Víkendové oslavy, jaro ve vzduchu a ušmudlaný zrcadlo

A neměly by být mámy z víkendu odpočatý? Jsem si myslela… ani náhodou. Leda tak v nějakém tom světě, kde odpočinek polykáte ze vzduchu a pečený holuby vám lítaj do huby. Nebo jak se to říká. 
U nás byl víkend nádherně náročnej. 
Nebo náročně nádhernej? 

Bylo jarně. Oslavovalo se. Šlo se na snídani do Myšáka.
Pil se sekt. Babí pila sekt, my jenom koukaly. Jedly se buchtičky se
šodó, krupicová kaše a chlebíčková klasika. Procházelo se po Praze. Povídaly se historky z
mládí. Kreslily se kytky do kafe. Točila se zmrzlina. Tulili se děti.
Konaly se nedělní návštěvy. Slunilo se na terase. Pilo se kafe. Jedno.
Dvě. Tři. Jedly se zákusky. Pralo se prádlo, aby se mohlo pověsit na
sluníčko. Williamínek se smál, rozčiloval, plakal, tulil, všechno
kousal, žvatlal, lozil a zase se smál. A já se těšila, až se nám táta zase po celým víkendu
vrátí domů a budeme všichni tři společně usínat v posteli.

A teď, prosím, ještě jeden víkend. Ať stihnu dodělat všechny ty nutnosti, který jsem nechala ladem skladem.

Sobotní snídaně s tátou, červenou řepou a černobílou knížkou a další fotodokumentace toho všeho nádherna. Důležité je se zaměřit na: 
– ušmudlaný zrcadlo
– Williamkův zamyšlenej výraz
– naší babičku 
– to, že jsem s kytkou v kočárku přivezla i vázu, aby se vůbec babí někam vešla

A jaký byl ten váš víkend? 
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
 • Lena Ness napsal:

  Super článek a z těch fotek jaká sálá pohoda a láska. <3 🙂
  Sweet Life with Lena

 • Anonymní napsal:

  Ach ta čeština..

 • Anonymní napsal:

  Williamek se netváří moc nadšeně 😀

 • Anonymní napsal:

  To je tvoje babička? 🙂 Přijde mi, že jste jí se sestrou opravdu podobné 🙂 A že babička vypadá celkem mladě a čiperně, což je fajn 🙂

 • Anonymní napsal:

  Nádherné fotky Terezko ♥
  Zdraví Petra z Plzně 🙂

 • Anonymní napsal:

  Prosím, dávejte články někomu před vydáním přečíst…třeba babičce. Tulili se děti? Atd..

  • Tereza In Oslo napsal:

   Nemám komu 🙂 A my jsme tulili ty děti. Ne ony navzájem. Tak to je správně "i", nebo se pletu?

  • Anonymní napsal:

   Pokud jste se sestrou muži, tak je to správně.

  • Teri, chápu tvou myšlenku i záměr, jak jsi to v textu myslela, podle tvé logiky tam patří měkké “i”, jen ona ta větná konstrukce takhle v češtině moc nedává smysl. Jsem přesvědčená, že jako autorka máš právo si s jazykem hrát a jednotlivé obraty si pak i obhájit, nevidím na tom nic moc špatného. ☺️ Z mého pohledu existují na věc dva pohledy, v tom prvním se na text dívám jako čtenář a někdo, kdo si články blogerů čte jen tak pro radost, a to pak dokážu ty chybky přehlédnout, případně naopak i ocenit autenticitu, kterou to takto určitě má. Existuje pak ještě i druhý pohled, kdy se na text chtě nechtě dívám jako češtinářka (opravdu jí jsem, učím na střední), a to mi pak některé chyby začínají vadit, zvlášť když ve škole vidím, jak je úroveň některých středoškoláků v našem krásném jazyce opravdu tristní. Je pak dost těžké jim nenásilně předat, aby si na úroveň jazyka dávali pozor, když všude na internetu lítají texty plné chyb. (Není to jen otázka blogů, ale i informačních portálů, promo textů atd.) Když vidím nějakou chybu, která mi hodně vadí, tak na ni upozorním a snažím se to dělat s maximálním respektem a myslím to vždy dobrém, beru to jako konstruktivní kritiku. Někdo nejspíš komentuje jen, aby si rýpnul, a to nemá cenu řešit. ☺️ Všimla jsem si komentářů na tohle téma, tak mi to nedalo a nabízím svůj pohled na věc. Přeji krásný den! 🌺Veronika P. (Polachovaveru@gmail.com) P. S. Podepisuji se, protože tady nechci nechávat anonymní komentář, nemám s tím moc zkušeností, tak netuším, jak se to be finále zobrazí.

  • Anonymní napsal:

   Já bych to taky asi napsala s "y" jako pisatel výše, ale asi pro to nemám racionální vysvětlení 😀 Asi je to fuk, jen mi přijde, že pokud by platilo vysvětlení, které píšeš ty, že bys měkké "i" musela používat i v těch ostatních případech (jedly se zákusky, kreslily se kytky, povídaly se historky, atd.).

  • Anonymní napsal:

   Pletete. Chápu, jak to myslíte, ale podmět je i v takovém případě "děti". Stejně jako věta "Pilo se víno." neznamená, že by "víno pilo samo sebe", nýbrž "my pijeme víno". I tak je ale podmětem "víno" a v důsledku toho je sloveso "pilo" v jednotném čísle středního rodu.

 • Zuzana Shilla napsal:

  Prosim odkud mate tu skrin se strechou?

 • Anonymní napsal:

  Mně osobně chyby v textu vadí hodně. Samozřejmě, každý udělá občas chybičku, ale když je jich moc, už vnímám jen chyby a chyby a ne smysl textu. A to nejsem češtinářka. 🙂 Mrzí mě to hlavně kvůli tomu, že mladí berou z blogů velkou inspiraci a takhle bohužel musí mít dojem, že psát gramaticky správně není moc důležité. Budu ráda, když se na to trochu zaměříte, třeba by byl prima i nějaký kurz pro blogerky v Hubu (i když si neumím představit koncepci takového kurzu). 😀 Týna

 • Podobné články