Varšava, nezkrotná, horká, nádherná i tajemná

Když se zeptáte lidí na Varšavu, většina z nich vám odpoví, že je to taková menší Praha, ti vzdělanější, že tam nic není, protože byla ve druhé světové válce téměř celá vybombardovaná. Zničeno bylo 85% města, včetně historického Starého města a Královského hradu. O několik desítek let později bylo však Staré město znovu postaveno a zapsáno do památky UNESCO. A je o co stát. Na detail přesné kopie starých budov na vás dýchají drsnou historíí. Sálá z nich horko i vzpomínky drsných časů.
Stylověji oblečení Poláci i Polky se po večerech prochází historickým městem, které má nenapodobitelnou atmosféru. Pivo a víno tu dostanete opravdu za lidové ceny a kvalitní servis vás potěší stejně jako nádherná živá hudba téměř na každém rohu. Neuvěřitelný zážitek, který se nám dostal skrze mladého houslisty, hrajícího Montiho Czardas v žabkách, se hluboce vryl do naší paměti. Stáli jsme tam jako přibití a mráz nám běhal po zedách. Nevěřili jsme vlastním uším. Skromný rybíz tam střihal Vivaldiho Čtvero roční období líp než kterýkoliv orchestr. Při pomalé skladbě jsme museli odejít, protože mě rozbrečel jako malou holku a já zase a po několikáté pochopila, jak je pro mě hudba emotivní a kolik pro mě znamená. Rozhodnutí, že zas po letech opráším housle na sebe nenechalo dlouho čekat.


Ve dne Varšava nic moc, ale v noci vás polapí do pasti. Nechce se vám z nádherného centra vůbec domů, přestože máte nádherný pokoj s magickým výhledem. My jsme měli opravdu víc štěstí, než rozumu. Cesta do Varšavy nebyla plánovaná. Přišla nám vhod, když jsme kupovali letenku z Prahy do Stavangeru. Je téměř neuvěřitelné, že cesta vlakem do Varšavy, +2 noci v nádherným hotelovým střešním apartmánu, a letenka do Stavangeru, vyšla levněji, než jedna jediná samotinká letenka z Prahy do Stavangeru. Věřte, nebo ne, volba nebyla těžká. Koupili jsme a máme zas další špendlík na naší obří nástěnné mapě snů.
Geniální servis v podobě nádherného SPA s několika výřivkama, bazénem, saunou, párou, obrovským fitness a širokým výběrem nejrůznějších hodin. No, lepší završení dovolené jsme si upřímně přát nemohli. Tak trochu se mi honilo hlavou při 90minutový hodině jógy, proč se ti Poláci kruci nenaučí anglicky ani v Hiltonu? 


  • Chystáte-li se na nákupy, jeďte do Varšavy. Najdete tam i kousky, které nám v Praze chybí. Například takovou libůstku, jako Victoria Secret! 
  • Chcete luxusně relaxovat, jeďte do Varšavy. Koupíte hodně za málo peněz. A když chytíte akci na hotel, můžete dostat i za třetinovou cenu. 
  • Chcete si užít romantickou večeři, ale do Říma je daleko? Jeďte do Varšavy. 
Vaše TerezaWasInVaršava
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x