Můj večerní rituál a jeden tip, jak se ráno probudit odpočatější

Článek vznikl ve spolupráci se značkou L’Occitane
Pomalu se stmívá, William před chvilkou usnul a na mě pomalu padá ta večerní únava. Taková ta, kterou všechny mámy světa určitě moc dobře znají. Nejradši bych si k Williamkovi vlezla pod peřinu a usnula taky. Jenže to většinou úplně  tak nejde. Někdy jo, a to je pak veliká paráda. Ale většinou to moje kolečko vypadá asi následovně: vypustit vanu a vyházet všechny ty hračky, šampony, kartáčky, gumičky a věci, které lidé bez dětí ve vaně rozhodně nikdy neměli,  uklidit kuchyň, srovnat to rozbordelené hračkové království našeho bytu do latě, vyrovnat všechny knížky do poliček, naskládat auta do garáží, uvařit na druhý den pro Williamka, někdy objednat bedýnky, jindy odepsat na emaily, upravit fotky, připravit posty, vyřešit resty celého dne… Večer to totiž u mě všechno vypukne. Přes den jsem mámou na plný úvazek a večer tady kmitám po bytě a jsem hospodyňkou, manželkou, blogerkou, kuchařkou, uklízečkou, tak trochu rádoby spisovatelkou a bůhvíčímještě.
A protože jsem už poslední (tý)dny cítila, že to takhle dál nejde, a protože mě popíchla milá kampaň značky L’Occitane, která dbá na to, abychom se my ženy na chvíli zastavily, odpočaly si a staraly se o sebe, tak jsem přišla na chuť večernímu rituálu.
A k takovému večernímu rituálu potřebujete: pohodové zákoutí, hodného muže, který na vás nebude klepat, nějaký dobrý a teplý nápoj a to, v čem ten váš rituál bude spočívat. To už nechám na vás. Může to být jóga, poslech podcastu, horká vana s knížkou, prostě cokoliv, při čem vypnete a uavřete ten váš den.
Tím mým oblíbeným místem je naše terasa, kde máme bylinky, levanduli v košíku, deky, velké lucerny, které jsem vezla z Norska na klíně, hořčicovej polštář a paletovou sedačku. Terasa je takový moje „tajný“ zašívací místo, které má jeden velkej problém. Vždycky mě tam kluci najdou :)) Miluju to tam. Je tam nádherný večerní sluníčko, takže místo pro můj večerní rituál bylo jasný.

Tak pojďte, já vás vezmu s sebou. 

Uvařit čaj, připravit všechny propriety, pustit hudbu a jdeme na to. Ten můj večerní rituál se rozhodně nepodaří vždycky. Ale lepším se, a když to vyjde, je to nádhera. Stačí chvilinka, patnáct minut naprostého klidu. A protože jsem v posledním roce měla opravdu pramálo času na hýčkání svého těla, rozhodla jsem si vytvořit rituál v péči o tělo a pleť.

Dopřát ji důkladné odlíčení, vyčištění, hydrataci a regeneraci. Nevím, kolik rukou bych musela mít, abych na nich spočítala, kolikrát jsem za ten rok usnula neodlíčená a probudila se ráno s černýma šmouhama pod očima. A protože nejsem žádný kosmetický guru, ráda jsem si přímo v L’Occitane obchůdku nechala poradit. Na moji pleť mi doporučili řadu Slaměnka, která má omlazující účinky, zpevňuje a osvěžuje.  Už mi holt není dvacet, ale třicet. Vybrali jsme odličovací olej, který odstraňuje make-up a nečistoty, esenciální vodu s antioxidačním výtažkem ze zeleného čaje, lehký slaměnkový krém, který je na den i na noc a jako velké finále olejové reset sérum slaměnka.  Na všechny produkty můžete kliknout a dozvědět se o nich ještě trochu víc.
William spí, sluníčko zapadá a rituál může začít.

A jaký rituál byste si naordinovali vy?
Co takhle si dát horkou vanu s pěnou? Přečíst si pár stránek knížky, nebo si před spaním pustit pár minut relaxační hudby?
To už nechám na vás. Chtěla bych vás ale tímhle článkem popostrčit k tomu, abyste si vážili vašeho těla, dopřáli mu relaxaci a ráno se probouzeli odpočatější, krásnější a s lepší náladou.
A ještě mám v rukávu jeden tip, který by vám mohl vaši misi splnit. Nastavte si budíka na čas, kdy byste si přáli jít spát. Uvidíte, že pustíte k vodě všechny nedůležitosti a ráno budete odpočatější. Večerní budík má totiž něco do sebe.
Zkusíte?
Tak krásnou dobrou noc a těším se ty vaše odpočatá rána.
Vaše TerezaInOslo
Komentáře
 • Anonymní napsal:

  Krásný článek, Terezko 🙂 Já si zase ujíždím na sprše s mandlovým olejem od L'occitanu a je to paráda! 🙂 před spaním mě ta vůně pokožky pak neskutečně uklidňuje 💕

 • Dagmar Schulz napsal:

  Tak ja pouzivam nejradeji verbenu a miluji jeji citronovou vuni. Pouzivam L occitanu jiz leta letouci a kupovala jsem si ji vetsinou rovnou v Provenci.

 • Anonymní napsal:

  Kde prosim koupím horcicove kratase moc dekuji

 • Moc krásný článek <3 Toto sérum znám ale nikdy jsem ho ještě nezkusila, takže brzo vyzkouším <3 Jinak pohodové rána mám moc ráda ale pokud nemusím do práce. To už tak moc pohodové není 😀 Doufám, že se to brzo změní.

  allaboutcandyslife

 • Juri napsal:

  Super článek 🙂 a určíte to funguje moc dobře jen by mě asi zajímalo kolik ti to zabere času? 🙂

 • Gabča napsal:

  ´Terezko, terasa úžasná, moc se mi líbí vaše lucerny. Kosmetiku L´occitane jsem taky milovala, bohužel jsem nedavno zjistila, že je testována na zvířatech, stejně tak MAC, YVES ROCHER,… pro mne velké zklamání, dopoužívám sprchový gel a více již nezakoupím…ach jo.

  Mějte krásné podzimní dny. Vaše věrná čtenářka Gábina

 • Podobné články