
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x