Living my dream aneb jaký byl můj první business trip v Lyngen Lodge

Na chvíli zavřu oči a z hluboka se nadechnu, v uších mi zní bubny písničky The Hanging Tree, která mi dodává odvahu a tiše šeptám slova spolu s „Katniss“. Únavou mi padají víčka, nechám je spadnout, protože bůhví, kdy na to bude během těch pár dní ještě čas. Když se pak za pár minut probudím, zmateně se rozhlížím kolem sebe. Sněhem zasypané hory, které se pyšně tyčí hned vedle modromodrého moře mi rozbuší srdce. Snažím se uklidnit mysl, ale nejde to. Rozbouřeně mi hlavou lítají veškeré možné i nemožné scénáře, jak jen těchhle pár dní bude vypadat. A ani jeden z nich nebyl ani trochu podobný tomu, co jsem prožívala… bylo to mnohem silnější, nádhernější a emotivnější.Business Trip

Vždycky jsem si představovala, že se na takové business tripy lítá v těch černých středně vysokých lodičkách, s malým příručním zavazadlem, sepnutými vlasy do uhlazeného drdolu a velkým notesem na poznámky. Já si však nabalila tašku větší než jsem já, která praskala ve švech pod tou tíhou toho nejteplejšího zimního oblečení, které jsme doma s Johni dali dohromady, botama a helmou na snowboard a několika variantami horského podání malé večerní. Huňatá čepice to dovršila. Skvělá kombinace. 

Přes nástupem do letadla potkávám Leah, mojí novou kolegyní, nebo spíš lépe řečeno, já jsem její nová kolegyně. Ona totiž dostala tu práci Booking Consultant, o kterou jsem se v první chvíli ucházela já. Milá dáma z Irska s nádherným přízvukem a noblesním vystupováním. Na letišti v Tromsø na nás už čeká náš nový boss, který, aby toho nebylo málo, vypadá a především mluví jako Hugh Grant. Je Brit a náležitě podle toho vtipkuje. Už od prvního momentu jsme si my tři dohromady klikli a auto, kterým jsme cestovali z letiště asi dvě stě kilometrů do fjordů, se otřásalo burácivým smíchem. Dává mi zabrat jejich britský přízvuk a slang, který mi motá hlavu. Teď ale nebyla vhodná chvíle dělat nějaké jazykové přešlapy.

Úchvatná příroda, nemůžu se vynadívat z okna, Hugh (jak budu Grahamovi pracovně říkat) nás zaplavuje kupou informací o všem možném a nemožném. Občas se přistihnu, že se sama na sebe dívám zeshora a spokojeně pokyvuju hlavou. Dvakrát se necháme převést trajektem přes tmavě modré Norské moře, ve kterém jsou na jaře a na podzim až osmnáctimetroví plejtváci a po několika hodinách dojíždíme na samotný konec světa. Do nádherného Lyngen Lodge.Vítejte v Lyngen Lodge, místu, odkud se vám nebude chtít nikdy odjet

Dochází mi slova. Od teď se o nás všichni zdejší starají jako o hosty, protože my jsme tu, abychom zažili ten pravý Lyngen Lodge legendary service, o kterém píší světové časopisy a řadí ho mezi TOP10 nejluxusnějších srubů na světě. Dostáváme sklenku červeného vína, které se přímo rozplývá na jazyku, sedíme u krbu a posloucháme pokyny pro dalších pár dní. Naše pracovní náplň následujících dní zní jasně: „Relax and enjoy!“. Potutelně se v sobě samé směju, že to mi zcela jistě půjde. O tom nemám nejmenší pochyby. Oči nám svítí nadšením. Jsme pozvané do útulné knihovny, kde se koná prezentace pro hosty. Hugh srší vtipem, nabíjí hosty neuvěřitelnou energií a entusiasmem. Všichni jen valíme oči nad jeho neuvěřitelně odbornou prezentací o polární záři, velrybách, fjordech, … Hosté jsou většinou starší páry, kteří vypadají velice zcestovale, vzdělaně a vznešeně.


