Jeden kreativní dýchánek s holkama a mých 5 důvodů, proč tvořit

Sedím na žluté židli s knoflíkama, kolem sebe mám tubičky s barvami, štětce, kartony, látky, bílá trička, grepovou limonádu a hned vedle ní kokosovou kuličku. Ta na mě šibalsky pokukuje, protože ví, že se dlouho neudržím. Už jsme tohle divadlo s kokosovou kuličkou zopakovali asi třikrát. S plnou pusou se snažím gestikulovat Evě (znáte blog Moje Barevná Kuchyně? link TADY), že jsou neskutečně dobré. Fakt, že jsem jich snědla už asi pět si nechávám pro sebe.
Rozhlížím se kolem sebe a pozoruju, jak jsou holky tak trochu v jiném světě. V tom pohádkovém, kde se z nepovedených šmouh, které tam vlastně neměly být, vylíhnou ty nejpovedenější a nejbizarnější figurky.

Společně pak několik hodin blbneme, jak malý holky na výtvarce, cpeme se zmrzlinou a falafelem a obrovské dík za to patří naší Bridget, která celý workshop dala dohromady.

Několikahodinový kreativní dýchánek vedla mladinká Lucy Štruncová, která nás hned na první dobrou okouzlila. Když jsme se poprvé domlouvaly na schůzce, ani ve snu by mě nenapadlo, že tahle mladá dáma, která napsala několik úspěšných e-booků přeložených do několika jazyků, má firmu na výrobu polymerových pomůcek u nás i v USA, vede kreativní kurzy ve své polymerové školičce, má blog atakdáleatakdále je vlastně školou povinná a my snad poprvé musíme naplánovat schůzku na hodinu „po-škole“.

Dlouho jsme v životě nepotkala tak neuvěřitelně kreativní, milou a moudrou mladou dámu, která kolem sebe šíří takovou energii. Tahle holka se ve světě neztratí, na to dám krk. Až budete mít chvilku, určitě se podívejte na její blog www.lucystruncova.com. Najdete tam inspiraci nejen na podzimní kreativní večery.
 
.
Všichni kolem mě už tvoří a mě baví je po očku nenápadně pozorovat, jak si to užívají po svém. Je to takové moje malé zábavné kino. Už se musím taky rozhoupat, nebo mi barva nestihne zaschnout. Lepím šablonu z tapety na tričko a vybírám, jakou barevnou kombinaci zvolit. Jsem trochu nesmělá, než seberu odvahu a v hlavě si srovnám, že když se to nepovede, je to vlastně celkem šumák. 

Můj cíl je se vyřádit, ať už to dopadne jakkoliv.

Zatímco Bridget bravurně maluje plameňáky, Niky Saturn, Kačí roztomilej portrét Artyho a Kačí, já se pouštím do balónků. Ty mi připadají na mojí malou postprodukci nejjednodušší. 

Domaluji jen špuntíky a cancoury a nechám je vznášet někde na bílém nebi.

Asi všechny z nás jsme se shodly na tom, že nám to tvoření chybí, a že je to neuvěřitelně nádherná forma relaxace. Tak proč malování/vytváření z našich životů téměř vymizelo? Dala jsem dohromady pár důvodů, proč tvořit a třeba někoho z vás inspirují. Tak třeba jednou místo toho, abyste si pustili váš oblíbený seriál, usedněte k čistému papíru a něco namalujte. Třeba to budete zrovna vy, koho to chytne tak, jako nás 🙂 

Mých 5 důvodů, proč tvořit:

1. Zažijete pocit klidu a rovnováhy
Malování, tvoření je jedna z forem relaxace, po které se budete cítit tak, jak bych to řekla, jinak – klidně a vyrovnaně. Jinak.

2. Budete mít naprostou volnost
V tvorbě jste jen vy svým vlastním pánem a nemusíte se držet žádných pravidel, ba naopak. Je to neuvěřitelně osvobozující pocit, který jen málo z nás zažíváme v každodenním životě.

3. Najdete novou formu přílivu energie a dobré nálady
Práce s barvami je nabíjející. Zcela jistě na to existuje nějaké sofistikovanější vysvětlení podložené fancy-pancy výzkumy.

4. Vrátíte se do krásných dětských vzpomínek
Na chvíli můžete zapomenout na fakt, že jste dospělí. Vodovky, štětce a velmi specifická vůně barev nebo lepidel vás vrátí do vašich vzpomínek na dětství. Já je miluju a můžu se do nich vracet pořád dokola.

5.  Vytvoříte nové zážitky
Takové kreativní odpoledne není možná pro většinu z nás běžnou záležitostí a můžeme tak s partnerem/dětmi/rodiči vytvořit další krásnou vzpomínku.

Tak vám přeji nádherné nedělní odpoledne a napište, jestli jste se inspirovali. 
Budu mít radost 🙂 Děkuju.

Vaše TerezaInOslo

Komentáře
 • Daniela Slávik napsal:

  Super článok… ja takisto rada tvorím, kreslím, vyrábam všeličo a je mi pritom skvele.

  Daniela

 • Boží článek! Já tě mám prostě nejradši Terezko! :)) Včera jsem se vrátila z dovolené a těsně před ní jsem si vybarvovala mandaly a u toho poslouchala Čtyři dohody. Bylo to velmi uklidňující. Tvůj článek mi právě dává podnět k tomu, abych šla opět vybarvovat či malovat. 🙂 Děkuji. 🙂

 • Ola napsal:

  Tak to je neuvěřitelný člověk. Úplně mě to namotivovalo se sebou něco dělat a nezakrnět 🙂 Moc díky za inspiraci!

 • Lucie napsal:

  Krásné výtvory! 🙂 Dříve jsem také hodně tvořila, čmárala, malovala a tak podobně, ale poslední dobou to zanedbávám. Po tomto článku jsem ale dostala chuť, vytáhnout barvy z šuplíku. 🙂 Díky za nakopnutí.

 • Ty balonky jsou nádherný! <3 Já musím souhlasiz, tvoření je úžasná forma relaxace a člověk úplně zapomene na čas :). Docela medávno jsem doma začala kouzlit s korálky a vzpoměla jsem si, jak mě to v dětství bavilo…a tak sem se k tomu vrátila. Dost mě láká i malování, ale neumím kreslit :D.

  Měj pěknou neděli a zase si nějaké odpoledne udělejte. Bude se pak líp pracovat a nápadů bude dostatek ;). Jitka

 • Super napad a vysledne vyrobky! M.

 • Magda napsal:

  Je super že konečně někdo proklamuje jako formu kreativní relaxace i něco jiného než meditační omalovánky <3 a jste nesmírně šikovné, výsledky jsou super 🙂 !
  https://magdacizek.blogspot.cz

 • Ahojky,
  super článek, uplně mě motivoval něco zkusit. Už delší dobou mě podobné věci lákají a asi už je načase to uskutečnit 🙂
  Můžu se zeptat odkud kupuješ barvy na oblečení?
  Přemýšlela jsem na tím taky jako nad dárkem k narozeninám pro mou 6 letou sestru 🙂

 • Ahoj, barvy, s kterými jsme s holkami tvořily, jsou klasicky z výtvarných potřeb, mají je i na internetu. Je hlavně důležité, jakou techniku bys ráda na svá trička zvolila. Některé jsou ve spreji, jiné hustější v tubě, takže je z čeho vybírat. Barvy na textil se akorát vždycky musí před vypráním zažehlit a pak už můžou dělat parádu :).
  Lucy

 • Podobné články