Na nedělním výletě u dětí z BullerbynuDrøbak

Nádherná neděle. Sluníčko se snaží zuby nehty ohřát zmrzlé Nory po propršené sobotě. Nám to nedává a jedeme na výlet. Daleko. Skrz pole a lesy, kolem jezer a moře. V autobuse je vedro k padnutí a my odpočítáváme minuty dojezdu. V tom se nám otevře nádherný výhled na roztomilé městečku na samém konci Oslo fjordu Drøbak. Bílé, ale i různobarevné domečky s otevřenými okny dokořán, zahrádami s jahodama a rybízem, kolem dokola se prohánějí děti na koloběžkách a ti menší kolem pobíhaj se zmrzlinou v sevřené dlani i na triku. Většina z nich míří na místní pláž, odkud se line veselý dětský smích a šplouchání vody. Úplně mám pocit, jako kdyby se za rohem měla vyloupnout Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Britta, Ole a Kerstin. V ruce by měli velký piknikový košík, co jim připravily maminky a v něm zázvorovou limonádu, máslové sušenky a čerstvé jahody ze zahrady. Šli by se schovat do tajného domku v koruně stromu a cestou by vymysleli nějakou pořádnou lumpárnu. Bullerbyn jak vyšitý a mně se vrací vzpomínky na 2. třídu základní školy, kde už možná začala klíčit moje láska k severu. 


Miluju místa, která Vám vdechnou atmosféru. Atmosféru, kterou znáte jenom z knížek nebo filmů. Úplně se stylizujete do role a nejradši byste tam zůstali a o takovýho malýho blonďatýho Lasseho a Bosseho se starali. 
Nádherná kavárnička uprostřed mšstečka s krásným výhledem a v ní delikatesní salát s křupavýma krevetkama s citrónem a domácí majonézou a jako zákusek na jazyku se rozplývající mrkvový koláč s cukrovou polevou. Čerstvý domácí jablečný mošt a bullerbynská dobrodružství mohou začít. 


Krásný večer a zítra se můžete těšit na blogování o prvním universitním dnu! 

http://www.visitdrobak.no/en/TIP: Takový nedělní výlety přináší kupu krásných fotek i vzpomínek! 🙂

Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x