Jak kupujeme byt: kapitola první

To byl on, náš favorit

Déšť bubnuje na okno. To je teda léto. Letní počasí si z nás tady v Norsku tak trochu dělá dobrý den. Ale tak zase máme losy a lososy. Taky dobrý. Pracovní víkend utekl jako voda. Neděle se ale proměnila v adrenalinový lov za bytem. Šli jsme na naše první prohlídky bytů. Jako vážní zájemci jsme se vyfikli, nasadili sluneční brýle a profesionální výrazy. Důkladně jsme si připravili otázky a vyrazili na naši premiéru. Bez předsudků a s chtíčem balkónu a velký koupelny jsme otevřeli první dveře už na pohled ošklivého komplexu. Zvědaví zájemci se tam střídali jak svatí na Orloji a my se proplétali mezi nimi. Během vteřiny jsme měli jasno a už jsme seděli v metru a klimbali se 25 minut směrem Oslo.

Prvotní nadšení z nás ale neopadlo. Naopak. Na řadě byl náš favorit. Nádherná moderní budova v klidné části Osla. 7 minut chůze od centra. Plno zeleně a milých lidí. Jdeme pozdě. Zvoníme. Ze zvonku se ozve milý hlas a my se chvějeme nadšením. Ve výtahu jedeme s poslíčkem s pizzama a trochu se nám sbíhají sliny. Nadšení nás ale stáhne zpět do myšlenek o pohádkovém bytu. Vcházíme dovnitř. Menší mladík jak vystřižený z Hugo Boss letáku se na nás mile směje a v duchu si říká, tak těmhle dvěma by to tu slušelo. Asi jsme oba pochopili, co to je láska na první pohled. 

Já nemohla ukrýt cukání koutků a nic víc mě už nezajímalo. Veškeré připravené otázky mi přišly v tu chvíli zbytečné, až na jednu. „Kdy se můžeme nastěhovat?“ Otevřela jsem lednici a představovala si, že to jednou opravdu odělám, když tam najdu naší oblíbenou mléčnou rýži. Náš tep se dvojnásobně zrychlil, když jsme se nechali vyvézt do 6. patra a vylezli po malých schůdkách na střešní terasu. Naskytnul se nám ten nejkrásnější výhled na celé Oslo kolem dokola a jestli jsme ještě někde v hloubi duše váhali – bylo rozhodnuto. Nehledě na to, že z první terasy byl výhled na terasu druhou tzv. sluneční s dlouhým kamenným grilem a zimní zahradou s vyhřívanými lampami. 


Nemůžeme spát. Vymýšlíme nejrůznější taktiky, jak uspět v dnešní aukci o byt. Za pár minut vyrážím na druhou prohlídku, abychom projevili dostatečný zájem a dopoptali se na zbytek. V Norsku se totiž byty prodávají na internetové aukci a kdo přihodí víc, odnáší si klíčky. Máme limit, který nepřekročíme. Tedy, doufejme! 

Držte nám palce, ve hře je ještě jeden čerstvě rozvedený právník! 

Vaše TerezaInOslo


Komentáře
Podobné články