Malé divy…, aneb „No shoes, no news!“

Naše video z nádherných Malediv

Tak takhle to všechno začalo… 


Hydroplán
Sangu Villa

Letadýlko medvěda Ballooa se klepe, když se vrtule líně roztáčí, modro-modrá voda se blankytně blyští, a nejrůznější mořská stvoření, která hází duhové barvy si jen tak plavou kolem. My nemůžeme věřit vlastním očím. Oba sedíme u okýnka a vzájemně se štípeme do ruky, abysme se případně probudili z toho snu. Pilot si sundavá žabky, otočí se na nás, vyhrkne: „Ready?“, my přitakáme a zatáhne páku. Najednou jsme ve vzduchu a atoly se pod náma jeden po druhém ukazují a předvádí ve své plné kráse. Oba máme výraz jak z Alenky a nevěříme, že tu opravdu jsme. Maledivy se zkládají z přibližně dvou tisíc ostrůvků nejrůznějších velikostí a leží jihozápadně od Srí Lanky. Je to vyhlášené místo pro Honeymooners a Maledivané si je umí pěkně rozmazlit. 

V tu ráno nám třese rukou přivítací delegace: „Welcome tu Kuredu Island„, okolo nás bubnují a zpívají, někdo nám vrazí do ruky  welcome drinky a už nás vezou do naší vily. Obří postel s moskitiérou je posetá rozmanitými květy různých barev a velikostí ,okolo mísy plné čerstvého ovoce je z květu vysázený nápis „Welcome to Honeymoon“, láhev vína a trička. A takle to všechno jenom začíná, dámy a pánové.

Ta největší je s výřivkou
Výhoda vodní vily je ta, že z terasy rovnou můžete skočit do vody a šnorchlit. Skoro všechny prosklené dveře můžete otevřít a naskytne se vám nádherný výhled. I celá koupelna se jedním pohybem promění ve venkovní terasu. Musím říct, že vodní vilu jsme si užili do sytosti. Na ostrově jsou různé možnosti ubytování, od zahradních bungalovů, přes plážové, až k těm s koupelnou pod širým nebem a vlastní výřivkou, vodní vily jsou v nejvyšší kategorii ubytování a patří k nim exkluzivní restaurace jenom pro hosty Sangu Vil, kam nesmějí děti pod 18 let. To jste měli slyšet, jak si tenhle fakt většina hostů vychvalovala až do nebe. Jedna vila, ta úplně na konci, byla ta „pravá“ honeymoonská, byla větší a měla vlastní výřivku na terase, ale její cena byla ještě několinásobně větší než ty vodní. 

Sangu restaurant
Nádherný výhled z restaurace, tedy, když jste se probojovali ke stolům na kraji. Některé čerstvě vdané megery to řešily až přespříliš, a já byla mezi nima 🙂 Skoro každé ráno jsme si  tak užívali voňavé, křupavé palačinky s tím nejčerstvějším ovoce, vymačkanými džusy a kochali se přitom bílými plážemi kontrastující s akvamarínovou vodou. Vysedávali jsme dlouho a do detailů rozebírali každý kousek našich vzpomínek na svatební den. 

Ranní procházka
Celý ostrov se dá obejít za necelou tři čtvrtě hodinku a při procházce po více než 3km nádherných pláží zřídkakdy na někoho narazíte. Celé dva týdny jsme si připadali, že jsme na ostrově úplně sami. I plážové bungalovy, které byly téměř všude byly tak decentně postavené, že jste se museli sakra pozorně koukat, abyste je našli. Do dnes jsme nepochopili, kde ti všichni výletníci byli ukrytí. 

Kayaking
Asi se ptáte, co se dá na takovém ostrově dva týdny dělat? My jsme měli to štěstí, že ten náš byl vcelku veliký, jsou tu i takové, kde je opravdu jen pár bungalovů a tím to hasne.  Kuredu má šest restaurací, sedm barů s večerní hudbou, promítáním, atd., dvě SPA, tenisový kurt, golfové hřiště, beach volleybalové kurty, záladnu vodních sportů, kde se dá půjčit od kajaků, přes wakeboardy, kitesurfy, potápěcí bomby až po windsurfy. Inu, my jsme vyzkoušeli do slova všechno! 

Heslo ostrova „No shoes, no news“ přesně vystihovalo atmosféru. Prvních pár dní nám trochu trvalo, než jsme si zvykli nenosit s sebou boty ani v ruce, ale ve finále jsme si to nemohli vynachválit. Celý ostrov byl plný nádherného běloučkého písku, který vám hladil chodidla i ve všech barech a restauracích. 

Maledivy dovolená


Snorkelling
To by pro dnešek stačilo, pokračování o nádherném potápění zase příště! 

Užijte si nádherný víkend a nezapomeňte odpočívat, dát si něco dobrého na zub, a zavolat svým blízkým! 


Dobrou noc! Já se nemůžu dočkat, až se zítra pořádně vyspíme!
Vaše TerezaInNairobi

P.S. Ještě více fotek na https://www.facebook.com/TerezaInOslo 

P.S.S. Terminál 1, Letiště Václava Havla, někdy odpoledne před odletem: Johni pomalu vyndavá ze stojanu velké balení mentos, když se v tu ránu z rozbité tuby začnou sypat jednotlivé balíčky mentosek a asi troje vypadnout na zem, paní za pultem: „No to si snad ze mě děláš prdel, ty vole?!!!“ Načež můj impuls vyletí a zírám na ní s otevřenou pusou. Štráduje si to k nám a pořád něco brblá. V momentě, když nám vytrhne tu tubu z ruky, mi veškerá zadržená asertivita povoluje a já na ní česky, že to asi není to pravý ořechový říkat zákazníkovi „To si děláš prdel?“, slečně zamrzne úsměv a snaží se „zachránit“ situaci ještě rozhořčenějším nadáváním, že proč to tady sypeme po celý podlaze, načež jí vrážím do ruky dvě ledový kafe, colu a sušenky. Johni nechápe, co se tu děje, já rázuju z obchodu a vrhám na slečnu, jejíž slušné vychování se někam zatoulalo, vražedný pohled… načež jdeme pro colu do baru hned vedle toho slavného obchodu, Johni platí a má mu být vráceno 28Kč a kluk na baru mu jen tak mezi řečí oznamuje, že si ty drobný nechá. Johni překvapený situací jenom kejvne a je to… Tak tohle byly ty dvě jediný negativní historky z našich líbánek…


Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Georgie
Georgie
8 let před

Maledivy jsou můj sen na svatební cestu! Představuju si to tak nějak, jak jsi to popsala. A teď se mi tam o to víc chce!! 🙂
Nejvíc mě ale teda dostalo to P.S.S., český chování… to snad není možný…

Podobné články
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x