Nemáte ještě zabalené dárky? Mám pro vás pár tipů

O takové idylce, kterou jsme měli loni touhle dobu se mi letos může jenom zdát. Asi za to může i to, že se letos pracuje až do 23. To jsou ty roky, kdy i volné dny vyjdou na víkend. Moje milovaná vánoční činnost je vedle popíjení horký čokolády a sledování filmů jednoznačně balení dárků. 

Přichází totiž moment, kdy se můžu kreativně vyřádit. 

A protože ty letošní vám ukážu asi až 24. ráno, tak abyste mohli načerpat inspiraci, sdílím článek z minulých Vánoc. Třeba s vám zrovna bude hodit 🙂
 
(2015) 
V krbu to praská, za okny fučí, z rádia hrajou Rudolfa s rudým nosem a já sedím ve svých šedých punčoškách na zemi a balím dárky. Johni čte Gone girl a přetahujeme se o misku domácích kokosek. Tohle je pecka. Tohle je vánoční pohoda jak vyšitá. My se vychrněli do růžova a máme před sebou několik dní, o kterých už teď tušíme, že budou pohodlné a plné jídla a lásky.

Vzpomínám, jak jsem balila dárky loni. Udělala jsem tehdy nálet na nádherné balící papíry a stužky, razítka a jmenovky v jednom designovém norském papírnictví. Ani si nepřejte vědět, kolik mě to tehdy stálo… neví to nikdo a nikomu to neřeknu. O loňském balení si můžete přečíst TADY. U nás v rodině se vždycky na balení dával velký důraz. Je pro mě důležité, aby dotyčný viděl, že jsem do balení dala kus sebe. Špetku fantazie a hordu lásky.
Letos jsem na to šla ale trochu jinak. Uvědoměle a v souznění s přírodou.Ze sklepa jsem vyhrabala recyklovaný papír přírodní barvy, po bytě sesbírala všechny možné snůšky provázků a zbytky z loňských jmenovek s razítky God Jul. Vyběhla jsem na norskou zahrádku Johniho táty a našla voňavý rozmarín, jehličnánky rozličných barev a rognebær (ani nevím, jak se to řekne česky, víte?). Ty rozkošné červené bobulky.
Tak jednoduché, téměř zadarmo a pro mě letos ta nejkrásnější možná verze.

A jak jste balili vy? Chvíli jsem ještě přemýšlela, že bych balila i do starých not, ze kterých už nebude nikdo hrát, nebo mapy, které už jsou nepoužitelné. Možností je celá kupa. Rovněž se dají využít i staré papírové tašky, květináčky, šátky, nebo noviny. Tuším, že všechno bude mít své kouzlo a příroda vám bude vděčná.

Tak my už jdeme vařit rybí polévku. Ňam! S lososem, treskou, mušlema, krevetama… a k tomu se prý hodí bublinky a norský klasický sketch Hovedmesteren. 
Tak si dnešek nádherně užijte a odpočívejte 🙂
Vaše TerezaInOslo

Komentáře
 • Já budu balit až zítra, nejvíc času vždy věnuji vymýšlení perfektního dárku a často hledám až do poslední chvilky:) Jinak ta stříbrná ozdobička je nádherná:) Krásné Vánoce, Teri!:)

  http://www.stylishcoffee.cz

 • Anonymní napsal:

  Nádhera! 🙂

 • Moc krásný Terko, já jsem letos také šáhla po přírodním, recyklovaném papíru… Moc mě teď baví hledat krásu v jednoduchých a přírodních věcech a tuším, že už mě to neopustí :). Jenom s těma ozdůbkama jsem se nemohla tak vyřádit, protože jsem to všechno musela "narvat" do krabice a poslat do Čech. Alespoň jsem ale připsala ke každému dárečku nějaký vtipný vzkaz a popřála něco hezkého, když už nemůžu, letos poprvé, s rodinou být při rozbalování… Zdravím z Walesu 🙂 Andrea

 • Anonymní napsal:

  Terezko, už loňský článek mě motivoval natolik, že jsem se rozhodla vyrábět každý rok své vlastní jmenovky. Loni jsem byla trochu zasmušilá, že to nebude mít cenu, ale díky Tvým článkům vím, že to cenu má. A za to Ti moc děkuji. Mějte krásné a pohodové svátky.
  S pozdravem,
  Pavlína (www.cocoshake.blog.cz)

 • Anonymní napsal:

  Toto balení je ale mnohem hezčí! Krásný!

 • Evi napsal:

  Terezko, opravdu moc krásné balení! Pohádkové Vánoce přeji! :))

 • Klára J. napsal:

  Tyto červené bobulky nejsou rognebær, rognebær jsou jeřabiny. Toto vypadá na takové ty norské větší divoké brusinky, v ČR jsem je nikdy neviděla.
  Dárky jsou zabalené úžasně!!!
  Krásné Vánoce a vše dobrè do nového roku. 🙂

 • Lucie Reslová napsal:

  Terko! 🙂 je to česky "tis červený" 🙂

 • Anonymní napsal:

  Ahoj, tvoje lepící hvězdičky jsou krásné. Můžu se zeptat, kde se ti je podařilo sehnat? Díky a pohodové vánoční dny Martina 🙂

 • Christi Bene napsal:

  Myslím, že příště zabalím dárky přesně takto. Moc se mi to líbí! A přeji krásné Vánoce a spoustu splněných přání. ♥

 • Anonymní napsal:

  Páni, najít něco takového pod stromečkem, je mi líto to rozbalit 😀 Nádhera 🙂
  Přeji Veselé a klidné Vánoce a spoustu zaslouženého klidu.
  La Petite Lucie

 • Markéta napsal:

  Terezko, takhle krásně zabalený dárek potěší určitě každého – dává to obdarovanému pocit, že si dal dotyčný záležet. Mohu se zeptat, kde jsi sehnala tak krásné samolepky vloček?

  Diary of M

  Hezké svátky a ještě hezčí další rok přeje M.

  • Tereza In Oslo napsal:

   V to doufám, Markét 🙂

   Samolepky vloček jsou z jednoho levného obchodu v Norsku – Søstrene Grene. Stáli pár drobných a dělají parádu 🙂

   Krásné svátky i Tobě.
   Vaše TerezaInOslo

 • Terko, já jsem zvolila uplně stejný papír! A musím říct, že s černou stužkou vypadal božsky. Tvoje "zelená" varianta je ale taky super.

  Kateřina z withlovek.cz

 • Ty červené bobulky nejsou ani tis, ani brusinky, ani jeřabiny.
  Je to SKALNÍK 🙂 Nám na zahradě roste taky, ale takhle krásně obalený bobulkami není.

  Krásně zabalené dárky 🙂

 • Anonymní napsal:

  Ty červené bobulky nejsou ani jeřabiny,ani tis…..je to hloh. Martina

 • Anonymní napsal:

  Já letos balila do starého novinového papíru(od babičky jsem dostala i Rudé právo:D).a taky jsem použila přírodninky, jutový provázek a eko-papírovou lepící pásku. Hrozně lidí mi říkalo, jak si ani ty dárky nechce rozbalit, když se na to tak pěkně kouká:D

 • Anonymní napsal:

  Ahoj Terez, myslim, ze mi unikla fotka Tvych zabalenych vanocnich darku, jak jsi slibivala 🙁

 • Podobné články