Stránky

neděle 4. března 2018

FRESH NEWS: Přednáška na UK, knižní veletrh v Ostravě a tak trochu vyčerpaná máma

Sedím u kuchyňského pultíku. Vůně kafe se líně táhne z kávovaru, který se zatím nahřívá. William spí. Jen, co sebou praští poslední kapka, vysrknu to kafe. Ze zlatýho hrnku, kterej mi tak připomíná naše kávové dýchánky v jednopokojovým minibytě v tý starý dobrý norský továrně na boty. Milovala jsem je. Ty kávové rituály mají vždycky kolem sebe takové hezké kouzlo pohody. Někdy tedy úplně kratičké, ale lepší než drátem do oka.

Chvíli jen tak sedím. Cítím, jak moje tělo a hlava spolu trochu bojujou. Hlava říká: "Dělej něco, dokud můžeš!" Tělo chce jen tak sedět. Jsem unavená. Možná dost dobře vyčerpaná. Ale nechci si to sama sobě přiznat. Klasika. 

Týden na horách byl naprosto kouzelný a náročný zároveň. Všechno to balení, vymýšlení, plánování, strachování se, dlouhá cesta, přespávání tady a tamhle na cestě tam i zpátky... a i když tam bylo naprosto nádherně, pohádkově a všelijak úžasně, nejspíš by to chtělo příště s sebou i toho tátu. Však vy mámy víte. 

No, a pak jsem skočila do toho nového týdne po hlavě.


pondělí
Snažím se všechno doma pofackovat, vybalit, uklidit, vyprat, vyžehlit, odpovědět na emaily, napsat články, objednat bedýnky na příkrmy... bla bla bla. Takové ty domácí nutnosti, které moc nejsou vidět, ale zaberou šíleně moc času. Vlastně skoro veškerý váš čas. A vy večer vyždímaní padáte na kanape a máte pocit, že jste za celý den nic neudělali. Taková blbost. 

.
úterý
V úterý jsme byli na úžasné první hodině v Little Gym, která je pro mimi od 4 do 9 měsíců. A William byl naprosto nadšenej a já ještě víc. Chystáme se ještě vyzkoušet MiniHeroes, Pohyb dětem, možná Yamahu a uvidíme, kde se nám bude líbit nejvíc. Je úžasný, jak jsou tam děti spolu, vy se dozvíte o jejich rozvoji, naučíte se spoustu užitečných triků a tipů a taky úplně neužitečný blbinky, který jsou ale o to zábavnější. Je tam krásný zázemí a máme to kousek od hubu. Odpoledne jsme pak byli v hubu a Williamek nám tam usnul, takže jsme domů jeli až kolem osmý večer. A večer nikde. 


středa
Zase skoro celý odpoledne v hubu a navečer jsem spolu s Kovym a holkama z A Cup of Style přednášela na FSV Karlovy univerzity o influencerech a marketingu. A když jsem cestou domu v taxíku jela za těma mýma klukama, uvědomila jsem si, že to je vlastně skoro neuvěřitelný. Že jsme se skoro před třemi lety rozhodli skočit po hlavě do otevření Elite Bloggers a po pár letech sedím před stovkou studentů marketingu v panelové diskuzi. Je to nádhernej pocit. A někdy bych si nafackovala, že to beru jako samozřejmost...


čtvrtek
Ve čtvrtek jsem měla pár schůzek v centru a jednu úžasnou v BookTherapy, kde se chystá moc krásný knižní projekt. Fakt. Už se těším, až vám ho představím. Snad už brzo. 


pátek
V pátek odpoledne máme u nás "play-date" a u nás na návštěvě je Kvido a Babet. William to tedy skoro celý prospal, tak jsme si alespoň s Babet popovídaly. Večer balím saky paky, protože v sobotu odjíždíme do Ostravy na knižní veletrh. V neděli od 11h bude na hlavním pódiu rozhovor o Šlehačkových oblacích, autorské čtení a miniautogramiáda. Tak pokud byste měl někdo cestu kolem, budu se na vás moc těšit. Vždycky se na vás fakt těšim! :) 


sobota
Užíváme si klidný ráno, vyspáváme dlouho a jedeme do Ostravy. Vlastně nám tohle zabere skoro celej den. Kluci blbnou v pokoji, já vybírám kapitolu na zítřejší autorský čtení a těšim se na večeři.

Tak a to by bylo. Páni, já bych si přála, abych na sebe nebyla tak přísná. Možná jsem si totiž ten seznam sepisovala spíš sama pro sebe. A možná jsem tam měla spíš napsat všechny ty procházky s kočárkem, vaření pro Williamínka i pro nás, neustálý uklízení, telefonování, zařizování, praní, psaní, praní, přebalování. Všechny ty neviditelný věci, který mě občas vyvádí z míry, jak nejsou vidět. 

Tak až zase budete vyčerpaní, sedněte si, sepište si ten svůj seznam, a pište tam všechno. I to, co vám připadá úplně nepodstatný. 
Možná právě to!

Kopla jsem do sebe druhý kafe a je mi líp. Ne po tom kofeinu, i když... ale na srdci. Poslouchám Lenku Filipovou, vážím si té chvilky odpočinku a posílám to dál. Odpočívejte a nebuďte na sebe tak drsní. Bude vám líp. Slibuju.

Vaše TerezaInOslo

5 komentářů:

 1. Káva je lék na všechno :3 Máš krásné fotky! :)
  http://fitlucy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Super clanok!! myslim, ze vela mam sa takto citi, hlavne co si napisala o tych domacich nutnostiach, ktore ani neni vidiet :)Uzivaj maleho, strasne rychlo to vsetko leti. Krasny den!

  OdpovědětVymazat
 3. Malému nevadí při kojení ty kávy?

  OdpovědětVymazat