Projedený víkend, aneb jak je občas dobré podráždit chuťové buňkyLežíme uprostřed obýváku na kopě polštářů a sledujeme fotbal. Já tedy jen po očku. Baví mě jenom ty momenty, když se něco opravdu děje a těch tam zase tolik není. Ani nevím, komu bych to víc přála. Mám ráda jak paellu, tak pizzu a tiramisu. Dneska mám už od rána pěkně rozmlsaný jazýček. To máte tak, když se probudíte a nemůžete se dočkat snídaně. A to už jsem dělala volský oka na minipánvičce, slaninka nám voněla po celým bytě, k tomu na rychlo osmahlé fazolky, a křupavé cherry rajčátka na salátovém hnízdečku. Na toastíku se roztejkalo máslíko a už stačilo jenom posypat čerstvě namletým pepřem a pokapat olivovým olejem.
Ještě doladit kopeček zakysaný smetany a už jsme roztančili naše chuťový buňky raz dva. A k tomu domácí mátový čaj s medem a citrónem. Ani nevím, co mě to chytlo, ale asi jen chvilku po snídani jsem už posypávala vanilkovou zmrzlinu a rozehřáté banány kakaovým pudrem. Asi za hodinu na to jsem už dělala ovocný špízy. Takovej meloun, když vyndáte z ledničky? Odpoledne bylo na programu večerního menu pravé nefalšované norské večeře ve znamení Fiskeboller, aneb v českém překladu „rybí koule“. Inu, česky to nezní moc vábně, ale ve skutečnosti je to delikateska. Norové dělají z ryb skoro všechno. Rybí pudink rybí koláčky, rybí pomazánky, rybí prsty, rybí řízky, rybí polívky. Nemáte – li tedy rádi rybu, nemáte to tu vůbec lehké. Já včera v práci dostala naprosto geniální recept na domácí pravou rybí polívku a už se nemůžu dočkat, až ji vyzkoušim. Kdo chce, ať napíše, ráda se podělím o tajný recept. Večer jsme doladili sladkým dezertem. Zapečená jablíčka posypaná skořicí a cukrem v kombinaci s jemnou vanilkovou. Už od rána jsem měla na plánu jít pořádně běhat a všechno vyplavit. Teď to ovšem tak moc nevypadá. Celý den čekám, až mi slehne. 

Inu, zase jsem si po dlouhé době uvědomila, jak je důležité připravit si něco dobrého, kvalitního a dobře vypadajícího. Už staří Řekové to věděli moc dobře. Zkuste si i vy jednou přivstat a dát si práci s dobrou snídaní a uvidíte, jak vám to udělá dobře v žaludku i na mysli. Základem jsou dobré, čerstvé suroviny a pak už jenom fantazírujte a hrajte si. Lidská pleť se mění jednou za měsíc a ukáže se na ní všechno, co jste za poslední měsíc snědli. Už se běžíte kouknout? 

Krásný večer a chutné mlsání 🙂
Vaše TerezaInOslo

TIP: Pár skvělých receptů a tipů na Pinterestu!
http://pinterest.com/all/?category=food_drink


Komentáře
Podobné články