Úderem sedmé zazní gong a Maria nás všechny zve ke stolu. V pozadí nám hladí mysl nádherná jemná hudba, která jen doplňuje voňavé praskání dřeva v krbu. Je to jako v tom nejkýčovitějším filmu, s tím rozdílem, že tohle se opravdu děje. Usazují nás na místa vedle párů a já mám na tváři ten jemný potutelně sibalský úsměv „tohlebudeněco“. Všechno se odehrává podle pravidel té nejpřísnější etikety a já okoukávám, co dělají ostatní, abych neudělala nějaké nesmyslné faux pas. Mažu voňavé bochánky, které před pár minutami vyndali z trouby,  slaným máslem, házím se do vody a představuji se párům kolem mě…

Těšte se na pokračování… a že toho je!

A moje role?

Nemůžu vás ochudit o to, co je to vlastně za práci. Moje role, kterou budu dělat z kanceláře v Oslu, je starat se o veškerý marketing a online marketing Lyngen Lodge. Náplní mojí práce je přinášet kreativní marketingové návrhy, podílet se na designu nové webové stránky a starat se o propagaci Lyngen Lodge na sociálních sítích. Hugh (majitel a zakladatel srubu) té pozici říká, že mu budu pravou rukou i levou rukou. Nejlepší na tom všem je, že mi dávají neuvěřitelnou volnost, pár z mých nápadů už se začíná realizovat a mě to neuvěřitelně baví. Náplní mé práce jsou rovněž několikadenní návštěvy srubu v pravidelných časových intervalech, abych měla dostatečně fotografií, videí a nových příběhů, které se později objeví i na blogu srubu, na kterém se ještě nějaký pátek bude pracovat. A to nejlepší? Návštěvy světových cestovních veletrhů, kde budu Lodge prezentovat v tom nejlepším možném světle. Living my dream? ANO!!!!!!

Z celého srdce vám neuvěřitelně moc děkuju za veškerou nádhernou podporu! Ani nevím, jestli bych to bez vás vůbec dokázala!

Krásnou dobrou noc, mě zítra začíná perný týden 🙂
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
30 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mishkasev
mishkasev
8 let před

Wow, tak konečně!! Moc gratuluju, tohle je opravdu práce snů! A Ty si ji zasloužíš. 🙂

cooly
cooly
8 let před

Naprosta nadhera 🙂

Anonymní
Anonymní
8 let před

To je taková nádhera, že jsem při čtení měla husí kůži:-) Nádhera, úžasné, krásné, moc moc gratuluji a upřímně přeji!!! Magda

Bellatrix
Bellatrix
8 let před

WOW!!! tak toto naozaj znie ako DREAM JOB a ako zaciatok niecoho VELKEHO. Tento uspech ti moc prajem a tesim sa s tebou 🙂

Beauty by Bellatrix

smoothcooking.cz
smoothcooking.cz
8 let před

Gratuluji Terezko. Prace snu. Opravdu!

Kateřina Přibilová
Kateřina Přibilová
8 let před

Terez, hrozně moc gratuluji !!! To je prostě dokonalý job !!!! Užívej si to;-))

Michaela Nováková
Michaela Nováková
8 let před

Wow, to je dokonalý!! Moc moc gratuluju! 🙂 Užívej si to, je to super práce a moc tě obdivuju, jak si to dokázala! 🙂

klokaní Hančí
klokaní Hančí
8 let před

WOW, WOW,WOW! !😆Uzasna prace,blahopreji a preji hodne uspechu a uzasnych napadu, at vidi co takova jedna sikovna ceska zenska dokaze! 😉 😄

Anonymní
Anonymní
8 let před

Gratuluji! To je nádhera ��. Přeji hodně úspěchů a nadšení!

Martina Lampelová
Martina Lampelová
8 let před

Wááu, tak to je naprostá paráda! Je úžasný, kam ses dostala a co jsi dokázala 🙂 Jsi můj vzor, že když si člověk jde za svým, tak jde všechno! Hodně úspěchů v tom, co děláš a že to děláš sakra dobře!! :)) Tech for Girls!

Anna Sara
Anna Sara
8 let před

Super! jezdit na veletrhy a delat propagaci je velmi zazivna prace. Moc me to bavilo! Vydrzela jsem to 3 roky! 🙂

toffo
toffo
8 let před

Přesně taková práce mě napadla, není to nádhera, kam až tě tvé "hobby" dostane, neuvěřitelné. Jsi druhá osoba, kterou znám, co se i díky psaní blogu dostala k práci snů, první je Terezka z tege blogu, nyní redaktorka food časopisu Gurmet. Neuvěřitelné, zní to jako scénář z hollywoodského filmu a to, že se to může dokonce stát skutečností, dává těm ostatním naději, že i jim se to povede.

