Oslo – Praha – Maledivy – Sri Lanka – Dubai – Praha – Nairobi – Mombasa – Praha – Oslo

Problikávajíví žárovka ze stropu zalívá stroze zařízený pokoj teplým světlem. Sedím na lavici potažené rudým kobercem, polousínající Johni zase na polštářové věži, a na druhé straně pokoje si povídají naše spolubydlící z Keni a LA. Přežili jsme první den v Keni. Ve všech těch poučných knihách o výzkumných projektech mě varovali, že zcela jistě přijde kulturní šok z nového místa, zvyků, počasí, atd. Myslím, že těch kulturních šoků bylo v poslední době víc než dost, a pořád jsme se jich ještě nenabažili. Protože mě svědomí nedá a myslím na to, žemusím napsat blog každý den, je na řadě pár slibů pro Vás! Tady v Africe, když něco slíbíte, neexistuje, že to jednou nesplníte, takže Vám teď milí čtenáři dám pár afrických slibů: 

By Lukáš Koňařík

1. Slibuju, že Vám napíšu blog o našem svatebním dnu, Bylo to kouzelné, nádherné, plné emocí, přátel, rodiny a skvělého jídla a hudby! Dám Vám pár tipů na výjimečné služby, se kterými jsem se během celého svatebního plánování setkala a na pár výjimečných lidí, kteří náš den proměnili ve skutku nezapomenutelný!2. Slibuju, že Vám naservíruju blog o našich nejpovedenějších líbánkách na Maledivách, protože jestli se člověk má podívat do ráje, najde ho na cca dvou tisících atolech v Indickém oceánu. 3. Slibuju, že Vám taky popíšu nás jedinečný zážitek z 12 hodinového mezipřistání v hlavním městě Sri Lanky, Colombo, kde jsem za 12 hodin zvládli meteleskum bleskum vstřebat nádhernou pozitivní energii Sri Lanky a jejich věčně se usmívajících obyvatel. Také mám v záloze jednu peprnou historku z Buddhistického chrámu. 


4. Slibuju, že Vám do detailu vylíčím nesmyslnou Dubai a moje smíšené pocity z tohoto bláznivého města, kde jsme měli tu „čest“ strávit den a noc a den. 5. Slibuju, že napíšu sáhodlouhý příspěvěk o návštěvě sirotčince Good Samaritan v keňském Soweto slumu, kam nás vzala moje kamarádka ze základní školy Gabriela, která tady dělá dobrovolnici a nezávázně na sebe jsme se tu potkaly.6. Slibuju, že napíšu příspěvěk o tom, jaké je to dělat výzkum v Africe a všechny strasti i slasti s tím spojené. 


7. A v neposlední řadě slibuju, že všechny tyto sliby dodržím!Mějte se krásně a těste se, máte na co! 

Vaše TerezaInNairobi

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Podobné články
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x