Babymoon – 10 důvodů, proč se na něj vydat

Krásnou sobotu přeji. Doufám, že si ji užíváte plnými doušky. My jsme dneska měli doma paní doktorku a Williamínek je prý krásný zdravý dobře  krmený miminko a my z toho máme obrovskou radost. Já div netančila, když jsem zabouchla vchodové dveře. Tak tohle je ta mateřská radost.

Dneska v pět ráno jsem při kojení vzpomínala, jaký to vlastně bylo, když tady s námi ještě nebyl a je to divně podivný. Protože mi připadá, jako by k nám William patřil odjakživa. Vzpomínala jsem na všechna ta rána, manželský rande s břichem a náš babymoon, který jsme si s Johnim užili ještě ve dvou. A kde jsme si malovali tu naší blízkou budoucnost a snili o tom, jaký to asi všechno bude, jak bude méďa vypadat a jaký budeme rodiče. 

Myslím, že máme oba bujarou fantazii, ale takovou nádheru nečekal ani jeden z nás.  
Pamatujete na článek o našem babymoonu v perníkové chaloupce?, kde dávaj lišky dobrou noc? Jestli ne, můžete si ho přečíst TADY. Já jsem pro vás přichystala deset důvodů, proč se na takový babymoon vydat. Pro nás to byl totiž opravdu balzám na duši a pár dní nádherných vzpomínek.

A je jen na vás, jestli se rozhodnete vydat se do opuštěné chaloupky v lesích, nebo k azurovému moři na písčitou pláž.

A tady už těch deset důvodů, proč se na takový babymoon vydat: 1. Odpočinete si

Ještě předtím, než ten maličký andílek, nebo dráče bude na světě, máte jedinečnou možnost odjet na pár dní z města, odletět na písečné pláže na jih, nebo vyjet do malé chajdy v horách a odpočívat až do aleluja. Někdo mi říkal, že se to prý bude hodit. A že si ten odpočinek máme náramně užít.

2. Budete spolu

Mimi bude nejspíš od toho kouzelného momentu centrem pozornosti vašich životů. Babymoon si můžete užít zatím jenom vy dva. Spolu. Blízko. Nerušeně. A přesně podle toho, jak se bude chtít právě vám dvěma.

3. Získáte čas na věci, na které dlouho mít čas nebudete

Můžete si nerušeně číst, rozjímat, objevovat krásy okolí, plavat, relaxovat, nebo sledovat hodiny a hodiny seriály, když se vám bude chtít. My jsme si sbalili dvoje pohodlný tepláky, boty na procházky a těch pár dní jsme si užili přesně podle našeho gusta. Ráno jsme vyspávali tak akorát, pak jsme si nechali přinést snídani v košíkách až před chatku, u snídaně jsme dlouho povídali a hráli hry a odpoledne jsme vyrazili na výlety do lesů. Po večerech jsme zatopili v krbu, četli knížky, koukali na filmy, hráli deskový hry a bylo nám náramně. 

4. Můžete se chvíli rozmazlovat

Ať už je to polehávání na pláži s vychlazeným čerstvě vymačkaným džusem, výtečné večeře v místních restauracích, příjemné masáže za zvuků relaxační hudby, nebo procházky voňavým lesem, to už nechám na vás. Co je ale jisté je to, že se na babymoonu musíte nechat trochu rozmazlit. Oba! Bez toho by to nešlo.5. Získáte čas na přemýšlení, plánování, snění

Jestli třeba ještě nemáte vymyšlené jméno, nebo naplánovaný pokojíček, na babymoonu máte skvělou příležitost o tom všem rozjímat. My jsme hráli náš oblíbený Fuelbox, krabička plná otázek, které jsou rozdělené do určitých témat: „Minulost, přítomnost a budoucnost“, „Láska a romantika“, „Rodina, děti a finance“, „Minové pole“, „Sex“, „Tohle a tamto“ a spousta dalších. A z jedné kartičky se vždycky rozvinula někdy i několika hodinová debata. Mně se třeba nejvíc líbila otázka: „Jakou radu byste dali mladému páru, který má čerstvě po svatbě“, John Erik si pak zase užil otázku: „Co oceňuješ ze všeho nejvíc z toho, co dělám doma?“. 

6. Užijete si jeden druhého

Budete na sebe mít konečně víc času, než když srkáte ranní kávu u snídaně, nebo když se po práci vrátíte domů. Tulte se, mluvte spolu, uživejte si jeden druhého a vzájemně se podporujte. Před miminkem totiž vyvstává na povrch hodně témat, o kterých byste měli s vaším partnerem otevřeně mluvit. Babymoon je na to skvělou příležitostí.

7. Pročistíte si hlavu

Miluju, když na pár dní změníme prostředí. A nejlepší je, když se tam jede, nebo letí pár hodin. Mám totiž vždycky konečně chvilku uklidit si v té rozbordelené hlavě. A během cesty autem, vlakem, nebo letadlem mě napadají nejlepší nápady.

8. Vyspíte se do růžova

Ráno nemusíte spěchat do práce, na schůzku, nebo důležitou poradu. Můžete se zahrabat do peřin a chrnět třeba až do jedenácti. Pokud vám to tedy bříško dovolí. Taková představa podle mě láká i ty, kteří těhotní nejsou. Že jo?

9. Podíváte se na místo, kam se možná dlouho nepodíváte

Máte vyhlédnuté nějaké místo, kam jste se vždycky chtěli podívat, ale pro mimi není úplně nejvhodnější? Zajeďte tam teď. 

10. Protože můžete 🙂

A to je podle mě jeden z nejlepších důvodů. Protože nevíte, jestli v následujících osmnácti letech budete vlastně někam chtít od vašich dětí vůbec odjet. 

Tak se budu těšit na tu vaši radost, až si vyrazíte odpočinout 🙂 a nebo až pošlete své kamarádky, ségry, bráchy, tety.A napište mi, jaký to byl, ať mám taky radost. 
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nela Procházková
Nela Procházková
5 let před

Williamek je opravdu nádherný chlapeček, povedl se vám moc! Líbí se mi, jak jsi článek sepsala. Četl se skvěle 🙂 teď si jdu přečíst Babymoon v perníkové chaloupce, protože podle fotek to musí být nezapomenutelný zážitek na celý život a ještě k tomu, když se jednalo o poslední chvilku ve dvou 🙂

Nela z blogu Růžová rtěnka

PETRA KOZAKOVA
PETRA KOZAKOVA
5 let před

Přeji Vám krásné dny s chlapečkem!!! My už jsme ZASE dva, naše dcery jsou dospělé, skvělé a šťasné a my si opět po letech užíváme ten klid a pohodu a je to bezva!!

Bára S.
Bára S.
5 let před

Já k článku nemám moc co říct, tak aspoň pochválím poslední fotku, která mi vyrazila dech!

Anonymní
Anonymní
5 let před

Krása 🙂

Slavka S
Slavka S
5 let před

O babymoon som ešte doteraz nepočula a ani o nikom, kto by čo len spomenul tento typ dovolenky:-( Odkiaľ pochádza táto tradícia? Babyshower je americká tradícia,…tak babymoon môže byť tiež odtiaľ 🙂

My sme si s manželom užili dovolenku pri mori v exotike, ale ešte na začiatku tehotenstva. A dobre sme urobili, lebo v závere tehotenstva by to už boli všetko príliš komplikované.
Pozerala som si aj vami zvolenú destináciu na babymoon, vyzerá to byť rozprávkové miesto. Dala som si ho do shortlistu na krásne miesta, kam by som raz šla, keď budeme vyberať hotely v okolitých krajinách.

Podobné články
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x