Mikinka
Mikinka
8 let před

To je krása! Moc gratuluju =o)
Už se těším na další virtuální výlety s tebou…

Marcela K
Marcela K
8 let před

Terezka, držím palce a teším sa na najčerstvejšie info:), mnoho zdaru…práve to začalo…tak hezký start!!

Jarka Panci
Jarka Panci
8 let před

Terezko, moc gratuluji, náplň práce vypadá velice zajímavě…. a to prostředí, ať už v hotelu (ty věšáčky parůžky jsou moc hezké) …. ale venku naprostá nádhera…. i kdybych z jakéhokoliv důvodu nemohla ven, tak u okna vydržím celý den… tak držím palce ať se daří !
Jarka

Paula Fleur
Paula Fleur
8 let před

Terezka, veľmi ti gratulujem, ale myslím si, že ten kto číta tento blog ani na minútu nezapochyboval, že ty proste ten dream job raz dostaneš!!! Verím, že teraz spätne si aj rada, že to trvalo dlhšie, pretože si tieto momenty o to viac teraz vychutnávaš. Momentálne som na veľmi podobnej ceste a je to úžasné, robiť čo ma baví, kreatívna robota je krásna a ten pocit, keď každý deň je niečím nový a úžasný aj v práci!

Lucie J.
Lucie J.
8 let před

Milá Terez, obrovská gratulace. Toto je opravdu dream job. Lodge vypadá naprosto úchvatně a příroda kolem… na to snad ani neexistují slova, kterými by se taková krása dala popsat. Těším se na další články a přeji, ať Tě práce stále baví a je tak skvělá a inspirativní, jako úvodní týden.
L.

Nikola Guzmicka
Nikola Guzmicka
8 let před

Ani ta nepoznam osobne, ale som na teba taka hrda 🙂

Andrea
Andrea
8 let před

Hezky napsané…

Sandra Kisić
Sandra Kisić
8 let před

To je bomba, gratulace! Uzivej si to! : )

Andrea
Andrea
8 let před

Moc gratuluji. Je vidět, že píle a odvaha mohou člověka dostat kamkoli. Hodně štěstí!

Plním si svůj sen
Plním si svůj sen
8 let před

Dočetla jsem až do konce – což mi u tebe nikdy nedělá problém 🙂 S posledními řádky se mi zaleskly oči a zalily slzami. Přeji Ti to z celého srdce a přeji hodně štěstí!

Tereza Horbaniucová
Tereza Horbaniucová
8 let před

Nádhera ! Strašně moc ti gratuluji a držím palce ! Tohle je opravdu snová práce a ty jí určitě budeš zvládat na 1 ! 🙂

Michala Salava
Michala Salava
8 let před

Tak to je pecka!!! Job snu, ktery ma snad vse nej, co vic si prat!
Misa s Eliz

Sabi
Sabi
8 let před

No wow… jako milovníkovi Skandinávie a Norska mi nezbývá nic jiného, než se rozplývat nad tou krásou 😀 (a tobě samozřejmě gratulovat!)

Karolína Vysloužilová
Karolína Vysloužilová
8 let před

Tak to je naprosta parada! Moc gratuluju 🙂

Tereza In Oslo
Tereza In Oslo
8 let před

Z celého srdce VÁM všem moc DĚKUJU!!! Za nádhernou podporu a fandění! 🙂

Simona Kučavíková
Simona Kučavíková
8 let před

Není nikdo, kdo by si to zasloužil víc 🙂 Gratuluju, Terezko, jsi úžasná!

Alexandra Bondareva
Alexandra Bondareva
7 let před

Gratulujem!!! Práca vyzerá byt úžasná! Len nechápem, prečo sa to vola booking consultant, ak sa jedna o marketing:)

Katie
Katie
7 let před

ÚÚžasnééé! Gratuluji k náádherné práci! Live your dreaam, jupííí =) =)

Podobné články
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x